FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.02  04:59

    « Re: zvuky ze zadniho kola

    Pokud jde o zadní kolo těžko říct. Každopádně u tohodle staršího Fáva je sranda po sundání kola sejmout i buben a juknou na brzdy. není k tomu potřeba žádný spešl nářadí jen menší a větší šroubovák. Pokud jde o benzín tak vzadu toho taky moc není. Může prolínat trubka cca 20 cm dlouhá, která spojuje plast. díl hrdla s nádrží. Ta je pod autem ale je vidět na první pohled a dobře přístupná. Dál je dobré vyměnit hadičky vedení k motoru prům. 8 mm a vratného vedení 6 mm. Délka každé je cca 50 cm. Horní konce hadiček jsou pod kruhovým plech. krytem pod sedadlem a spodní pod autem u levých zadních dveří. Po sundání plech. krytu pod sedadlem je dobré zkontrolovat jestli není uvolněné uložení držáku plováku k nádrži. Pokud se tohle vymění tak by mělo být po zápachu. ND vyjdou na pár korun a práci jde udělat svépomocí. Další benz. hadičky jsou v motoru, ale i ty jsou docela dobře přístupné takže vyměnit je není problém. Hlavně nekupovat zelené opletené hadičky - ty stojí za ho... . Nejlepší jsou tlusčí červeně opletené (na hydrauliku).
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.02  14:44

    « zvuky ze zadniho kola

    Zdravicko, vy ste tu sami odbornici, tak mi urcite nekdo poradite :).
    Mam Fav90 a nekde sem zastavil a za 10minut se zase rozjel a od te doby mi s kazdou otackou 'brousi' prave zadni kolo - nevim kde a s cim - jakoby zevnitr (z brzd. bubnu?). Cim vetsi zatacka doleva (vaha právě na to pravé kolo), tim vic je to slyset. Proste vzum-vzum-vzum s kazdou otackou kola. Kdyby to bylo na prednim, tak bych rek, ze se nevraci brdicka, ale vzadu se ja nevyznam :). Zkousel sem to dat na hever a navolno s kolem zatocit - toci se uplne v pohode - vubec se NIKDE nepribrzduje - dela to, jen kdyz je 'v zatizeni' (vahou auta). A dela to tak do 30km/h (pri vyssi uz se to ztraci v celkovem hluku :-) a i diky tomu, ze otacky kola sou rychle) pokazdy s jinou hlasitosti/intezitou . Myslite, ze to bude v tom bubnu? nebo je tam jeste neco jinyho co by to mohlo delat? Upadlo snad neco v zadni brzde? (jinak brzdi spravne - s ruckou na heveru). Moc dik za namety. Petr.
    ps. jeste jedna otazka - v aute je za jizdy cejtit benzin - prej je to obvykla vec u tehle facek a je to nejaka pruchodka u nadrze nebo tak nejak - nevite neco blizsiho?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.02  12:18

    « Re: 3. válec

    jestli ta svicka nebyla treba spatne zasroubovana(utazena) jinak nevim proc by se to delo
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.08.02  21:54

    « Ventilator topeni

    Cau lidi, mam malej problem, kdyz je teplo tak se mi ventilator topeni rozebehne az tak po 1-2 km jizdy. Nechapu cim to je... Kdyz je chladek tak je to OK. Je to shoda nahod a spatnej kontakt nebo nejaka klasicka vec u facek, me se to ted deje prvni leto, kde mam hledat zavadu??
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.08.02  07:54

    « Pukání - povolení šroubů

    Děkuji Vám za tip ohledně zdroje pukání. Zkoušel jsem jet s nedovřenými dveřmi a skutečně to přestalo. Zkoušel jsem posunout protikus zámku, ale jeden šroub se nedal povolit. Mazal jsem to i olejem, ale ta bestie drží. Už jsem zničil dva šroubováky.
    Prosím poraďte čím to povolit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.08.02  07:33

    « Re: 3. válec

    Prosím Ťa, upresni to čo je normálka. To že na rozdiel od ostatných sviečok, ktoré sú čisté je jedna akoby spálená (ináč je to 2 valec)alebo ten úbytok chladiacej kvapaliny cez víčko nádržky?
    Podotýkam že VN káble sú nové i sviečky sú nove ( asi po 2000 km)
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.07.02  21:28

