FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.04.03  07:35

    « Re: nenastartovani ....

    U takových věcí jako je víčko rozdělovače a podobně bych nešetřil a koupil originální. Já mám sice stříkačku takže jiné víčko ale original mě stál 130Kč v autorizovaném servise škoda a ještě mi ho bez poplatku vyměnili a byli velmi ochotní. Stejně tak raménko a zapalovací kabely. Já myslím, že někdy těch pár ušetřených korun je kontraproduktivní.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.04.03  07:01

    « Jaký motorový olej

    Budu měnit těsnění motorové vany na Formanu rok výroby 1992 najeto 40000km, za rok najedu cca 8000-10000km. Jakou značku (výrobce) minerálního motorového oleje doporučujete použít? Doposud tam byl MADIT 15W/40. Nechci tam lít žádnou polosyntetiku ale kvalitní minerální olej v ceně do 500,-Kč za 4litky. Někde jsem četl že lze z usazenim v motorové vaně zjisti jak je na tom motor. Je možné někde zaslat tento vzorek a pokud ano kolik to stojí? Předem děkuji za odpověď.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.04.03  11:35

    « nenastartovani ....

    Radim , ale sebe som asi neporadil ...

    po vymene rozdelovaca a nastaveni motora pred emiskou som zacal mat probelmy so
    startovanim.. raz to islo super potom zase seria bez nastartovania ...starter
    motorom toci avsak nechytne ...

    mam dost pocit ze to suvisi s tym rozdelovacom.. je sice novy ale v inom servise
    sa tvarili ze neni dobry  ale v tom co som bol naposledy mu premeral cievku
    a povedal ze je o.k.


    Hmm. tak zrejme asi neni ...   bol to daky divny rozdelovac bez
    oznacenia vyrobcu iba so katalogovym cislom suciastky a nizkou cenou... udajne
    ceskej vyroby ... nestretli ste sa niekto s tym??? A vyraba vobec PAL este
    rozdelovace na Facka -karbec ???


     

  • 00 Reagovat !

    foto

    27.04.03  21:30

    « Cukání motoru u BMM


    Teď jsem řešil problém cukání auta, které bylo horší čím teplejší byl motor a další problém byl v tom, že jsem nevyjel z myčky :-((. Favorit GLXi stříkačka rok výroby 1994. Řešení problému je následující:

    1) Vyměnit svíčky (225 Kč)

    2) Zapalovací kabely (478 Kč)

    3) Raménko rozdělovače (135 Kč)

    4) Víko rozdělovače (136 Kč)

    5) Cívka (nová cca 3000 Kč na vrakáči 500 Kč)



    Pokud máte problém po myčce tak se koukněte na cívku to byl problém u mě. Ta ochranná guma byla totálně zpuchřelá a kontakty "krásně" zelené. Problém cukání (vynechávání a to hlavně v záběru) motoru je v rozlámaných kabelech zapalování (no a protože se železo teplem roztahuje tak pochopitelně čím teplejší tím horší). No a když už v tom budete tak zjistíte, že víčko rozdělovače a raménko taky stojí za h...o no a když už to člověk všechno vymění tak tam dá i nové svíčky.

    No a pak se nestačíte divit jak to zase najednou „jezdí“. :-)))

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.03  12:09

    « Re: po cvili chcipne

    Diky vsem, tipy na civku jsem nasel ve starsich prispevcich, nakonec se zda, ze to byly necistoty v karburatoru-klasika.Zda se, ze to zabralo, pro jistotu jsem jeste vymenil filtr paliva.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.04.03  08:32

    « Re: po cvili chcipne

    Na Facku chlapy vymenit:


    1. rozdelovac /ta cievka je vacsinou jadrom problemu*/

    2. zapalovanie /a poriadne ocistit kontakty/

    3. cievku

    4. premerata preletovat tistak v poistkovke /najlepsie vymenit za novu/

     


    5. kupit si ine auto !!!


  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.03  16:05

    « Re: po cvili chcipne

    ... a taky bych se podíval jestli nejsou ulámané kontakty v zapalování, způsob naletování plochých konektorů na tišťák v "plechovce" na blatníku je opravdu neopakovatelný ... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.03  09:55

    « Re: po cvili chcipne

    Já bych v prvé řadě vyměnil cívku co je pod palcem v rozdělovači. Dej vědět, čím to bylo, mám také tuto pojízdnou pokladničku, a vedu si seznam závad a jejich odstranění.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.04.03  10:59

    « Re: Vibracie

    Dynamický tlumič by měl být na poloose pevně. Ale jde to i bez něj - starší Fávoše ho neměly vůbec a taky to šlo. Pokud se to ani potom nezlepší vypadá to na kloub poloosy vnitřní nebo vnější. Když chytneš za poloosu v blízkosti u kloubu tak by měla mít vakl z osy tak max.1-2 mm. Pokud je to znatelně víc je v háji ten který kloub.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.04.03  21:33

