FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.06  09:39

    « Re: Ostrekovače

    To pravda je, rodiče kdysi měli Formana Excelent a ten to měl, no po cca 40km v zimě byla nádobka prázdná, k těm světlům to teče dost. Nicméně exportní verze kamsi na sever Evropy (Finsko myslím) měli toto řešené jinak, ostřikovač světlometů se ovládal tlačítkem, tak leda by se povedlo zjistit co je potřeba na to sehnat a jak to propojit, nebo narazit na něco doveženýho ze severu. Nicméně, ty ostříkovače světel na mnoha vozech nejsou, a určitě by ses jich pořídil zbavit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.06  23:48

    « Ostrekovače

    V blízkej dobe sa možno stanem majiteľom Formana :P
    Ale k veci: Dopočul som sa, že keď pustím ostrekovače na sklo pustia sa zároveň aj ostrekovače svetiel (ak ich má samozrejme :P ).
    Je to pravda? A ak ano da sa tomu nejak zabrániť?
    Diky moc ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.06  13:29

    « Re: Re: Výkony

    tak dik, ale furt mi neni jasny proč zrovna ja musim mít jenom 40kW. :'-(
    tyjo měl bych zajet do tý Mladý Boleslavi abych se na toho formana šel podivat, když si představim, že bych měl takový "žihadlo" :-!
    S tou zbraní máš recht myslím, že kolem dvouset by to docela mělo problém udržet se na silnici... :)
    A nevíte v kterejch letech se co montovalo??? (myslim motory)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.06  12:20

    « Re: Výkony

    přesně tak a navíc můžu dodat, že v muzeu v Mladé Boleslavi je vystavený zajímavý forman s motorem Škoda 1,6 a pokud mě paměť neklame s uvdávaným výkonem 90 koní, udávaná rychlost asi 200, bohužel se ale nedostal do sériové výroby-i když možná to je dobře, byla by to už asi zbraň
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.06  12:14

    « Re: Re: Prsi - chcipa nestartuje

    to zednar: Souhlasím s možným řešením problému ohledně izolace vodičů (nečistoty na povrchu - i mikroskopického charakteru a nežádoucí příměsi v materiálu izolace mohou skutečně změnit izolant na vodič, byť mizerný), to je možné, ale Rosta píše, že kabely měnil. Spíš mě zajímá co myslíš tím, že nemáš žádný modul? Asi to není správný název toho zařízení (pole dílenské příručky se to jmenuje spínač elektronického zapalování, tak promiň), ale to tam určitě musí být, jak na stříkačce, tak na karburátoru, je to ta krabička na podběhu vedle zapalovací cívky. Jestli to tam není, zajímalo by mě co máš za verzi favorita. Dodávám že můj Favorit 136L z roku 1990 to má, kamarádova 135L z roku 89 to má, dědova 135LS z 92 to má, , kamarádova 135L z roku 92 to má taky, všecko to jsou karburátory.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.03.06  12:06

    « Bez nadpisu

    40, 43, 46, 50 kW
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.06  18:59

    « Bez nadpisu

    Jo moc dík za rady....
    Na ten termostat se budu ještě muset podívat, teď chci totiž s autem jezdit, tak je to nutnost :-)
    Ještě bych se chtěl zeptat jaký měli výkony favority v různých letech??? (objevují se totiž různé údaje 40kW, 43kW atd.)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.03.06  13:43

    « Re: Prsi - chcipa nestartuje

    za deště a vlhka mi to také , ale jen občas nastartuje až po usilovném točení startérem, z toho to ale jiný den chytne za toho samého počasí na drc. Když už to ale nastartuje, tak to nikdy nemá snahu chcípnout. Čili příznaky podobné až na jeden detail - mam 92-43 kW-karburátor,žádný modul!!! Co jsem konzultoval s elektrikářem, tak se údajně nekvalitní izolace vodičů (stává se prý i na vozech ze současné produkce) stává časem částečně vodivou (!) a při vlhku se výkon oslabuje a místo na svíčce se vybíjí na kostře - nedovedu to tak přesně popsat,jak on to řekl, ale princip zůstává.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.03.06  13:35

    « Re: Oki, ale mam další problém

    termostat na 100%-měl jsem to samé, po výměně sauna,motor ohřátý na pár kilometrech.čus
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  20:20

    « Re: Oki, ale mam další problém

    Jestli se ti to nechce ohřát za jízdy tak to zřejmě bude ten termostat ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  16:41

