Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  23:28

    « Opel Vectra B - ozvuceni

    ahojte, mate nekdo zkusenosti z ozvucenim tohoto auticka rekneme tak do 20 000 kc bez autoradia/to mam je to sony CDX4000 z jednim :o( line-outem . Ty seriove montovane repraky vzadu je docela des :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  19:58

    « Re: to all>

    Obecně Sony nefandím i když rádio, které uvádíš má velmi dobré hodnocení v německých testech (osobně ho neznám). I v tomto srovnávacím testu (německé Car+Hifi 3/2001) jsou tři lepší Kenwoody, Panasonic a další. Přes to myslím, že vyhovuje. Řekl bych, že autorádia Sony mají velmi solidní přehrávače CD a MD. Tunery jsou ale slabé. Zesilovače Sony jsou předražené nic moc kusy. Proboha, nechci se tě dotknout. Rozhodně nenapadám tvoji volbu. Je to jen můj názor (poměrně často ale mám možnost srovnávat). Reproduktory Sony jsou mizerné. Mizerné a předražené. S jednou vyjímkou (drahou). Jsou to Sony XS-HF78. Za takovou cenu si ale troufnu vybrat 20 lepších. U toho zesilovače uvádějí max. výkon 4x170 W. Bude to tak 4x60 W RMS. Tento výkon je dostatečný na většinu běžných reproduktorů. Mosfetový koncový stupeň by měl zajistit vyhovující stabilitu signálu. Nemýlím-li se, prodává se tento zesilovač okolo 10000,- nebo 11000,- Kč. Není tedy z těch nejlevnějších. Jeho výsledný zvuk bude v každém případě výrazně lepší než zvuk bez zesilovače. Bohužel ti teď nemůžu napsat konkrétní typy reproduktorů. Nevím z hlavy rozměry otvorů pro instalaci reproduktorů připravených výrobcem tvého auta. Obvykle tuto informaci vyhledávám z katalogů výrobců reproduktorů (pokud nemám vlastní zkušenost), ale ty teď nemám u sebe. Podívám se na to zítra. Případně to sem napiš. Napiš také kolik chceš utratit. Z toho musím vycházet. Už jsem to psal několikrát a napíšu to ještě jednou. Na trhu jsou reproduktory od 200,- Kč. Nejdražší které jsem měl v ruce byla referenční řada reproduktorů Rainbow v ceně 9980,- DM za jeden pár. Z tohoto důvodu potřebuju aspoň přibližnou výšku investice. Je také třeba zvážit jetli budeš chtít nějaký subwoofer, jestli ho budeš chtít pohánět tímto zesilovačem nebo použiješ další atd. Pro začátek ale stačí ty rozměry otvorů a přibližná částka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  12:26

    « to all>

    co bys doporucil jako ozvuceni pro Ford Mondeo 4dv.,rv.93 (pri pouziti radia SONY CDX-C8000R a zesaku SONY XM-754HX)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.01  12:17

    « web

    no, koukam, ze all je docela odbornik, ale ten web - hyperlink.cz je pekna lemra (pomalejsi jak hlemezd)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.01  13:46

    « Re: 6x9 repro a Fabia

    Z těch 6x9 co znám, můžu doporučit (ceny v CZK).
    Spectron SPC69X (2480,-), Axton CAX 697 (3800,-),
    Em Phaser ECX 269 (6790,-), Em Phaser ECX 369 (7700,-). Možná bych to ale udělal ještě jinak. Do plata bych instaloval reproduktory Axton CAX 327. Jsou to tří pásmové kulaté reproduktory o průměru 20 cm. Dodají solidní basy a samozřejmě středy i výšky. Bez zesilovače ale jsou problematické především basy. Za úvahu by stála i výměna předních reproduktorů za solidní dvoupásmové komponenty. Všechny vyjmenované jsou k vidění na [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.01  13:39

    « Re: 6x9 repro a Fabia

    vzadu vo fabii som myslel samozrejme 10 cm a nie 10 palcov...
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.07.01  12:51

    « 6x9 repro a Fabia

    Mam Fabiu s predpripravou na zadne repro + radio Sony CDX4000R. Rad by som do zadu hodil repro, ale po tom, ako som pocul hrat dake 10" (vacsie tam nevlezu), tak pochybujem, ci to ma vobec zmysel.
    Zda sa mi teda najrozumnejsia alternativa (tak mi poradili) dat na zadne plato dake 6x9" repra... V tomto som ale uplny laik, takze hladam radu...

    Ma zmysel kupovat repra so spickovym vykonom 200W, tj. dokaze to samotne radio (4x50W) utiahnut ? Co sa tyka financii,rad by som sa zmestil do cca 5000,-...tj. nechcem ist do zosilovacov, a pod. uz len z priestorovych dovodov. Ale ak by bola lepsia alternativa, rad si necham poradit...

