FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.00  11:03

    « jízda na technický benzín

    Jaké máte zkušenosti s provozem na techničák u Favoritů.Začínám o tom vážně přemýšlet,protože najezdím moc km a tak by se mi to asi vyplatilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.00  10:26

    « To RED

    Je to V6 3500, vcera jsem se bavil s policajtama a tim i rekli ze udelat si muzu vse ale na silnici s tim nesmim... stejne tuhle prekopavku udelam, teda podle ceny.
    Mozna ze by bylo lepsi udelat tuning na tom skodovackym motoru, dase z toho dostat priblizne 92kW a s lepsi smesi to bude delo, policajti potom nemuzou sebrat papiry.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.00  16:33

    « Re: Vysoká spotreba

    Me karbec papa tak 13l Supru, dle stylu jizdy... Obsah 1450....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.00  13:26

    « Re: Projekt

    Estli se nemilim tak tatrovacky motor 3.5L je V8 a nie V6, ci nie?
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  23:11

    « Projekt

    Nedelam si blazny, tenhle projekt bych chtel uskutecnit bez ohledu (nebo s mirnym ohledem) na penize. Hlaven aby to jezdilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  23:08

    « Projekt

    Chtel bych uskutecnit jednu prestavbu, jedna se o skodu pickup, jde o to vymontovan skodovacky motor, a na korbu pickupu namontovat motor 3.5 V6 Tatra. Musi se kompletne predelat zadek, protoze se musej rozsirit napravy, nejlepsi by bylo to asi odriznout a namontovat navej zdek s vestavenym motorem. Proc pisu? Potreboval bych se deozvedet kde by tuhle prestavbu zvladli (byli ochotni udelat). Piste prosim na ogre@volny.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  18:19

    « Re: Vysoká spotreba

    Rekl bych, ze Ti asi tecou hadicky. Je to dost casta zavada, pokud majitel kasle na udrzbu. Par mych znamych melo take vysokou spotrebu a kdyz si dali nove hadicky a zkontrolovali vsechny spoje (a ze jich tam je...), tak sla spotreba na prumer 7 a fous ve meste a neco +- 5,5 mimo mesto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  09:51

    « Re: Vysoká spotreba

    Pokud se týká spotřeby tak já si na Favorita nemůžu stěžovat. Mám Fav. 136L r.v. 89 karburátor bez kat. najeto přes 110 tis. a dlohodobou spotřebu mám od 5,8 - 7,0 l/100 km podle stylu jízdy. V zimně se nekdy dostanu na 7,3 l. (80% mimo město 20% město). Nejvíc jsem na jednu nádrž ujel přes 700 km a ještě nesvítilo hladový oko. Na druhou stranu je pravda, že zvláště u karburátorové verze jsou hodně znát na spotřebě četné studené starty.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.05.00  11:14

    « Prevodovka !

    kto mi vie pomoct ako rozobrat tyc od paky na prehadzovanie rychlosti ... hlavne cast pri prevodovke ... vcera som sa s tym kaslal 4 hodiny a nic ! Alebo nejaky nakres ... Dik
    1979@mailbox.sk
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 29.05.00  19:20

    « Re: Nesprávny údaj otáčkomera

    Mal som model '92 a osadil som do neho novú palubovku z modelu '94. Za normálnych okolností ukazuje veľmi presne. Ale mne asi príliš zmrzol a cievka vychyľujúca ručičku sa prílišným skrátením pretrhla. Bohužiaľ som ani po rozobratí nezistil kde. Takže pomohla jedine výmena otáčkomeru. Ale chyba sa prejavovala iba v zime a to tak, že až do zohriatia sa otáčky nezobrazovali. Po prekročení teploty vo vnútri palubovky nad určitú hodnotu sa otáčkomer spamätal a zrazu ukazoval ako mal.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  09:36

    « Omluva

    Omlouvam se za sve pravdepodobne plky o palubnim pocitaci na formana. Jedno je spolecne - asi nejde namontovat. To co jsem tu psal,ze neni jak zjistit okamzitou rychlost, to mi rekli v servise, jak jsem koupil , tak jsem prodal. U Favoritu se vstrikovanim by ale potom nemela byt problemem zjisteni objemu paliva, protoze se stejne potory davaly do prvnich felicii. Problemem asi bude, ze cidlo otacek rychlomeru nepujde na palubku od Favoritu nainstalovat. Palubni pocitac na Favority urcite pujde namontovat, ale musite mit motor se vstrikovanim a palubovku z felicie. Znam 2 maniky, kteri si nechali namontovat do svych Favoritu palubovku z felicie a dali za to 20000 Kc
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  07:43

    « Nesprávny údaj otáčkomera

    Zistil som ze mi otáčkomer ukazuje nižšie otáčky ako v skutočnosti sú. Tak napr. na 4. rýchl. stupni mi pri 80 km/h ukazuje otáčkomer 2000-2200 ot/min. Podla jednej literatury by to malo byt 3000 ot. Zdá sa mi , že s klesajúcou vonkajšou teplotou sa to zlepšuje napr. pri vonk. teplote okolo 0°C bol rozdiel len 500 ot. Jedná sa o Forman rok.v. 93. Poradte v com môže byť príčina.
  • 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 27.05.00  11:27