    « Oki, ale mam další problém

    Jo byla to svíčka...
    nevim, že mě takováhle blbost nenapadla předtim :-)
    Svíčku jsem vyměnil nastartoval napoprvý, prostě krása...Projel jsem se i kousek po dálnici, táhne absolutně krásně (zastavil jsem se až na 150 km/h, škoda že jsou jenom tachometrový :-) )
    Ale teď ten problém ta potvora mi uprostřed jízdy přestala topit!!! a co víc začala klesat i teplota... zahřálo se to až potom co jsem chvíli stál na místě se zapnutým motorem. Osobně bych neřek, že je taková zima aby se to tolik chladilo... nevim jestli je v čudu termostat či co, ale teď vidím, že stání tomuhle autu moc neprospělo :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  14:27

    « Bez nadpisu

    A nepovolilo ti těsnění pod hlavou? Motor pak někdy jede jakoby na 3 válce, protože se do jednoho dostala voda-třeba, mrkni do nádržky na vodu ,jestli neubyla a není v ní cítit olej, pokud ne je to jiný problém- svíčka- kabely rozdělovač atd. atd. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  13:04

    « "Malý" problém

    Ahoj mám malý problém s Formanem 135 LX (93), poslední tři měsíce stál akorát před domem a jen občas jsme s ním vyjeli. Asi před týdnem jsme chtěli vyrazit pryč, ale přišel první problém :-(
    nejdřív vůbec nechtěl naskočit, a když už se to povedlo znělo to jak když jede jenom na tři válce (tzn. nepravidelný chod+dávalo to rázy do kastle) ale jelikož jsme potřebovali odjet, vyrazili jsme na cestu.
    Motor se ani během jízdy neuklidnil a zněl pořád divně. Nejdříve jsme si mysleli že to je kvůli tomu, že měl málo benzínu a dlouho stál na jednom místě, ale ani přibrání benzínu nepomohlo....
    potřeboval bych poradit co s tím je, a kdyžtak jak to opravit...
    Doteď to pro mne bylo fajnové auto a nebyl s ním žádný problém...(vlastním ho poslední 4 roky)
    předem moc dík za radu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  17:37

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    Strikacka to je. Ale v necem jinem by to snad nemelo byt.
    jinak diky moc za radu, zkusim to nejak zavrit do igelitu, snad to pomuze a draty pro jistotu vymenim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  16:02

    « Re: Re: Re: Re:

    Do toho moc vidět není, ale když to trochu provizorně utěsníš nějakou páskou (asi by stačil i igelitovej pytlík) nebo něčím dle fantazie tak to můžeš zkusit, předtím bych ji doma nechal v teple aby vyschla případná vlhkost a uvidíš, třeba to bude tím. Taky k tomu zapalování vedou nějaký dráty, to by mohlo stát taky za prověření. Ale možná to je ještě někde jinde, jestli máš stříkačku (a to asi jo když píšeš rok 94), je tam asi i nějaká další elektronika, tu ale neznám, mám karburátor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  15:46

    « Re: Re: Re:

    No prave ze mam tu plechovou krabicku. V opravne rikali ze by to mohlo byt tim, ale ze vlastne nevedi. Ale rikam si kdyz koupim novou tak ta voda tam bude strikat porad a nikde jsem zadnou skulinku kudy by tam mohla jit nenasel a ani jsem nevidel ze by to bylo nejak mokry/navlhly.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  15:02

    « Re: Re:

    Nic podobného se mi nestalo, ale jestli ti to rezazí, napadlo mě, že by se mohla nějakým otvorem dostat voda do zapalovacího modulu co je přišroubovanej na podběhu, třeba to je blbost, ale jestli máš takovou tu plechovou krabičku (existuje ještě hezčí, černý modul, celý to je zalitý v umělý hmotě), tak ta zrovna dobře utěsněná není a vyrazatělá díra by mohla způsobit že se tam dostane voda. Třeba to pomůže, ale možná to je taky pěkná kravina.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.03.06  14:21

    « Re:

    Vicko je uplne suchy, pokazde kdyz to neslo nastartovat jsem to rozebral a nic tam nebylo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.03.06  19:54

    « Bez nadpisu

    A co víčko rozdělovače? Musí být suché.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.03.06  08:42

    « Prsi - chcipa nestartuje

    Ahojky, mam takovej problem. Kdyz necham auto stat na desti tak se mi ho nedari nastartovat. Baterka v poho, auto startuje ale nenaskoci. To same to dela kdyz jedu nejakou dobu v desti/ nebo kdyz snezi, pak zacne auto cukat - ztrati vykon az se uplne zastavi. Jednou jesm stacil zastavit a slysel jsem pod kapotou jak to hazi jiskry. To znamena ze tam musi byt nekde zkrat, ale kde ???? Vymenil jsem snad vse - kabely od rozdelovace ke svickam, palec atd.
    Diky moc za radu. Rosta.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…