Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.01  16:00

    « Re: POMOC - poraďte

    Jestli jsi dostal vse co tu pises, tak to byla dobra koupe! Jestli jsi to slysel hrat, tak je vse ok! CD text je sice hezkej, ale k cemu ti bude, kdyz ho vetsina CD nema???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.01  08:40

    « Re: POMOC - poraďte

    Ikdyž už jsem koupil, děkuju za rady a zájem. Taky Allovi za mail. Pro formu upřesním co jsem pořídil.

    2x Kenwood KFC-1686,4Ohm,180W peak -třípásmový krasavci i s krytem

    plato - 2xbass Crazy, 2xvýškový, výhybka

    zesilovač Alpine 3540

    subwoofer + zesilovač CarSound PA 3010 (300W)(má i line out, takže za něj jde posadit ten Alpine

    JVC KD-SX878R - Tuner s CD, možnost changeru, 4x40W, 1(!)xline out.

    jako bonus chápu CD s nějakou tuc tuc muzikou, který borci asi zapomněli v šachtě (:

    Tak tohle všecko jsem za těch deset kočiček pořídil. Celý jsem to slyšel hrát v Golfu, takže zesilovače jsou OK, aspoň co moje ucho poznalo (o: . Repro asi stejně do svýho Golfa nenacpu, takže asi zase půjde do světa, chtěl jsem hlavně rádio s CD za svýho Kenwooda KRC358R(4x25W,RMG,možnost cd/md changeru), kterej se mnou přežil už pět bouraček s Hondou (o: a do poslední chvilky než jsem ho vymontoval chudinku, hrál jak vzteklej, přitom byl decentní, žádný šílený barevný čičáry, který lítaj po displayi...to se dneska už asi bude těžko hledat (o: Takže ho přidám k těm Kenwoodím repro a spol. a půjde světem dál.. . (o:
    Co se toho JVC týče, hned při koupi jsem postřehl zklamání, že nemá 2xlineout, jak jsem vyčetl kdesi, ale jen jeden, ale po chvilce váhání jsem to oželel. Druhá věc která mne namíchle, je , že u rádia na webu píšou, že umí CD text, ale to, že ho neumí interní mechanika, nýbrž je s changerem, to už napsat zabudli, a já se tolik těšil (o: . Štve mne, že to neumí neustále zobrazovat ani hodiny, lze na ně jen překlepnou tlačítkem Display, ale za chvilku zase zmiznou a vrátí se to na ubíhající čas ceďocha, kterej mne teda vůbec nezajímá. Musím pochválit, že CD neskáče at dělám co dělám, mám tvrdej podvozek, zkoušel jsem i úmyslně vzít pár děr, ale CD neposkočí ani boha. Rádio má tři křivky ekvalizéru, ale ty jsou dost na blinkání (o: Zasouvání a vysouvání cd je super, dokonce ssamoschová cd, když si ho dlouho nevezmu a to i při už vyplým klíčku a zamčeným autě.... No nebudu si tu plácat játra. Mějte se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.01  20:56

    « Re: CD changery

    CD changery se vetsinou pouzivaji stejnych znacek z duvodu komunikace mezi sebou! Existuji vsak dodatecne systemy, ktere umoznuji pripojeni jinych veci, nez jen CD changeru! Nevihodou je, ze jsou docela dost drahy! Jestli mas v manualu, nebo i na radiu napsano CD/MD changer, tak umi ovladat oboje a da se pripojit! Jinak prave tyhle multimedialni systemy dela prave Pioneer + par dalsich!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.01  20:50

    « Re: POMOC - poraďte

    K tomu radiu ti reknu akorat to, ze jeho puvodni doporucena cena byla 10990Kc, znacky zesilovacu asi nevis, vykon taky ne, typ repra taky, tak to je tezky, zalezi taky na tom, jestli zesilovace funguji a jak kvalitne hraji, takze jsem ti vlastne ani moc neporadil, ale rozhodnuti je na tobe!
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.01  16:09

