FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.00  14:04

    « Re: prevodovka

    Podobný problém jsem řešil asi před 14 dny - drnčení řadičky na čtyřku od 3000 ot/min. Nakonec jsem vyměnil plastová futra na spojovacím čepu pod řadicí pákou, namísto čepu jsem dal šroub s hladkým tělem a na zajištění jsem použil dvě kontramatky. Pokud najdeš ideální utažení (tj. aby řazení šlo lehce a páka neměla vůli na drnčení), myslím, že máš po problému. Hodně štěstí, snad Ti to pomůže.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.01.00  17:53

    « prevodovka

    Poslednich 14 dni mi zacala docela hlasite rezonovat radici paka pri jizde na 2 nebo 4 rychlostni stupen a to hlavne pri plnem plynu. Na lehkou nohu je vse v poradku. Nejsem technik a jeste jsem se neodhodlal se do prevodovky podivat, muze to byt zpusobeno unikem prevodoveho oleje?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.01.00  06:55

    « Re: palubovka z felicie

    To som rád, že tam pasuje. Ďalej ma trápi, ako hovoríš elektrika, ale skôr otáčkomer, kedže ako predpokladám je zapojený cez čidlo do zotrvačníka a favorit s karburátorom je zapojený cez káble na cievku. Ako to vyriešiť. Vymeniť zotrvačník alebo sa to dá nejako obíjsť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.01.00  10:32

    « Re: palubovka z felicie

    Pravdu má diamant, palubka z felicie úplně přesně pasuje na spodní díl z favorita, tedy spodní díly jsou téměř stejné. Problém je jen se zapojením přístrojovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 06.01.00  07:19

    « Re: Studeny motor

    Na Fav mi sále mizla voda. Ale to bolo hlavne pri nešťastnom ventile kúrenia (zlatá Felicia) a pri spojoch spodného kovového kolena pod motorom. Teraz mám Feliciu a je to OK. Len niekedy, keď sa auto mojim pričinením zohreje viac ako má mi uniká chladiaca kvapalina popri zátke vyrovnávacej nádržky. BTW: aj mne sa teraz v zime zdržiava ručička teplomeru okolo 80°C. Budem sa na to musieť mrknúť. Myslím, že na skúšku netreba termostat vyberať. Ak auto bude stáť so zohriatym motorom, chladič by mal byť studený.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 06.01.00  07:10

    « Re: palubovka z felicie

    Nemal by to byť až taký problém. Základ je totiž zhodný s Favoritom. Teda tá časť, ktorá ostáva neodnímateľná (na boku má malé mriežky na obukovanie bočných skiel a pokračuje až dole) je až na drobné zmeny úplne totožná - len v sivom. Nemal by byť problém na to doslova položiť prístrojovku z Felície. Otázka je, ako to bude pri dverách? Asi tam bude dosť veľká škára, lebo u Felice je na dverách v mieste prístrojovky taký výstupok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  11:57

    « Re: palubovka z felicie

    Já to taky viděl, ale jak to udělali, to fakt nevím.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  10:57

    « palubovka z felicie

    Ako sa dá zameniť palubovka s prístrojovým panelom vo Favorite za palubovku z felicie. Videl som takú úpravu na jednom favorite.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.12.99  11:16

    « Re: Studeny motor

    Dneska stoji u nas v Kosiciach 120Sk.Viem lebo som teraz menil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.12.99  10:31

    « Re:Re: hlavy motoru 136 vs 135

    Diky za info! Jen mi porad neni jasne proc se delaly hlavy na 136 olovo, kdyz tou dobou uz byly k dispozici hlavy pro bezolovo. S135 (742) ma totiz, podle katalogu, stejnou hlavu jako Favorit 136 a na Fav. je pro 135 a 136 uz hlava stejna (proc ne take u rady 742?), zajimave ze?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.12.99  02:45

