FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    22.03.03  09:41

    « Pojistkova skrin

    Nazdarek ludia .. nemate niekto informaciu o tom co by mohla stat nova poistkova skrinka na Facko - r. 92 - vyklapacia ? (osadena aj neosadena ... D.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.03.03  07:01

    « Re: Spatny mereni vzdalenosti

    Ano, přesně tak to bylo. Už před týdnem jsem se ptal v prodejně, co prodávají na opravu tachometru, tak mi prodali v pytlíčku sadu, kde byly 2 malá umělohmotná kolečka a 1 mosazná hřídelka. Hned ten den jsem také to jedno kolečko vyměnil a bylo po problému. Při té opravě jsem zjistil že v tachometru se už někdy někdo hrabal (dle šroubku zamázlého barvou) - doufám, že předchozí majitel nepřestavoval najeté kilometry...


    Uvádíš, že hodně najedeš - neuvažoval jsi o LPG? Já mám favorita s karburátorem, tam je montáž LPG nejlevnější (cca. 11000,- Kč) a asi i nejbezproblémovější. Nádrž se případně dá dát (za příplatek) místo rezervy. Na plyn to startuje vždy i za velkých mrazů a spotřeba je jen asi o 0,5 litru větší než na benzín. A jede to taky dobře - od té doby, co tam mám nastavený trošku větší předstih a spec. svíčky na LPG, tak skoro ani nepoznám rozdíl v jízdě na plyn a na benzín.

  • 00 Reagovat !

    foto

    20.03.03  08:00

    « Sytič

    Ako mám dorobiť do favorita ručné ovládanie sytiča namiesto automatického?
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.03.03  16:54

    « Spatny mereni vzdalenosti

    Caute, v jednom Favu mi to merilo blbe a v jednom vubec, kdyz jsem se v tom montoval tak jsem zjistil ze v rychlomeru, presneji v casti, kde jsou ozubeny kolecka je jedno praskly a neotaci se tak jak by melo, proste jakoby vynechava. To ozubeny kolecko jsem koupil snad za 6 Kc a je po problemu. Spis neni, ted kdyz vim kolik to auto denne najede, tak je mi ... a omezuju jizdy jen na nejnutnejsi. Cao
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.03  13:41

    « Re: Těsnění olejové vany

    LUKOPREN NA MOTORY
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.03  09:15

    « Divny cvrkot

    Zdravim vsechny fandy Facek. Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nema zkusenosti s timto: Mam 135LXi 40kW BMM. Motor slape celkem v pohode, az na to, ze kdyz pridam plyn, tak se zacne z motoru ozyvat takovy divny cvrkot. Jako by se spatne nastavoval predstih? Nevim. Kdyz se to zacalo dit poprve, tak jsem zahybal s konektorem u snimace polohy skrtici klapky, cvrkot zmizel a motor celekm ozil. Ted se to po pul roce zacalo dit znovu, ale zahybani s konektorem uz nepomohlo. Tak jsem ho odpojil, vycistil a zkusil se projet s odpojenym snimacem. Bylo to samozrejme horsi, motor priserne cukal. Z toho usuzuji, ze to cidlo funguje normalne. Ale co teda je ten cvrkot? Navic, po dosazeni optimalnich otacek vzhledem k poloze plyn. pedalu to taky ustane. Cvrka to proste jen v dobe, kdy ma motor akcelerovat. Vsem diky moc, snad jsem to vyjadril jasne. Mne to moc jasne neni :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.03  07:07

    « Re: Těsnění olejové vany

    Jaký tmel je nejlepší použít?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.03  19:42

    « Re: Těsnění olejové vany

    ani jedno- nejlepsi je tmel. mel jsem jak gumovy, tak korkovy, ale po case to stejne prosakovalo. od ty doby, co tam mam tmel, tak mam pokoj
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.03.03  09:33

    « Těsnění olejové vany

    Začíná mi prosakovat olej přes těsnění olejové vany. Jakě těsnění mi doporučíte (korkové nebo gumové)? Na co si dát pozor při výměně těsnění? Předem dík za odpovědi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.03.03  08:18

    « Re: Počítadlo kilometrů hodně proměřuje

    Ja som už dávno zistil že na dialnici na kalibračnom úseku mi namiesto 1 km nameria 0,9 km. Neviem či je to v rámci tolerancie ale už som sa s tým zmieril. A samozrejme o tých 10% musí ukazovať i nižšiu rýchlosť na tachometri. Mal som celý mechanizmus prenosu na ručičku a počítadlo niekoľkokrát rozobratý ale nezistil som nič.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.03.03  06:16

