FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.05.00  19:02

    « Re: Facko

    Tachometru od 110 neverim. Vubec neni problem dostat se na 150 km/h (!neco malo pres 3000 na otackomeru na petku! - dobrej nesmysl, mel by mit tak 3700). Kdyz s tim obcas jedu, odhaduju rychlost podle otackomeru, ten vyapda normalne.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 17.05.00  11:11

    « Re: Facko

    Možná jsi jel ve Favoritu 93, ale byl to ještě starý model. Ve firmě jsme totiž měli kvanta Favotitů 93 i 94 a rozdíl nebyl žádný.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 17.05.00  11:08

    « Re: Kamil

    Samozřejmě že Favorit procházel průběžnou modernizací po celou dobu výroby(to snad každý auto), ale zásadní modernizace(facelift) proběhla v roce 93(nevím přesně, který měsíc) - vyztužení karoserie, jiná přístrojová deska, výplně dveří, výrazně lepší zpracování. To co jsi psal, že dostal Favorit v roce 94 měl už v roce 93, ale to je jedno. Na to, že se v jiných rubrikách prezentuješ jako motoristický novinář měl bys tohle vědět.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.05.00  15:26

    « Tonovani skel

    Nevite prosim, kdo dela tonovani autoskel a kolik by tak staly vsechny skla na Formana ?? Nasel jsem jednu firmu na morave, ale to je moc daleko. Jak je to s homologaci ? Slysel jsem, ze tonovani je povolene... diky. Folie nechci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.05.00  01:40

    « Facko

    to Jarous:Modernizace Favoritu probihala po celou dobu jejich vyroby,nejen v roce 1993/nove calouneni a prisrojovka/.V roce 1994 vsak doslo k vyraznejsimu posunu v kvalite,zacal se pouzivat 50Kw motor,podvozek prodelal vyrazne zmeny a i zpracovani se kapanek zlepsilo.Jezdil jsem sveho casu s 93 i 94 a reknu Ti byl to postatny rozdil.
    Nechapu proc me napadas,ja taky tvoje misty chaoticke prispevky neoznacuji jako bludy.Nevim v cem jezdis,ale srovnej si to v hlave a bud vice kreativni.
    Kamil
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.00  00:00

    « Re: Benzin

    Viš Kamile, nesmysl - je to možný, ale je to asi takhle. 170 na tachometru neznamená, že to 170 jede ve skutečnosti. jak známo tachometr zajisté o něco přeměřuje. Na druhý straně máš pravdu, že když s Fávoslavem jedeš přes 150, tak se to docela dost klepe. Oproti takové Felicii se to nedá vůbec srovnat (táké ji vlastním).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.00  16:08

    « Re: Kamil*

    Presne tak.Facko s tou presnosti neni az zas tak hrozny.Moje prevodovka ma na triku 250tkm a radi to jak po masle(akorat nekdy zaskripe paka)-teda krome zpatecky-tam pak opravdu pomuze vyradit neutral a znovu zmacknout spojku.Dokonce musim rict ze dyz sem sednul do vectry kde jde razeni hrozne lehce a paka ma kratsi chod a mensi rozestupy mezi rychlostma, tak se mi ze zacatku podarilo jednou misto trojky hodit petku....ale obavam se ze to nebude autem :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.05.00  07:54

    « Re: Kamil*

    Ak sa ti nepaci presnost radenia vo Fabaku skus si obstaroznejsiu 120ku a potom budes hovorit inac. Apropo foter ma Fabaka 92ku a v nom to ide ako po masle. Moznoze by nezaskodilo nastavit kulisu /konzolu / radenia. Zaradit jednotku uvolnit trochu tym v tej jednotke pocukat dotiahnut a skusit ostatne rychlosti. Pri neuspechu skusat znova. Tento postup som odskusal na mojej 105ke a fungovalo ale do Fabakov macher niesom takze brat s rezervou.
  • « 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 12.05.00  06:53

    « Kamil*

    Co má dílenské zpracování společného s řazením? Koukám, že Ty svoje bludy pouštíš všude kam se vrtneš. Když už, tak modernizace Favoritu proběhla již v roce 93! Hlavně, že jsi "poradil".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  21:51

    « Re: Poraďte ještě dnes!!!

