FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.02  07:55

    « Re: Těsnění pod hlavou

    Měří se na studeném motoru, postup OK, tlaky OK. To máš na r.v.1992 najeto jen 32000km? To se moc nevidí....
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.03.02  06:51

    « Těsnění pod hlavou

    Na formanu 135L roku výroby 1992 po 32000km odešlo
    těsnění pod hlavou, nechla jsem ho vyměnit a po ujetí 600 km jsem změřil za studena tlaky ve válcích a toto jsem naměřil
    1.válec 1,1MPa
    2.válec 1,18MPa
    3.válec 1,08MPa
    4.válec 1,1MPa
    Měřil jsem následujícím způsobem:
    -vyšrouboval všechny svíčky
    -do jednoho válce našrouboval tlakoměr
    -protáčel motor 5s se sešlápnutým plynem až na podlahu.
    Co říkáte naměřeným hodnotám, způsobu měření a jestli se měří tlak při teplém mototru a jestliže
    ano pak jaký je doporučený postup měření.
    Děkuji všem za odpovědi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  12:46

    « Re: vyfuk

    :) no to neni je to jenom zadni tlumic
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  10:19

    « Re: Konektory zadního skla

    Taky mi to lepili vodivým lepidlem, ale stejně nic nepomohlo. Pak jsem se ptal v servise Škoda, kde mi řekli, že kvůli tomu mění celé zadní sklo. Tak jsem se na to vykašlal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.02  16:14

    « Re: vyfuk

    A to je přední i zadní tlumič za tuhle cenu ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.03.02  15:07

    « vyfuk

    no tak mam uz new vyfuk :)
    No a je to Laityng a je mnamozni :-)
    Predtim jsem mel Soietu a ta mi prohnila :-(
    No a musi rict, ze je to o doost lepsi ma super zvuk a vypada o dost solidneji vyroben (delaj to rucne ja to videl :-) ). Zaruka 30 mesicu :-) taky potesi, cena 4000 taky neni spatna to je jak reklama :-) no uvidime jestli se nepo... treba za mesic, ale vypada fakt dobre :-)
    tak kdyby jste shaneli vyfuk mrknete na to
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.02  22:12

    « Re: Uprava

    Opravdu nikdo nechipuje v ostrave.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.03.02  21:23

    « Hlucna prevodovka

    Caute, mam stejny problem, vetsinou s autem jezdim po ranu a dost specham a po tyhle tuhy zime me to dost stvalo, v -20°C to hnat asi 10 km. Asi se to blbe mazalo, protoze do zimy byla potichu, v zime to zacalo trosku vrzat, nejdriv jsem myslel ze je to lozisko ve vodni pumpe nebo altiku ale pak kamos mrk na motor a rikal ze je to prevodovka, jako by tam neco drelo. Nekde jsem cetl ze prevodovka u Fava ma celozivotni napln, nevim co to je celozivotni, mam najeto 157tis++, do ty doby nez jsem tam dal prevodovkovej olej Paramo (nejdrazsi co vyrabej) to bylo nadherne tichy pak asi po pulroce denniho jezdeni (tuhle zimu) to zacalo. Docela bych se na to mrk, jenze schodit prevodvku z tyhle kary je uplne "jednoduchy". Jsem rad ze nejsem sam komu to dela. Mimochodem, nezalezi na stari a probehu prevodvky, protoze jezdim jeste vikendove s Favem 1990 - 40tis km a ten to dela taky.
    Na co si davat pozor pri koupi prevodvky z vrakace??
    A jeste jedna vec, na 4-ku to da 150, ale kdyz pak preradim na 5 tak klesne rychlost na 130, co stim???
    Cao
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.02  10:58

    « Re: Hlučná převodovka

    To jo, tady šlo jenom o zvědavost, proč to dělá.
    Ono vybírat převodovku na vrakáči, když do ní není vidět, taky není žádný terno. Já už jí jednou měnil, a je fakt, že ta nová je hlučnější než ta stará, ale problém s ní nemám. Mimochodem, bylo to asi před rokem, byla jediná použitelná na favo, jinak všechny převodovky co měli byly na feldy mpi nebo 1,9d a přišla mě na 2500,-.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.02  09:52