    « CD changery

    Zdravim vsechny, mam drobny dotaz: Koupil jsem si zhruba pred rokem a pul radio (takovy asi trochu lepsi standard - Pioneer, panel, kazeta, RDS-EON, 4*25 papirove atd), ktere ma moznost ovladani CD changeru. Je mozne k tomu pripojit libovolny changer (tj. existuje nejaky standard), nebo se musim orientovat na stejnou znacku? Da se nekde pripadne najit popis komunikacniho protokolu? Bohate by mi to stacilo - moc by se mi libilo tam misto changeru pripojit treba CD/MP3 player s tim, ze si holt interface budu muset ubastlit, ale v tom by zase nemel byt tak podstatny problem. Vite nekdo o te komunikaci neco? Diky. Bitovod, pkutina@seznam.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.01  04:36

    « POMOC - poraďte

    Mám možnost koupit JVC KD-SX878R . Je to CD-Reciever 4x40, 2xline-out a umí i changer. jinak vidno trřeba na www.jvc.ch/fr/produkte/car_audio_12cdset… nebo na [odkaz]
    Vypadá slušně, hraje slušně. K němu mi nabízí pár Kenwood repro (jaký jsou to nevím), dva zesilovače a basovou tubu a zadní plato osazený velkejma basovejma repro a výškama. Značky nevím, bylo už šero. Celý mi to nabízí myšák za 10000. Vím, že jsem toho moc detailně nenapsal, ale JDE TO? Jde mi hlavně o to jestli je to rádio dobrý a pak jestli celková suma za tu hromádku mjůzyk stojí. Díky moc za každý komentář...musím se rozhodnout během dneška, kluk má nějakej průšvih a potřebuje kočičky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.01  19:17

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    to all, ja ti verim, ze skutecny vykon muze byt nizsi, to co jsem psal je sinusovy vykon udavany vyrobcem, pravda vsak byva vetsinou jina!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.01  18:03

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    To Mracek: ta čísla jsem si necucal z prstu. Mám k dispozici poměrně dost testů (můžem polemizovat o objektivitě) ve kterých je uváděna skutečná naměřená hodnota výkonu. Naprosto běžné je, že rádia s výrobcem uváděným výkonem 4x45 W mají naměřený skutečný výkon do 19 W.
    To Samar: Už jednou jsem ty zadní výškáče vyřadil a udělal bych to znovu. Fader je jistě krásná věc, ale v tomto případě bych řekl, že výrazně poničí poslech na zadních sedadlech. Ty repráky bych v Oktávce vyměnil všechny. Už jsem jich pár slyšel a sériové ozvučení je zrůdnost. Pokud o to stojíš, můžu ti navrhnout řešení včetně montážních možností. E-mail: allbunda@seznam.cz.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.01  13:26

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    Jde o Octavii sedan. Potvrzuji, ze ty zadni vyskace jsou slyset na prednim sedadle vic, nez ty predni, ja to nakonec resil pres fader.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  19:12

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    K ty Octavce-rekl bych, ze to autoradio ma vystup na zesik, protoze skoda dodava Soun system i se zesilovacem, ale vetsi problem bude to repro, jedine vymnenit za lepsi, ale nemusi to byt na 100% problem repro, ale vykon zesilovace v raiu, ktere neni schopno dodat takovy vykon! Musel bych to nekde najit o kolik stoupno narocnost zesilovace pri zesileni basu o 3dB, ale tipnul bych si, ze o dost.
    to all-vetsina vykonnych autoradii ma udavany sinus okolo 20-25W/nakanal, ktery byva na radiich znacen hudebnim vykonem 40-50W!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  19:08

