FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    10.01.03  13:24

    « Nasavac z felicie

    Kupil som na favorita nasavac z felicie (na starsi typ) od fy. ELLRI na prednu kapotu (kryt kurenia-SPORT). Odspodu ma po obvode nalapenu obojstrannu pasku, ktorou sa to lepi na kapotu. Nemate s tym nejake skusenosti ci sa mi to po case nezacne odlepovat, ci nie je lepsie to prilepit napr. silikonom (lepil som s nim mracitka a drzi to ako slak) alebo je ta paska dostatocne kvalitna a cosi vydrzi.
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.01.03  11:18

    « Re: Prodej Autodilu Metolicky Pardubice vs topeni z feliny

    cele topeni 500-600 na vrakaci. nove bude asi tezka palba
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.01.03  11:12

    « Prodej Autodilu Metolicky Pardubice vs topeni z feliny

    Topeni z udajne z feliny mi ukazovali a trubka je sirsi a nebo to popletli, verim spis tobe kdyz jsi ho menil, na kolik to topeni vyjde?? V sobotu s tim jedu do servisu a necham udelat i toto, jinak vcera jsem promackaval zase hadice a ta co jde od chladice dole do motoru byla podle me bez vody... nevim, moc se v tom nevyznam, nejsem mechanik, umim vymenit motor atd. ale do tehlech zavad jako je ucpani, tesneni atd proste nevidim a tak schanim rady nez do toho vlezu (ted uz nevlez, protoze je -10 a proste nechci k tomu autu primrznout).
    Cao
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.03  15:00

    « Re: Dobra rada...

    topeni z feldy - uz jsem to nekolikrat detailne popisova, tipuju to bude nekde ve starsich prispevcich. pasuje 100% do kastle (2 srouby z motor. prostoru), hadice pasuji 100%, redukce jsou nesmylsl, ovladaci panel je soucasti celeho topeni, a pasuje presne na misto favoritackeho. jedine co je treba, na tom feldackem ustrihnout konektor elektriky, a dat tam fackovy konektor s tim ze se zapoji podle stareho, akorat kostru je treba vest zvlastnim dratem, radeji tlustsim a nekde dobre ukostrit. favo ma topeni ukostrene jinde a kdyby se feldacke pripojilo na ukostreni v favo konektoru tak bude pripojene na kostru podsviceni tlacitek a draty by mohly casem zhoret (jsou tenke). prace max. na tri hodiny:o) ale radsi v teple garaze
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.03  14:00

    « Re: Hlinikove rozvodove tycky

    Ja som ich menil. Nespozoroval som žiadnu zmenu. Iba sú s tým problémy. To aby si pri každom nastavovaní ventilovej vôle vysvetľoval mechanikovi,že sacie ventily treba nastaviť na inú hodnotu ako výfukové(tuším 0,2 a 0,25). Aj tak potom ten magor(ak pri ňom nestojíš)nastaví všetky ventily na rovnakú hodnotu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.01.03  13:32

    « Hlinikove rozvodove tycky

    Zdravim. Menil niekto na favorite rozvodove tycky za hlinikove. Pocul som ze sa tym znizi hlucnost motora a su lepsie ako ti ocelove. Mozte mi poradit a coho sa vyvarovat pri vymene.
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.03  07:48

    « Re: Dobra rada...

    Nazdar Ogre!
    Temer kazdy mechanik Ti povi, ze se odvzdusnuje samo za chodu motoru, ze tam nic delat nebude. I ja sem kdysi veril mechanikum. I kdyby to byl muj bratr. Neverim ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.03  22:24

    « Dobra rada...