    « Re: Hlučná převodovka

    To je divne. Moje prevodovka ma najeto 110tis, z toho 50 s dost upravenym motorem a radi super, lip nez kamaradova Felda r.v. 97. Jedine co mi kdy skrcelo v prevodovce, byl asi pri 60tis, volny petkovy synchron, dotahl se a OK. Asi plati jako u vseho od Skodovky - co kus to original, nicmene vrakace jsou plne prevodovek za par supu jak uz nekdo psal, tak proc se stresovat:o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.02  07:16

    « Re: Hlučná převodovka

    Já jsem se na to ptal dvou automechaniků (každý má svoji soukromou dílnu) - jeden mi řekl, že převodovka je tak navržená a spasovaná, že za studena to dělá u všech favoritů a nedá se s tím nic dělat a nevadí to. Ten druhý to zdůvodnil tím, že v převodovce je někde na kraji ložisko, které je přimazáváno kanálkem a olej do tohoto kanálku se dostává snad až někde od soukolí diferenciálu, tudíž se ložisko promaže až při pohybu auta. Mě to také "chrčelo" při teplotách pod 0°C a asi po 200 - 300 m jízdy to přestalo. Po výměně oleje v převodovce to dělá méně - až při teplotách nižších než -5°C.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.03.02  22:23

    « Uprava

    Potreboval bych chiptuning na favorita93 40kw, je nekdo schopen s ostravy mi ho udelat tento tyden ? Napiste na : lkjh@post.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.03.02  16:07

    « Re: Hlučná převodovka

    Tak to jsme na tom stejně,je to asi normální protože to dělá u většiny favoritů,já si s tím hlavu nelámu,až se to vysype tak vlítnu na vrakáč a koupím za pár stovek jinou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.03.02  16:44

    « Hlučná převodovka

    Nevíte někdo proč je hlučná převodovka u fava dokud je studená ? Je to nějaké ložisko či co? Znamý u svého favorita tomu chce přijít na kloub, ale nechce to dělat systémem pokus - omyl. Rozebral jí, ale je tam všechno O.K. (v rámci možností běžné kontroly). Já jsem měl u favoritů převodovky vždycky hlučné, když bylo kolem 0 °C a míň, ale zase jsem to blíž nezkoumal. Je fakt, že u jednoho to byl randál, jako když se tam melou šutry, ale jak se to ohřálo bylo to O.K.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.03.02  15:01

    « Re: Konektory zadního skla

    Ja som to kedysi davno opravil vodivym lepom... Pajkovat to nema zmysel...(riziko prasknutia skla).
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.02.02  15:36

    « Konektory zadního skla

    Ulomily se mi oba konektory na vyhrivani zadniho skla. Nevite, cim by se mohly pridelat tak, aby to vydrzelo?
    Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.02.02  20:50

    « Bez nadpisu

    Jenze vono to nehaze do pedalu ale pri brzdeni dost klepe s volantem, kdyz jsem sundal kolo tak pridrhava
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.02.02  11:45

    « Re: kotouce

    Nebo to spíše bude vadou v materiálu kotouče. Občas se tam objeví kaz (bublina, flek ze spatně promíchanýho matriálu) a problém je tu, kotouč neháže, ele brzdí-nebrzdí a to se přenáší do pedálu, jako knitání. Tohle je u škodovek dost obvyklé. Jak se to ojede, tak to přestane.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.02.02  11:36

    « Re: kotouce

    muze to byt taky spatnym zajetim - kdyz mas nove auto/kotouce a davas jim co proto, tak se muzou zdeformovat, proto musis jezdit pocatecnich cca 200km slusne a zbytecne nezahrivat brzdy, kotouce jsou totiz z litiny a ta se musi postupne tepelne stabilizovat (nebo tak nejak to ve svy dobe rikali ve skole...).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.02.02  10:27

    « Re: kotouce

    Pri brzdeni se zahriva a zahraty se pak jednoduseji deformuje. Mam ale zkusenost ze pri 30.000 mi dost hazaly, vsichni radili vymenit. Nakonec jsem to neudelal a po case to prestalo samo - asi se to zase deformovalo zpet nebo obrousilo.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…