FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  23:46

    « Re: sklapeni svetlometu

    Nevim o tem ze by sel opravit. Pokud nejste bezohledny, tak si ho vymente a pouzivejte dle navodu, abyste neoslnoval nas ostatni.
    Dekuju za vsechny.
    VD
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  23:44

    « Re: Voda v oleji

    Pokud se tvori emulze na vicku, tak se skutecne s nejvetsi pravdepodobnosti dostava chlad. kapalina do motoru, a to bud pres tesnenei pod hlavou nebo pres vlozku valce. Kazdopadne doporucuji zbytecne nevyhazovat penize za opravy pokud vse funguje. Problemy nastanou az:
    -auto spatne startuje (hlavne v zime)
    -voda vyvre za jizdy
    Pak doporucuju opravu. Sejmout hlavu, zkontrolovat presah vlozek valcu a vymenit tesneni.
    VD
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  22:57

    « Folie

    Nevite kde sehnat zelenou lesklou (zelenou chromovou folii)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  21:59

    « Voda v oleji + otackomer

    Emulze pod vickem se mi udela jakmile s tim jedu, staci 2 denne, olej jsem meni nekdy v prosinci a najel na nej asi 1500-2000 km, chladici kapalina vypada jako zkorodovana, mirne narezla, ve skodovackym servisu pri mereni to technikovi ucpalo merak, po doliti se to trosku rozredilo, jo jinak ta emulze je i v nekterejch hadickach smerem od vicka k filtru, momentalne nevim co delat. Plan: 1.vymenit chladici kapalinu
    2. vytistit vechny hadicky
    dalsi moznost je vymenit chlad. kapalinu a olej v motoru a cekat, jenze kdyz to znovu udela emulzi pak to znamena dalsi 200 kc do oleje 100 za filtr + vymena tesneni........to se mi zda docela financne nevyhodne
    nevim co dal?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  11:42

    « Re: Motor ve Favoritu

    Ve firmě máme formana, 250 000 bez GO,
    známý má 280 000 - výměna rozvodového řetězu a
    těsnění pod hlavou jinak OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  11:40

    « sklapeni svetlometu

    Dá se nějak opravit regulátor sklonu světlometů?
    NA STK mi řekli, že má malý chod. Nový prý stojí
    tak 1000 kč bez práce a to se mi nechce investovat, stejně tuto volovinu nepoužívám.
    FA je rv.94.
    Dík.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  01:41

    « Motor ve Favoritu

    Potrebuju trochu poradit - kolik tak prumerne vydrzi motor ve Favoritu (r.v.92)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  13:00

    « Re: Voda v oleji + otackomer

    Emulze, která se vytvoří na víčku pro dolévání oleje svědčí o poškozeném těsnění pod hlavou, ale nemusí to být vždy. V zimmním období uvnitř motoru kondenzuje voda (i v oleji), která pak vytvoří emulzi na víčku. Z tohoto důvodu není možné v současné době udělat jednoznačnou diagnózu. Další podstatná zjištění jsou následující? 1. Zda ti ubývá chl. kapalina či ne? 2. Zda máš chl. kapalinu čistou nebo znečištěnou (jakoby zkorodovanou)? 3. Jaký druh chl. kapaliny používáš? Ad 1): Pokud kapalina ubývá a nejsou nikde jinde jiné úniky je to na 90% těsnění pod hlavou. Ad 2): Máš-li znečištěnou chl. kap. a i po vypláchnutí a výměně se rychle znečistí je to s největší pravděpodobností těsnění pod hlavou. Ad 3): Používáš-li Fridex tak se ani nedivým, že ti odešlo těsnění - to je na favoritácký motor pěkný svinstvo.
    Otáčkoměr : Výměna otáčkoměru za hodiny není žádný problém. (Jestli si dobře pamatuji) Po rozebrání přístrojovky oba přístroje zaměníš. Otáčkoměr se připojuje jedním vodičem ke kostře a druhým vodičem k cívce, odkud snímá impulsy. Pokud chceš mít výsledek dokonalý tak je třeba vyměnit krycí sklo přístrojové desky za provedení pro otáčkoměr (nemá v sobě otvor pro nutný k ovládání hodin), jinak stačí otvor přelepit, aby se ti dovnitř neprášilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  00:00

    « Voda v oleji + otackomer

    Minulý pátek jsem byl na servisni prohlidce s Favoritem a po prohlidce mi mechanik rekl, ze mam v oleji vodu (na kdytu otvoru pro nalevani oleje se vytvorila bila srazenina) a ze duvod je praske tesneni pod hlavou, kdyz jsem se ho zeptal kolik by stala ooprava rekl mii ze 1500 (tesneni 120 + prace), coz je docela dost, tak jsem se stavil u par kluku co jdou automechnici a ty mi rekli abych spis hledal jinou pricinu, protoze jinak z toho budou jenom problemy (prebrusovani atd..). No a ted k veci: prolez jsem skoro vsechno a kromne nalezu ty bily srazeniny i v jinejch trubickach jsem nic nenasel, kde mam jeste hledat?
    Jo taky jsem na sel malou prasklinu---dirku v krytu na vzduchovy filtr, bouze za filtrem u jednoho ze sroubu, co stim, staci to nojek prelepit, zatmelit (podle kamose) nebo to jinak izolovat, co byste delali?
    Dalsi vec je ze bych si chtel nemontovat otackomer, ale nevim jak, mam 136L, a misto otackomeru jsou tam hodiny. Jak na to? Kam pripojit cidlo?
    Jo nemate nekdo na prodej original otackomer (funkci bez zavady) pro Favorit 136L (1988-89 nevim presne kdy byl vyroben)? (PS: Co nejlevnejc)
    Jo jeste jeden dotaz, utahne mi alternator 80W zarovky misto 55W v potkavackach?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  00:00