    « Počítadlo kilometrů hodně proměřuje

    Zničehonic mi začalo proměřovat počítadlo kilometrů - např. na změřené 20 km trase mi napočítá jen 16 km. Jediné, co jsem udělal, že jsem zkontroloval náhon tachometru, zda je dobře uchycen v převodovce, i když jsem si od toho na 99% nic nesliboval, protože rychlost mi to ukazuje (asi) dobře. Nemáte s tím někdo zkušenost, čím by to mohlo být?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.02.03  15:28

    « fa

    Ahoj lidi, poraďte za kolik se dá prodat FA 1993, provoz 94, 50kw karburátor, 90tkm, serv. kniha, 1. majitel, rádio, alarm, koule, začínající koroze pátých dveří (není skoro vidět). Dík...
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.02.03  13:39

    « predlzovac osvitu interieru

    Da sa niekde kupit predlzovac osvitu interieru do favorit rv 92. Niekde som to zatoial nevidel iba nejaku svorkovnicu na feliciu ktora sa zasunie do dverneho spinaca dveri. Nedala by sa nejako tato svorkovnica prisposobit popripade nema niekto schemu zapojenia tejto svorkovnice?
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.03  14:25

    « Re: Brzdy-predek

    Když jsem loni měnil kotouče i desky, tak mi říkali, že to trvá 200 - 300 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.03  14:22

    « Re: Brzdy-predek

    Ty brzdy se zajedou cca za 100 km, asi jako nové gumy, ale musíš jim pomoci a občas taky zabrzdit. Nejlépe když nikoho (ani sebe) neohrozíš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.02.03  23:13

    « Re: Doplnění oleje v převodovce

    Přesně tak! Je tam takové klema, kterou přidržuje šroubek se šestihranou hlavou (myslím M6). Pak už by mělo jít vše hladce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.02.03  21:27

    « Re: Doplnění oleje v převodovce

    Nepovolí se šroub na náhonu, ale šroubek asi velikost 8 vedle, kterej drží plíšek a ten se vyndá a pak jde vytáhnout náhon.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.02.03  15:56

    « Doplnění oleje v převodovce

    Dobrý den!
    Mám takovej malej problémek.Nechal jsem si měnit olej v převodovce s tím ,že nebude náplň na max a bude možné dolít přísadu do oleje cca.2dc.
    Pokud si vzpomínam tak olej do převodovky se mění tak ,že se povolí matice na náhonu tachometru na převodovce bovden se vyndá a může se dolívat tímto otvorem.
    Přišel jsem dom povolil matici náhonu tachometru a zkoušel bovden vyndat.Bohužel bovden šel povytáhnout tak jeden centimetr a konec.Když jsem bovden pustil tak sám zajel opět do otvoru pro plněni převodovky.Prostě nelze vytáhnout a ikdyž se zabere tak je to jak kdybych se přetahoval kdo z koho.Opravdu jsem byl z toho překvapen a nevím jak dolít danou přísadu.Jedná se o škodu Favorit r.93
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.03  18:55

    « Brzdy-predek

    Caute, jak jsem psal tak mi vymenili desticky a kotouce za novy, k tomu mam dotaz, najel jsem zatim asi 30-40km, pak se mi blikla na semaforu oranzova a chtel jsem zastavit, fakt jsem na brzdovej pedal slap docela dost a cekal jsem ze se kola zaseknou ale ono nic, celkove to zpomaleni bylo horsi nez na tech starejch. Kolik na tom mam najet nez to zacne brzdit na 100% (znamej mi rikal ze se koutouce prodavaj namasteny a pred montazi se pred odmastujou a kdyz se na to zapomene ze se to casem sjede samo) Co s tim??
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.02.03  22:05

    « Slovenstina

    Caute, sorry, ale nejako jsem multi-jazykovej, plno spluzaku je moravaku, slovaku, ted jsem celej den poslouchal polaky a nemce a nejako mi ani neprislo ze nepises cesky, tudiz nepredpokladam ze jsi z Pce a asi i ty ceny u vas jsou trosku ovlivneny kursem. Ale kdybys nahodou dorazil do Pce (Pardubice v Pardubickem kraji) tak vis kde...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…