Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  11:44

    « Re: Repro do Mondea

    ak je naozaj treba aby to boli komponenty (podla mna to vzadu nema az taky vyznam, stacia koaxialy) a vojde sa tam standardnych 6x9,tak ten hertz je za tu cenu imho dobra volba... (basovat to bude lepsie ako 16ky)
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  11:04

    « Repro do Mondea

    Zdravim, pred casem jsem si koupil autoradio Sony xr 4300 s max vykonem 4x50W a minuly tyden se mi ze zadniho reproduktoru ozívalo takovy chrceni a pak už vubec nic. Tak sem ho vyndal, oskoušel jsem na privodu jinej reproduktor a funguje to v pohode. Tudíž reprák odešel do věčných lovišť a tak scháním náhradu, kterou dám dopředu a ten funkční zepředu šoupnu dozadu. Mé požadavky a podminky jsou: 2 pasmova komponentní reprosoustava, která se vejde do původního rozměru t.j. 6x8", bude hrát hutné basy a jiskrné vyšky. Repro budou napájeny pouze vyse zminenym autoradiem. Můj soukromý tip je Hertz EC 570 + HT 15, který by tam padl jako ulitý. Nebo nějaký 16,5 cm + vysky. To fakt nevim. Cenová hranice, kterou jsem do toho ochoten investovat je cena vyse zmineneho setu. ted mi prosim poradte. Co ten inzerat na repro o par prispevku nize? Je mi jasný, že pro kulatý repro budu muset spáchat jakýsi nezikus, ale to je to nejmenší. Diky moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  08:43

    « Re: Axton CAX 107

    Pekne jsi to, Alle, rekl. Tomu rikam vycerpavajici odpoved. Taky by mohl pouzit repraky Magnat, Sinus Live, v podobny cenovy hladine. S Axtonama nemam zadny zkusenosti, krome 5k zesiku, kterej sel za 14 dni po namontovani pryc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  07:48

    « Re: Axton CAX 107

    To Stakl: Nechápu proč by mělo mít samostatné rádio problémy s nějakou výhybkou. Jediný problém který mně v této souvislosti napadá je nízká citlivost reproduktorů a tím zhoršené vybuzení samostatným autorádiem. Nízká citlivost spolu s velmi vysokou zatížitelnost způsobí, že reprodukce jen přes autorádio bude slabá a bez dynamiky. To bude asi celý problém. Neznám z hlavy parametry těch desítek SL, ale obecně platí, že malé reproduktory mívají výrazně menší citlivost než jejich větší kolegové. Výhybka má přece za úkol rozdělit frekvence distribuované rádiem tak, aby každý z reproduktorů byl zatěžován jen těmi frekvencemi které mu přísluší.
    Axton bude v každém případě hrát lépe. Je to ale o tom, že z malých reproduktorů prostě nedostaneš basy.
    Reproduktor pracuje na základě rozdílného tlaku před a za membránou. Akustický zkrat znamená, že se tyto tlaky vyrovnávají. Způsobuje to nedostatečné oddělení prostoru před membránou od prostoru za ní. Směrové nastavení reproduktoru nehraje žádnou roli. Důležité je jen pro optimální poslech vysokých frekvencí.
    Už si zase nepamatuju jak vypadá, nebo má vypadat instalace ve tvém Puntu. Pokud budeš mít zesilovač a subwoofer, budou ti desítky v zadu stačit. Pokud ale subwoofer nebude, budou ti hodně chybět basy. Z tohoto důvodu jsem přesvědčen, že ovály 6x9" budou podstatně vhodnější. Vyndávání zadního plata bych neviděl jako důvod pro zakovéto řešení. Nevím jak často plato vyndáváš. Předpokládám že jen občas jako většina řidičů za účelem přepravy rozměrnějšího nákladu. Pokud to tak je, dej do plata ty velké ovály. Prodává se konektor který se přišroubuje na plato. Je dělený tak, že do jedné jeho poloviny se připojí reproduktorové kabely od rádia (nebo zesilovače), do druhé poloviny se připojí reproduktory. Při demontáži plata tento konektor rozpojíš (asi za vteřinu) a plato vyndáš. Zpětná montáž je stejně jednoduchá. Tento konektor (soundboard konektor) je zlacený a poměrně masivní. Není třeba mít strach z jeho opotřebení občasnou demontáží. Jediná nevýhoda tohoto řešení je ta, že po dobu demontáže plata nemáš zadní reproduktory. Pokud plato vyndáváš jen občas, není to problém. Kvůli výše uvedenému bych přece jen doporučil ty velké ovály. Asi jde i o peníze. Z tohoto důvodu bych navrhoval ovál 6x9" Spectron SPC 69 X za 2480,- Kč. Mám s nimi jen dobré zkušenosti jak na slabších zesilovačích, tak i na autorádiu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.01.02  19:11