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    to luf- to radio u nas neni, snazim se zjistit, zda ho tam muzou dat, kdyz se bude auto zadavat do vyroby
    to all, repro s vyssi citlivosti(ale skutecnou, ne udavanou vyrobcem) hraji lepe a neni potreba tak narocny zesilovac, osobne mam doma Phonar P30 s citlivosti 92dB, tyto repro bych radil k nejlepe hrajicim repro na nasem trhu i pres jejich smesnou cenu dokazi skoro zazraky, kdyz jsou mene citlivy repro, je potreba lepsi zesilovac. K tem kabelum, o tom jsem se bavil s uznavanym odbornikem a ten mi pro 160W na kanal doporucil 2,5mm!!! Dneska jsem se zase ujistil, ze Scenic hraje docela dobre a prostorove, inu je to docela velky auto! Vytahnout kabely na zesik by musel odbornik, ktery ma plany od radio a to se nekdo u nas jen tezko najde a jeste horsi je, ze by se ztratila na auto zaruka!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  16:42

    « Re: Jak vylepsit Sound System

    Řekl bych, že problém je v nízké zatížitelnosti reproduktorů. Může to být navíc spojeno se špatnou montáží, v tom smyslu, že reproduktory nejsou podloženy tlumící páskou a také mohou být španě dotažené (už jsem to viděl). Obecně bych doporučil výměnu reproduktorů. Tady záleží na tom, jestli je Oktávka kombi nebo Hatch back (tyto dva typy se liší rozměrem zadních reproduktorů). Navíc bych řekl, že umístění zadních reproduktorů je velmi nešťastné (výšky v přední části zadních dveří, středy těsně za hlavou spolujezdců na zadních sedadlech - pokud se mýlím, oprav mě). Tato záležitost může způsobit to, že na předních sedadlech je víc slyšet zadní výškáče. V jednom kombíku jsem to už řešil a zadní výškáče jsem nechal odpojené. Tato instalace ale byla pro velmi náročného zákazníka a podle toho vypadala i její cena a samozřejmě i zvuk. Pokud jde o subwoofer, jde všechno. Bohužel neznám originál rádio. Podívej se, jestli má RCA výstup z předzesilovače (cinch) a kolik jich je. Pokud mi poskytneš tuto informaci a napíšeš typ karoserie, můžu ti navrhnout up grade systému v závislosti na penězích, které chceš utratit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  15:35

    « Jak vylepsit Sound System

    Poradte, jak vylepsit Sound System, ktery je namontovan v Octavii Laurin a Klement. Zda se mi, ze vysky jsou fajn, ale v basech to asi moc nestiha - obcas mi zacnou jiz pri cca 60% hlasitosti drncet zadni reproduktory a ja pak musim stahnout nastaveni basu na niz. Radio mam Skoda Symphony, 8x repro - jde na nej jeste napojit subwoofer? Poradte prosim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  10:09

    « Re: Všechno.

    To Luf. Asi jsme svoje příspěvky psali současně. Jinak bych nereagoval.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  10:05

    « Re: Všechno.

    Jen trošku upřesnění. Nijak jsem neprotěžoval Pioneer, jen jsem je uvedl jako příklad toho, jak jeden výrobce prodává docela slušné reproduktory (např. komponentní řady TS-C)i naprostý šunt.
    S tím, co píšete o citlivosti souhlasím. Přes to tvrdím, že jestliže mají být reproduktory v autě poháněny pouze autorádiem (a také jsem to tak napsal), je jejich vyšší citlivost naprosto nezbytná. V tomto případě nebyla řeč o dalším zesilovači. To samozřejmě neznamená, že jestliže mají některé reproduktory citlivost výrazně menší než jiné, že proto hrají hůř. To jsem ale nikdy netvrdil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  09:58

    « Re: Všechno.

    Jasne, ze je to tak. Este raz som si precital prispevok od Alla a pochopil som, ze som urobil velku chybu. Myslel som, ze vseobecne urpednostnuje repraky s vysokou citlivostou. Ale on pisal o reprakoch do Scenicu s originalnym radiom a v tom mu davam za pravdu. Ospravedlnujem sa, vo vsetkom s nim suhlasim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  09:49

    « Re: Všechno.

