FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.07.00  13:37

    « Re: hlučná řadící páka

    Mel jsem podobny problem a vyresila to vymena zlomeneho silikonoveho dilu pod a vymena uvolneneho nytu v tahle paky (je primo videt zespodu auta).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.00  05:17

    « Re: universalni klice

    Pokud vím tak s krytem nádrže byly problémy u počátečních ročníků. Od 1/93 (možná i dříve) bylo u víčka nádrže vynecháno jedno stavítko, takže klíč do dveří už podle víčka nádrže nešel vyrobit. Další problém je u aut s zámkem pátých dveří zabudovaným v otočné páčce (myslím od podzima 90 dále), kdy tento zámek lze lehce vythrhnout a podle něho vyrobit klíč k dalším zámkům. Nejjednodušší je asi kritický zámek vyměnit za jiný (buď koupit nebo s někým vyměnit). Jinak, protože výše uvedené je mezi lidmi známo a tak si již zámky dost vyměnili postupují zloději běžně tak, že vytrhnou zámek ve dveřích u řidiče nebo spolujezdce, rozříznou ho a podle něj jsou schopni během chvíle vyrobit klíč, se který pak pasuje do spínací skříňky a bez problémů (pokud auto již není zabezpečeno jinak) odjedou. Proti tomu je asi nejlepším avšak dražším řešením mít rozdílný klíč od spínací. Tak to mám já u svého Fa. Ne ale proto, že bych byl takový nadšenec, ale proto že ho v roce 93 minulému majiteli ukradli a jenom proto že tam měl málo benzínu, tak nedojeli moc daleko. Po té co mu bylo auto vráceno musel vyměnit spínací skříňku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.07.00  09:18

    « Bez nadpisu

    Tak mne napdalo, ze by sis svuj uzaver a zamek 5 dveri mohl vymenit s podobnym zajmcem, vyslo by te to zadarmo. Chtelo by to jen nechat pridelat klic za 35 Kc a setkat se se zajemcem, aniz by vedel jake mas auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.07.00  09:15

    « Re: universalni klice

    Nevim, kup si novy uzaver nadrze. Spis nez o uzaveru nadrze jsem slysel o zamku v patych dverich, ktery pry zlodeji vyhlidnuteho auta ulomi, vezmou si jej a podle nej si udelaji klice, kterymi otevrou cele auto. Takze pozor, kdyz zjistite, ze vam chybi zamek v patych dverich, vetsinou vam to auto pak v nejblizsi dobe mohou ukrast.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.07.00  21:15

    « universalni klice

    Nevite kde se da NEJLEVNEJC nechat vymenit klice abych nemel od nadrze stejnej jako od auto ? Prej je to nebezpecny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.07.00  13:32

    « Tyristorové zapaľovanie

    Nevie niekto pozháňať schému tyristorového zapaľovania (elektronického spínača ) pre Favorita. Ten môj asi vynecháva nejaké impulzy (zlý údaj otáčkomera) a nový je velmi drahý. Chcel by som si ho vyrobiť sám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.00  10:52

    « Re: Koroze

    Jeste dodatek, jestli nekomu zhnijou prahy na aute, tak to vetsinou zhnije zevnitr. Je proto dobre osetrovat hlavne vnitrky dutin prahu. Jinak pokud jde o vnejsi casti prahu, pokud je chcete chranit, tak neco presne pro tento ucel ma v nabidce tusim Soudal. Na netu snad maji stranku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.07.00  10:48

    « Re: Koroze

    No nevim jake zkusenosti mate z konkorem, ale ja jsem natrel podvozek Formana Tlumexplastem a dutiny jsem vystrikaval tim samym, akorat naredenym a zatim to vypada dobre a kdyz na to sahnu tak to porad lepi. Mam to prez rok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.00  08:16

    « Re: koroze

    Foter ked striekal moju 105ku prvykrat tak zatrel podbevy tym KONKORom a druhykrat ich uz iba striekol autolakom lebo sa mu ten cierny lem nepacil a vyzeralo to ako strieknute na plech, bez praskania a inych vedlajsich prejavov nespokojnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.00  07:40

    « Re: koroze

    prave mi vyhnil prah a budu tam davat novej, tak bych ho chtel rovnou natrit tim KONKORem. chtel jsem se zeptat - gumoasfalt muzu po par tydnech natrit normalni barvou (lakem auta), jak je to s tim KONKORem, kdyz netvrdne? nebude to vypadat hnusne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  08:47

    « Re:

    Ak je Fabak vyrobeny po roku 1993 tak to tam pasuje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.00  11:45

    « Bez nadpisu

    Nevim jestli to tam stoprocentne pasuje ale videl jsem facko, ktere melo interier komplet z feldy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.00  15:51

    « Re: Sytie....

    Favorit v podstate veci nema sytic, ale priveru. Ta je ovladana termostatem, podtlakovou komorou a take proudem vzduchu, ktery jde difuzorem.
    Takhle na dalku je to dost slozite vysvetlovat, ale da se rucne "vypnout", chce to jen trochu cviku. Provadi se to "zlomenym" prstem zleva karburatoru u komory termostatu privery (pri pohledu zpredu na motor).


    Pro studium doporucuju budto dilenskou prirucku nebo knihu Muller/Muller - Automobilove karburatory, tam je to popsane asi nejlip.

  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.00  08:46

    « Dotazy

    Neviete niekto, ci pasuje vypln dverí z felicie na favorita, potom ci je rovnaka pristrojovka s palubovkou z felicie do roku 98 a od roku 98 (sivocierna). Jedna sa mi o elektr. zapojenie a ci ich mozem zamenit.
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  17:34

    « Re: Sytič....

    ... a zapomel jsem, ze se nastavi vzdycky pri slapnuti na plyn a po pusteni je ve stejny poloze do dalsiho slapnuti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  17:32

    « Re: Sytič....

    Sytic je v tom automatickej, nevim presne, jak rizenej, knihu o tom tady nemam. Ale da predelat na rucni, nekde jsem to ted cet. Jestli porad bezi by mel poznat podle spotreby a taky otacek motoru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  13:37

    « Sytič....

    Kamarat si pred nedavnom kupil Formana 135LS. A ma podozrenie, ze mu stale bezi sytic. Lenze nikde nemozeme najst ako je to vlastne urobene a ziadnu literaturu nemame. Preto prosim o radu, ako je vyrieseny sytic, alebo ako sa da vyblokovat. Vdaka....
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.06.00  10:21

    « hlučná řadící páka

    Zdravím všechny. Mám problém u Formana r.v. 1993, najeto 144000, kdy se mi pravidelně stává, že na 3 a 4 převodový stupeň většinou do kopce zhruba při 3000 - 3700 otáčkách začne vydávat řadící páka pazvuky. Když jí podržím tak se klepe. Na jiný stupeň je vše OK a do otáček jde motor dobře. Nemáte s tímto nějaké zkušenosti? Díky. msa@centrum.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  12:08

    « Re: koroze

    Tak vidis, ze to nebyl gumoasfalt. Ten Konkor se mi zacina libit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  11:43

    « Re: koroze

    Tak som sa pozrel na tu pixlu. Je to KONKOR.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…