    « Re: po cvili chcipne

    HMM... TAK TAKA RADA BY ZAUJIMALA AJ MNA ... inak mal som podobne problemy s favom 92 .. /ako aj kopec inych este stale mam s vypadavajucou elektrikou / bud to bude rozdelovac, ak nie tak prezri pojistkovu skrinku .. ten tistak je vo favoritoch uplne nahovno a byvaju poprepalovane kontakty .. a toto mozu sposobovat ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.04.03  07:31

    « Vibracie

    Potrebujem poradit v takomto probléme. Pri jazde pri určitých rýchlostiach začne celé auto (nie iba riadenie) vibrovať tak akoby som šiel po hrboľatom asfalte. Zistil som že dynamický tlmič na dlhšom klbovom hriadeli sa voľne otáča okolo osi. Môže byť to na príčine ? Teraz si neviem spomenúť či ten tlmič má byť pevne uchytený na hriadeli a či sa má takto otáčať. Prosím poradte.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.03  16:12

    « Jakej převodovej olej

    Zdravím všechny co maj tohle auto !
    Řeším malej problémek.Koupil jsem Favorita a vše bylo v pohodě do doby ,než začla zima.Jde mi o to,že jakmile teploty klesnou pod nulu tak jde hodně blbě řadit dvojka,trojka.Sranda je v tom,že pokud je teplo tak v podstatě o tom nevím a dá se říct ,že je to v pohodě.Vyměnil jsem olej a dal přísadu Ekolube a trošku to pomohlo,ale furt to není ono.Myslím ,že hodně by vyřešilo dát do převodovky řídší olej,protože pokud se auto zahřeje tak v poho.Nevím zda ,ale tímto zásahem se nemůže něco stát.Poraďte jaké máte zkušenosti.Díky Tom
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.03  08:17

    « po cvili chcipne

    Ahoj,
    prosim o radu. Karburatorovy Forman z 1992:normalne nastartuji, jedu tak 10-15km a potom, většinou při jizdě do dlouheho a většiho kopce motor chcipne a nejde nahodit. Tak po 10 minutach zase normalně nastartuji a pokračuji v jizde. Napada me vycistit karburator, overit zatku nadrze, ma nekdo jeste nejaky dalsi tip? Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.04.03  11:41

    « Ventil topeni...

    Caute, prave jsem cetl ve svetu motoru,ze ventily jsou ruzny podle roku vyroby auta...?? Je v nich nejakej vetsi rozdil, ze by pri zamene doslo k zhorseni topeni??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.03  21:31

    « Re: palubka

    akorat koukam, ze je to presne 24 hodin po...., cili den pote
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.03  21:30

    « Re: palubka

    dekuji ti, musim vymenit ridici jednotku od centralu, protoze mi dela problemy tim, ze se mi auto samo od sebe odemykalo-"vyborna vec" :-( a ces od casu mi to rozhoukavalo alarm.. nejsips rid. jedn. vysilala alarmu blbej signal, aspon si to myslim a v patek jsem to natvrdo odpojil a vcera mi nekdo behem 5 minut vybral auto.... super den, jen co je pravda
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.03  13:40

    « Re: palubka

    Začneš tím, že vyndáš kastlík před spolujezdcem (povolit šrouby, který jsou vidět, když ho otevřeš a odmontovat panty na kterých se to otvírá, pak ho musíš vypáčit, je tam zacvaklej) Potom vypáčíš oba panely se spínači po stranách štítu, který kryje budíky a rozpojíš konektory. Tím se dostaneš ke šroubům, které drží štít, povolíš, odšroubuješ náhon tacha a rozpojíš konektory, vyndáš štít ven. V náký fázi ještě sundáš celou kapličku kolem toho štítu, ale už si to nepamatuju. Pak už uvidíš šrouby, kerý drží celej ten velkej výlisek, pokud tuším, tak je ještě ze dvou částí, o víkendu jsem ho likvidoval. Jde to celkem intuitivně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.03.03  13:02

    « palubka

    poradi mi nekdo, jak vymontovat palubku z fava?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.03  08:10

    « Re: Sytič

    NEDOPORUČUJU! Měl jsem to tam od dřívějšího majitele a dělalo to neplechu. Tak jsem se jednou nas... a dal to ho háje. Co jsem slyšel nejsem zdaleka jediný, který to dával pryč. Jinak dřív se na to prodávala taková sada a bylo to za pár kaček. Jestli se to dá ještě dneska koupit nevím. Ale jak jsem řekl - nedoporučuju to!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.03.03  23:46

    « alarm

    nazdarek! potrebuju poradit, jestli ma nekde zastoupeni alarm piranha...predem diky
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…