    « Axton CAX 107

    To All. Vím, že jsi mi radil ovál 6x9", ale z důvodu vyndavání zadního plata furt ve mě hlodá myšlenka osadit originální 10 cm otvory po stranách. Měl jsem možnost levněji koupit Sinus Live 10iL, ale bylo mi řečeno, že díky složitější výhybce už by s tím mělo samostatné rádio problémy. Provizorně mám teď v zadním platu 13cm koaxiály od TVM a nevím jestli tebou doporučený 10cm Axton CAX 107 bude hrát lépe.(Bude?) Koukal jsem na to předpřipravené osazení a repráky se tam přidělávají jakoby na šikmo, takže částečně hrají i do "kufru" (Fiat Punto). To je ten zkrat o kterém si mluvil? Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.01.02  07:19

    « Magnat 17 cm + vysky na prodej

    Prodávám auto, audio tam nenechám. Do nového už mám komponenty připravený. Zbyly mi komponentní 17cm repro Magnat CarFit 216 + 1,3cm vysky (70W RMS/140W, 35Hz-24kHz, 4 ohm, 91dB). Koupil jsem je novy, jsou asi pul roku stare, budou teda ještě v záruce. Stály 2.690, nechal bych je za 1.500. Poslal bych je i na dobírku, kdybyste měl někdo zájem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.01.02  10:17

    « Re: Antena strata signalu

    Neva dik za ochotu.Az se otepli bude testovat a merit atd. Uvidime.
    m.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.01.02  10:01

    « Re: Antena strata signalu

    Teraz uz pre teba radu bohuzial nemam. Ja som nikdy so zosilovacom v antene problem nemal, v tomto som este uplny panic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  14:24

    « Re: Antena strata signalu

    Tak jsem to byl vyzkouset a local jsem mel vypnuty. Zkousel jsem zapinat i vypinat vsechno co slo ale porad to nebylo ono a ted "babo rad" :((
    M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  12:20

    « Re: Antena strata signalu

    Tak sem nasel k tomu manual. [odkaz] ale nejak uz sem rustinu zapomel schit anglictina by byla lepsi nebo cestina.... :((
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  12:14

    « Re: Antena strata signalu

    Local tam je to vim. Takze ho mam vypnout jo ?
    M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  12:08

    « Re: Antena strata signalu

    Ta funkcia znizuje citlivost tuneru, aby nebol signal na lokalnych staniciach prebudeny, vacsinou byva na displeji LCL,LOCAL alebo cosi podobne. Hladaj tam nieco, co si predtym na displeji nemal :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  11:58

    « Re: Antena strata signalu

    Hmm manula bohuzel nemam. Nevi nekdo jak je tato funkce oznacena u autoradiji Pioner. CO ma vlastne ta funkce na starost ???
    M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  09:55

    « Re: Antena strata signalu

    Najskorej sa pozri do manualu, ci nema radio prepinac na utlm lokalnych stanic. Vacsina radii, co som mal to mala a po odpojeni z baterky sa automaticky zapol, takze prijem signalu bol dost zhorseny. Az potom hladaj chybu niekde inde, aj ked som si takmer isty, ze je to tymto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  09:26

    « Re: Antena strata signalu

    Kurna fuj uz neumim ani poradne psat cesky.... :))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.01.02  09:03

    « Antena strata signalu

    Zdravim. Mam dotazek na zasvecene. Mam ve filine Combi MPi radio Pioner KEH-2730R a nedavno mi nastal mensi problem. Mel jsem odpojenou baterku a po znovu pripojeni se hodne zhorsila citlivost na signal a projevuji se mirne zhorseni az nekdy vypadky signalu v mistech mimo mesto kde to nikdy nedelalo. Typoval bych antenni zesilovac. ale nemam poptuchy kde ho najdu a jak zjistim jestli je OK nebo ne.
    Dokazal by nekdo poradit na co se zamerit ???
    Diky M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.02  12:21

    « Re: to all

    Vy jste tu s tim teda pohnuli... :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.02  00:00

    « Re: to all

    All - diky, mail dosiel. Idem sa na to pozriet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  17:12

    « Re: to all

    Zkusím to stihnout zítra během večera (nejsem si ale jistý jestli je tam právě Clio).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.02  16:04

    « Re: to all

    All - prave Clio mam :-), takze o ten oscanovany clanok mam zaujem aj s fotkami. Na case nezalezi, lebo teraz je este zima na instalovanie v nevykurovanej garazi. BTW planujem ten blatnik vytlmit fonoformom 5050, to snad bude stacit. Diky

    lufik@hotmail.com
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…