FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.00  22:53

    « Re: kufor vo favorite

    Jednoduse ... v kazdym autorizovanym servise Skodovek nebo prodejne nahr. dilu na Skodovky prodavaj takovou sadu, ta stoji cca. 750Kc a pokud mas sikovny ruce, tak to mas udelany za odpoledne ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.00  22:19

    « kufor vo favorite

    Strasne ma stve na mojom Favorite, ze kufor mozem otvarat len klucom. Zakazdym, ked idem do kufra musim zhasnut motor a potom zase startovat ...
    Nevie niekto poradit, ako urobit otvaranie kufra zvnutra auta na packu ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.00  22:03

    « Re: diamant - Cyklovac

    No hej, ale opakujem:
    1. po stlaceni packy dolu sa stierace nehybu
    2. nieje to pamatovy cyklovac.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.00  20:11

    « Re: diamant - Cyklovac

    Jasne ze pametovej cyklovac se zapina dolu. Postup je stejnej, ajk to nekdo popsal, ale ta packa se proste macka dolu. Zrusi se to normalnim zapnutim steracu nahoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  11:48

    « Re: diamant - Cyklovac

    Toto je cyklovac, ktory ma kolecko - nastavovanie tempa. Nieje to pamatovy cyklovac. Aj v navode pisu, ze by sa mal aktivovat prepnutim packy do spodnej polohy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.00  11:44

    « Re: Studeny motor

    Kdyz jedete proti vetru a venku je dost mraz a snezi. Tak se vam to neohreje to je normalni. Dejte si na predek zevnitr nakej papundekl /treba i derovanej/ a uvidite jak se to zlepsi. Samozrejme kdyz bude tepleji tak je potreba to zas vyndat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 23.01.00  16:40

    « Re: Koupě Formana

    Favority mali vstrekovanie od modelu '93. Dá sa to ľahko poznať aj zvon, podľa dier v diskoch. Modely '93 a '94 majú také elipsičky a mesiačiky (staršie modely mali diery obdĺžnikové-Fav a štvorcové-Form). Okrem toho je na disku aj iná rozteč skrutiek (na model 93-94 je možné osadiť disky z Felicie). Pozor treba dať na rozdiel (aj keď nepatrný) farby či lesku laku. Svedčí to o nehode a karoséria už nemusí byť úplne rovná. Zodratie pedálov tiež veľa napovie o najazdených km. U modelov 91-92 treba dať pozor na nesprávne zaskakujúci pastorok štartéra (občasné "kvílenie" pri štarte). Modely 88-91 mali ešte keramické valčekové poistky a mnoho nedokonalostí (neodporúčam). Karoséria môže byť na obvyklých miestach (rohy dverí, rohy kapoty, ...) mierne hrdzavá ale nič viac! Taktiež rozdielne hrdzavá jedna strana či blatník svedčí o možnej nehode.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 23.01.00  16:29

    « Re: Cyklovac na Favorit

    V mojom Favorite to fungovalo normálne. Bol to model '92 a použil som cyklovač, ktorý fungoval aj vo Felicii. Cyklovač by však mal fungovať tak, že páčka sa dá na chvíľu do prvej polohy a po rozbehnutí stieračov sa páčka vypne. Ak je okno zasnežené, páčka sa zapne do prvej polohy a stierače už stierajú v zvolenom cykle. Pri zmene cyklu treba postup opakovať (t.j. páčku vypnúť a pri zasnežení okna zapnúť a nechať zapnutú).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.01.00  12:16

    « Koupě Formana

    Bratranec chce kupovat Formana, tak mě požádal, abych se tady zeptal na co si dát pozor při nákupu. A od jakého ročníku měl Favorit/Forman vstřikování? Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.01.00  14:37

    « Cyklovac na Favorit

    Potreboval by som pomoct s nasledovnym problemom:
    Kupil som si cyklovac na Favorita 136L r.v. 89. Montaz je primitivna, spociva len v zasunuti do prislusnej zasuvky v poistkovom paneli.
    Napriek tomu to nefunguje. T.j. po prepnuti packy do spodnej polohy sa stierace vobec nerozbehnu. Vsetko ostatne funguje normalne. Skusal som este 2 dalsie cyklovace a nefungovalo to ani s nimi. Nepredpokladam, ze by boli vsetky 3 vadne. Okrem toho po zasunuti cyklovaca pozorujem spravny efekt a to, ze ked je cyklovac zasunuty, stierace po vypnuti z normalneho behu vratia do sakladnej polohy, ked cyklovac vyberiem, stierace nevracaju. Vsetko sa zda byt OK az na to, ze po prepnuti packy do polohy cyklovaca stierace vobec nereaguju. Skusal som aj vymenit packu za novu - ziadny efekt. Neviem si s tym rady, zrejme bude chyba niekde v elektrike vozidla. Vedeli by ste mi niekto v tomto poradit? Nie je tam nejaka finta?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.00  14:04

