FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    24.09.02  20:53

    « Kotouce

    To klepani delaj kotouce, ale pokud to neni vyhodnoceno jak tezka zavada tak bych to nechla bejt, u novejch se to muze stat po chvili taky, jde o to jak clovek dupe na brzdu, znamej je taky menil a az na potreti byly OK (tim myslim po nejake dobe jezdeni). vse se da srovnat jen bud stocenim a nebo pouzivanim bez prudkeho brzdeni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.09.02  09:36

    « Re: Nesouměrnost brzd

    S největší pravděpodobností to bude vadný kotouč, který se projevuje tím kmitáním, je potřeba je vyměnit oba !!! + nové destičky samozřejmě.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.09.02  08:30

    « Nesouměrnost brzd

    Při technické mi naměřili nestejnoměrné brzdění na přední nápravě které se pohybovalo od 4 do 6%.
    Projevuje se to hlavně když brzdím při 80km/h mírným chvěním volantu. V čem je příčina tohoto stavu a jak toto odstranit?
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.02  01:15

    « Po tom asfaltu jsem jel (klouzak) bokem na vsech ctyrch kole

  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.02  01:09

    « 170++ km/h

    Caute lidi, tomuhle autu absolutne verim i kdyz jsem ho dneska v tyhle rychlosti prevratil na bok, bohuzel mi podmeruje tachak a kdyz jsem predletel kamose ve fordu tak tam on mel 150. Skoda: akorat lehce promacky dvere u ridice a poskarvanej lak, asi stesti, ale sel jsem asi 70 metru bokem po asfaltu a pak dalsich 20 zadkem v trave nez me zarazila krtina. Nokonec se to pri prevraceni oprelo o ocelovej sloup za listu na stese a s nciim to nehlo... holt spicka auto, zajimavy je ze se neprevratilo uz na asfaltu ale az na trave. No nic, Zavody skrze Pardubice mi jsou ukradeny, tentokrat jsem vyhral cenu za akrobacii
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  10:14

    « Re: Čislo farby

    Mas stesti, nedavno jsem to zjistoval :)
    Odpoved ze SkodaAuto a.s.:
    Vazeny pane,
    k Vasemu dotazu sdeluji nize uveden odstiny modre:
    r.89/90 1305-sedomodra tmava,
    4633 modra kosmicka
    90/91 dtto dtto
    91/92 4355 modra Jadran, 4585 modra akvamarin
    92/93 4268 modra Iris, 9430 hvezdna modr(metaliza), 4690 modr
    kralovska I (do 3/93), 4710 odr kralovska II (od 4/93)
    93/94 4628 modra Iris, 4710 modr kralovska II, 9430 hvezdna modr,
    4620 arkticka modra
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  08:53

    « Re: Zapojeni palubky

    Palubka z fel. by měla jít posadit přes starý štít z fava. Jinak postup různých záměn byl na skoda.panda.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  08:51

    « Re: Kulisa-řazení

    Kdysi se mi u fava stalo něco podobnýho, řadit šlo neskutečně lehce, mělo to minimální odpor, ale šaltpáka se takňák kvrdlala ze strany na stranu i při zařazeným kvaltu. Pak to ale bylo čím dál tím horší, zkrátka něco v převodovce ujelo a už tam byla nafurt dvojka. Na vrakáči jsem koupil novou převodovku, takže jsem to neřešil. Jeden známej co tu starou potom rozebral, říkal, že se tam jenom ustříhnul nějakej kolík, nebo šroub, už nevím. Mám ale dojem že to bylo někde na tzv. úhlové páce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  07:10

    « Zapojeni palubky

    Ahoj nevite kde bych sehnal zapojeni konektoru na budikach z felicie???
    jeste by mne zajimalo jestli budiky ze stareho fava jdou vymenit za feliciacky a jestli je mozne s nima rozbehat ty kontrolky u budiku.Pokud ne strasne rad bych se dozvedel jakym zpusobem jste resili zabudouvani stareho pristrojoveho stitu do palubky z feldy. Diky moc.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.09.02  11:12

    « Čislo farby

    Potreboval by som súrne zistiť číslo farby aké sa dávali na Favorita r.v.93 - taká tmavomodrá myslím kráľovská modrá. Aké je číslo farebného odtieňa tejto farby?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.09.02  13:11

    « Kulisa-řazení

    Mam Š Pickupa ´92, najeto 150tisic km - problem je řadící páka-nejen že neskutečně vrže,ale úplně chybí kulisa, rvu tam prostě kvalty naslepo, klasický "H" tam prostě není.Určitě to nebude na výměnu převodovky,ale asi jen ty kulisy.Prve jsem našel dokonce někde v ceniku,že něco takovyho existuje-až to koupím,jak se to instaluje, musí se jít do převodovky?A co děláte proti tomu vrzání?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.09.02  00:00

