FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.04  12:31

    « Re: Za kolik?

    Tak 5000 kč, maximálně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.04  12:28

    « Re: Favorit - tuhé řazení

    Vyměnit šroub po řadicí pákou, stojí pár korun.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.04  12:27

    « Re: Zdravim vsechny skodovaky

    Ta kapalina ráda utíká kolem kohoutu topení. Ruční sytič je k ničemu, lepší je pořádně vyladěný automatický.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.04  16:08

    « Zdravim vsechny skodovaky

    Vlastnim favorit 135ls 1991, 43kw, jsem s nim velice spokojen na to jak je to stare auto jezdi opravdu dobre, teda skoro. Ztracela se mi chladici kapalina .....nechal jsem tedy vymenit tesneni pod hlavou a kapalina se ztraci stale.....___!!!???Co myslite ze muze byt za dalsi problem?.... Dale tam mam rucni sytic a neni to nic moc, predesly majitel chtel asi usetrit ale dle meho nazoru spise prodelaval, jelikoz to ma za efekt jedine to ze startovani musim podporovat plynem......nastartuji , naskoci na poprve a pak pekne alespon 2-3 minutky drzet pod plynem ???? Co s tim?????? Pak me trosku zacina trapit koroze, ale koho ne ze >:-[] >:D , prahy jsou s prominutim v *..., myslite ze ma cenu je nechat vyvarovat nebo to mam vesele nechat reznout dal????? Jo da se nejak bojovat proti korozi na bocnich dverich(presne myslim u stredniho sloupku v rohach dveri.....???? Nebo spise nejak tak da se vubec nejak ucinne bojovat proti korozi???, Dalsi vec je ta zda se da oddelat predni sedadlo jak u spolujezdce tak u ridice..... zadni jsou pulena a jdou bez problemu pryc, ale u prednich mi to nejak neslo........? Dalsi vec je ta ze pri jizde dokopcu se az podezrele auto zpomaluje, nevim ale na 4-5.rychlost kopce moc nevyjizdim.......je to normalni????? Jinak po vymene tesneni pod halvou my spotreba dela nejakych 8,5 l ve meste.......to si myslim ze je docela uchazejicui udaj...........__???
    predem moc dekuji za vsechny rady a pripominky a omlouvam se ze vas vsechny tak otravuju.....
    PS: posledni dotaz se tyka dobreho vrakoviste :-) , servisu, obchodu na skodovky v brne a okoli....
    Mejte se a okridlenemu sipu zdar
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.06.04  10:34

    « Favorit - tuhé řazení

    Máte někdo představu v čem je problém. Po delší jízdě ( cca 20min a víc) začně být řazení tuhé- páka se nechce vracet zpět na neutral a při jejím pohybu se ozývá někde z místa kloubu pod ní gumové vrzání. Za studena je všechno OK, hladké a tiché.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.06.04  08:06

    « startování

    Mám Favorit 92rok, má najetých 150tisíc, předělaný na LPG a mám tento problém:
    1. studený motor (ráno) na benzín nastartuje, po 2 minutách nedrží volnoběh (chcípne)
    2. teplý motor (do 15-ti minut po jízdě) na benzín nastartuje, drží volnoběh
    3. teplý motor (od 1 hodiny po jízdě) na benzín nenastartuje (to je ten největší problém, se kterým si nikdo neví rady) ani když se napumpuje benzín. Po roztlačení jede, drží volnoběh
    4. ráno na LPG nastartovat nejde (venku okolo 10°C), odpoledne ano (venku okolo 20°C)
    5. po nastartování na LPG nedrží volnoběh, dokud se nezahřeje motor
    Vyměnili jsme AC pumpu a vyčistili karburátor. Nic nepomohlo. Může být špatná vyhřívací cívka v karbecu, nebo špatný elekrtomagnet? Nebo čím to může být? 2 měsíce před tímto problémem byl motor kompletně seřízen na benzín i na LPG
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.04  15:15

    « Bez nadpisu

    Na namontovanie servomotorčeka je v zadných - piatych dverách už pripravený otvor takže s tým nie je žiadny problém - aspoň na Formane r.v. 93 je to tak. Jednoducho to tam priskrutkuješ a je to. Horšie to je s prívodom vodičov k nemu - je treba ich prevliecť cez gumovú chráničku a po strane batož. priestoru priviesť až ku vodičom centrálu v zadných dverách.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.04  22:05

    « Favorit + centrál na 5 dveře!!!