    « Re: prevodovka

    Podobný problém jsem řešil asi před 14 dny - drnčení řadičky na čtyřku od 3000 ot/min. Nakonec jsem vyměnil plastová futra na spojovacím čepu pod řadicí pákou, namísto čepu jsem dal šroub s hladkým tělem a na zajištění jsem použil dvě kontramatky. Pokud najdeš ideální utažení (tj. aby řazení šlo lehce a páka neměla vůli na drnčení), myslím, že máš po problému. Hodně štěstí, snad Ti to pomůže.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.01.00  17:53

    « prevodovka

    Poslednich 14 dni mi zacala docela hlasite rezonovat radici paka pri jizde na 2 nebo 4 rychlostni stupen a to hlavne pri plnem plynu. Na lehkou nohu je vse v poradku. Nejsem technik a jeste jsem se neodhodlal se do prevodovky podivat, muze to byt zpusobeno unikem prevodoveho oleje?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.01.00  06:55

    « Re: palubovka z felicie

    To som rád, že tam pasuje. Ďalej ma trápi, ako hovoríš elektrika, ale skôr otáčkomer, kedže ako predpokladám je zapojený cez čidlo do zotrvačníka a favorit s karburátorom je zapojený cez káble na cievku. Ako to vyriešiť. Vymeniť zotrvačník alebo sa to dá nejako obíjsť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.01.00  10:32

    « Re: palubovka z felicie

    Pravdu má diamant, palubka z felicie úplně přesně pasuje na spodní díl z favorita, tedy spodní díly jsou téměř stejné. Problém je jen se zapojením přístrojovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 06.01.00  07:19

    « Re: Studeny motor

    Na Fav mi sále mizla voda. Ale to bolo hlavne pri nešťastnom ventile kúrenia (zlatá Felicia) a pri spojoch spodného kovového kolena pod motorom. Teraz mám Feliciu a je to OK. Len niekedy, keď sa auto mojim pričinením zohreje viac ako má mi uniká chladiaca kvapalina popri zátke vyrovnávacej nádržky. BTW: aj mne sa teraz v zime zdržiava ručička teplomeru okolo 80°C. Budem sa na to musieť mrknúť. Myslím, že na skúšku netreba termostat vyberať. Ak auto bude stáť so zohriatym motorom, chladič by mal byť studený.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 06.01.00  07:10

    « Re: palubovka z felicie

    Nemal by to byť až taký problém. Základ je totiž zhodný s Favoritom. Teda tá časť, ktorá ostáva neodnímateľná (na boku má malé mriežky na obukovanie bočných skiel a pokračuje až dole) je až na drobné zmeny úplne totožná - len v sivom. Nemal by byť problém na to doslova položiť prístrojovku z Felície. Otázka je, ako to bude pri dverách? Asi tam bude dosť veľká škára, lebo u Felice je na dverách v mieste prístrojovky taký výstupok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  11:57

    « Re: palubovka z felicie

    Já to taky viděl, ale jak to udělali, to fakt nevím.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.00  10:57

    « palubovka z felicie

    Ako sa dá zameniť palubovka s prístrojovým panelom vo Favorite za palubovku z felicie. Videl som takú úpravu na jednom favorite.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.12.99  11:16

    « Re: Studeny motor

    Dneska stoji u nas v Kosiciach 120Sk.Viem lebo som teraz menil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.12.99  10:31

    « Re:Re: hlavy motoru 136 vs 135

    Diky za info! Jen mi porad neni jasne proc se delaly hlavy na 136 olovo, kdyz tou dobou uz byly k dispozici hlavy pro bezolovo. S135 (742) ma totiz, podle katalogu, stejnou hlavu jako Favorit 136 a na Fav. je pro 135 a 136 uz hlava stejna (proc ne take u rady 742?), zajimave ze?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…