FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.03  09:26

    « Re: Co to znamená?

    To je asi nejrozumnější a stačil by asi i ten normální karbec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  15:26

    « Re: Co to znamená?

    znamena to jedine, vsecko vyhodit a nacpat tam normalni karbec, BMM anebo MPI :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.03  09:57

    « Re: Co to znamená?

    Elektronicky řízený karbec (Pierburg) - vlastně jakýsi předchůdce Bosch MM. ŘÍZENÝ ! katalyzátor - má to Lambda sondu - motor je mechanicky dost podobný motoru pro MM - hliníkové tyčky atd. Pouze pro vývoz v době kdy Škoda začala s VW.Moc bych na to nekoukal je to dost složitý systém viz bedna s elektronikou za baterkou. Opravy jsou údajně velmi veselé a taky se "výborně" shánějí součástky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  08:23

    « Re: prima diskuse

    A ty nám taky Láďo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  08:22

    « Re: Co to znamená?

    ECOTRONIC? = karburátor a neřízený katalyzátor.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.03  23:14

    « prima diskuse

    jo, jo, skodovky, to je moje, mam vas rad, kamaradi
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.03  22:09

    « Co to znamená?

    Pánové, co to znamená u Favorita verze ECOTRONIC?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.06.03  16:54

    « Re: Vodna pumpa

    Vodní pumpa je v háji. Odešel gumový těsnící prvek uvnitř. Je třeba nechat udělat repasi nebo vyměnit za novou. Pro jistotu nech v servisu natlakovat systém - tam se to nejspíš potvrdí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.06.03  09:07

    « Vodna pumpa

    Zdravim, na Fav.'90 na spodku vodnej pumpy je pomerne velky otvor odkial prosakuje chladiaca kvapalina. Vie niekto povedat naco sluzi, prip. ako sa da utesnit? Vdaka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.03  12:39

    « odmasteni vany

    Zdravim, muze nekdo poradit, jak nejlepe odmastit stycne plochy pri vymene tesneni olejove vany (tesneni plus tmel). Benzinem ? (rozumi se Naturalem), Jarem (mam strach, aby mi to potom neprosalo do oleje)? Nebo jinak ?
    Predem dekuji za tipy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.05.03  09:59

    « Brzdy

    Mám jeden dotaz: včera jsem si byl na Formanu změřit tlumiče a při té příležitosti jsem nechal změřit i brzdy. Tlumiče kupodivu prošly (přední jsem už chtěl měnit), ale u brzd mi naměřili na předku "Pasivní brzdnou sílu / ovalita" vlevo delta 31% a vpravo delta 32% což prý je špatné. Co to vůbec znamená (brzdná síla je v pořádku = 75%) a jak se to projeví? Po měření řekli, že to dělají zvlněné kotouče a že o tom musím vědět, protože při brždění se mi musí třepat volant. To však asi nebude ono, protože kotouče jsou rok nové a brzdí naprosto plynule bez vibrací. Spíš si myslím, jestli de do měření nepromítlo něco jiného – geometrie (auto táhne trochu doprava), vyvážení nebo posun kordů v pneumatikách (pneu jsou již staré a při určité rychlosti se mi zdá, že auto trochu vibruje). Děkuji za reakce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.03  22:03

    « Re: Otáčkoměr

    Nejlepší to bude podle těchto grafů - http:// skoda .panda. cz/clanek .php3?id=241 - vymazat mezery.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.05.03  14:03

    « Otáčkoměr

    Zdravíčko, nedávno jsem byl se svým Formanem r.v.92 v servise a tam mi seřizovali otáčky. Když jsem do něj sedl, tak otáčkoměr ukazoval kolem 500 otáček. Na můj dotaz jsem se dozvěděl, že otáčkoměr ukazuje trochu méně, než je skutečnost a že je volnoběh nastaven na 800 otáček (těch 800 jsem skutečně viděl i na jejich měřiči). Protože jsem puntičkář a chci, aby vše fungovalo tak jak má, tak jsem rozebral přístrojovou desku a otáčkoměr trochu pošteloval, jenomže teď nevím, jestli ukazuje přesně, nebo je tam nějaká odchylka. Zkoušel jsem to přepočítávat na převody a obvod kola, ale nějak jsem se nedopočítal. Kolik vám to ukazuje u stejného typu vozu při určité rychlosti (já mám např. při 5 a rychlosti 80km/h otáčky 2500). Děkuji Leo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.03  09:25