    « Re: hlavy motoru 136 vs 135

    Rozdíl mezi hlavou na olovnatý a bezolovnatý benzín je v sedlech ventilů. Rozdíl poznáš podle nálitku, který je v pravo od svíčky 4 válce. Když je vtom nálitku zavrtanej důlek je to hlava pro olovo. No a když je čistej tak pro natural.
    Jinak 135-136 žádnej rozdíl.
    Literatura: J. Andrt,T. Malina Údržba a opravy automobilů ŠKODA Favorit, Forman, Pick up.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.12.99  11:37

    « Re: Studeny motor

    Termostat stal sveho casu 150,-, ale doby se trochu zmenily, takze dneska nevim.
    Vymenu zvladne i cvicena opice, chce to desitku klic a 15 minut casu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.99  14:51

    « Re: Studeny motor

    Je to mozny. Kolik ten termostat stoji? Jde vymena zvladnout i bez nejakeho mimoradneho vybaveni? Predpokladam ze jo!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.99  10:24

    « Re: Studeny motor

    Pokud máš v pořádku čidlo teploty i ukazatel na palubce, tak máš asi špatný termostat. Ten se ti teď otevře dřív, než při těch 88 stupních a motor máš podchlazený. Teď zrovna měl stejný problém kámoš. O tom, že to je termostatem se snadno přesvědčíš tak, že dáš starý a nový do hrnce s vodou a uvedeš vodu do varu. Pokud se ti starý termostat otevře dřív, je to jasné.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.12.99  08:38

    « Studeny motor

    Mam takovej problemek. Ted v zime mi teplomer stale ukazuje strasne studenej motor. I pri hodinovy jizde se rucicka sotva doplazi do dolni casti prostredniho pole teplomeru. Coz se mi nezda moc normalni. Nevite vo co go?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.99  13:35

    « Re: problém s Favoritem

    Díky za odpověd.
    Zdá se , že to je už jediná možnost,co by to mohlo být.To ale znamená rozhodit celý motor.A to vzhledem k počtu ujetých km asi nemá cenu.Takže bud GO nebo jiný motor!Kolik by asi stálo udělat GO.Asi jiný motor bude levnější.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.99  11:00

    « Re: problém s Favoritem

    Když jsi měnil těsnění, přeměřili jste přesah vložek válců nad blok? Kdysi jsem měl 120 s podobnou závadou - odcházelo mi těsnění. Nakonec se to vyřešilo podložením moc utopených vložek a byl klid, snad je to i tvůj případ. Projevovalo se to taky až při zahřátém motoru, jak to podfouklo byl jsem hned bez výkonu a uvařený. Ber to jako tip, třeba přijde někdo s něčím lepším.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.99  08:37

    « Re: problém s Favoritem

    Vymenil jsem tesneni pod hlavou asi 4-5krat,ani uz nevim,puvodni hlavu jsem nechal srovnat na freze,pak jsem ji vymenil za jinou.O trubkach ktery praskly nemluvim,protoze to je nasledny efekt.Kapalina mi trochu ztraci ale to muze byt tim jak je to natlakovany,tak mi nekde hadice propousti.
    Dik Radek
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.99  11:55

    « Re: problém s Favoritem

    Jak to chladí? Neubývá kapaliny? Cos už všechno zkoušel vyměnit? Co dělá ventil u topení z toho by musela téct kapalina proudem. Jsou všechny hadice stejně natlakované? Na něco společně přijdem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.12.99  23:51

    « Re: problém s Favoritem

    To vůbec není normální!!!
    Když mi praskaj hadice jako nic,když rupne i ta nejsilnější dole pod vodním čerpadlem tak není něco v pořádku.Vyměnil jsem chladič za nový,vyměnil jsem víčko od nádržky,i termostat.NIC!!!Pořád mám hadici od nádržky během pár kilometrů tvrdou jako kámen.
    Dík jestli budeš něco vědět.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…