FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.03  08:42

    « Re: Co to znamená?

    budes ho muset popohnat!:o) ten motor neni v moji kare, je ve favu co se koupilo mosto cervene skodovky, kterou ted zbyva prodat:o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.03  08:41

    « Re: Co to znamená?

    clovece ja nevim, jezdil jsem taky se vsema motorama co se delaly a ten ekotronik se mi zdal nejhorsi. ale treba uz nebyl v dobrem stavu. k MPI - motor je blok favo, v tom streva z fabie, nejaka vacka, a mpi vcetne cele elektriky, palubky i s budikama, packama a volantem a taky ostrikovacema, motorkem steracu, topenim a buh vi cim jeste z Feldy, sw v RJ je na zakazku...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.03  08:18

    « Re: Co to znamená?

    Zdar vici, taky bych už rád zajížděl... nu což.. možná to ještě další dva roky vydržím... Fňuk, fňuk...až ti závidím. PS pozdravuj Zdenu a že na něj myslím kudy chodím. BTW pro ostatní, Zdena je sice chlap jak jste možná pochopili, ale je to ouplně jinak než si myslíte.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.06.03  07:41

    « Re: Co to znamená?

    Pokud funguje !!Jinak už jsem taky viděl ten motor s Eco.. dělat zajímavé věci. Nejde ani tak o opravy elektroniky - tady se snad nějaký bastlíř chytí ale myslím že po cca 10 letech je ten el.karburátor už dost odrbaný. U obyčejného (Pierburg nebo i česká kopie) je životnost udávaná 150 kkm. A určitě je jednodušší při výměně dát klasický karbec seřízený na katalyzátor než shánět nějaké díly z novějších šrotů na vrakáči nebo předělávat na MPI (MM je nahovno). Osobně mám s klasickým ty nejlepší zkušenosti (až na spotřebu ale za to může ten "inteligentní" sytič) takže to chce ruční.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.03  06:29

    « Re: Co to znamená?

    Je fakt ze normalni karbec jede lepe, s tim BMM 40kW uz bych to netvrdil. BMM 50kW to uz je neco jineho. Mam moznost jezdit se vsemi, tak to muzu tvrdit. Odzkouseno na testovacich usecich.
    Jinak si nejsem jisty, jestli bych mel s karbem stejnou spotrebu.
    To MPI by se mi libilo, to mas z Fabie???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.03  16:23

    « Re: Výměna chladiče

    Cha, cha, shodou okolnosti jsem byl svědkem toho, že výměna chladiče u Fáva je trivka. Kámoš (laik) vyměňoval chladič poprvé a navíc v noci, v zimě, na ulici, pod uliční lampou. Natuty vím, že nic speciálního neměl. Nejpíš jen kleště. Byl jsem u toho, je to už 3 roky, byli jsme tehdy ve Frankfurtu. A v pohodě jsme dojeli domů a pokud vím, od té doby chladič OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.06.03  16:02

    « Re: Co to znamená?

    kdyz tam das normalni karbec tak to aspon pojede.. s motronikem taky... Karbec ma sve vyhody, BMM jich moc nema, MPI ma taky nejake. Tezko rict. Ale ekotronik je k nicemu, i kdyz souhlasim, ze pokud funguje tak ho tam klidne nechte:o)
    Mimochodem, dodelal jsem favo 1,4MPI, zajizdi se, pak by to snad i mohlo nejak slusne jet:o)
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.06.03  15:55

    « Výměna chladiče

    Zdravim, nevíte někdo, jak je složitá výměna chladiče? Dá se to zvládnout bez nějakého speciálního nářadí? Zjistil jsem totiž, že mohu hýbat žebry chladiče cca 3cm v horizontálním směru na dolní straně rámu chladiče. Ale zatím to všechno těsní ok. Nevíte někdo, jestli to tak má být, nebo je to jenom urezlý?
    Mějte se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.06.03  13:06

    « Re: Co to znamená?

    Jo už měl někdo rozdělanou tu "bednu s elektronikou" ??? Dle blok schématu a popisu by tam měl být 4 (8) bit procesor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.06.03  13:01

    « Re: Co to znamená?

    Nevím proč by tam měl místo toho někdo dávat normální karbec. Pokud Ekotronik funguje, tak s tím není žádný problém. Při poruše se aspoň na rozdíl od BMM ve Fa rozsvítí kontrolka a člověk aspoň ví že je něco špatně. Myslím že kutil na tom taky má šanci něco opravit. Taky jsem na tom měl závadu, za kterou v servisu chtěli cca 1500Kč a auto celý den. Nakonec jsem si ji spravil sám za 100kč. Spousta lidí na to nadává, ale přitom to v životě neměli.
    Pokud za něco předělávat tak za MPI, jinak ne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.03  09:26

    « Re: Co to znamená?

    To je asi nejrozumnější a stačil by asi i ten normální karbec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  15:26

    « Re: Co to znamená?

    znamena to jedine, vsecko vyhodit a nacpat tam normalni karbec, BMM anebo MPI :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.03  09:57

    « Re: Co to znamená?

    Elektronicky řízený karbec (Pierburg) - vlastně jakýsi předchůdce Bosch MM. ŘÍZENÝ ! katalyzátor - má to Lambda sondu - motor je mechanicky dost podobný motoru pro MM - hliníkové tyčky atd. Pouze pro vývoz v době kdy Škoda začala s VW.Moc bych na to nekoukal je to dost složitý systém viz bedna s elektronikou za baterkou. Opravy jsou údajně velmi veselé a taky se "výborně" shánějí součástky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  08:23

    « Re: prima diskuse

    A ty nám taky Láďo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.03  08:22

    « Re: Co to znamená?

    ECOTRONIC? = karburátor a neřízený katalyzátor.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.03  23:14

    « prima diskuse

    jo, jo, skodovky, to je moje, mam vas rad, kamaradi
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.03  22:09

    « Co to znamená?

    Pánové, co to znamená u Favorita verze ECOTRONIC?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.06.03  16:54

    « Re: Vodna pumpa

    Vodní pumpa je v háji. Odešel gumový těsnící prvek uvnitř. Je třeba nechat udělat repasi nebo vyměnit za novou. Pro jistotu nech v servisu natlakovat systém - tam se to nejspíš potvrdí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.06.03  09:07

    « Vodna pumpa

    Zdravim, na Fav.'90 na spodku vodnej pumpy je pomerne velky otvor odkial prosakuje chladiaca kvapalina. Vie niekto povedat naco sluzi, prip. ako sa da utesnit? Vdaka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.03  12:39

    « odmasteni vany

    Zdravim, muze nekdo poradit, jak nejlepe odmastit stycne plochy pri vymene tesneni olejove vany (tesneni plus tmel). Benzinem ? (rozumi se Naturalem), Jarem (mam strach, aby mi to potom neprosalo do oleje)? Nebo jinak ?
    Predem dekuji za tipy.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…