FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.01  08:55

    « Re: Klinovy remen

    vymenit, co jineho. Prvni jsem menil po 25 000 km. Stoji par korun.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.01.01  07:59

    « Klinovy remen

    Strasne mi zacal "spievat" klinovy remen na Fa'92. Dal som ho dole, kontroloval som loziska alternatora a vodnej pumpy. Tie su v poriadku. Skusal som menit napnutie remena, ale nepomaha. V servise mi ho otocili a premastili, ale po case sa to opakuje. Je to Barum s vnutornym "ozubenim". Poradte, ake remene pouzivate ? Najhorsie je, ze to nehluci, nesumi stale. Len ked sa poriadne zohreje motor. Vdaka za kazde info.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.01  21:09

    « Spoilery

    Jakou maji vliv na rychlost a okolik ? Nejsou zbytecne kromne vzhledu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.01  11:15

    « Chladici kapalina

    Máte pravdu, že Fridexů je více druhů a asi nejméně vhodný je fakt Stabil, který je určen pro starší motory a stavební stroje. Pro celohliníkové motory jsou pak myslím Fridex Super a D Extra (ten pro motory s prodlouženou životností), ale raději se zeptejte. Jsou pak i kapaliny Valvoline, kde říkají, že už jí nemusíte ředit destilovanou vodou, ale jen stačí vodou z vodovodu. No, ale podle mne sicher je sicher.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.01.01  06:28

    « Re: Fridex

    Chladicí kapalinu pro hliníkové motory - G 48 nebo Fridex EKO. Ten je o něco dražší. Rozhodně ne Stabil a podobně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.01.01  22:42

    « Fridex

    Já používám Fridex,každý rok je všechno v pořádku a to už mám najeto 90000km. Nepoužívám žádný ekologický,ale ten běžný.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.01.01  14:02

    « Fridex

    Vsichni nedoporucujete pouzivat Fridex ale abyjste napsali co pouzivat za chladici kapalinu , tak to nenapisete.
    (Vzdyt i fridex je vruznych verzi a ne jenom jeden typ.)
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.01.01  12:42

    « Bez nadpisu

    Pokud chcete oddálit nebo se vyhnout brzké GO motoru, tak kolem 80000-90000 km vyměňte rozvody, které už jsou při těchto kilometrech dost hlučné a opotřebované. Nestačí vyměnit pouze rozvodový řetěz, ale i rozvodová kola. Domnívám se, že důležité je také včas měnit olej
    ( jednou za rok nebo co 10000 km a to i u Favoritů od 1.1. 93, kde výrobce předepisuje výměnu až po 15000 km ). A samozřejmě nepoužívat Fridex, který rozežírá těsnění pod hlavou. Mám Favorita r.v.93, najeto 101000 a kromě výměny těsnění pod hlavou při 90000 km zatím OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.01  23:52

    « Re: GO motoru

    No .. ja mam nalitano 126kkm .. GO by to podle zvuku mozna chtelo - ale kolik za to dam $$ ? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.01  23:50

    « Re: Favorit uz konci...

    dobrej napad - kdyz rikas vymenit - tak ja teda vymenim - co mas za auto ? Ja ti dam myho Fv'90 a ty mi to vymenis za co? (pripominam, ze nemam penizky)
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.01  18:22

    « Favorit uz konci...

    Favo uz je hrube za svym zenitem.Pomalu se zacina stavat nevyhovujicim.Doporucuji prodat a vymenit za neco novejsiho.Dal uz jen budete strkat penize do oprav.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.01.01  14:18

    « Favorit - otáčkoměr

    Ahoj! U Favoritů od r. v. 93 si dejte pozor při instalaci otáčkoměru místo hodin v přístrojové desce. Je totiľ rozdíl mezi otáčkoměrem ve voze vybaveném vstřikováním a karburátorovým motorem, který se jeątě vyráběl v průběhu roku 93. Oba otáčkoměry od sebe rozeznáte tak, ľe v pravém spodním rohu na vnějąí stravě je pro otáčkoměr k motoru se vstřikováním vyznačeno červenou barvou písmeno M,u karburátorové verze tam není vyznačeno nic. Z toho také usuzuji, ľe při výměně starąí("hnědé") přístrojové desky za "černou" lze
    pouľít jen takovou s otáčkoměrem pro karburátorový motor. To ale nemám vyzkouąené.
    Jisté vąak je, ľe mezi oběma otáčkoměry je rozdíl, který mi potvrdili i v servise.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.01.01  09:14

    « GO motoru

    Tak už mám za sebou GO motoru!Je to úplně jiné auto (svižnější,vytáčivější) a to to zatím nepřetáčím nad 3000 ot. Táhne to i na 5. stupeň.Když jsem viděl rozebraný motor,tak Vám mohu řící,že motor na 90 - 100 000 Km je totálně kaput.Vložky ještě ujdou, ale pístní kroužky totálně sjeté a s ostrou vymlácenou hranou, písty mají příliš velkou vůli.Klika, ta je jak nejetá. Těsnění pod hlavou totálně prožrané, jak se také dalo čekat. Tak kdo máte najeto okolo 100 000 Km, tak si nechte udělat aspoň kroužky, určitě se to vyplatí!
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.12.00  11:09

    « Z vyfuku se kouri

    Mam Takovy dotaz co se tyce kourivosti z vyfuku v zimnim obdobi jestli je to normalni,u nekterych aut neni videt zadny dym a u jinych zase ano (myslim tim u zahrateho motoru). Muze mit vliv nato katalizator.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.12.00  17:27

    « Re: Spojka ?

    Tento tyzden som mal Formana s tymto istym problemom v oprave. Vysledok - uplne strhana spojka a krivy pritlacak. Po vymene vsetko OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.00  13:55

    « Re: Spojka ?

    Na S120 to delala pritlacna pruzina na spojkovym kotouci .. ale jestli to ma forman taky, to nevim :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.00  10:51

    « Re: Spojka ?

    Prohlednete gumove silentbloky, na kterych visi cela hnaci soustava v karoserii. Mne to take zlobilo porad vic a vic. Kdyz jsem auto rusil (bylo rezave), tak jsem zjistil, ze se ta guma uz skoro vsechna vydrolila.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.12.00  11:35

    « Spojka ?

    Mám problém. Na Formane pri postupnom púštaní spojkového pedálu pri rozbiehaní na jednotke , (výraznejšie je to pri cúvaní) sa celé auto akoby chvelo od vybrácií motora a drnčí asi všetko čo môže. Je to spojkou alebo niečim iným?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.12.00  17:42

    « Re: Favorit 40Kw a vykon

    No slisel jsem ze ta predelavka nema zadny vyznam akceleraci se neda poznat a ve spotrebe taky ne tak nevim ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.12.00  17:34

    « Motorovy Olej Mogul forte GX-FE

    Poridil jsem si Favorita se vstrikovanim a chtel bych vedet jestli muzu pouzit Motorovy Olej Mogul Forte GX-FE , nema totiz na krabici napsano ze se da pouzit pro katalizatory (na nizsich tridach ale ano) tak nevim ? poradte.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…