FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.04.00  21:39

    « Re: sklapeni svetlometu

    Zařízení pro sklon světlometů odejde většinou proto, že popraskají plastové nátrubky mezi prvky z tmavé um. hmoty a průhlednými trubičkami. ty prasklinky jsou jenom malinké, ale kapalina jimi čístečně vyprchá a uvnitř se vytvoří vzduchové bubliny. Účinnost systému je pak, v závislosti na úniku, snížena. Opravit to pokud je mi známo nejde. Díl se prodává pouze jako komplet za cca 800-1000 Kč. Výměna není problém (nejnáročnější je demontovat přístrojovku). Pokud do toho nechceš moc investovat, tak se asi vydej na nějaké vrakoviště. Při výběru si ale dobře prohlédni nátrubky a to zda v trubičkách nejsou vzduchové bubliny. Jinak bys peníze vyhodil zbytečně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.00  17:51

    « PZ brzda

    Prosim o radu, mam problem s PZ brzdou ma snizenou ucinnost.
    Oblozeni je v poradku (3-4 mm najeto asi 4000 km), odvzdusnene,
    prasatko chodi, samostav taky. Uz nevim cim by to mohlo byt
    napada me jeste redukcni ventil pro zadni brzdy ale nemam s
    tim zkusenost diky za rady
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  15:51

    « Re: Benzin

    2Luhy: Mam taky 89´a 136ku takze se tam musi pouzivat nejmin 95oktanu. Bohuzel ja sem rozdil mezi 95 a 96 pocitil. Hur to tahne kdyz sem vic nalozenej. Proste to chce aspon Super96. Vez sem kamose a ten se divil jak mi to s tim skoro ctvrtmilionem najetejch km este svisti, na felicie uz my facko nema ale naky litrovy punto nebo corsu este zpraska :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  15:45

    « Re: Motor ve Favoritu

    Tak tos me potesil.To mi ten muj moturek s 246.000 na tachaku mozna este neco vydrzi:) Doufam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  13:20

    « Re: sklapeni svetlometu

    vim jaky je asi spatny postup: Koupit si na vrakovisti tenhle dil vymontovany z nejake bouracky a zkusit to zamontovat metodou pokus-omyl - nefungovalo to :o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  09:33

    « Re: Benzin

    Pokud mas r.v.89 a jezdis na Special, doufam, ze je to 135. Pokud je to 136 a mas to serizene (predstih) aby to neklepalo, tak to asi moc nejede....
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  00:00

    « Fáčko -stěrače

    Nevíte nekdo jak opravit cyklovac steraců u 136 r.v.1989? Funguje si jen kdy chce. Souvisí to s tím, že stěrače jsou zaplý, když je vypnu, tak se přesně v tu chvíli zastaví(abych, je vrátil do vodorovné polohy , musím je vypnout, když se v ní zrovna nacházejí). Když cyklovač funguje tak to nedělají a vše fachá tak jak má. Muze to souviset s pojistkama?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  00:00

    « Re: sklapeni svetlometu

    Nemáš zač děkovat, stejně to nikdo nepoužívá.
    Víc než já, který jezdí v autě sám tě oslní
    spousta řidičů se špatně seřízenými světlomety
    nebo otočenými H4 o 180 stupňů.A takový malý poznatek - čím dražší auto (starší a dotáhnuté za pár šupů ) tím horší seřízené světlomety.Takže teď rozumné řešení mého problému - dá se to spravit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  00:00

    « Re: Benzin

    Nevím co más za r.v. a jaký más vztah k autům.
    Katalyzátor zrejmě nemás? Já mám r.v.1989 , najeto 175000 km - na Special. Zdá se mi, že to vůbec nejede hůř oproti Superu 96. Super 98 je fakt super. Navíc Special je v průměru o 2Kč levnější (za litr) - a při dnešní ceně benzinu?
    Co myslíš?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.04.00  00:00

    « Re: Fáčko -stěrače

    V motorku stěračů je dráha která zajistí dojezd stěračů po vypnutí páčky na volantu. Asi ji máš zamaštěnou od vazelíny kterou tam dali při výrobě.
    Vedou tam vodiče, nedá se nic pokazit.
    Stačí to rozdělat a vyčistit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  23:46

    « Re: sklapeni svetlometu

    Nevim o tem ze by sel opravit. Pokud nejste bezohledny, tak si ho vymente a pouzivejte dle navodu, abyste neoslnoval nas ostatni.
    Dekuju za vsechny.
    VD
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  23:44

    « Re: Voda v oleji

    Pokud se tvori emulze na vicku, tak se skutecne s nejvetsi pravdepodobnosti dostava chlad. kapalina do motoru, a to bud pres tesnenei pod hlavou nebo pres vlozku valce. Kazdopadne doporucuji zbytecne nevyhazovat penize za opravy pokud vse funguje. Problemy nastanou az:
    -auto spatne startuje (hlavne v zime)
    -voda vyvre za jizdy
    Pak doporucuju opravu. Sejmout hlavu, zkontrolovat presah vlozek valcu a vymenit tesneni.
    VD
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  22:57

    « Folie

    Nevite kde sehnat zelenou lesklou (zelenou chromovou folii)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  21:59