    Favorit ma velmi nepresne razeni.Plyne to z nekvalitniho dilenskeho zpracovani a technicke nedoresenosti.Hodne se to zlepsilo od r.1994
    Kdysi jsem mival stejny problem,vetsinou stacilo vratit rad.paku na neutral a znovu poradne vyslapnout spojku,pak uz to slo bez problemu.
    Takze hlavne tam ty rychlosti nervi silou,nebo to odrovnas.
    Tohle bylo u Facka to nejmensi, v porovnani s tim co te jeste ceka,je mi te docela lito.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.05.00  06:52

    « Poraďte ještě dnes!!!

    Při řazení se mi stává, že rychlostní stupně jdou zasunovat ztěžka a i když řadím pomalu a s citem občas se ozve škrtnutí ozubených kol o sebe (malé). Ohnutá řadicí vidlička ?!? Jak dlouho se s tím dá ještě jezdit ? Alespoň 150 km ? Tento problém mě potkal včera večer, do té doby to bylo bez problémů. Díky za rady.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.05.00  18:32

    « Facko

    Jeste neco,Favorita jsem pred lety jezdil a byl jsem celkem spokojen.Dnes uz bych do neho asi nesedl.Mel jsem moznost videt par totalek s timto vozem a stacilo mi.Je to vylozene nebezpecne auto.
    Zadne vyztuhy,tenke dvere...atd.Docela bych chtel videt jeho crash testy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.05.00  18:26

    « Re: Benzin

    To Luhy:S tim benzinem je to nesmysl.Vyssi oktanove cislo zajisti o neco lepsi spalovani,ale nijak neovlivni vykon a kroutak motoru.Jinak s tovarnim fackem 136 Ti to 170Km/h. nikdy nemuze jet.Mozna z prudkeho kopce s vetrem do zad,ale spis ne.
    Spousta favoritu prosla tuningem motoru,ktery vyrazne zvysuje vykon a toc.moment.Neni divu,kdyz to dnes stoji do 10 tis.Kc.Taky jsem se divil kdyz me se Scorpiem ve 190 predjizdel stary favorit.Holt tuning je dobra vec,ale konkretne u Facka to chce upravit i podvozek,jinak jsou rychlosti nad 150km/h smrtelne nebezpecne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.05.00  12:46

    « Re: cudl na dverich

  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.05.00  06:59

    « Re: Prekopavka

    No, Formana uz nemam, ale mam brachu, ktery ma Favorita (1/91). Ma tam vse z Felicie, sedacky (12000, myslim, ze i zadni ), palubni desku (20000), calouneni dveri. I kdyz favorit nema rok vyroby > 92, kdy se zacaly vyrabet favority, ktere maji stejne uchyty jako felicie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.00  18:22

    « Prekopavka

    Nazdarek,
    chtel bych si dat do sveho Facka sedacku z Feldy, nemate s tim nekdo prakticke zkusenosti. Taky by me zajimalo, kolik stoji nova sedacka do Feldy.
    Diky za info
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.00  11:57

    « kde je zbytek?

    kampak se ztratily vsechny minule diskuse?
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.00  11:16

    « Re: cudl na dverich

    myslis ten umelohmotnej hribecek? ten se tam sroubuje. Jestli mas na mysli tahlo v operatku anruku, tak v '90 favoritu se to da nasadit zpatky, ale musis z toho nejdriv vytahnout to lanko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.05.00  09:52

    « cudl na dverich

    vytahl jsem cudlik na zamykani dveri zevnitr.
    Lze zandat zpatky nebo musim provest slozitejsi operaci ???
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.04.00  07:50

    « Re: X:Voda v oleji + otackomer

    Říkate, že Fridex je svinstvo, co tedy tam nalejváte místo něho, slyšel jsem, že Fridex-Eco je lepší.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…