    « 3. válec

    to je normálka
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.07.02  20:38

    « Problémy

    Pri kontrole sviečok som zistil, že na jednom valci je sviečka na závitovej časti úplne čierna, suchá a zapáchajúca za spáleninou (skoro ako keď horí pertinax. Na rozdiel od ostatných nešla po uvoľnení kľúčom vyskrutkovať rukou. Čo to môže znamenať. Pripájam ešte zákl. údaje: Forman, karburátor,r.v.1993, na LPG. Na jazdných vlastnostiach zatiaľ necítim žiadne zmeny.
    Ďalší problém - strácajúca sa chl. kvapalina cez nalievací otvor nádržky-pritom podľa teplomera som to nikdy neupiekol - ručička teplomera je cca 3 mm od červeného poľa.
    Prosím poradte!
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  11:04

    « divne veci v motoru....

    Cau Lidi, mam Favo '90 (karburator). Kdyz zatlacim na vzduchovy filtr smerem dozadu, tak motor skoro chcipne, kdyz na nej zatlacim dopredu, tak se motor rozbehne v pomerne vysokych otackach oproti stavu kdy na nej nesmatam - co to je? Co je spatne? Je tam nejake tesneni z mekke gumy, ale to je vporadku... Co s tim? Nemuze to mit vliv na vyssi spotreba (ted mam skoro 11 litru a pred dvema roky to bylo necelych 8,5)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  11:34

    « Re: Ceny fáček

    Favorit 135 GLX 40kw stříkačka BMM, liťáky, plasty, Z spoiler, 240 000,-
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.07.02  08:09

    « Problem so startovanim

    Mam problem so startovanim mojho facka. Ked je studeny alebo ked je uplne zohriaty chyta skvele ale akonahle je zohriaty a necham ho trosku vychladnut ale nie do studena musim ho pretacat asi 5-6 sekund. To iste je ked stojim v kopci alebo ked je naklonene. Neviete mi prosim poradit?
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.07.02  06:24

    « Re: Hloupý dotaz

    No ono je to celkem jedno v jakem jdou pořadí,ventily seřizuješ když střídají a to snad poznáš ne? seřizuje se to měrkou 0,2 sání i výfuk.čus
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.07.02  14:30

    « Re: Ceny fáček

    Forman Solitaire, 50kW v 94tem 301 000 Kč..... kupoval ho tehdy znamy....... Favo Silver Line 135 - 43kW, karbec, na jare 93 - 237 000 ...... (moje:o))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.02  13:23

    « Ceny fáček

    Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, pamatuje si někdo, kolik v roce 93/94 stály fáčka/formani v různých verzích? Docela by mě to teď zajímalo, protože dřív jsem se o auta moc nezajímal. Všem moc děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.02  21:42

    « Re: Benzin

    Do jakehokoli Favorita muzete tankovat bezolovnaty benzin.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.02  21:29

    « Re: Huceni prednich kol

    Jsou to loziska. Poznate to tak, ze kdyz zatocite dejmetomu doprava a zacne hucet leva strana ( je zatizene), tak je po nem. Doporucuji ale vymenit obe, je to jako s tlumici. Druhe zacne o neco pozdeji.
    p.pitauer@volny.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  14:47

    « Plastove podblatniky

    Ma niekto skusenost s plastovymi podblatnikmi na favorita? Ide hlavne o montaz, ci treba niekde vrtat a ci sa to hlavne oplati. Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  11:58

    « Re: Hloupý dotaz

    valce se cisluji od rozdelovace - tzn. 1-2-3-4, ale od rozdelovace jdou kabely v poradi 1-3-4-2 to bude ten tvuj zmatek :c) Skode zdar
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.06.02  08:42

    « Hloupý dotaz

    Jaké je pořadí válců na fovoritu ze strany rozvodu? Je to 1,2,3,4 nebo podle čísel u svíček.
    Potřebuji seřidit vůli ventilu, auto jsem nedávno koupil a podle mne dostupných zdrojů se toto rozcházi. Předem děkuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.02  13:00

    « Re: Zadní pružiny na Garde

    Tady v tomhle případě nejsou problém kola do "A". To je v pohodě, ale že je to sedlý dolu. Když se to ručně přizvedne, tak to auto stojí rovně, ale jakmile to propruží, tak se nevrátí nahoru, ale zůstane dole. Tom B.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…