    Jasne, ze repraky s nizsi citlivosti mohou hrat daleko lepe, nez ty s citlivosti daleko vyssi. Citlivost je dobra na akusticky tlak. Napr. pokud budes chtit vyvolat stejny akusticky tlak (dB) s reprem o citlivosti napr 87 a druhym o citlivosti 90. Tak na prvni budes potrebovat vykon napr 100 W ale na druhe jen 50 W. Tzn., ze rozdil 3 dB znamena dvojnasobek vykonu na dosazeni stejneho akustickeho tlaku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  08:46

    « Re: Všechno.

    Zdravim. O tej citlivosti by som skusil trosku polemizovat. Ale je to len podla ucha. Stravil som dost dlhy cas vyberom repro a nakoniec som si vybral repro MB Qaurt. A na nich ma zarazila ich nizka citlivost, myslim ze iba 89 alebo 87dB. Napriek tomuto "handicapu" tie repraky hrali podstatne lepsie ako Alpine, Focal, Magnat, SinusLive alebo JBL, ktore mali citlivost okolo 90dB a viac. Je pravda, ze je treba trosku vyssi vykon na zosiku, ale podanie zvuku je uplne fantasticke.
    A k udajom udavanym vyrobcom - v klasickom HiFi je bezne, ze vyskace funguju az do cca. 35kHz a myslim, ze vyrobca ako DynAudio nepotrebuje ludi oblbovat. A ked vyrobca udava frekvencny rozsah 45Hz-25kHz, realne asi mozes uvazovat o 150Hz-15kHz. Skus si to niekedy na ekvalizeri, ze nad urcitu hranicu sa zvuk zmeni iba malo ale stane sa zasumeny (to uz vyskac proste nestiha). O Pioneeroch by som si dovolil zapochybovat, je sice dobry v basoch, ale podanie a farba zvuku je malo natural. Najlepsie repro otestujes na klasike a na Pioneeroch znie klasika divne (zato house a rock su mnam-mnam). BTW vela veci z toho, co pisem som si overil na meracich pristrojoch v labaku. Je to moj konicek, par ludom som vyladoval ich autoHiFi a zpociatku neboli nadseni, ale potom zistili, ze je zvuk lepsi (vsetkych som pripravil o huhlave TUC-TUC basy :-))

    to mracek: Ked to radio maju na Slovensku, preco sa neda objednat u vas? Inak 4x15W je celkom pecka narez v takom malom priestore ako auto. Mozno ak vymenis repro, bude zvuk velmi dobry, ale u teba by som fakt volil co najcitlivejsie repraky. Skus zohant manika, co ti z radia vytiahne LINE-OUTy, z vacsiny radii to ide, ale musi to byt kvalitne urobene.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  08:13

    « Všechno.

