FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  10:23

    « Re: Pukanie

    Tlmiče mám nové, všetky štyri, tým to asi nebude. Aj ja mám pocit akoby to šlo od dverí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  07:21

    « Re: TLUMIČE

    Měl jsem je za 4300,-Kč od známého co má prodejnu za nákup. Sachs má tlumiče asi za 800-1000,-Kč a Monroe obyčejné kolem 1000,-, ale srovnání po mě nechtějte sensa trac od monroe co jsem jezdil byly bezva jinak nevím favoše už nemám tak se nestarám. Jo a pokud vyměnit tak asi všechny a auto na špalky. Já jsem měnil přední a pak zadní ať jsou aspoň dvě kola na zemi pokud nemáš zvedák na celé auto. Sprej stojí nejmíň stovku pokud ho už nemáš doma,chce to ránu já je vyrazil i bez spreje ale kámoš to hodně používá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  20:00

    « Re: TLUMIČE

    Na kolik te to celkem vyslo? Mam 136L z 89, najeto taky 120 000 km a posledni dobou mam pocit ze to jede jako zebrinak. Na lepsi auto nebude drive nez za rok, tak nevim, jestli se to vyplati? Taky nevim jestli jit do vsech ctyrech nebo vymenit pouze predni, co byste doporucovali?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:53

    « Re: TLUMIČE

    Ještě nevim. Znamej mi nabizel nějaké nové sportovní asi Monroe. Nemá te někdo nějaké a třeba kratší pružiny. Jo a auto mam teda dát na špalky? Nebo může stát na zemi? Přibližte mi někdo postup. Jo a ty matky a šrouby,jak řikáš přestříknu nějakým konzervačním sprejem tak tejden dopředu, sežere to rez a pudou líp ven. Co Vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:38

    « Re: TLUMIČE

    jaké tlumiče tam chceš dát. Měl jsem favorita a hned po koupi jsem tam dal monroe sensatrac(se starýma se nedalo jezdit, 120tkm) a byly perfektní. Pokud si to chceš měnit sám tak si sežen stahováky tak jak už tu bylo řečeno (radši i na zadní tlumiče), nové misky taky, přece do toho za čas nepolezeš znovu.Jinak zadní jdou v pohodě ale u předních si sežen šrouby s matkou co drží tlumič dole na náboji(nutno vytlouct kladivem, pořádnou ránu, bude zarezlý), já to rozdělal a ten den nesložil skrz šrouby. A ložisko na horním zavěšení tlumiče bych taky vyměnil. jinak zas zítra MM
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:37

    « Re: Pukanie

    Hm, to taky nezni spatnme. Ale u me je to na 100% tlumič.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:36

    « Re: Pukanie

    Pukanie. Presne "pukanie" mi delaly ridicovy dvere pri nerovnostech. Jednomu to delalo i na Toledu a taky to bylo ono. Stacilo zmenit polohu hrazdicky na kastli, do ktere zapada zamek. Zkus popojizdet na jednicku pomalu po nejakych nerovnostech, kdy se auto naklani ze strany na stranu. Mne se to pukani ozyvalo i pri takove jizde. Celou dobu jsem si myslel, ze to dela tlumic anebo, ze v blatniku visi kulicka na provazku a kazdou chvili bouchne do blatniku. Ze srandy to zkus.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:23

    « Re: Pukanie

    Kolik máš najeto. Kdy jsi naposled měnil tlumiče vepředu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:18

    « Pukanie

    V poslednej dobe počujem na pravej strane Formana také čosi ako občasné pukanie alebo klopanie pri prejazde nerovností. Nestretol sa stým niekto, čo to môže byť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:17

    « Re: TLUMIČE

    OK.To už tak jednoduše nezní,takže když mi někdo napíše podrobný popis,jak na to? Mam auto postavit na koliky,nebo jak? Zkusti mi to někdo popsat podrobnějš. a ještě,jakej je teda rozdíl, mezi předníma a zadníma. Ať vim,na co si dát pozor při koupi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:09