    No tak jsem zkousel mackat ty hadice, dneska za chodu motoru jsem hadici co jde od termostatu k chladici mohl uplne zmacknout a necejtil jsem zadnej tlak, driv to bylo za chodu uplne tvrdy a kdyz jsem je mackal pripadalo mi ze v nich mackam penu. Kouri to studeny i teply, ale to moc neresim, spis bych byl rad kdyz to uz v tehlech zimnich mesicich nastaruje tak aby to i topilo, mimoto jsem koukal ze mi teplota lita i pri prujezdu zatackou, ale to muze bejt promrzlejma kontaktama. Momentalne mam strach primo o hlavu, protoze to auto je i po zahrati takovy syrovy, nejako se mu vubec nechce do otacek (trosku mi to nasava i zpod tesneni sani). V sobotu to vezu do servisu ke znamymu, kdyztak mu reknu at mi udela ten odvzdusnovak kdyz to nepujde jinak. Jsem sam zvedavej, protoze jezdit v aute tak aby mi namrzal dech na prednim okne je o nicem a o hubu. Mejte se fajn a diky za rady
    Ale prece jenom se optam, nekdo psal at tam dam topeni ze Felicie, jak se to pak resi s ovladanim a s redukci hadice, u Metoldy v pce mi rekli ze to ma jinej rozmer hadic, daj se nekde sehant redukce... prece jenom teplo v aute po 2 minutach by se mi taky libilo
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.03  00:00

    « TOPENI U FAVORITA - 100% funkcni

    Sama voda panove, sama voda... Aj ja som problem s kurenim, ale uz nemam. kuri/topi/ mi to ako vo Felicii na vsetkych stupnoch. Ak ste si vsimli, hadice od motora idu do radiatora topeni zo spodu. Ani v najidealnejsom pripade sa to neda odvzdusnit len za chodu motora.Naskor vyberte radiator a dobre ho preplachnite prudom vody a ked sa da, tak na rebra, kde prudi vzduch pouzite vapku, ci jiny silny tlak vody. A pouzite napr vonavy sampon, spoznate to za chodu. Na hornej strane v plaste nad ventilom v privode urobte dierku a zavit na sroub M3 na odvzdusnovanie. Idealni by bolo tam napojit velmi tenku trubicku a ventil, ale staci aj toto. Po naplneni chladiciho systemu a ohrati vody, staci /systen je mirne pod tlakem/ povolit sroub a vypustit vzduch. Budete velmi prijemne prekvapeni ucinnosti topeni. Odvzdusneni je mozne i za pomoci jine osoby, kdyz bude foukat /pres papir, nebo hadr/ do vyrovnavaci nadrzky. Po nekolika km, nebo chodu na vyssi otacky odvzdusneni opakujeme. Vzduch z hadic od topeni neni mozne nikdy dostat ven beznym chodem motoru. Motor nema tak silne cerpadlo, aby dokazalo vzduch protlacit smerem dolu. Toto je jediny spusob, jak to na 99% odvzdusnit. Predchozi kutilove zkouseli ruzne finty, ale nic nepomuze, jen tento spusob. Predem dekuji za pochvaly .... Napiste vysledek.
    PS: Rychle odvzdusneni se da provest take bez toho sroubku, jen vytahnout radiator z topeni, sklopit dolu, aby byli hadice nahore a jednu z nich jemne povytahnout od ventilu. Dobry kamarad pritom fouka do vyrovnavaci nadrzky pokud unika vzduch. Neni to na 100% odvzdusneno, ale zarucene to zacne topit. Take treba skusit odpojit hadici od karburatoru je jeste vys, nez topeni a pak to vsechno slozit.
    Doporucuji ale vybrat cely radiator a proplachnout, je v nem husty svinstvo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.03  00:00

    « Topeni u Favorita ...

