FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    26.10.99  03:17

    « Vše o Škodovkách

    Právě jsme otevřeli zbrusu nový server. Škoda TechWeb. Najdete zde spousty zajímavých informací o Škodovkách, hlavně o modelech 105-Favorit, ale časem doufejme i o jiných. Oblasti zaměření jsou tuning, opravy, úpravy a prostě vše, co by se Vám mohlo hodit.


    Přijďte nás navštívit, a pokud shledáte, že byste rádi také pravidelně či nepravidelně přispívali, jste vítáni!


    [odkaz]

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.99  18:00

    « Re: Tachometr

    Taky se "podivej", jestli ti to dela trvale nebo to zacalo delat az poslednich par (set) kolimetru.
    Jestli to zacalo delat az v posledni dobe, tak pravdepodobne bude prokluzovat nejake ulozeni v tacho, coz je vcelku bezna zavada pri poctu km>cca 100000. V tom pripade taky za chvili prestane pocitat km uplne.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 20.10.99  22:15

    « Re: Tachometr

    To je pravda. Skontroluj si rozmer pneumatík. Originál sú 165/70 R 13. Pokiaľ máš napr. 165 R 13, tak máš väčší obvod kolesa a tým menej otáčiek kolesa na 1 km a tachometer vykáže menej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.99  11:22

    « Re: Tachometr

    Nevim jak u Favorita, ale u Š105-120 byly tři různé kombinace převodových koleček pro náhon tachometru. Je to závislé na druhu stálého převodu a rozměru pneumatik. Nemáš tam náhodou 185/80 či ještě míň namísto 185? To už těch deset procent udělá.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.10.99  12:43

    « Tachometr

    Po delší jízdě ( cesta do Chorvatska) jsem zjistil , že mi ukazuje tachometr v porovnání s dalšími auty cca. o 10% menší počet ujetých kilometrů . Je to klasická chyba u favoritů , nebo ho mám (ten tachometr) vadný já.???????.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.10.99  22:28

    « Re: dotaz na piskani

    Fotr rozebral zadni bubny, vsechno promazal
    grafitem a je klid.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.10.99  12:38

    « Re: DUTINY A PODVOZEK

    Presne tak. Resistinem popr. dinitrolem se nikdy nic nezkazi. Podvozek potom vezmi plastizolem nebo tlumexem.
    Ono to je sice teoreticky na celou zivotnost auta (=10 let), ale to by s s tim nesmelo jezdit. Nekam zatece, neco se odre, odleti kaminek, ...
    Ta obnovovaci lhuta by se mela pohybovat tak 1 za dva roky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.99  19:03

    « Re: DUTINY A PODVOZEK

    Kdyz si to vystrikas necim jednoduchym, treba rezistinem ve spreji, nic tim nezkazis.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.10.99  09:23

    « DUTINY A PODVOZEK

    Ná cenu nechat vystříkat dutiny a podvozek?
    Pokud ano, jaký přípravek je nejlepší. Jde o
    Favorita výroba 11.94 typ GLXi. V návodu na
    ůdržbu píší, že nástřik z výroby je na celou
    dobu životnosti auta. Co si o tom myslíte.
    Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 05.10.99  06:48

    « Favorit?

    Dajako nám to tu zamrzlo. Aj keď ja Favorita už nemám (postúpil som vyššie - Felicia), tak sa rá d podelím o svoje skúsenosti. V podstate to bolo veľmi dobré auto a malo aj jednu veľkú výhodu: mohol som sa plne realizovať a vylepšovať kadečo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.10.99  10:03

    « Bez nadpisu

    Udrzovaci prispevek
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.09.99  12:00

    « Dotaz

    Casto u cteni inzeratu (hledam Favorita/Formana) nazarim na termin "...TP SRN procleno, na přestavbu...". Co si pod tim muzu predstavit? Pujde to u nas prihlasit apod.?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.99  05:03

