FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    12.02.01  15:57

    « rozvody

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.01  15:05

    « Re: Co za olej

    ja bych s vymenou rozvodu necekal "az to uslysim", ale menil bych je fakt preventivne. Bo jak se to posere, tak je to v *. Meni se Favorita tusim co 60 000 km. BTW podlozka pod SPZ, pokud uz jde sehnat, vypada to, ze se ledy hnuly.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.01  08:13

    « Re: Co za olej

    Od koľkých km si začal používať polosyntetický olej?. Ak som cca 150000km používal čisto minerál nespôsobí prechod na polosyntetiku nejaké problémy. Od autorizovaného predajcu som dostal odporučanie nemeniť doteraz používaný olej.Mimochodom nemáš zmerané kompresné tlaky, chcel by som vedieť koľko asi sú pri takomto počte najazdených km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.01  14:21

    « Re: Co za olej

    Ze je treba vymenit rozvody poznas tak ze na volnobeh jsou slyset zvuky jako by neco drhlo nebo preskakovat ci jak to popsat...nicmene i s volnymi rozvody se da jezdit - jeste jsem neslysel ze by nekomu retez praskt nebo provedl cokoliv jineho. Ale pri 90tkm bych rozvody v klidu vymenil...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.01  14:17

    « Re: Re:

    Ja mam na SilverLinovi kourove (bile) blikry a zpatecky a ten reflex. panel pod SPZ se mi sehnat asi pred rokem podarilo - original od Helly za 1250,- tusim... vypada to slusne... jinak bych tam radsi nechal ten puvodni cerny nez davat celocerveny... www.vici.wz.cz/favo.html
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.01  16:26

    « Re: Co za olej

    Ja pouzivam polosynteticky nevim presne, ale je tam napisane Madit 2000. Pouzivam ho cez 150 000 km a na motore okrem tesnenia pod hlavou pred dvomi rokmi /skapal termostat/ ide v pohode. Staci po 10 - 15000 km skontrolovat vole ventilov, aby to nejazdilo ako traktor. Ze sa mam postarat o olej ma upozorni kontrolka mazania. Pri zatacani do lava, ked je v motore malo oleja, tak sa rozvieti. Este urobim 500 km a dolejem dalsi. Netreba ten motor rozmazlovat. Mam cez 200 000 km ale jede v pohode.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.01  11:08

    « Co za olej

    Kdyz uz se tak probira olej, mam pred sebou vymenu a nevim, co tam mam dat za znacku (auto mam nove z bazaru). Mam 135 Lxi 50kW z 1994, najeto 90000km. II. Jak poznam, ze je potreba vymenit rozvody?
    Diky moc za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.01  10:48

    « Re: Olej ???

    Ale ja som nikde na motore nejaké úniky oleja nezistil. Tiez by som to asi zbadal na podlahe v garáži , či nie? Tiež jazdím na LPG a motor ma najazdených 97000 podľa tacho.. ale neviem ci je to pravda, som tretí majiteľ a servisná knižka skoncila pri 30 000 km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.01  09:33

    « Olej ???

    Mam spotrebu asi 1 litr na 1000 km ale ne cez motor ale spatnym tesnenim na vane. Jinak mam najete cez 200 000 km a motor jde jak hodinky. Od 40 000 jezdim jen na LPG. Karoserie je davno prehnita, ale motor je OK. Este na nasklamal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.02.01  14:24

    « Re: Problém s karburátorom

    Jožo, na problém se sytičem jsem ti odpovídal už v příspěvku 413. Co se týče spotřeby oleje, není 1l/3000 km žádná závratná spotřeba. Potvrdí ti to každý majitel postaršího auta. Optej se v servisu a uvidíš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.02.01  13:58

    « Re: Problém s karburátorom

    V čom to môže byť, že mi nefungule sitič. Po naštartovaní motor ide len na cca 300-500 ot. a zakratko skape - do cca 30s.Nepomáha ani viacnásobné zošľapnutie pedála pred štartovaním.
    Inač mám pocit že táto rubrika pomaly skončí. To mi na môj problém ohľadne strácania sa oleja -1l na cca 3000 km nevie už nik poradiť? alebo mám tú najhoršiu káru a nikto iný takýto problém nemal?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.01  13:28

    « Re: Re:

    jo, tak tu jsem nesehnal za cele 4 roky, ani nahodou ..... Videl jsem akorat celocervenou za 2 100,-. Nakonec mi ta klasicka cerna prestala vadit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.01  12:25

    « Re:

    No ja bych chte jako dalsi sehnat tu dvoubarevnou krytku s pod znacku aby vhorni casti bylo vsechno bily a dole vsechno cerveny. Takze zadny zatmavovani::(
    Jinak diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.02.01  12:09

    « Bez nadpisu

    priblizne se mi zda za 595,- / kus
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.01  12:08

    « Re: Bile blinkry

    ja bych tu oranzovou pretrel napruhledno :-)) Videl jsem je vsude, v kazde mototechne. Je fakt, sveho casu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.02.01  11:18

    « Bile blinkry

    Ahoj, nevite nehodou nekdo kde bych mohl sehnati zadni lampy s bilymi blibnkry? A pribliznou cenu.
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.02.01  13:03

    « Re: Pískání při 80 - 100 Km/h

    Rozebrali a vyčistili brzdič.
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 03.02.01  21:52

    « Re: Problém s karburátorom

    Jednému známemu to zhasínanie robilo tiež. Bol na služobke, tak sa stavil v servise. Nevedeli si rady, tak prmostili nejakú vyrovnávaciu nádržku pri karburátore (taká zvislá biela). Domov ako tak došiel, ale stále to robilo. Tak som mu vymenil palivový filter a bola pohoda. Dokonca sa to stalo aj fotrovi na Felicii. Jemu sa ale upchala prívodná hadička ešte pred filtrom. A ten filter je hrozne zašitý - pri zadnej náprave a je prístupný iba spod auta. A neverili by ste, koľko bordelu je v nádrži.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.02.01  14:52

    « Re: Problém s karburátorom

    Mám pocit, že tuhle závadu zapříčiňuje oběhaná rohatka z umělé hmoty, jejíž pomocí se při pomalém stisku plynového pedálu nastavuje činnost sytiče. Po dalším stisku je zachycen méně opetřebovaný zub rohatky a uvolní sytič jen při skutečně razantním přidání plynu nebo je rohatka vypnuta až bimetalem při dostatečném ohřevu motoru. Nevím, jestli se dá pořídit samostatně a nebo je nutné vyměnit celou sytičovou část. Nejvíc takto zlobily vozy dodatečně vybavované tzv. ručním sytičem, který je enormně opotřebovával.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.02.01  13:19

    « Problém s karburátorom

    Na mojom Form.r.v.93 mám nasledovný problém. Startujem po uplnom zošľapnutí pedálu plynu a z miernym plynom. Po naštartovaní motor ide len na cca 300-400 ot/min( podľa otáčkomera)a zakrátko motor zkape.Po znovunaštartovaní a niekoľkých metroch jazdy otáčky vyskočia na cca 2000 (na voľnobehu) a takto sa držia asi 5 km jazdy. Nejde to zraziť ani krátkym zošľapnutím pedálu, čo ešte donedávna šlo. Ide to až po tých cca 5 km kedy je teplota motora asi 70 st. Čo sa s tým mohlo stať prípadne kde hľadať chybu. Neviem či to dať do servisu , či si tam s tým ešte vie niekto poradiť.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…