FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  08:47

    « Re:

    Ak je Fabak vyrobeny po roku 1993 tak to tam pasuje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.00  11:45

    « Bez nadpisu

    Nevim jestli to tam stoprocentne pasuje ale videl jsem facko, ktere melo interier komplet z feldy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.00  15:51

    « Re: Sytie....

    Favorit v podstate veci nema sytic, ale priveru. Ta je ovladana termostatem, podtlakovou komorou a take proudem vzduchu, ktery jde difuzorem.
    Takhle na dalku je to dost slozite vysvetlovat, ale da se rucne "vypnout", chce to jen trochu cviku. Provadi se to "zlomenym" prstem zleva karburatoru u komory termostatu privery (pri pohledu zpredu na motor).


    Pro studium doporucuju budto dilenskou prirucku nebo knihu Muller/Muller - Automobilove karburatory, tam je to popsane asi nejlip.

  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.00  08:46

    « Dotazy

    Neviete niekto, ci pasuje vypln dverí z felicie na favorita, potom ci je rovnaka pristrojovka s palubovkou z felicie do roku 98 a od roku 98 (sivocierna). Jedna sa mi o elektr. zapojenie a ci ich mozem zamenit.
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  17:34

    « Re: Sytič....

    ... a zapomel jsem, ze se nastavi vzdycky pri slapnuti na plyn a po pusteni je ve stejny poloze do dalsiho slapnuti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  17:32

    « Re: Sytič....

    Sytic je v tom automatickej, nevim presne, jak rizenej, knihu o tom tady nemam. Ale da predelat na rucni, nekde jsem to ted cet. Jestli porad bezi by mel poznat podle spotreby a taky otacek motoru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  13:37

    « Sytič....

    Kamarat si pred nedavnom kupil Formana 135LS. A ma podozrenie, ze mu stale bezi sytic. Lenze nikde nemozeme najst ako je to vlastne urobene a ziadnu literaturu nemame. Preto prosim o radu, ako je vyrieseny sytic, alebo ako sa da vyblokovat. Vdaka....
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.06.00  10:21

    « hlučná řadící páka

    Zdravím všechny. Mám problém u Formana r.v. 1993, najeto 144000, kdy se mi pravidelně stává, že na 3 a 4 převodový stupeň většinou do kopce zhruba při 3000 - 3700 otáčkách začne vydávat řadící páka pazvuky. Když jí podržím tak se klepe. Na jiný stupeň je vše OK a do otáček jde motor dobře. Nemáte s tímto nějaké zkušenosti? Díky. msa@centrum.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  12:08

    « Re: koroze

    Tak vidis, ze to nebyl gumoasfalt. Ten Konkor se mi zacina libit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  11:43

    « Re: koroze

    Tak som sa pozrel na tu pixlu. Je to KONKOR.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.06.00  15:09

    « Cukani motoru v zaberu

    Tak jsem se tady kdysi prezentoval, ze mi muj 136L z roku 89, najeto 100 000 slusne cuka, a nema vubec zadnou silu. Zacalo to v zime a stupnovalo se to velmi pozvolna, nejsem prilis technicky typ a do servisu chci jit az na podzim pred STK. Vetsinou jezdim sam s nezatizenym autem, takze to celkem slo az do minuleho tydne, kdy jsem zjistil, ze neuvezu 4 lidi a dva kufry. Takze pricinou byl rozdelovac, kterej byl tak straslive zanesenej uhlikovym prachem, ze nemohl vubec fungovat. Takze stacilo ho ocistit, promazat a kontakty vzit jemnym smirkovym papirem a auto jezdi jako nikdy, alespon mi to tedy tak prijde. Motor se krasne vytaci a tahne, taky se velmi podstatne zlepsil jeho zvuk. Na spotrebu to nemelo vliv. Mam pocit, ze ten rozdelovac nebyl za dobu existence meho auta snad ani jednou promazan a vycisten. Takze to tady uvadim pro inspiraci, pokud by mel nekdo stejny problem a zaroven jako ukazku, jaky jsem prase...
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.00  12:55

    « Bez nadpisu

    Ta pena se podle mne da pouzit pouze do uzavrenych prostor ( prahy ). Kladnym efektem si ale nejsem jist.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.06.00  09:21

    « odhlucneni

    Nekde jsem se docetl, ze se Facko odhlucnit pomoci polyuretanove peny. Nemate s tim nekdo zkusenosti - kam to striknout, na co si dat bacha ... ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.06.00  10:53

    « Re: koroze

    Neviem sice co za gumoasfalt daval moj otec na moju 105ku ale je tam uz dobrych 10 rokov a furt nani naznak po hrdzi. Tak neviem co s tym robite. Tu farbu (gumoasfalt)zistim a dam vediet. Jednu pixlu mam este furt v pivnici, minule som s nou natieral podlahu a je to O.K.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.06.00  10:20

    « Re: koroze

    Ja jsem prave taky slysel vsechno spatne o gumoasfaltu. Jinak predni zasterky udelaji na kazdem aute spoustu prace. Bohuzel na Bravu stoji 1 par prednich zasterek 1075 Kc. Musel jsem si pomoct sam a trochu improvizovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 15.06.00  23:51

    « Re: koroze

    Ja som nechal striekať celé auto. Spodok mi spravili tiež s niečím ako gumoasfalt. Ale stačila jedna cesta, ktorú posypali kameňmi okolo 1 cm a bolo po ochrane. Nakoľko som sa ponáhľal (predné zásterky som pritom mal), dopadlo to veľmi zle. Auto začalo neskôr korodovať aj na iných klasických miestach (dutiny boli správne ošetrené). Tak som to presne kvoli tomu predal. Teraz mám Feliciu Combi model 98 a zatiaľ našťastie nič nekoroduje. Som spokojný. Mám v podstate nové auto a mám pokoj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.06.00  11:30

    « Re: Elektro schéma otáekomera

    Takovym nekjakym zpusobem se projevovaly odchazejici spinace zapalovani (ta krabicka na podbehu), ktery vynechaval nejake impulsy. V kazdem pripade bych ale zkontroloval konektorove spoje v pristrojovce, zda je spravne ukostrena apod. V tom pripade by ale mely ukazovat lehce sejdrem i teplomer a benzinomer.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.06.00  10:34

    « Kdy odejde spojka?

    Prosim napiste mi pri kolika tisicich km vam odesla spojka. Mam F135Lx r.v. 1993 a najeto 97000Km a jeste nebyla menena. U me predchozi S105 odesla jiz po 60000Km, protoze chci podnikou velkou cestu do Francie mam strach ze mi tam muze spojka odejit, ale menit ji preventivne nechci kdyz zatim slape OK.
    Dekuji
    borisp@volny.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.06.00  08:40

    « Re: koroze

    Doporucuji Konkor 500, ale nevim jestli je i na "venkovni" pouziti. Mam s nim nastrikany spodek, podbehy, cast prahu a je super. Gumoasfalt ztvrdne, pak se odloupne a jsi zase na plechu. Konkor 500 je furt elasticky a mekky. Borec, co mi auto strikal rikal, ze to vydrzi takovych 5-6 let. Zima nezima. Byl mi sympaticky tim, ze ze svych zkusenosti vi, ze Felicie rezavi stejne jako Favority.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.06.00  23:08

    « koroze

    Chystam se oplacat trochu prahy a dvere gumoasfaltem nebo necim podobnym - zacina to chytat rez. Privitam jakekoliv relevantni rady. Diky
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…