FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.02  22:25

    « Re: Řazení

    Favo nemá synchronizovanou jedničku...CO JETO ZA BLBOST !!! Kde jsi to vycetl. Nema pouze synchronizovanou spatecku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.11.02  20:49

    « UNI Pneumatiky

    Caute, musim dat na predni napravu novy gumy, nejlip univerzaly, coz se nevyrabi, tak jsem se po dlouhem vybirani mezi TOYO, Obnova a Matadorem rozhodl pro Matador MP 08, je to stejny jako Barum Economy... Doufam ze delam dobre, rozpúoctem se potrebuju vejit do 2000 Kc. Jestli vite o lepsi volbe za podobny penize, tzn o gumach s kteryma v lete OK a vzime se vyhrabu i na hory (retezy mam) tak piste please na 604654063 Moc mi to pomuze
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.02  15:11

    « Re: Řazení

    Favo nemá synchronizovanou jedničku, takže se stává, že zuby převodu zůstanou proti sobě a rychlost nejde zařadit. Stačí pustit spojku a mírně přidat plyn a zkusit zařadit znovu. Totéž platí pro zpátečku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.11.02  08:56

    « Řazení

    Mám problémy se zařazením jedničky na formanu najeto 37000km. Pokud stojím a chci zařadit jedničku tak to jde ztuha, ale pokud auto jede alespoň truchu jde zařadit lehce. Ostatní rychlostní stupně jdou řadit bez problému. Poradí mi někdo včem to může být? V létě jsem vyměnil převodovy olej po a nalil tam MOGUL PP 75. Předem díky za pomoc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.02  10:50

    « Re: Topeni ... a chcipani

    POriesil som to vymenou rozdelovaca,

    len blbec som si necheckol nastavenie a pridelal som ho tam tak jak som povodny
    vybral ...

     kedze predstih bez stroboskopickej lampy nenastavim , tak som ho otacal
    zhruba nast. odhadol na 7st. (mal uz pravidelny chod)

    no motor ide pravidelne az na to ze po asi 2 minutach zacnu klesat otacky na
    volnobehu a on chcipne ... da sa ale hned natocit(nie jak predtym) a po 2 min
    urobi zase to iste ....

    dufam, ze bude treba uz len donadstavit predstih .. ::::-() ... inak tu karu uz
    vyhodim ..


    Inak k tej perlicke nieco podobne som zazil, ked typek v servise premeral a
    povedal, ze vse je O.K.


  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.02  08:36

    « Re: Montáž repro do dveří

    2impact: Minuly tyden jsem tatovi do fava koupil v ElectroWorldu :-( Clariona s CD za 4000 (katalog 7390) - cerny se zelenym displayem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.02  20:57

    « Re: Montáž repro do dveří

    ja tam mam nejaky sony ale moc nehrajou, musi se jim hodne pomahat ekvalizerem na radiu... pokud nekdo mate nejakou dobrou kombinaci, tak se pochlubte... taky jsem koukal po nejakem radiu, ktere by co nejlepe ladilo s palubkou (cerne se zeleny podsvetlenim) a nasel jsem nakamichi, ale s cenou 20kkc do fava to teda ne... takze zustavam u sveho plne digitalniho modrocerveneho vanocniho stromecku Daewoo z hyposky za 1999,- ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.02  14:22

    « Re: Montáž repro do dveří

    Já tam dal Pioneery TS-H1302. Ale aby šly stahovat okna tak jsem je musel dál na noname podložky z mřížkou, takže to na první pohled vypadá jako pěknej * což je vzhledem k některým "spoluobčanům" fajn.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.02  09:33

    « Re: Montáž repro do dveří

    Nedával, už tam byl z fabriky nějaký Modrý bod.Doporučuji ale pro začátek www.Dexon.cz.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.02  09:18

