FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  19:49

    « Re: Vymena telesa kurenia vo favorite

    Tak tak, Filcka topi furt a teplota vzduchu se reguluje klapkami. Taky se trochu dele ohriva motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  18:32

    « Re: Vymena telesa kurenia vo favorite

    Co se tyce ventilu, vyresil jsem to najednou a natrvalo tak, ze jsem si z plechu 1,5 mm vyrizl takovy ctverec s vnitrni ctvercovou dirou a 4 dirkami v rozich a zohybal jsem ho tak, aby tlacil na kryt ventilu presne v polovine vzdalenosti mezi srouby. Tim se narovnalo ohnuti toho krytu a guma zacala tesnit. Jednoduche. Co jsem ale nezvladl, byly ty hovadske kontakty na zadnim viku. Trpi tim spousta favoritu - za jizdy jim blikaji svetla a nebo vubec nesviti. Favorita uz nemam (mam novou Astru), ale vzpominam na nej v dobrem - nenechal nas nikdy na silnici.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  15:17

    « Re: Palubovka z felicie

    Menil som palubovku práve pred týždňom. Vcelku sa mi to vydarilo ... vyskytlo sa len pár menších problémov. Všetko sa dá vyriešiť. (ronaldo@post.sk)
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.00  10:49

    « Vymena telesa kurenia vo favorite

    Chcel by som sa zbaviť toho nešťastného ventilu kurenia vo favotite (aj po výmene gumičky stále tečie). Nemá niekto skusenosti ci sa da vymeniť celé teleso kurenia z felicie do favorita. Pokiaľ viem vo felicii uz ventil nie je a teda ani problémy s netesnosťou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.00  09:43

    « vrakoviště

    Chipmen zde psal o vrakovišti Schrotman, u kterého uváděl docela slušné ceny. Napiš adresu toho vrakoviště. Event. na xpetr@email.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.00  09:24

    « Re: divny zvuky - odpověď

    To je dost zajimavy,hned to proverim.Dik moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.00  04:14

    « Re: divny zvuky - odpověď

    Případ, který popisuješ se mi také stával u mého Favorita a vzhledem k tomu, kolik má ten tvůj najeto se domnívám, že to bude skutečně to stejné. Dost dlouho jsem pátral co by to mohlo být a pak jsem na to konečně přišel. Nejhorší na tom je že se to stává pouze občas a tak se to špatně hledá. Na autě máš jistě již starší kotouče, které jsou z vnější obvodové části povrchově zkorodované. A to je právě ono. Jak se brzdí dochází k tomu, že šupinky koroze odlétávají od kotoučů. Když auto jede rychle tak proděním hned odlétnou a není nic slyšet. Zato při malých rychlostech (asi rychlejší chůze) dojde někdy k tomu, že se odlomí větší šupinka, která se dostane mezi kotouč a plechový kryt náboje a zde s vzpříčí. Samozřejmě se hned rozpadne ale právě to vzpříčení způsobí ten podivný zvuk (brnknutí do plechu), který je slyšet z předního podběhu.Přišel jsem na to tak, že jsem měl jednou kvůli něčemu sundané př. kolo a všiml jsem si , že kotouč je po vnější obvodové části dost povrchově zkorodovaný. Tak jsem ty kousky lehce oškrábal šroubovákem a kartáčem a jak jsem točil s nábojem tak jsem uslyšel ten zvuk, po jehož původu jsem dosud marně pátral. Odstranění je jak jsem výše uvedl, ale nevydrží to moc dlouho. Nejlepší by bylo koupit nové kotouče.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  18:18

    « Re: divny zvuky

    Me to delalo neco podobnyho, a bylo to prednima dverma. Proste ty dvere nebyly tak dobre nasponovany a pri rozjezdu a pri brzdeni to vzdycky trochu tuklo . Nejdriv jsem si dokonce myslel , ze to jde od kola.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  12:54

    « Re: Vyhrivani zadniho skla

    Ty ceny jsou velmi zajímavé, i když se mi zdají dost nereálné. Napiš mi adresu. Event. na email: xpetr@email.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.03.00  09:46

    « divny zvuky

    A jeste jedna vecicka. Pokud dobrzduju v hodne malejch rychlostech nebo se naopak rozjizdim tak se mi nekdy ozyva takovy divny brinknuti z mist pravyho podbehu(Jako kdyby tuknul sroubovakem do plechu).Nevite nekdo co to je? Mne se to nepodarilo zjistit.Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.03.00  09:19

