FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:09

    « Re: TLUMIČE

    Tlmiče v predu a vzadu nie sú rovnaké. Čo sa týka zadných tlmičov, môžeš to urobiť úplne sám. Ja som sa do toho pustil po 3 mesiacoch vlastnenia Formana. Jednoducho odskrutkuješ hornú skrutku (prístupná z batož. priestoru) a dolnú skrutku a jednoducho celý tlmimič vytiahneš aj s pružinou. Do predných tlmičov som sa radšej nepúšťal práve kôli potrebe stlačiť pružinu. A doporučujem vymeniť i ložiská na predných tlmičoch a na predných i zadných horné misky pružiny ktoré sú často dosť zhrdzavené.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  13:41

    « Re: TLUMIČE

    No jo zvladnu to. Tak to zní velice optimisticky. Kde takovej stahovaá seženu, kolik za něj. A jsou všechny 4 tlumiče stejný? Zatim jsem je nezkoumal. Jo a je něco, na co si mam dát pozor. Auta mam rád, tak mi přijde zbytečný házet prachy do servisu, když se podle mě jedná jen o výměnu, kterou bych se ještě mohl něco naučit. Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  13:21

    « Re: Kridlo

    hm. Na brave mam 100% kridlo namontovane srouby, na Formanu jsem od zacatku mel zadni spojler, ale kdybys mne zabil, nevzpomenu si jestli bylo lepene, i kdyz jsem 5. Dvere mel pres tapecirung snad 100 x. Bracha si kridlo dokupoval a mam tam srouby. Vypada to, ze velkoseriove se to asi lepi, podomacku ( Brava ? ) spise sroubuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  13:16

    « Re: TLUMIČE

    Zvládneš to. Jen budeš potřebovat stahovák na pružiny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  12:09

    « TLUMIČE

    Zdar lidi, najde se tu nějakej profík, kterej mi řekne, jesli jako průměrně zručný ( možná malinko nadprůměrně) člověk si zvládnu sám vyměnit tlumiče. Už mi autiko docela bledě sedí. Mam Fávo SportLine 135 LS. NEbo-li, chtěl bych vědět, zda-li na to potřebuju něco specialního kromě svých rukou a nových tlumičů. Pak,jestli jsou tlumiče na favo ve předu i vzadu stejný a tak. Co koho napadne. Každá rada dobrá. DÍKAS MOC!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:49

    « Re: Kridlo

    Všechny křídla, spoilery, atd. se lepí lepidlem a ničem jiným. Je to v podstatě stejné lepidlo, jako se pozužívá na lepení skel. Výrobce Würth, Sika.... To lepidlo je na veškerý rozsah teplot a drží tak, že po odtržení jde pryč i lak. Šroubového spoje se používá pouze k zajištění montážní polohy. P.S. Nic většího bych nemontoval na šrouby, zatížení na šroubek je velké a
    hloubka závitu malá (plech.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:32

    « Re: Volnobeh & Zmes

    Hm, skoda, ale ja by som potreboval len trochu zodvihnut volnobezne otacky a nechcem siahnut prave na opacny srob. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:15

    « Re: Kridlo

    ja bych lepidlu v tomto pripade neveril. Muze treba spatne snase teploty -20°C, i kdzy treba lepidla od Wurthu jsou pro tutuo teplotu. Nicmene kridlo budes nekdz as tezko odmontovavat a proto bych volil sroubove spojeni. Vyvrtane diry dobre namazat treba silikonovou vazelinou a nemusis se bat rzi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  07:34

    « Kridlo

    Kopil sem ted na vrakaci dozadu kridlo na meho favorita ale je to to sroubovaci. Nechce se mi vrtat diry do karoserie a ctel bych ho tam radsi prilepit. Neporadil by mi nekdo v tomhle smeru????
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.01  17:02

    « Re: Volnobeh & Zmes

    asi tě zklamu, ale Favoritackej LEKR umi dobre seridit jen malokdo. a to se tyka i autorizovanych servisu. moje rada, kterou bych se sice neridil, ale nic jineho ti nemuzu poradit, je: kup si SEDR ze 742.13 a hotovo - to mas sestelovany behem hodiny i co se dorazu skrticich klapek tyce a vcetne zahrati motoru a pivka mezi tim...
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.01  15:46

    « Volnobeh & Zmes

    Prosim vas, kde sa na Faftaku nastavuje volnobeh a kde pomer zmesi. Viem ze zo zadnej strany karburatora su dva sroby, ktore asi budu pravdepodobne na to, ale neviem ktory je na co a nechcem to moc rozhasit. V servise mi jeden chlap povedal, ze na favoritovom karburatore sa neda nic nastavovat, ale to sa mi moc nezda.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.03.01  10:25

    « Re: Kolísání otáček na volnoběh?

