FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.03  15:32

    « Re: Upresneni

    jinak jeste taky pokud je profouknuty tesneni pod hlavou, tak se to prej pozna taky tak, ze kdyz se nastartuje a parkrat se prida plyn a pak se sahne na hadice chladiciho systemu... pokud jsou tvrdy a natlakovany, tak je to tesneni pod hlavou blby... jsem slysel...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.03  15:29

    « Re: Upresneni

    pokud by se to stalo, tak by mela rozhodne bejt videt voda v oleji nebo olej ve vode a taky by motor porad kouril takovej bilej kour s nasladlou vuni i po delsi jizde a prohrati...
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  15:56

    « Upresneni

    Pri tom stani do kopce jsem promackal vsechno, nedarilo semi to akorat u hadic k topeni, takze voda byla asi vsude krome techto hadic
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  15:50

    « Kopec jsem zkousel

    To s tim cumakem do kopce jsem zkousel, ae najako se to zase zavzdusnilo. Co jsem zjistil tak mam asi praskly tesneni na sani vzduchu, pri studenym potoru a seslapnuti plynu se ozyva takove piskani... jako sani a trochu to skripe... S tim topenim fakt nevim, protoze kdyz jsem to promackal byla vsude voda, korm topeni, pak kdyz jsem to promackal znovu, zdalo semi ze mackam chvili vzudh i v ty hadici od termostatu do chladice. Jeste to budu chvili prubezne s provozem mackat a pak uvidim. Jinak co udela praskly tesneni pod hlavou, muze se tim zavzdusnovt chladici system?? Kdyz mi prasne tesneni pod hlavou tak se mi snad zacne ztrcet voda a nebo se z oleje dela emulze...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  14:22

    « Re: Blinkry z Felicie

    Díky, díky. Budu se snažit stát se pečlivějším, protože k výměně blinkrů jsem přistoupil jako k součásti výměny blatníků, který totálně zrezly, mimo jiné i kolem blinkrů:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:13

    « Re: Jsme nasel chybu

    no teoreticky by se to melo odvzdusnit samo za chodu motoru, takze zkus zaparkovat auto nekde cumakem do kopce, nech bezete motor, otevri topeni naplno a dolivej a mackej hadice...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:11

    « Re: Blinkry z Felicie

    peclivejsi jeste tu diru po opilovani prelakuji, aby jim to nerezlo ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:07

    « Re: Blinkry z Felicie

    je potreba akorat vzit pilnik a zvetsit diry, protoze ty favoritacke maji to uchyceni mensi... imho ale ty bocni z filcky nejsou zas takovej zazrak, lepsi jsou cire kryty + oranzove zarovky na ty puvodni...
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  09:04

    « Blinkry z Felicie

    Vážení kolegové Favoritisti. Slyšel jsem, že je tady plno lidí, schopných a ochotných poradit. Máte někdo zkušenosti se zástavbou bočních (malých) blinkrů z feldy do favorita? Pokud ano, zkuste mi tady tuto operaci popsat, prosím. Odměnou vám bude dobrý pocit, že jste pomohli zase jednomu blbci:-) Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.03  19:24

    « Jsme nasel chybu

    No mam malou zavadu, nejako nemam v tech hadicich k topeni asni slzu vody, proto to topeni chladne jakmile sndam nohu z plynu, ja jsem mackanim myslel ze jo, pak je jeden znamej mackal a prisel s tim ze tam proste vzduch neni, ze ty hadice jsou v tech mistech kolem akumulatoru prazdne, nekapistuju jakto ze musou bejt prazdny obe, to se jako ta voda vyvari?? Druha vec, muze Fridex penit?? Kdyz promackam tu hadici od chladice k termostatu tak mi skrze hadici k vyrovnavaci nadrzce strika do vyrovnavaci nadrzky chlad kapalina a na ni se tvorej bubliny...
    Voda nikde neunika, ted dolejvam asi tak 0.2 litru na 1000 km, proste jenom dvoudecku destilky za takovy 1-2 mesice. Neni tady nekdo z z Pce kdo by mel cas na to mrknout??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.01.03  12:10

    « Re: Rozpostedlo usazenin

    spis mel ten chladic zevnitr sezranej uz pred tim a ty usazeniny jenom ucpavaly diry, ktery uz tam byly, a po tom proplachnuti to zacalo tect...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.12.02  11:48

    « Re: Tlumiče pérování

    mam asi rok Sachs na Formanu vepredu i vzadu, pred tim nejake buhvijake-asi Skoda. Je to hodne tvrde, na rozbite silnici nebo nerovnostech bych urcite privital "mekci". Mozna je to lepsi na suchu v zatackach, ale s timhle autem zavodit nezkousim :-).
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.12.02  13:38