    Prosím o radu jak na centrál na 5 dveře pro Favorita. Mám zakoupeno od FA. Jablotron přimo pro Favorita. Bohužel podle návodu nevím proč to nejde namontovat může někdo poradit nebo zda to někdo montoval.Stačí jen fotka jak to má být umístěno. děkuji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.02.04  16:17

    « Re: vymena tesnenia pod hlavou

    Hlava se musí sundat ze zcela vychladlého motoru. Pokud byla použita chladící kap. Fridex (a podobná svinstva) je třeba počítat s vyžranými místy v hlavě. V lepším případě to půjde zarovnat mírným snížením hlavy v horším případě bude muset být jiná hlava.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.02.04  15:40

    « vymena tesnenia pod hlavou


    Zdravim,
    caka ma vymena tesnenia pod hlavou na fav'90. Ma niekto PRAKTICKE skusenosti s vymenou tesnenia, na co si treba dat pozor, prip. s cim moze byt problem.
    Dik,
    S
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.02.04  21:35

    « Re: Acceleration

    Moje 105 L udělala stovku za 6 sekund, shodil jsem jí ze skály a měla 43 PS. Slušný né ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.04  11:05

    « Bez nadpisu

    Nez to zase padne do archivu, tak jsem chtel dat vedet, ze jsem nasel pravdepodobne favoritecke vicko z nadrze ( r.v. > 92 ), ktere je tmave modre prelakovano. Zrejme nekdo tankoval v Karvine, nebo v Ceskem Tesine benzin, vicko odlozil za spojler a casem jej ztratil. Na 75% je to vicko z favorita - je v nem mala fabka a je nalakovane - venkovni pouziti. Takze kdyby neco ( nahoda je blbec ), sak vite co.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.01.04  11:42

    « tlumic?

    potreboval bych poradit, kde je zavada - oteckovi se zacaly ozyvat hodne divne zvuky z rizeni. Zvednul jsem to na hever, a leve predni kolo zustalo na zemi, ikdyz jsem to vysrouboval az nahoru - kde je chyba? Utrzeny tlumic? po vymontovani se zda normalni a tlumi, ale kolo visi i po zandani noveho vesele dal. Kdyby mel zlomenou poloosu, tak by to asi vubec nejelo....
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.12.03  22:06

    « Bez nadpisu

    mel bych zajem o tu nejjednodussi upravu na cca 80 koni a jeste by mela zajimala spotreba po predelani pri normalnim stylu jizdy
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.12.03  16:40

    « CMT

    mate nekdo zkusenost s firmou CMT? teda krome tebe Vici, s panem Z.CH. jsem mel moznost se poznat pracovne a jevi se mi jako clovek ktery tomu rozumi a i po lidske strance je to s nim OK. Jen me zajima jestli nekdo nemel nejakej kikx s nebo naopak jeslti panuje spokojenost s jeho praci CMT.
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 28.11.03  11:48

    « Re: Acceleration

    vici: 1) to neni muj kamarád ale sestry nojej kluk 2) včera jsem se snim poprvý osobně bavil, ten motor je z něčeho jinýho ale chlápek co mu to auto s tim motorem prodával nebyl schopnej říct z čeho ten motor je
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.03  11:20

    « Re: Acceleration

    90k=66kW.a to by seriovka nebyla ani omylem. asi by tvuj kamos mel prestat hulit :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.11.03  12:49

    « Re: Acceleration

    Pak to ale nemůže mít takový výkon, tahá tě za fusekli ..
  • « 00 Reagovat !

    foto kostey

    kostey 27.11.03  11:00

    « Re: Acceleration

    právě že by to měla bejt seriovka. Osobně si mislim že s tou hmotností to dřív jak za 16s nedá
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.11.03  10:53

    « Re: Acceleration

    Navíc jestli má 90 koní (zhruba 70kW), tak na tom má nějaké úpravy, sériovka to asi nebude?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…