FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.01  13:43

    « Re: Pukanie

    Zkontroluj, jestli to neni od kola. Nekdy byvaji vymlete cepy na kterych se pohybuje brzdova desticka, a pak to na nerovnostech klepe.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.01  13:17

    « Re: Pro netopýra i jiné...LEKR...SEDR....karburátor

    LEKR - karburator na 781 - Favorit, Forman - ma automaticky sytic a je vyhrejvany chladici kapalinou.
    EDSR - meli ho prvni S110, jinak se davali na 742 cca do modeloveho r.83- S105S-120LS - poznas ho podle toho, ze z nej jde elektromagneticky ventil volnobehu kolmo na delsi stranu karburatoru, nebo to je napsano na viku karburatoru - ale to lze zamenit.
    SEDR od modeloveho roku na vsech motorech 742 to ma elektromagneticky ventil pod uhlem ne 90st. jako EDSR, ale cca 60stupnu smerem k zadnimu celu auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.01  13:16

    « Re: Pro netopýra i jiné...LEKR...SEDR....karburátor

    LEKR - karburator na 781 - Favorit, Forman - ma automaticky sytic a je vyhrejvany chladici kapalinou.
    EDSR - meli ho prvni S110, jinak se davali na 742 cca do modeloveho r.83- S105S-120LS - poznas ho podle toho, ze z nej jde elektromagneticky ventil volnobehu kolmo na delsi stranu karburatoru, nebo to je napsano na viku karburatoru - ale to lze zamenit.
    SEDR od modeloveho roku na vsech motorech 742 to ma elektromagneticky ventil pod uhlem ne 90st. jako EDSR, ale cca 60stupnu smerem k zadnimu celu auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.01  10:00

    « Re: Kridlo + TUNNING motoru

    S kridlem jsem na tom uplne stejne. Mam SportLine s křídlem přišroubovanym a pěkně to rezne. Jo a na seznamu jsem našel firmu, která se zabývá laděnim motorů škodovek. I karbiče. Karburátor kolem 10 tis. (vačky, hřídel, ventily) a výkon,toč moment a tak fakt super výsledky. Mrkněte se,nebo to zkusim najít a napíšu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.03.01  09:55

    « Re: TLUMIČE

    Tak Vám všem mockrát dík. Co se týká výměny a peněz, nehci si je měnit jen kvůli tomu, že ušetřim, i když i to je jeden z důvodů. Ale hlavn, auta mam rád a vždycky jsem si chtěl na autě něco dělat sám. No a tlumiče mi příjdou takový z toho všeho asi nejlehčí,ne? Zkusil jsem se mrknout na tu www.hpsporting.cz, nevypadá to blbě, ale co výdž. Co se týká pukání tak nevim, zatim se mi to nestalo. A Co se týka tý škodovky
    co má najeto 120000 nevim, jestli má cenu ty tlumiče měnit, ale možná jo. Důležitý sou a rok je dost dlouhá doba. Záleží na tom kde jezdíš a kolik ujedeš,ale rozbít si hubu kvůli 4000 asi nestojí. Ale taky uvažuju, jestli měnit nebo ne. Do léta chci koupit MX-6, tak uvidim.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.03.01  05:22

    « Pro netopýra i jiné...LEKR...SEDR....karburátor

    Můžeš prosím upřesnit co je LEKR.. SEDR... atd.Problém karburátor. Nejde volnoběh.Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 17.03.01  20:35

    « Re: TLUMIČE

    Predné a zadné tlmiče sa líšia samozrejme tlmiacim účinkom, veľkosťou klobúka pre pružinu a myslím, že aj dĺžkou no a samozrejme aj ukotvením. Zadné som si menil tiež, ale predné som iba vybral (samo aj so spružinou) a to bolo všetko. Tlmiče som predal bratancovi. On si s pružinou poradil tak, že ju pri zaťaženom stave zdrôtoval a vymenil talmič. Ale zdá sa mi to riskantné. Predsa len by to chelo sťahovák. Videl som na neho reklamu niekde v časopisoch. Ale daj to do servisu. Veď to zase nemôže stáť majetok. Ako tu už bolo povedané je dobré vymeniť aj horné lôžko tlmičov a v mojom prípade som musel meniť aj polyuretánové dorazy (také biele na tyčke tlmiča).