    Ak budu repra v zadnom plate, ako to bude z reprodukciou vysok ?

    Mozte mi niekto odporucit dake 6x9" repra ? Dik...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.07.01  11:32

    « Re: Ukamenovat??

    Pro konunikaci pouziva Sony tzv. UNILINK. Muzes si koupit originalni rozsireni vstupu, ale stoji asi 4000Kc. Nic moc. Chvili sem nad tim koumal, slo by to udelat nejakym *, ale nemam zkusenosti. Pak by se ten port dal udelat v radu desetikorun. Jina cesta neni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.01  16:22

    « Re: Ukamenovat??

    Asi takhle, mám autorádio Sony které umí ovládat changer na 100CD. Má vzadu konektor pro jeho připojení a 2cinche pro signál. Problém je v tom, že pokud není připojen changer tak můžu mačkat tlačítko CD jak chci, ale vstupy se nepřipojí. Lze nějak nasimulovat rádiu ten changer? Konektror má dvě zdířky, takže se jedná zřejmně o seriovou datovou linku. Koukal jsem se po changrech, ale i ten nejobyčejnější pro pár CD stojí kolem 5000Kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.07.01  07:00

    « Re: Ukamenovat??

    Některá rádia JVC mají externí vstupy jak vpředu, tak i vzadu (myslím že Jack). Nejsou ale nijak levná. Neřekl bych, že to půjde koupit nějak výrazně levněji. Raději si kup nové s CD přehrávačem. Začínají kolem 6000,- Kč (značková).
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.07.01  21:50

    « Ukamenovat??

    Možná mě budete chtít za můj dotaz ukamenovat. Mám doma ještě poměrně slušný discman. Koupil jsem si auto a rád bych si v něm přehrával CD. Nová i starší autoradia s CD se mi zdají stále poněkud drahá. Scháním tedy autoradio, které má vzadu vyvedeny vstupy, nejlépe dva cinche pro připojení externího signálu. Na ovládaím panelu by mělo být tlačítko pro jeho připojení. Obešel jsem pár bazarů a nic nesehnal. Neznáte někdo vhodnou značku a typ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.07.01  07:32

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    Je mi líto, ale Alpine TDA 7552 se mi nepodařilo najít. Jediné co jsem zjistil je, že německé Autohifi v č. 2/97 provedlo test typu TDA 7552 R. Je to tedy typ z roku 1996 nebo 1997 a zřejmě z tohoto důvodu jsem o něm nic nenašel a ten časopis nemám. Takto staré katalogy bohužel také nemám. Předpokládám ale, že na ISO konektoru má 4 výstupy pro reproduktory a nejméně 1 výstup předzesilovače (cinch). Vzhledem k ceně, kterou hodláš utratit a k tomu, co už mám vyzkoušené, dej do předních dveří dvou pásmové komponentní reproduktory Axton CAC 2.17 (4990,- CZK) – budou potřebovat dříve zmíněnou úpravu plechu. Bylo by také vhodné vyrobit pro ně podložku (MDF deska o tl. cca 10 až 15 mm) tak, aby byl dokonale oddělen prostor před a za membránou. Separátní výškové reproduktory umísti do připravených prostor u vnějšího zpětného zrcátka. Pro výhybku jistě místo najdeš (pod palubkou, pod čalouněním u podlahy vozu v prostoru předního sloupku atd.). Bylo by také vhodné polepit vnitřní plech dveří (kam až to půjde) nějakým antirezonančním nebo tlumícím materiálem (asfaltové desky Fonomat, Bofoam a pod.). Reproduktory k podložce přišroubuj přes tlumící pásku Fonotape tak, že touto samolepící páskou polepíš dosedací plochu příruby středobasového reproduktoru. Montáž je možná i bez podložky z MDF přímo do výrobcem připravených prostorů ve dveřích. Nedojde tak sice k dokonalému oddělení zmíněných prostor, ale i tak se zvuk velmi výrazně zlepší. Podložky lze dodělat i dodatečně (nemám sice technický výkres podložky, ale obrázek poslat mohu). Nemýlím-li se, zadní otvory pro reproduktory jsou v této Octavii připraveny na rozměr Euro DIN 13 cm. Vhodné se mi jeví dvou pásmové koaxiální reproduktory Axton CAX 137 (2450,- CZK). Oboje reproduktory připoj na ISO konektor rádia. Vhodná by zřejmě byla i výměna reproduktorových kabelů které z výroby bývají velmi tenké, tedy nedostatečné. Pro popsané zapojení zmíněných reproduktorů stačí kabely dodávané jako součást balení. Při zapojení reproduktorů na externí zesilovač jsou vhodné kabely o průřezu 2 x 2,5 mm2. Další zkvalitnění zvuku v autě by mohlo být provedeno instalací externího subwooferového (basového) reproduktoru. K tomu je třeba koupit buď aktivní box (Spectron SPC 10 TAMP za 6800,- CZK, Magnat Impulse 1000 za 8990,- CZK, Em Phaser EBA 110 IP za 12200,- CZK a pod. – je jich celá řada) nebo dvoukanálový zesilovač (asi od 5000,- CZK) a pasivní subwooferovou tubu nebo box (od 3000,- CZK). Zastávám názor, že vhodný rozměr subwooferového reproduktoru je 25 až 30 cm. K tomuto účelu je bezpodmínečně nutné, aby rádio mělo nejméně jeden pár cinch výstupů předzesilovače. Popsané díly se umístí na vhodné místo do kufru auta a propojí se s rádiem RCA kabelem (cinch). Reproduktorový kabel od zesilovače k subwooferu by měl mít průřez (nikoliv průměr) min. 2 x 4,5 mm2. Při použití aktivního subwooferu se propojí pouze rádio s boxem cinch kabelem. Reproduktorové kabely tady odpadají. Myslím, že použití aktivního subwooferu je při zapojení ostatních reproduktorů přímo na rádio dostačující jak kvalitou zvuku, tak i přijatelnou cenou. Dexon (www.dexon.cz) vyrábí malý subwooferový box BSS 1200 Octavia určený speciálně k instalaci do Octavie. Moc se mi sice nelíbí ani design ani zvuk, ale je levný (2490,- CZK) a padne přesně do kufru tak, že nepřekáží. K jeho pohonu stačí i méně výkonný zesilovač.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  15:24