    « Re: Topeni ... a chcipani

    Zdravím.Koukám že budu muset oprášit staré zkušenosti. Ta cívka v rozdelovači se dá opravdu vyměnit přímo na autě dokonce se nezmění nastavení předstihu samozřejmě pokud jsou šroubky na rozdělovači přístupné bez jeho otočení. Je tam akorát několik tvarovaných podložek na které se musí dávat pozor.Cívka má mít odpor asi 5000 Ohmů (měřeno digitálem)- doufám že si to pamatuji dobře) ALE POZOR diagnostika závady spočívala v tom že při mačkání civky mezi prsty docházelo ke skokové změně odporu (proto ten digitál).Nová stála (2001) asi 350.- až 400.-Kč.Motor se choval jako blb chvíli jo chvíli zas ne většinou po zahřátí (kratkém - ne motoru ale té cívky zkolaboval).Je prý to u karbce dost typická závada. Perlička - mechanik v servisu po otevření kapoty (Forman 93 - SPRINT 75) s nezbytným dnes již kabelem od servisního compu v ruce koukal jako puk a prý : jé to nemá počítač, tak to nevím, to asi nepujde atd...)Nakonec jsem si to spravil sám na dvoře toho servisu protoře mě tam dotáhli a neměl jsem dalšího tahouna.Ještě byli rádi že se zase něco dozvěděli.Ale já nejsem automechanik. Jenom mě za ty roky ŠKODA trochu vyučila. Jak to nemá comp, tak jsou chlapci v prd***.Ale i s compem často taky.S tím ventilem topení jsem taky něco nacvičoval takže jestli je ještě zájem tak se tady ozvěte - už mě bolí ty moje dva psací prsty.Ahoj.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.10.02  16:23

    « Montáž repro do dveří

    Pánové, máte někdo zkušenost s montáží repráků do dveří Favoritu (r.v. 1990)? Jde mi o to, jaký maximální průměr se dá použít (tuším max 13cm), ale hlavně jaká maximální hloubka repráku, aby šlo otevírat okno. Nechce se mi to předem rozebírat, ale tipuju tak max 5cm hloubka.
    Poraďte prosím, kdo jste si tam repráky už dával....
    Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.02  11:50

    « Re: Zase kohout topeni

    Na to ani nepotrebujes garaz, ja to menil venku na zahrade.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.10.02  08:03

    « laděný výfuk

    Nemáte někdo zájem o laděný výfuk na Favorita za 2500Kč Žena si stěžuje, že je to hlučné, tak to musím dát pryč. (Jsem z Olomouce, občas jezdím do Brna,Prahy,Ostravy)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.02  02:32

    « Re: Zase kohout topeni

    tyjo ta vymena topeni je fakt lakava... ja chci garaz abych ji mohl provest!!! :/ by me zajimalo, jestli by to zvladnul autorizovany skoda servis... :-) a pak tam rovnou narvat klimatizaci z feldy 1.3BMM... hmm...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.02  09:13

    « Re: Topení chcípaní

    Jo, to co popisujes vypada jak to moje ..ja som chvilu tiez podozrieval pumpu.|ako aj tie veci co som uz povymienal|....skusim to pozriet

    Dik moc za radu ...

  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.02  08:10

    « Re: Topení chcípaní

    Ano takovou podobnou závadu jsem poznal, bylo to na našem služebním Favo 91. Bylo to podobné, jenom s tím, že motor šel nastartovat po chcípnutí tak za 2-3 minuty jako u tebe, ale po cvíli chcípnul zase a neše vůbec až za ty 2-3 min a zase chcípnul a pořád dokola. Napřed jsem myslel, že by to mohla dělat pumpa, ale byla to ta cívka. Ten ventil vyměníš bez demontáže topení. Jenom vyděláš baterku aby jsi měl lepší přístup k tomu ventilu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.10.02  07:31

    « Topení chcípaní

    no tento pripad to nebude, dal som uplne nove zapalovanie .. tu krabicu co o nej pises ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.02  17:10

    « Re: Topeni ... a chcipani

    Taky jsem měl u Fa92 takovou záhadu, nepravidelný chcípání (žádná jiskra). Rozebral jsem zapalování (hranatá krabička na pravým blatníku, vedle cívky). Pod krytem je tišťák a na něj, velmi nevhodně naletované ploché kontakty kablíků k rozdělovači a cívce, jeden byl vylomený ;-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.02  14:29

    « Re: Topeni ... a chcipani

    O.K predpokladam, ze ten ventil staci menit tam zo strany od autobaterie a netreba vybrat cele topeni ..

    cievka v rozdelovaci? stretol si sa niekedy s podobnou zavadou ako popisujem ? .. for

    totiz dnes som sa dozvedel o este jednom takomto pripade a tiez je to favo z 92 .. a chlapik tiez netusi co s tym je ... tipci v servise sa tvariali akoze hmm ked to nepojde tak zavadu zoistim, zle teraz ked to ide tak to tazko ..

    ale zatim dik ..

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.02  14:24

    « Re: Topeni ... a chcipani

    Ventil topení se dá koupit samostatně a výměna není složitá. To chcípání může dělat spínací cívka v rozdělovači, dá se to i proměřit jestli je vadná nebo ne. Je to kruhová cívka ukrytá pod tím křížem v rozdělovači, ale tu výměnu cívky bych nechal mechanikovi,
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…