    « Rozpostedlo usazenin

    Caute, to rozpostedlo je zalozeny na tom, ze se vybpusti fridex, naleje destilka, pak se tam doleje tenhel rozpoustec a zahreje se to na provozni teplotu, pak se to necha trosku zchladnout a voda se vypusti, mozna ze je dobry to parkrat opakovat. Pak to kdyztak jeste propalchnout vodou pro uplny vyplaveni usazenin, problem je ze znamymu to aasi rozpustilo chladic, protoze mu zacal tyct... Uvidime, zkusim to az bude cas a spolu s tim vymenim ten termostat, zavad je ze mi otvira driv/zavira dyl nez by mel, takze se motor schladi uz na volnobeh v krizovatce s pustenym topenim... proste to co si preje vetsina ldii s 1000 - 125, kdyz se z pod kapoty objevuje para. Mejte se fajn
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.12.02  18:37

    « Re: termostat

    no asi by nebylo dobry to tam jen tak nalejt a cekat ze ty usazeniny zmizi sami od sebe... co treba rozpojit nekde u chladice kruh, do jedne diry narvat zahradni hadici a poradne to cele proplachnout aby se ty uvolnene usazeniny skutecne dostaly ven?
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.12.02  23:03

    « termostat

    Tak dneska jsem se nechal autem tim autem povozit, proste me na chvili prestalo bavit ridit, tak jsem si hral s topenim... kdyz to necham na volnobehu a pustim ventilator topeni na 2 tak jsem jenom koukal jak teplota vody v okruhu (na palubovce) polau ale jiste klesa z provozni na minimum, proste se to schaldilo, takze bych opravdu tipoval ze je to termostat, ze se zavira trosku dyl. Vnetil u topeni jsem menil pred rokem, nebyl to skoda original, ale minulou zimu to skvele topilo tak tim to asi nebude, druha vec je zaneseny topeni, koupil jsem nejakou plechovku co se leje do chladici kapaliny, ze to prej rozpusti usazeniny, problem je, kdyz se ty usazeniny rozpustej, tak zas aby nekde neco neprovedly, mate s tim nekdo zkusenosti??
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.12.02  11:00

    « kamrdatka rekla ja jeji faborit jsem ja rikala to. me to rek

    JAJAJAJA
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.12.02  08:56

    « Re: Mam stejnej problem: netopi a kdyz uz tak vlznej vzduch

    fava do roku 92 topi prdlajs, maj mensi radiator tusim, 93 a 94 topi ok, pokud je vse v poradku, ale treba pickup 93 co jsem loni jezdil, se zahrival normalne ale netopil, bud mel jeste topeni ze starsiho typu a nebo bylo kaput-to spis. moje favo 93 topilo vzdycky OK, akorat tak jednou za dva roky bylo treba vymenit kohout. nicmene vrele doporucuju topeni z feldy, topi vic, skoro hned, nema kohout atd atd, proste 100% lepsi
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.12.02  01:11

    « S tím topením u favoritů

    Je tam mnoho vatiant! Favirit jetý opatrně ¨v zimě se nevytopí jr niutnojezdit i 1 stupeň níže než by se dalo tedy 90 jedu na 4 stupen.
    A neb je dLŠÍVARIANTA POUŽIJTE RENENŘENENICE A čerpadlo z flicie a peoblém taky odstaníte!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.12.02  20:37

    « Re: Mam stejnej problem: netopi a kdyz uz tak vlznej vzduch

    Když to čtu, tak mne napadá jedno radikálnější řešení: Odmontovat plastový kryt nasávání topení tak, aby se odhalil výměník. Pak po zahřátí zjistíte ohmatáním, jestli se výměník jako takový vůbec zahřívá nebo v opačném případě je to někde po cestě ucpané. Jinak jak jsemuž dřív zmínil, když začně Favo vařit tak první je že přestane topit topení, protože pára jde do nejvyššího místa. Přeju mnoho úspěchu. Já jsem s topením Fáva nikdy problémy neměl (krom prolínání kohoutu).
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.12.02  20:28

    « Mam stejnej problem: netopi a kdyz uz tak vlznej vzduch

    Mam stjenej problem, dolil jsem vodu z min na ideal, stal a zahrejval to v kopci a promackaval trubky abyse to odvzdusnilo ale stejne nic. Vypada to ze budu menit termostat, druha vec je proplachnuti topeni v nejakym rozpoustedlem usazenin, jenze to je problem delat v tehlech mrazech, takze pockam az se otepli... a pak nebudu potrebovat topeni takze... zkuste nekdo vymenit ten termostat jeslti to pomuze, kdyztak to pak zkusim taky... Mejte se
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…