FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.06  20:55

    « Baterka

    Díky moc ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.06  15:13

    « Bez nadpisu

    Jasně že můžeš, já mám v pick-upu 40 Ah už 3 roky, a co myslíš- startuje. ;-) ale 44 ah je do fačka ideál.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.06  14:12

    « Baterie

    Zdravím a prosím o radu....mám 135L 43kW a baterka mi odešla.Můžu provizorně použít 40Ah baterii??Díky..... :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.02.06  23:33

    « Re: Únik kapaliny, olej

    1.Nejspíš odešlo těsnění pod hlavou(bílý kouř z výfuku, víčko na dolévání oleje - šedá mazlavá hmota, v nádržce na chladící kapalinu mastnota).
    2, může souviset s 1., nebo je v háji čidlo tlaku, nebo čerpadlo oleje. Neriskuj zadření a nech to opravit. Určitě to bude levnější, než oprava zadřeného motoru.
    Špatné startování může souviset s těsněním pod hlavou - při stání zvlhnou svíčky
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.02.06  20:13

    « Únik kapaliny, olej

    Ahoj, mám formana 94. Musím říct že byl doposud celkem spolehlivý až teď se začali objevovat závady.
    1. První věc je chladicí kapalina. Utíká mi z gumové hadice co je pod rezervovárem. Vyměnil jsem tu gumovou hadici, ale nepomohlo to. Dal jsem tam pro jistotu dvě spony, ale také to nepomohlo. Nechápu jak to může utíkat přes dvě spony :-) Koukal jsem že víčko na rezervováru je po uvolnění natlakované. Je to normalní ? Je možné, že ten tlak je tak velký, že chladící kapalinu vytlačí ven ??
    2. Další věc mi začala nedávno blbnout. Při volnoběhu mi začne svítit kontrolka, že motor nemaže. Oleje tam bylo na pul rysky. Pro jistotu jsem nalil nad rysku, ale nepomohlo to. Čim by to mohlo být ? Může být vadný měřák pro kontrolku ? Nemůžu zadřít motor ?
    3. Motor nenastartuje. Sice startuje, ale motor nenaskočí. Je pravda, že se to stává jen když prší. Nechal jsem vyměnit komplet kabely k svíčkám, palec ( rozdělovač). Na čas to pomohlo, ale do měsíce to bylo zpět. Když přestane pršet a rozeberu víko od palce a očistím to tak to jede. Ale takhle to nejde dělat donekonečna :-) Nemá někdo s tímto zkušenosti ?
    (svíčky byly taky vyměněny)
    Jinak mi taky už začíná pěkně reznout, s čím se asi musí počítat :-) Ale ze spodu je netknutej :-)))
    Díky moc za rady. Rosta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.02.06  12:10

    « Spam

    První video na světě Škoda Roomster na [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.02.06  10:32

    « Bez nadpisu

    Zdravím všechny,
    tak jsem vyměnil olej 80W90 v převodovce za 75W od Parama a musím konstatovat, že se řazení velmi zlepšilo, dokonce se snížila i hlučnost převodovky. Všem můžu vřele doporučit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.02.06  19:55

    « Re: taktovací relé stíračů s časovačem

    Nevím zatím podrobnosti o instalaci, ale mě to ovládání funguje jinak. Na záčátku je páčka v nulové poloze, když chci nastavit cyklovač, posunu páčku dolů a vrátím ji, tím dojde k jednomu setření okna, když chci znovu setřít okno, znovu posunu páčku do dolní polohy, ale už ji nevracím. Dobu mezi pohybem páčky si to pamatuje a podle ní to cykluje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.02.06  19:50

    « taktovací relé stíračů s časovačem

    Koupil jsem si do svého F136L/1990 taktovací relé stíračů s časovačem. Mělo by stačit ho jen prohodit za tu propojku a .... A nic! Prý se sepne první poloha, nechají se jednou setřít, pak se do přepne na tu dolní polohu, kde si to nastaví čas podle toho, jak dlouho to v té dolní poloze nechá a pak se to přepne zpět na první polohu, kde by to mělo podle doby v dolní poloze nadále stírat. Nefunguje to. Proč? Nevíte někdo, jak na to? Nebo se musí upravit elektroinstalace?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.02.06  10:48

    « Bez nadpisu

    stanicelimu by asi bolo na mieste zamedzit pristup. Co na to admini? nejaki tu snad su?
    zjavne to neni len taka pomoc bliznemu kedze to strka do kazdej temy a opakovane
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.06  22:47