    « Re: Benzin

    Mam starou 136ku a ted jezdim na super ale hrozim se toho az ho prestanou delat.Ne ze by tam natural nesel ale muj motor trosku protestuje(nekdy to cuka-hlavne po studenym startu).Na druhou stranu je fakt ze ma natoceno 245.000km.Nevite nekdo jestli ty prisady do benzinu co se budou prodavat budou jenom nahrazovat olovo nebo budou fungovat i jinak pozitivne.Fakt nevim na co pak budu jezdit jestli se mi este zvedne spotreba(uz ted je to skoro 9 litru):(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.03.00  01:19

    « Re: Benzin

    Pro Favorit 136 bez katalyzátoru je předepsán benzín s oktanovým číslem alespoň 95 a to jak olovnatý tak i bezolovnatý. Je pravdou, že jsou dva druhy hlav. První montovaná 88-89 se sedly s dovozu (vývrt v nálitku na hlavě) a druhá se sedly tuzemské výroby montovaná 89-a dále (bez vývrtu). V obou případech lze používat benzín jak je výše uvedeno. Osobně ale doporučuji super 96. O něco lépe to jede, přičemž samozřejmě nejde o nějaký rapidní nárůst výkonu, ale spíš o to, že to poznáš v kopcích nebo když jsi víc naložený - není třeba tolik šlapat na plyn. Vzhledem k tomu, že výsledná spotřeba je při použití 96 nižší než u 95 tak to nakonec v přepočtu na peníze vyjde buď nastejno nebo ještě lépe pro super 96. Záleží samozřejmě také na tom jaký je cenový rozdíl mezi oběma druhy benzínů - u nás je to 20 hal.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.03.00  13:05

    « cukani u favorita

    No, ja presne netusim co s tim ten clovek delal, ale kdz to bylo hotovy, tak rikal, ze to bylo prevodovkou - u otcoveho to bylo to same.

    Jinak to muze mit taky jine priciny (podle moudreknihy):

    nečistoty - vyčistit karburator

    netěsná osička škrtící klapky - vyměnit karburátor :o)
    špatné osazení karburátoru - kontrola osazení podle osazovacích tabulek

    neseřízené otáčka běhu naprázdno - seřídít

    znečistena emulsni trubice behu naprazdno - vycistit, vymenit
    neserizeny nastrik akceleracni pumpicky - zkontrolovat a seridit

    nefunguje obohacovac castecneho zatizeni - zkontrolovat nebo vymenit

    netesnici priruba karburatoru - zkontrolovat nebo vymenit
    neserizena skrtici klapka 2. stupne - seridit

    neptejte se me jak neco seridit - musel bych to moc dlouho hledat a navic nejsem mechanik

  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.03.00  07:04

    « Re: Benzin

    Z vlastní zkušenosti vím, že Škodovka dělala motory na vývoz bez katalyzátoru . U těchto motorů jsou ventily nastaveny k použití paliva , jak Natural 95, tak i super 96.
    Takto jezdím již několik let a bez problémů.
    Tyto motory jsou označeny ve znaku na přední straně pod kapotou barvou zelenou .. Bílé označení tomuto nevyhovuje.. toto pouze pro typ 136. Odkaz na odborníka, který toto zveřejnil v ZN novinách před dněma lety. Po odzkoušení toto funguje. ( vlastní zkušenost )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.03.00  20:04

    « Re: 2105 vs 136

    Zalezi na tom, co do toho lejes.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.03.00  06:38

    « Palubovka z felicie

    Ak niekto dával palubovku z felicie do favorita ozvite sa so svojimi skúsenosťami. Mal by som na Vás pár otázok ohladne elektriky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.03.00  06:36

    « Re: 2105 vs 136

    Vzhledem k tomu ze ta Lada je o par set kilo tezsi tak se o tom da uspesne pochybovat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.03.00  14:09

    « 2105 vs 136

    OCTAVIE mi tvrdí, že LADA 2105 1300ccm má lepší akceleraci než ŠKODA Favorit 136 LS.
    Co si myslíte vy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.00  09:44

    « Re: Servis

    to commander: Blba rada, ten musi jeste 2 roky vydrzet!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.00  09:42

    « Re: cukani

    Neco podrobnejsiho?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…