    « Palubný počítač pre karburátor

    Ten počítač tam skutočne nedáte. Nemáte ako snímať množstvo vstreknutého paliva. Ale to s tým bowdenom je blbosť. Aj Felicia má bowden (nemala by predsa mechanické počítadlo kilometrov). Pri montáži počítača sa na spodnú stranu tachometra namontuje bezdotykový snímač otáčiek. Felicia má na tachometri na vrchnej strane rýchlosť 110 km/h a Favorit 90 km/h. Takže neviem, či sú tachometre zamenteľné, alebo má Felicia iný prevod už v prevodovke. Ale aj tak by sa dal spraviť prevodník pre Favorit. Hoci vypočítať rýchlosť nie je problém. Najväčší problém je sledovať ten prietok. Dlho som uvažoval.


    V hrubých črtách by to mohla byť nejaká pomerne úzka a vysoká valcová nádobka (aby ju neovplyvňoval sklon vozidla) so známym objemom. V nádržke by bol plaváčik, ktorý by bezdotykovo snímal hladinu (najlepšie opticky). Plaváčik by určoval maximálnu a minumálnu hranicu. Nádržka by sa naplnila po maximálnu hranicu. Plaváčik by ju zaregistroval a zastavil by prívod benzínu povedzme elektromagnetickým ventilom. Benzín sa bude z nádržky spotrebúvavať až kým nedosiahne spodnú hranicu. Vtedy sa ventil otvorí a nádržka sa zase napustí po maximum. Predpokladom je elektrické podávacie čerpadlo pri nádrži, ktoré by sa taktiež vypínalo. Najlepšie ponorné z Felicie. Samotné zisťovanie prietoku by bolo buď z počtu cyklov (objem paliva pri jednom naplnení nádržky vypočítame alebo ešte lepšie zmeriame), alebo ešte lepšie z doby, po ktorú bolo elektrické podávacie čerpadlo v prevádzke. Jeho prietok tiež možno zmerať (povedzme za 1 minútu) a prepočítať na sekundy. Je už len na vás, akú veľkú nádržku zvolíte - tak často bude údaj o "okamžitej" spotrebe obnovovaný.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  16:21

    « Re: Vysoká spotreba

    No a je to jasne. Ved ten motor sa nestihne ani zohriat a uz ho vypinas. Pri studenom motore je spotreba o 2 az 3 litriky vyssia. Hlavne ak pouzivas sitic. Na palubnom pocitaci vo Felde mi to pri 90km/h pri studenom motore pise 6,7 litra a ked sa to zohreje tak okolo 4,6. este ma napadla jedna vec, ak mas ten automaticky sitic, co tam byval namontovany a ludia si ho prerabali na manualny, tak moze byt chyba v nom. On by sa totizto mal pri zohriati motora vypnut.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  14:48

    « Re: Vysoká spotreba

    Jazdím prevažne krátke trasy 5 - 10 km, 2- 4 krát denne, rovinatý terén, medzimesto, štarty vždy zo studeným motorom.Po 200 km takto najazdených je spotreba v lete 10l.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  13:07

    « Re: Vysoká spotreba

    Musis napsat kde s tim jezdis. jestli jenom po meste tak bych se zas tolik nedivil.Ja jezdim s Fackem 136 z r.89 taky pres 9 litru. A pri dnesni cene benzinu :(((
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  12:59

    « Vysoká spotreba

    Tak sa pytam este raz, pretože na tú moju výzvu sa v tejto diskusii nejako zabudlo. Cim moze byt spôsobená vysoka spotreba - cca 10l/100 km u formana roč.93, prípadne napíšte svoje skusenosti zo spotrebou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  12:34

    « Re: Palubni pocitac do formana ?

    Jestli jde jen o spotrebomer, tak sveho casu (nekdy kolem roku '90) neco vyrabel PAL. Dalo se to namontovat skoro do cehokoliv, ale stalo to tenkrat strasny penize.
    Takze si to kupovaly spise fimry, aby hlidaly sve ridice, zda si tu spotrebu moc nevymysli ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.05.00  12:29

    « Re: Palubni pocitac do formana ?

    No vlastnim Feliciu '95 BMM 40Kw s palubnym pocitacom a nahon tachometra je bowdenom. Tak isto palubny pocitac je pripojeny na tento bowden. Stav paliva je pripojeny na palubnu dosku a tepelne cidlo je pod naraznikom na soferovej strane a dokonca v tej knizke pisu ze je tam aj prietokomer na palivo. Ale kde, to sa mi nepodarilo objavit. Ale v knizke je napisane, ze na tom prietokomery musi byt uvedeny typ motora a ze pre 40kw a 50kw motory su rozdielne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.05.00  12:37

    « Re: Palubni pocitac do formana ?

    Mozna jsi mne nepochopil, to co jsem psal se tykalo pouze namontovani konkretniho palubniho pocitace z felicie ( vyrabi se extra pro felicii) do Favorita. Musel by se najit prevodnik mezi bowdenem a pocitacem, protoze ten konkretni pocitac ma vstup pro elektronicke snimani otacek prevodovky a ne mechanicke.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…