    A k pukaniu. Ak je to skôr búchanie a prichádza spod nôh, tak treba vymeniť zadné lôžko trouholníkovej vzpery McPherson. Lôžko býva aj zdrojom všakovakých zvukov a škrípania (spolu s guľovými čapmi riadenia). Na Felicii je to lôžo o 200% lepšie vymyslené, lebo má kovové púzdro.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  11:57

    « Re: TLUMIČE

    pokud chcete poradne tlumice tak zkuste [odkaz] a urcite si vyberete... ja mam sadu Special i s perama a jsem max. spokojeny.. i kyz by to mohlo byt jeste tvrdsi.asi si casem koupim ty treningace co HO taky nabizi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  11:56

    « Re: Kridlo

    ja mam na facku kridlo na patych dverich z fabriky a je sroubovane..:o((( a pate dvere kvuli tomu pekne rezavi..o:(((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  10:31

    « Re: Pukanie

    to rikam, jen zkuste ze srandy zmenit polohu hrazdicky. Ja sam jsem hledal zavadu 1/2 roku, nez jsem na to nahodou prisel ...... jednou jsem popojizdel s potevrenyma dverma a puknuti ( tam kde to vetsinou pukalo ) uplne zmizelo. Tak se jen zkus projet se zaklapnutymi dvermi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  10:23

    « Re: Pukanie

    Tlmiče mám nové, všetky štyri, tým to asi nebude. Aj ja mám pocit akoby to šlo od dverí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.03.01  07:21

    « Re: TLUMIČE

    Měl jsem je za 4300,-Kč od známého co má prodejnu za nákup. Sachs má tlumiče asi za 800-1000,-Kč a Monroe obyčejné kolem 1000,-, ale srovnání po mě nechtějte sensa trac od monroe co jsem jezdil byly bezva jinak nevím favoše už nemám tak se nestarám. Jo a pokud vyměnit tak asi všechny a auto na špalky. Já jsem měnil přední a pak zadní ať jsou aspoň dvě kola na zemi pokud nemáš zvedák na celé auto. Sprej stojí nejmíň stovku pokud ho už nemáš doma,chce to ránu já je vyrazil i bez spreje ale kámoš to hodně používá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  20:00

    « Re: TLUMIČE

    Na kolik te to celkem vyslo? Mam 136L z 89, najeto taky 120 000 km a posledni dobou mam pocit ze to jede jako zebrinak. Na lepsi auto nebude drive nez za rok, tak nevim, jestli se to vyplati? Taky nevim jestli jit do vsech ctyrech nebo vymenit pouze predni, co byste doporucovali?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:53

    « Re: TLUMIČE

    Ještě nevim. Znamej mi nabizel nějaké nové sportovní asi Monroe. Nemá te někdo nějaké a třeba kratší pružiny. Jo a auto mam teda dát na špalky? Nebo může stát na zemi? Přibližte mi někdo postup. Jo a ty matky a šrouby,jak řikáš přestříknu nějakým konzervačním sprejem tak tejden dopředu, sežere to rez a pudou líp ven. Co Vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:38

    « Re: TLUMIČE

    jaké tlumiče tam chceš dát. Měl jsem favorita a hned po koupi jsem tam dal monroe sensatrac(se starýma se nedalo jezdit, 120tkm) a byly perfektní. Pokud si to chceš měnit sám tak si sežen stahováky tak jak už tu bylo řečeno (radši i na zadní tlumiče), nové misky taky, přece do toho za čas nepolezeš znovu.Jinak zadní jdou v pohodě ale u předních si sežen šrouby s matkou co drží tlumič dole na náboji(nutno vytlouct kladivem, pořádnou ránu, bude zarezlý), já to rozdělal a ten den nesložil skrz šrouby. A ložisko na horním zavěšení tlumiče bych taky vyměnil. jinak zas zítra MM
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:37

    « Re: Pukanie

    Hm, to taky nezni spatnme. Ale u me je to na 100% tlumič.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:36

    « Re: Pukanie

    Pukanie. Presne "pukanie" mi delaly ridicovy dvere pri nerovnostech. Jednomu to delalo i na Toledu a taky to bylo ono. Stacilo zmenit polohu hrazdicky na kastli, do ktere zapada zamek. Zkus popojizdet na jednicku pomalu po nejakych nerovnostech, kdy se auto naklani ze strany na stranu. Mne se to pukani ozyvalo i pri takove jizde. Celou dobu jsem si myslel, ze to dela tlumic anebo, ze v blatniku visi kulicka na provazku a kazdou chvili bouchne do blatniku. Ze srandy to zkus.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:23

    « Re: Pukanie

    Kolik máš najeto. Kdy jsi naposled měnil tlumiče vepředu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.03.01  14:18

    « Pukanie

    V poslednej dobe počujem na pravej strane Formana také čosi ako občasné pukanie alebo klopanie pri prejazde nerovností. Nestretol sa stým niekto, čo to môže byť.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.01  14:17

    « Re: TLUMIČE

    OK.To už tak jednoduše nezní,takže když mi někdo napíše podrobný popis,jak na to? Mam auto postavit na koliky,nebo jak? Zkusti mi to někdo popsat podrobnějš. a ještě,jakej je teda rozdíl, mezi předníma a zadníma. Ať vim,na co si dát pozor při koupi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…