    Sorry. Pár dní jsem byl velmi zaneprázdněn a tak nebyl čas na diskuzi.
    Zkusím všechny své názory a odpovědi shrnout do jednoho příspěvku.
    To Kazan. Pošlu e-mail během zítřka. Nemám v hlavě ani u sebe ceníky.
    To Stars. V Brně a okolí znám několik firem, které montují, ale nevadilo-li by ti to, doporučil bych jednu zlínskou firmu se kterou mám vynikající zkušenosti. Ani to není nijak daleko. Pokud chceš to Brno, hodím sem adresy zítra, taky to nemám u sebe.
    To zbytek. Není pravda, že kabeláž nemá podstatný vliv. Odborníci tvrdí, že kvalitní kabeláž je 20% úspěchu. Obecně. Jestliže se nechají reproduktory pouze na rádiu, stačí reproduktorové kabely o průřezu 1,5 mm2. Většina originálních kabelů však není ani taková. Mám v Nissanu (neměřil jsem to) asi 0,75 mm2 a to je skutečně bída. Použije-li se v sestavě zesilovač, je průřez 2,5 mm2 minimální dostačující. Záleží i navýkonech zesilovače, ale mluvme o zesilovačích v běžných cenách, řekněme do 25.000,- Kč. Připojuje-li se basák, je kabel o minimálním průřezu 2x4 mm2 naprostou nezbytností. Raději ale každou sestavu maličko prodražím a na subwoofer bez ohledu na výkon dám 2x5 mm2 a víc. U napájecích kabelů se dá říct, že 1 mm2 průřezu kabelu spolehlivě přenese 4 A. Jestliže tedy běžné zesilovače mívají pojistky 60 A, vyplývá z toho průřez (nikoli průměr) napájecího kabelu minimálně 15 mm2. Můžeme udělat i přesný výpočet ze součtového výkonu zesilovače, podle jeho zkreslení a napětí baterie. Dostaneme se k průřezu kabelu s ještě větší plochou. Výše uvedená pomůcka je ale zcela dostačující, navíc jednoduchá.
    Ještě k frekvencím. Nevěřím výrobcům (např. Pioneer), kteří uvádějí frekvenční rozsah reproduktorů např. 30 až 30000 HZ, ty repráky stojí 1200,- a mají 10 cm průměr. Respektive ten rozsah možná naměřili, otázka ale je, za jakých podmínek. Např. Focal (a jistě všichni souhlasí s tím, že patří k absolutní špičce) uvádí u svého top modelu (komponentní tří pásmo 165 W 3 za 32.000,- Kč) frekvenční rozsah 45 až 22000 HZ. Věřím tomu beze zbytku. Je třeba si také uvědomit, že lidské ucho je schopno slyšet frekvence do 20000 Hz. Jestliže tedy chci kvalitní reproduktory, musím vycházet z jejich citlivosti a frekvenční charakteristiky. Osobně se s nějakým vyhodnocováním výrobcem uvedených technických parametrů nějak nezatěžuju. Mám už trochu zkušeností a výrobce jsem si subjektivně rozdělil na ty, kterým absolutně věřím a na ty, u kterých jsem opatrný. Pioneer určitě není špatná značka. Přez to ale mají reproduktory, které ihned zavrhnu. Další téma bylo o malých basových reproduktorech. Je skutečnost, že basák o průměru 130 mm je velmi ojedinělý a dostat z takového reproduktoru frekvence pod 50 HZ je oříšek. Přez to takové reproduktory existují. Jejich cena je ovšem v kategorii sci-fi. Jediné o čem vím bezpečně, je subwooferový reproduktor Focal 5WS o průměru 136 mm a frekvenčním rozsahu 45 až 2500 HZ. Je určený pro bassreflexové ozvučnice. Osobně považuju instalaci subwooferového reproduktoru o průměru pod 200 mm za mrhání finančními prostředky. Žádné auto na tom není tak blbě, aby neumožnilo instalaci SW reproduktoru nebo boxu. Samozřejmě je to na úkor užitného prostoru. Ale co je v životě zadarmo? Navíc instalace takového reproduktoru, podle mého názoru, celou instalaci prodraží s velmi problematickým výsledkem. Solidní vícepásmové reproduktory umí 50 Hz a to stačí. Rozdíl 5 Hz já nepoznám. Proto, že basy mají hodnotu od 60 Hz níž, je stejně nutné pro jejich kvalitní reprodukci instalovat SW s frekvenčním rozsahem 35 Hz a míň. Na trhu je obrovský výběr a každý, kdo to myslí s kvalitním ozvučením auta vážně si může vybrat v cenách od cca 1500,- Kč za basový reproduktor, box, tubu a pod. včetně shakerů, kick basů a já nevím čeho všeho.
    Výkony autorádií. Čtu všechny testy ke kterým se dostanu. Ať si výrobcí píší co chtějí, nikdy jsem neviděl (připouštím, že jsem neviděl všechno) test autorádia u kterého by naměřený sinusový výkon překročil 19 W. Dobrý průměr se pohybuje okolo 15 W. Z toho vyplývá, že volba reproduktorů určených pouze k pohonu rádiem musí být velmi zodpovědná a fundovaná. Vysoká zatížitelnost reproduktorů je v tomto případě na škodu věci. Velmi důležitá je citlivost reproduktorů, která by v takovém případě neměla být nišší než 91 dB.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.05.01  07:38

    « Re: Audio

    Mate nekdo zkusenosti se zapojenim zesiku pres vykonnove vstupy?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…