    « Re: Re: Re: Re: Re: převodovka

    Takže v příručce se uvádí:
    množství náplně v převodovce: 2,4 l
    převodový olej - celoročně (SAE) 80
    - ČSSR PP80
    - zahraničí BP Gear Oil 80EP
    Castrol: Castrol EP 80;SMX;G 728(SAE 75 až 90)
    Mobil: Mobilube GX 80, HD 80
    Shell: Shell Spirax EP 80 W
    Výměna náplně převodovky: 40000 nebo každý pátý rok
    Informace jsou z I.vydání z roku 1989 k typům 135,136 s převodovým poměrem 3,895, novější informace nemám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  10:17

    « Re: Re: Re: Re: převodovka

    Pokud mě pamět neklame, dílenská příručka uvádí olej SAE 80, doporučený olej PP80, měnil jsem nedávno, použil jsem 80W-90 a netrvalo ani týden a vypustil jsem ho, řazení šlo těžko, často s divným zvukem. Pak jsem na doporučení nalil olej s viskozitou 75W (tuším paramo) a je to bezvadný, když je teplo i když bylo -20°C řadí se krásně, žádný problémy, žádný divný zvuky nebo pískání. O víkendu se můžu podívat na přesné informace a opsat je sem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.06  23:06

    « Re:staniceli-bazar

    táhni už do * s tou tvojí reklamou.Takových sraček za super ceny jako v tom tvym bazaru jsou po republice miliony
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.06  21:49

    « Bez nadpisu

    mrkněte na [odkaz] auta za opravdu super ceny
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.02.06  17:51

    « 136-135

    Nevím jestli se ptáš vážně nebo z recese, ale 136- byly ty první modely poháněné motorem o výkonu 46 kw, později přišla verze 135 - s výkonem 43 kw, ale jinak odstupnovanou převodovkou, takže se dala použít i 5-ka, jo a ta jezdila už na speciál, kdežto 136-chtěla jen super, konec historického filmu ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.06  16:05

    « Bez nadpisu

    co znamena oznacenie na favorite 136L?1,36litrovy motor? :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.02.06  19:29

    « Autorádio Favorit

    Zdravím
    Vyměnil jsem u favorita staré rádio za nové Sony MP30, kabely sedí, červený je dohromady s červeným a žlutým(paměť) a černý je na kostře, během 15 ti sekund to odpálilo pojistku, tak jsem si vyměnil, detto. První pojistka byla 3A, druhá 2A. Nějaká rada? Můžu použít napr. 5A pojistku? 5A se mi zdá dost na rádio.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.02.06  18:05

    « Re: Gyrol 75W ve Fa

    Ahoj, taky jsem vymenoval olej v predovoce a tim Gyrolem 80W-90 se napalil..tytez problemy. Pak jsem na doporuceni dal 75W a po pul roce pouzivani (30 000km) jsem plne spokojen. I ted v tech nejvetsich mrazech to radilo spickove lehounce. Vymen to co nejdriv nebo si ty synchrony odrovnas...
    Mam Formana 94 BMM.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.02.06  16:22

    « re: palubka z felicie

    Cau nechci to tady rozebirat uz je to tady vomlety dost, ale ja ji tet vymenil a problem s teplomerem je jasnej, ale ta nadrz pry ji vymenit za feldackou? Ja mam favo z 94, takze prechod mezi favem a feldou. Podival jsem se na to a nejak jsem to zapojil a kupodivu mi ta nadrz chodi. Nemam to overeny, ale podle mne staci koupit novy plovak na favo a stim to snad bude chodit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.02.06  19:59

    « Gyrol 75W ve Fa

    Ahoj, chci vyměnit olej ve Favoritu. V převodovce nyní mám Gyrol 80W-90, ale když je auto studené, tak jde řadit velmi ztuha, dokonce mám problém se synchronizací dvojky. Když se ohřeje je všechno ok. Chtěl bych tam dát nějaký řidčí - třeba Gyrol 75W. Četl jsem návod k favoritu a je olej 75W je uváděný jako jeden z doporučovaných. Zároveň jsem četl, že tenhle olej je určený spíše pro celoživotní náplně novějších typů (Felicia, Fabia). Má někdo s tímto olejem ve Fa zkušenosti. Jedná se o syntetiku, polosyntetiku, nebo minerál - nikde jsem to nevyčetl. Prosím o Vaše názory. Díky
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…