    Tak už jsem po dlouhém bádání na to přišel!!! Bylo to úplně uškrcenou směsí. Teď mi motor běží krásně pravidelně a bez cukání. Mějte se a hodně šťastných kilometrů s Vašima Fáčkama.
    Bond
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.01  13:47

    « Re: Kolísání otáček na volnoběh?

    Něco podobného mně dělala moje Š125 LPG. Začalo to chcípat na volnoběh, tak jsem zajel do servisu nechat to seřídit. Vydrželo to ani ne měsíc. A zase. A mělo to dost ízko volnoběh. Taky to chcípalo, když jsem pomalu sešlapával plyn. Když jsem ho sešlápnul rychle, tak to bylo O.K.


    A důvod? Chyběl mi v rozdělovači uhlík :-) Takže když ho tam v servisu dali, museli to celý seřídit znovu. Pak už to bylo vpořádku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.03.01  21:25

    « Re: Kolísání otáček na volnoběh?

    Trošku to připomíná vynechávající svíčku,ale tím to 100% není!Je to takové houpání mezi 800 - 400 otáček a potom už jen hrozící svítící kontrolky nabíjení a mazání!Je to hrozný pocit, když vyřadím před křižovatkou a konec.Hrát si s plynem a ještě brzdit je docela sranda!!!
    Dik
    Bond
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.01  15:43

    « Re: Kolísání otáček na volnoběh?

    mohl bys, prosim, detailneji popsat "kolisani otacek" (plynule klesani az k nule, kolisani mezi urcitymi hladinami); netvrdim, ze poradim, ale taky se mi toto stalo a odeznelo, aniz bych vedel co a proc
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.03.01  13:44

    « Kolísání otáček na volnoběh?

    Již delší dobu řeším tento problém na mém karburátorové Fávu.Po zahřátí motoru jízdou cca 10 Km mi začnou značně kolísat volnoběžné otáčky tak, až to po chvíli chcípne. Po opětovném nastarování to již běží normálně a už to nic neudělá.Auto bylo několikrát v servisu a na nic se nepřišlo.Doprava benzínu, úprava směsi, svíčky, předstih, zapalování a nikde žádný problém.Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za každé info, už jsem úplně bezradný.
    bond@iol.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.01  11:35

    « Re: Klob

    :-))) Olej do prevodovky se leje otvorem po vysroubovani mechanismu pro prevod otacek bowdenem do tachometru v palubovce. Mnozstvi oleje je oznaceno taky na tom mechanismu. Pozor mechanismus je zajisten obdelnikovou podlozkou zajistenou sroubkem. Sroubek povol a pouze ciste teoreticky by mel jit mechanismus vytahnout. Na 99% bude mechanismus zkorodovany a vtom pripade musis podlozkou hybat doleva doprava, ne nahoru a dolu ( pakou nebo sroubovakem ). Az jej rozhybes, melo by to jit volne vytahnout, ten mechanismus je pouze volne vsazeny a zajisten tou podlozkou v drazce mechanismu. Zkuseny mechanik mi to na Formanu udelal za 1 hod. Celou dobu si pekne ulevoval. Mechanik mi to udelal pote, co jsem si doma samozrejme vylil olej z prevodovky a pak jsem zjistil, ze ten olej nemam kudy nalit :-))). Vedel jsem, ze se lije otvorem po mechanismu, ale nevedel jsem, ze je volne vsazeny a snazil jsem se jej vysroubovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.03.01  14:45

    « Re: Klob

    Podivam se na to, ale co s tou doporucovanou vymenou? Kolik to muze stat? BTW, jak mam nalejt olej do prevodovky, kdyz se sotva dostanu k matici od vstupu rukou? neni nekde nahore nejaky vicko? vsimnul jsem si nejakych spuntiku, ale to je podle meho oddelena komora od ostatnich kol...)
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.03.01  21:51

    « Klob

    Asi mas vydrenej kloub pod gumenyma prachovkama. To jde vymenit za pul hodiny na zvedaku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.03.01  11:34

    « zavesy prednich kol, cepy a vubec

    Cau lidi, mam na facku nalitano uz skoro 120 tisic a pri pomalem prujezdu a plnem vytoceni kol do strany mi v tom neco divne preskakuje. Podle vyrobce se ma pri 100tis kilometrech menit komplet predni ulozeni kol (cepy a spol) Nevite na kolik to prijde v servisu a na kolik jenom dily? dikec
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…