    « Re: Skoda Favorit s LPG

    Jezdim s touto upravou necely rok. Je o trochu linejsi (plyn), ale prvni mesic jsem necitil zadny rozdil, as kdyz jsem si na ten plyn zvykl a po 1/2 roce staleho jezdeni na plyn jsem jel na benzin. To uz jsem pri predjizdeni rozdil citil. Na LPG jsem z toho vytahl 150 km/h. Jezdim do 1,- Kc za 1km, ale za urcitou dan - horsi starty (pod 0 na benzin), polovicni zivotnost svicek (prodavaji se specialne na LPG, ktere by mnely vydrzet dvojnasobek, ale cena je skoro trojnasobna). Jednou za cas cca 2 mesice mi to nekde na krizovatce chcipne, je to naladove. Pokud chces trhat asfalt (otazka je jestli to fackem jde) a najezdis 200 km za mesic, zustan u benzinu. Pokud se spokojis s klidnou, sviznou jizdou (u tohoto vozu idealni i na benzin), najezdis min. 5000 km za rok nevahej. Cim delsi trasy tim vyhodnejsi. Pri trase Usti nad Labem - Cesky Krumlov a zpet jsem mnel spotrebu LPG 8,3 l/100km a to jsem cestou tam spechal a slapal na krk vozu i tem predemnou. Jsem zamestnan v Praze a dojizdim 50 km denne (25 tam, 25 zpet), takze skoro polovinu procouram po Praze, ale ani v zime a v nejvetsich zacpach jsem se nedostal nad 10 l/100km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.99  05:02

    « Re: Skoda Favorit s LPG

    Jezdim s touto upravou necely rok. Je o trochu linejsi (plyn), ale prvni mesic jsem necitil zadny rozdil, as kdyz jsem si na ten plyn zvykl a po 1/2 staleho jezdeni na plyn jsem jel na benzin. To uz jsem pri predjizdeni rozdil citil. Na LPG jsem z toho vytahl 150 km/h. Jezdim do 1,- Kc za 1km, ale za urcitou dan - horsi starty (pod 0 na benzin), polovicni zivotnost svicek (prodavaji se specialne na LPG, ktere by mnely vydrzet dvojnasobek, ale cena je skoro trojnasobna). Jednou za cas cca 2 mesice mi to nekde na krizovatce chcipne, je to naladove. Pokud chces trhat asfalt (otazka je jestli to fackem jde) a najezdis 200 km za mesic, zustan u benzinu. Pokud se spokojis s klidnou, sviznou jizdou (u tohoto vozu idealni i na benzin), najezdis min. 5000 km za rok nevahej. Cim delsi trasy tim vyhodnejsi. Pri trase Usti nad Labem - Cesky Krumlov a zpet jsem mnel spotrebu LPG 8,3 l/100km a to jsem cestou tam spechal a slapal na krk vozu i tem predemnou. Jsem zamestnan v Praze a dojizdim 50 km denne (25 tam, 25 zpet), takze skoro polovinu procouram po Praze, ale ani v zime a v nejvetsich zacpach jsem se nedostal nad 10 l/100km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.09.99  21:13

    « Skoda Favorit s LPG

    Zajimalo by me, jestli s tim este ten Fab jede slusne. Jde mi o jezdeni ve meste, dal o porizovaci hodnotu. Da se to pouzit i s ladenzm vyfukem? Byl bych rad za zkusenosti z praxe. Strikackova Felda Pick-up jede kolem 130-140 celkem nalozena.Dik za info.Byl bych rad za srovnani se Skodou 130 s LPG,Diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.09.99  09:12

    « Navod na obsluhu

    Nevlatni nekdo nepotrebny navod na obsluhu
    skoda Favorit 136 r.1994. Shanim
    mailto: jiri.barak@pvt.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.09.99  00:00

    « Re: cepy

    Předělání ze 40 na 50 kW
    Jiná hlava, vačka a řídící jednotka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.09.99  07:12

    « Re: tachometr

    To, co mas ty mela znama na facku. Byla to uplna hovadina. Jen jsme vymenily kabely vedouci k otackomeru (napajeni, zem, data) a jede jak divej a bez chyby.
  • 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 06.09.99  23:02

    « Otackomer

    Presne, aj ja som mal tie problemy az po vymene pristrojoveho panelu z modelu 93-94.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.09.99  10:10

    « Re: dotaz na piskani

    Dělají to opravdu zadní bubny, jmenovitě dřou zadní pakny o krycí plech na bubnu /z vnitřní strany/. Dělat se s tím moc nedá, namazat to nemůžeš, naše Felda to dělá taky a už jsme si na to zvykli - není to tak hrozný.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…