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    To All:Ten ALPINE je myslím TDA7552 je to radiomagnetofon a kúpil som ho vo výpredaji ,ako starší modelový rad za cca 7000Sk. Ktej cene sa neviem presne vyjadriť,tak skús niečo okolo 5-10 000.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.07.01  08:42

    « Re: to kazan

    Jojo mailos došel, tvý nabídky jsou tak lákavý a ceny tak přitažlivý... zrovna sem Ti odepsal, že stav mý kapsy trochu zredukoval moje sny (o: ale pár kousků přecejen vezmu
    .... ale panebože nepotkal jste někde někdo Ježíška letňáka? Že bych mu řekl o nějakej z těch zázraků co mi All "ukazoval" (o: Si asi vsadím Sportku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.07.01  05:44

    « Re: to kazan

    Čau. Posílal jsem ti majla. Došlo to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.07.01  08:50

    « Re: to kazan

    Za těch pár dní jsem usoudil, že subwoofer sice zlepšil stav audia v mým autíku, ale že to není to ce jsem očekával, zdálo se mi, že nějak nestíhá větší bpm....a tak jsem využil možnosti a prodal ho. Takže ze všeho mi zbylo jen rádio a ty Kenwoodí repro, který už si vyžádal Draft.
    Teď jdu omrknout ty Allovy nabídky, který jsou v mailu skutečně vyčerpávající, a zkusím vybrat něco vhodného. (o: Už teď vidím to dilema při výběru zesíku....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.07.01  14:51

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    Až teď jsem si všimnul, že máš Alpine. Jsou to vynikající rádia. Napiš typ. Technické informace ze kterých budu vycházet si najdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.07.01  14:48

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    Nezatíží mě to. Nech tady e-mail. Zpracuju koncepci (potřebuju vědět, jaké máš rádio, jestli chceš zesilovač atd.). Nejsem si jistý, jestli je ten plech součástí spouštěcího mechanizmu. Jeho úprava ale je vyzkoušená. Je-li Octavia čtyřdveřová, má z výroby vzadu otvory pro repro 13 cm. Tu cenu bych potřeboval aspoň nastínit. Reproduktory se dají koupit v cenách od několika stokorun po několik desítek tisíc. Zesilovače a příslušenství jsou na tom podobně. Pro ilustraci se podívej na [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.07.01  11:11

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    to ALL: Moja Octavia nie je kombík ale hatchback.Inak k tým reprákom dopredu tam tomu magnetu vadí nie kus plechu ale tam zasahuje mechanizmus spúšťača okna,nie???? Nemám to bližšie preštudované ,ale mzslím že je to takto,nie???
    Inak k tým cenám ,ani sám neviem koľko do toho treba vraziť.Ak máš skúsenosti tak skús navrhnúť viac nejakch verzií,ak ťa to moc nezaťaží.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.01  06:53

    « Re: Aké repro do OCTAVIE???

    Do jaké Octavie? Kombík má trochu jiný zadek. Dopředu dáš téměř jakékoliv Euro DIN 6,5" (16,5 cm). Trochu problém je s velikostí magnetu. Překáží tam kus plechu který ale jde bez problému ohnout nebo zbrousit. V každém případě dopředu komponentní reproduktory (separátní výškáč). Nemůžu být příliš konkrétní. Je třeba vědět, jakou kvalitu si představuješ a kolik hodláš utratit peněz. Napiš jestli je to kombík.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…