    « Voda v oleji + otackomer

    Piste prosim co nejrychleji na ogre@iol.cz a ogre@volny.cz (radsi na oba, kdyby bylo neco s netem) Diky
    Mirek Gottfried
    Stefanikova 1054
    53002 Pardubice
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  19:49

    « Re: Vymena telesa kurenia vo favorite

    Tak tak, Filcka topi furt a teplota vzduchu se reguluje klapkami. Taky se trochu dele ohriva motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  18:32

    « Re: Vymena telesa kurenia vo favorite

    Co se tyce ventilu, vyresil jsem to najednou a natrvalo tak, ze jsem si z plechu 1,5 mm vyrizl takovy ctverec s vnitrni ctvercovou dirou a 4 dirkami v rozich a zohybal jsem ho tak, aby tlacil na kryt ventilu presne v polovine vzdalenosti mezi srouby. Tim se narovnalo ohnuti toho krytu a guma zacala tesnit. Jednoduche. Co jsem ale nezvladl, byly ty hovadske kontakty na zadnim viku. Trpi tim spousta favoritu - za jizdy jim blikaji svetla a nebo vubec nesviti. Favorita uz nemam (mam novou Astru), ale vzpominam na nej v dobrem - nenechal nas nikdy na silnici.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.00  15:17

    « Re: Palubovka z felicie

    Menil som palubovku práve pred týždňom. Vcelku sa mi to vydarilo ... vyskytlo sa len pár menších problémov. Všetko sa dá vyriešiť. (ronaldo@post.sk)
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.00  10:49

    « Vymena telesa kurenia vo favorite

    Chcel by som sa zbaviť toho nešťastného ventilu kurenia vo favotite (aj po výmene gumičky stále tečie). Nemá niekto skusenosti ci sa da vymeniť celé teleso kurenia z felicie do favorita. Pokiaľ viem vo felicii uz ventil nie je a teda ani problémy s netesnosťou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.04.00  09:43

    « vrakoviště

    Chipmen zde psal o vrakovišti Schrotman, u kterého uváděl docela slušné ceny. Napiš adresu toho vrakoviště. Event. na xpetr@email.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.00  09:24

    « Re: divny zvuky - odpověď

    To je dost zajimavy,hned to proverim.Dik moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.00  04:14

    « Re: divny zvuky - odpověď

    Případ, který popisuješ se mi také stával u mého Favorita a vzhledem k tomu, kolik má ten tvůj najeto se domnívám, že to bude skutečně to stejné. Dost dlouho jsem pátral co by to mohlo být a pak jsem na to konečně přišel. Nejhorší na tom je že se to stává pouze občas a tak se to špatně hledá. Na autě máš jistě již starší kotouče, které jsou z vnější obvodové části povrchově zkorodované. A to je právě ono. Jak se brzdí dochází k tomu, že šupinky koroze odlétávají od kotoučů. Když auto jede rychle tak proděním hned odlétnou a není nic slyšet. Zato při malých rychlostech (asi rychlejší chůze) dojde někdy k tomu, že se odlomí větší šupinka, která se dostane mezi kotouč a plechový kryt náboje a zde s vzpříčí. Samozřejmě se hned rozpadne ale právě to vzpříčení způsobí ten podivný zvuk (brnknutí do plechu), který je slyšet z předního podběhu.Přišel jsem na to tak, že jsem měl jednou kvůli něčemu sundané př. kolo a všiml jsem si , že kotouč je po vnější obvodové části dost povrchově zkorodovaný. Tak jsem ty kousky lehce oškrábal šroubovákem a kartáčem a jak jsem točil s nábojem tak jsem uslyšel ten zvuk, po jehož původu jsem dosud marně pátral. Odstranění je jak jsem výše uvedl, ale nevydrží to moc dlouho. Nejlepší by bylo koupit nové kotouče.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  18:18

    « Re: divny zvuky

    Me to delalo neco podobnyho, a bylo to prednima dverma. Proste ty dvere nebyly tak dobre nasponovany a pri rozjezdu a pri brzdeni to vzdycky trochu tuklo . Nejdriv jsem si dokonce myslel , ze to jde od kola.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.00  12:54

    « Re: Vyhrivani zadniho skla

    Ty ceny jsou velmi zajímavé, i když se mi zdají dost nereálné. Napiš mi adresu. Event. na email: xpetr@email.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.03.00  09:46

    « divny zvuky

    A jeste jedna vecicka. Pokud dobrzduju v hodne malejch rychlostech nebo se naopak rozjizdim tak se mi nekdy ozyva takovy divny brinknuti z mist pravyho podbehu(Jako kdyby tuknul sroubovakem do plechu).Nevite nekdo co to je? Mne se to nepodarilo zjistit.Dik
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…