    « Re: TLUMIČE

    Tlmiče v predu a vzadu nie sú rovnaké. Čo sa týka zadných tlmičov, môžeš to urobiť úplne sám. Ja som sa do toho pustil po 3 mesiacoch vlastnenia Formana. Jednoducho odskrutkuješ hornú skrutku (prístupná z batož. priestoru) a dolnú skrutku a jednoducho celý tlmimič vytiahneš aj s pružinou. Do predných tlmičov som sa radšej nepúšťal práve kôli potrebe stlačiť pružinu. A doporučujem vymeniť i ložiská na predných tlmičoch a na predných i zadných horné misky pružiny ktoré sú často dosť zhrdzavené.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  13:41

    « Re: TLUMIČE

    No jo zvladnu to. Tak to zní velice optimisticky. Kde takovej stahovaá seženu, kolik za něj. A jsou všechny 4 tlumiče stejný? Zatim jsem je nezkoumal. Jo a je něco, na co si mam dát pozor. Auta mam rád, tak mi přijde zbytečný házet prachy do servisu, když se podle mě jedná jen o výměnu, kterou bych se ještě mohl něco naučit. Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  13:21

    « Re: Kridlo

    hm. Na brave mam 100% kridlo namontovane srouby, na Formanu jsem od zacatku mel zadni spojler, ale kdybys mne zabil, nevzpomenu si jestli bylo lepene, i kdyz jsem 5. Dvere mel pres tapecirung snad 100 x. Bracha si kridlo dokupoval a mam tam srouby. Vypada to, ze velkoseriove se to asi lepi, podomacku ( Brava ? ) spise sroubuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  13:16

    « Re: TLUMIČE

    Zvládneš to. Jen budeš potřebovat stahovák na pružiny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  12:09

    « TLUMIČE

    Zdar lidi, najde se tu nějakej profík, kterej mi řekne, jesli jako průměrně zručný ( možná malinko nadprůměrně) člověk si zvládnu sám vyměnit tlumiče. Už mi autiko docela bledě sedí. Mam Fávo SportLine 135 LS. NEbo-li, chtěl bych vědět, zda-li na to potřebuju něco specialního kromě svých rukou a nových tlumičů. Pak,jestli jsou tlumiče na favo ve předu i vzadu stejný a tak. Co koho napadne. Každá rada dobrá. DÍKAS MOC!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:49

    « Re: Kridlo

    Všechny křídla, spoilery, atd. se lepí lepidlem a ničem jiným. Je to v podstatě stejné lepidlo, jako se pozužívá na lepení skel. Výrobce Würth, Sika.... To lepidlo je na veškerý rozsah teplot a drží tak, že po odtržení jde pryč i lak. Šroubového spoje se používá pouze k zajištění montážní polohy. P.S. Nic většího bych nemontoval na šrouby, zatížení na šroubek je velké a
    hloubka závitu malá (plech.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:32

    « Re: Volnobeh & Zmes

    Hm, skoda, ale ja by som potreboval len trochu zodvihnut volnobezne otacky a nechcem siahnut prave na opacny srob. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  10:15

    « Re: Kridlo

    ja bych lepidlu v tomto pripade neveril. Muze treba spatne snase teploty -20°C, i kdzy treba lepidla od Wurthu jsou pro tutuo teplotu. Nicmene kridlo budes nekdz as tezko odmontovavat a proto bych volil sroubove spojeni. Vyvrtane diry dobre namazat treba silikonovou vazelinou a nemusis se bat rzi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  07:34

    « Kridlo

    Kopil sem ted na vrakaci dozadu kridlo na meho favorita ale je to to sroubovaci. Nechce se mi vrtat diry do karoserie a ctel bych ho tam radsi prilepit. Neporadil by mi nekdo v tomhle smeru????
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.01  17:02

    « Re: Volnobeh & Zmes

    asi tě zklamu, ale Favoritackej LEKR umi dobre seridit jen malokdo. a to se tyka i autorizovanych servisu. moje rada, kterou bych se sice neridil, ale nic jineho ti nemuzu poradit, je: kup si SEDR ze 742.13 a hotovo - to mas sestelovany behem hodiny i co se dorazu skrticich klapek tyce a vcetne zahrati motoru a pivka mezi tim...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…