    Este jednu poznamku. Skontrolujte si nastavenie otvorenia ventilu kurenia na vymenniku. Na vacsine tychto aut nieje dobre nastaveny, v lete to kuri /topi/ a v zime chladi. Pred zaciatkom je potrebne vybrat akumulator.
    Vase podakovanie posielajte prosim na advan@orangemail.sk
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.03  15:32

    « Re: Upresneni

    jinak jeste taky pokud je profouknuty tesneni pod hlavou, tak se to prej pozna taky tak, ze kdyz se nastartuje a parkrat se prida plyn a pak se sahne na hadice chladiciho systemu... pokud jsou tvrdy a natlakovany, tak je to tesneni pod hlavou blby... jsem slysel...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.03  15:29

    « Re: Upresneni

    pokud by se to stalo, tak by mela rozhodne bejt videt voda v oleji nebo olej ve vode a taky by motor porad kouril takovej bilej kour s nasladlou vuni i po delsi jizde a prohrati...
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  15:56

    « Upresneni

    Pri tom stani do kopce jsem promackal vsechno, nedarilo semi to akorat u hadic k topeni, takze voda byla asi vsude krome techto hadic
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  15:50

    « Kopec jsem zkousel

    To s tim cumakem do kopce jsem zkousel, ae najako se to zase zavzdusnilo. Co jsem zjistil tak mam asi praskly tesneni na sani vzduchu, pri studenym potoru a seslapnuti plynu se ozyva takove piskani... jako sani a trochu to skripe... S tim topenim fakt nevim, protoze kdyz jsem to promackal byla vsude voda, korm topeni, pak kdyz jsem to promackal znovu, zdalo semi ze mackam chvili vzudh i v ty hadici od termostatu do chladice. Jeste to budu chvili prubezne s provozem mackat a pak uvidim. Jinak co udela praskly tesneni pod hlavou, muze se tim zavzdusnovt chladici system?? Kdyz mi prasne tesneni pod hlavou tak se mi snad zacne ztrcet voda a nebo se z oleje dela emulze...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  14:22

    « Re: Blinkry z Felicie

    Díky, díky. Budu se snažit stát se pečlivějším, protože k výměně blinkrů jsem přistoupil jako k součásti výměny blatníků, který totálně zrezly, mimo jiné i kolem blinkrů:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:13

    « Re: Jsme nasel chybu

    no teoreticky by se to melo odvzdusnit samo za chodu motoru, takze zkus zaparkovat auto nekde cumakem do kopce, nech bezete motor, otevri topeni naplno a dolivej a mackej hadice...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:11

    « Re: Blinkry z Felicie

    peclivejsi jeste tu diru po opilovani prelakuji, aby jim to nerezlo ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  12:07

    « Re: Blinkry z Felicie

    je potreba akorat vzit pilnik a zvetsit diry, protoze ty favoritacke maji to uchyceni mensi... imho ale ty bocni z filcky nejsou zas takovej zazrak, lepsi jsou cire kryty + oranzove zarovky na ty puvodni...
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.03  09:04

    « Blinkry z Felicie

    Vážení kolegové Favoritisti. Slyšel jsem, že je tady plno lidí, schopných a ochotných poradit. Máte někdo zkušenosti se zástavbou bočních (malých) blinkrů z feldy do favorita? Pokud ano, zkuste mi tady tuto operaci popsat, prosím. Odměnou vám bude dobrý pocit, že jste pomohli zase jednomu blbci:-) Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.03  19:24

    « Jsme nasel chybu

    No mam malou zavadu, nejako nemam v tech hadicich k topeni asni slzu vody, proto to topeni chladne jakmile sndam nohu z plynu, ja jsem mackanim myslel ze jo, pak je jeden znamej mackal a prisel s tim ze tam proste vzduch neni, ze ty hadice jsou v tech mistech kolem akumulatoru prazdne, nekapistuju jakto ze musou bejt prazdny obe, to se jako ta voda vyvari?? Druha vec, muze Fridex penit?? Kdyz promackam tu hadici od chladice k termostatu tak mi skrze hadici k vyrovnavaci nadrzce strika do vyrovnavaci nadrzky chlad kapalina a na ni se tvorej bubliny...
    Voda nikde neunika, ted dolejvam asi tak 0.2 litru na 1000 km, proste jenom dvoudecku destilky za takovy 1-2 mesice. Neni tady nekdo z z Pce kdo by mel cas na to mrknout??
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…