    « Voda v oleji + otackomer

    Emulze pod vickem se mi udela jakmile s tim jedu, staci 2 denne, olej jsem meni nekdy v prosinci a najel na nej asi 1500-2000 km, chladici kapalina vypada jako zkorodovana, mirne narezla, ve skodovackym servisu pri mereni to technikovi ucpalo merak, po doliti se to trosku rozredilo, jo jinak ta emulze je i v nekterejch hadickach smerem od vicka k filtru, momentalne nevim co delat. Plan: 1.vymenit chladici kapalinu
    2. vytistit vechny hadicky
    dalsi moznost je vymenit chlad. kapalinu a olej v motoru a cekat, jenze kdyz to znovu udela emulzi pak to znamena dalsi 200 kc do oleje 100 za filtr + vymena tesneni........to se mi zda docela financne nevyhodne
    nevim co dal?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  11:42

    « Re: Motor ve Favoritu

    Ve firmě máme formana, 250 000 bez GO,
    známý má 280 000 - výměna rozvodového řetězu a
    těsnění pod hlavou jinak OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  11:40

    « sklapeni svetlometu

    Dá se nějak opravit regulátor sklonu světlometů?
    NA STK mi řekli, že má malý chod. Nový prý stojí
    tak 1000 kč bez práce a to se mi nechce investovat, stejně tuto volovinu nepoužívám.
    FA je rv.94.
    Dík.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  01:41

    « Motor ve Favoritu

    Potrebuju trochu poradit - kolik tak prumerne vydrzi motor ve Favoritu (r.v.92)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  13:00

    « Re: Voda v oleji + otackomer

    Emulze, která se vytvoří na víčku pro dolévání oleje svědčí o poškozeném těsnění pod hlavou, ale nemusí to být vždy. V zimmním období uvnitř motoru kondenzuje voda (i v oleji), která pak vytvoří emulzi na víčku. Z tohoto důvodu není možné v současné době udělat jednoznačnou diagnózu. Další podstatná zjištění jsou následující? 1. Zda ti ubývá chl. kapalina či ne? 2. Zda máš chl. kapalinu čistou nebo znečištěnou (jakoby zkorodovanou)? 3. Jaký druh chl. kapaliny používáš? Ad 1): Pokud kapalina ubývá a nejsou nikde jinde jiné úniky je to na 90% těsnění pod hlavou. Ad 2): Máš-li znečištěnou chl. kap. a i po vypláchnutí a výměně se rychle znečistí je to s největší pravděpodobností těsnění pod hlavou. Ad 3): Používáš-li Fridex tak se ani nedivým, že ti odešlo těsnění - to je na favoritácký motor pěkný svinstvo.
    Otáčkoměr : Výměna otáčkoměru za hodiny není žádný problém. (Jestli si dobře pamatuji) Po rozebrání přístrojovky oba přístroje zaměníš. Otáčkoměr se připojuje jedním vodičem ke kostře a druhým vodičem k cívce, odkud snímá impulsy. Pokud chceš mít výsledek dokonalý tak je třeba vyměnit krycí sklo přístrojové desky za provedení pro otáčkoměr (nemá v sobě otvor pro nutný k ovládání hodin), jinak stačí otvor přelepit, aby se ti dovnitř neprášilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  00:00

    « Voda v oleji + otackomer

    Minulý pátek jsem byl na servisni prohlidce s Favoritem a po prohlidce mi mechanik rekl, ze mam v oleji vodu (na kdytu otvoru pro nalevani oleje se vytvorila bila srazenina) a ze duvod je praske tesneni pod hlavou, kdyz jsem se ho zeptal kolik by stala ooprava rekl mii ze 1500 (tesneni 120 + prace), coz je docela dost, tak jsem se stavil u par kluku co jdou automechnici a ty mi rekli abych spis hledal jinou pricinu, protoze jinak z toho budou jenom problemy (prebrusovani atd..). No a ted k veci: prolez jsem skoro vsechno a kromne nalezu ty bily srazeniny i v jinejch trubickach jsem nic nenasel, kde mam jeste hledat?
    Jo taky jsem na sel malou prasklinu---dirku v krytu na vzduchovy filtr, bouze za filtrem u jednoho ze sroubu, co stim, staci to nojek prelepit, zatmelit (podle kamose) nebo to jinak izolovat, co byste delali?
    Dalsi vec je ze bych si chtel nemontovat otackomer, ale nevim jak, mam 136L, a misto otackomeru jsou tam hodiny. Jak na to? Kam pripojit cidlo?
    Jo nemate nekdo na prodej original otackomer (funkci bez zavady) pro Favorit 136L (1988-89 nevim presne kdy byl vyroben)? (PS: Co nejlevnejc)
    Jo jeste jeden dotaz, utahne mi alternator 80W zarovky misto 55W v potkavackach?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.04.00  00:00

    « Voda v oleji + otackomer

    Piste prosim co nejrychleji na ogre@iol.cz a ogre@volny.cz (radsi na oba, kdyby bylo neco s netem) Diky
    Mirek Gottfried
    Stefanikova 1054
    53002 Pardubice
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…