    « Re: vrzani v oblasti predni napravy

    V 90% tohle vrzání dělá kulový čep spodního ramene. Většinou stačí propíchnut manžetu čepu (ale opatrně aby tam nebyla velká díra kudy by tam potom do čepu tekla voda a sajrajt)a prostříknout WD s hadičkou, při tom zkontrolovat vůli v tom čepu, pokud by byla velká tak rovnou vyměnit čep, jelikož tohle odstranění vrzání je jen na kratší dobu a potom stejně čep odejde.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.05.03  09:10

    « Re: vrzani v oblasti predni napravy

    mě to vrzalo u řidicích tyčí, jehlou jsem cpal tlumičový olej do manžet kuláků a taky do manžet u převodky řízení, pak se to zlepšilo, ale jenom na chvíli. Mimochodem u Felicie po jedný zimě - úplně stejný.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.05.03  08:18

    « vrzani v oblasti predni napravy

    zdravim vsechny, u sveho Formana '92 mi (asi v souvislosti s velice dukladnym mytim spodku vozu) zacalo daleko vic "vrzat" v oblasti naprav-tlumicu...? Prostriknul jsem WD kriticka mista (podle meho laickeho nazoru) v oblasti opreni tlumice o karoserii a trosku i zespodu vozu, malo se to zlepsilo. Mate nekdo zkusenost co s tim? V manualu se nic nepise. Dekuji.
    Branislav Trnkocy
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.05.03  07:36

    « Re: Jaký motorový olej

    To jo však taky fo Favo - vlastně Forman byl z roku 93 - poslední karbec.Ve své době to stačilo.Jak se objevil u Feldy motor 1,6 tak už to upravovat ztratilo význam.No ale jak tak koukám na ty dnešní "vynálezy" typu Junior 37kw apod. tak si myslím že to nejezdí špatně i na dnešní dobu. Nevím ale podle všeho vačka byla vyměněna taky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.03  12:48

    « Re: Jaký motorový olej

    Srinta jsem mel. Nebylo to nejhorsi... Ale proti vetsimu objemu a poradne vacce spis takova legracni uprava:o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.05.03  10:36

    « Re: Jaký motorový olej

    Doporučuji pořádně vyčistit vanu( přál bych Ti vidět jak vypadala po "kvalitním" Castrol GTX3 + 44kkm + pravidelná "údržba" ve značkovém servisu Škoda). Přešel jsem tehdy na polosyntetiku 10W40 FINA Excel - v pohodě jsem se vešel do 500.-/4L.
    Doporučuji ještě vypouštět olej z dobře!!! zahřátého motoru a dlouho nechat vykapat.No a další výměnu pak udělat o polovinu dříve kvůli usazeninám.Žádné vyplachovátko jsem nezkoušel.Jezdil jsem ještě jeden rok na Castrol RS 10W60 - úplná balada ale ta cena!! Fina First 5w něco už byla pro ten motor řídká - hlavně v létě. Když šlo auto asi ve 140 kkm pryč tak byla spotřeba oleje minimální prakticky od výměny do výměny. Jinak to byl Sprint karburátor 58kW poctivý železný tuning - žádné prasárny v software - kdo to zná ví jak ten Fabiožrout jezdí (pokud ho někdo nesedře)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.05.03  09:03

    « Re: Favorit Felicia

    no jasne ze to neni propastny rodil. to ani nahodou. ale znat to je... taky jsem odjezdil par felicii a fovoritu vcetne ruznych stupnu uprav a BMM nejelo nic moc, MPI lip a svete div se MPIs RJ od Motor-excelu jelo na pocit jeste lip. ale je to kus od kusu s tim +- souhlasim
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…