    « Re: převodovka

    Po technické stránce by to snad mělo jít. U Feldy je m.j. trochu jinak řešené vypínání spojky a reakce řazení. Pokud jde o převody tak z hlavy převody nevysypu. Pokud vím převodovky pro všechny BMM měly alespoň stálé převody stejné jako Forman 4.167. Počínaje provedením MPi (léto 96) má 50 kW kratší stálý převod 4.11x a 40 kW delší stálý převod 3.833. Od léta 97 jsou pozměněné převodovky SK14, které jsou v lecčem jiné. Rozdíly v převodech nebudou nijak dramatické. Nejčisčí by bylo sehnat převodovku z BMM 50 a Rozhodně je třeba se vyhnout převodovce z MPi 40 s těžším převodem 3.833.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.09.02  22:24

    « převodovka

    Poradí mi někdo, zda mohu namontovat do svého Formana Solitaire,r.v.94 , 50 kw převodovku z Felicie? Slyšel jsem a podle tabulek je udáváno, že převodovka ve felicii je nastavena do pomala oproti převodovce z favoritu, bude to znát na max.rychlosti?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.09.02  21:46

    « spotreba

    mam problem se spotrebou u fava 94 rok, nalitano 97tis. letos se se spotrebou nemuzu dostat pod 8,2l/100. minuly rok jsem v pohode jezdil mezi 7-7.8/100. vymenil jsem svicky, olej, filtr, ventily jsou ok.byl jsem na emisich=ok, styl jizdy je stejny, jen spotreba je vysoka!!!:-( kdo mi poradi??? predem dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.08.02  05:32

    « Re: ručička teploměru

    To vypada na uzemneni! Tenhle problem jsem mel se S120 a byla to fakt lahudka. Ze 40 st. kdyz jsem pustil svetla jsem mel 80 a kdyz jsem pridal sterace, uz jsem "varil"... GOOD LUCK!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.08.02  05:30

    « Re: Problem so startovanim

    Ja osobne mam stejny problem s Formanem (r.v. 93, karburator). Pomaha behem startovani seslapnout plyn az na podlahu. Tezko rict, jestli ale u kazdyho...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.02  13:47

    « Re: Výměna hlavy

    No, vacka je takovy nos na hrideli. To, co myslis Ty je vackova hridel. Je to hridel a na ni jsou vybrouseny ty "nosy" (pro kazdy ventil jeden). Ty nosy oteviraji ventily (zaviraji je pruziny, kdyz jim to ty nosy dovoli). Vackova hridel je ulozena bud v bloku motoru (pokud ma ten motor rozvody OHV nebo SV), nebo v hlave (pokud ma ten motor rozvod OHC). Ten motor, o ktery Ti jde, je OHV, takze ma vackovou hridel v bloku, pohanenou retezem a od ni jsou prostrednictvim zdvihatek (takove tycky asi ctvrt metru dlouhe) a vahadel ovladany ventily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.02  08:51

    « Re: Výměna hlavy

    hm, tak to jsem to moc nevychytal, ja jsem chtel tu hlavu menit hlavne z duvodu toho, ze jsem si myslel, ze obsahuje i vacku, ktera ma mit lepsi parametry nez favoritacka. Nejsem zadnej profik, takze bych se chtel jenom ujistit o definici. Vacka je zarizeni, ktere ovlada otevirani a zavirani sacich a vyfukovych ventilu. Je to tak?
    Je tedy ulozena v bloku motoru? Takze jeji vymena bude asi trochu narocnejsi co? Jaky varianty upravy bych mohl tedy pouzit, abych se dostal k parametrum motoru z felicie?
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.08.02  20:49

    « Re: Výměna hlavy

    cus!
    jestli sem to dobre pochopil tak lozisko co mas na mysli je na vacce. pokud mas hlavu i svackou tak asi nemas tu pravou. pokud se nepletu tak na hlave z feldy 1.3 50kW vacku nenajdes.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.08.02  10:56

    « Výměna hlavy

    Ahoj, měl jsem v plánu vyměnit hlavu na motoru 135, karburátor, LPG za hlavu z felicie 50kW. Teď tady čtu že je tam nějaký problém s ložiskem, týka se ten problém pouze verze MPi, a nebo nejde použít ani předchozí hlava? Pokud lze použít hlava z felicie, hrozí tam ještě nějaký jiný zádrhel, nebo by to mělo být ok, popř. jiné rady a tipy pro tuhle výměnu. Ta hlava z felicie co jsem chtěl měnit je osazená vč. vačky a ventilů. Pokud by to bylo pouze u MPi, jaký je rozdíl mezi těmito hlavami? Pokud nějaký je.
    Díky všem za odpověď.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…