Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:10

    « Re: to ALL

    To ti to trvalo...:-)A muzes k tomu sehnat vykony?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:08

    « Re: to ALL

    Čau.
    Už zase ti do toho budu kecat. Nekoupil bych ani jedno. Xtrema jsou vynikající reproduktory, ale za ty prachy bych věděl o lepších. Ani to bych ale neudělal. Šoupnul bych tam Em Phaser ECX 160. Mají uhlíkovou membránu, směrovatelný výškáč, hrají velmi dobře (mám je vzadu) a stojí 5550,- Kč.
    Ten Pioneer už vůbec ne (a vůbec ne repro Pioneer). To co si navrhuješ je tuším aktivní basák za asi 13000,- Kč (nechce se mi to hledat). Pokud se nemýlím, je velmi nepříznivý poměr cena/výkon. Nehraje špatně, ale pokud jsem si nespletl typy, slyšel jsem ho v prezentačním autě Basysu (dovozce Pioneeru) a žádné nadšení. Tady bych doporučil aktivní Magnat Impulse 1000 za tuším 9000,- Kč nebo ještě lépe Em Phaser EBA 110 IP (má vynikající hodnocení v Německých časopisech a také ho znám). Je za 12200,-. Nebo jeho většího bráchu EBA 112 IP za 13300,-.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:06

    « to eric_singer

    200W sin je az az, to se ti pomalu zacne rozpadat auto! :-) Nejvic teda potom u tebe zavisi na vyskach, stredy se dostanou skoro vzdycky a basy obstara subwoofer! Jestli to ma dele vysky, tak by to nemel byt problem! Pokud nechces napojovat zesilovac i na ostatni repro, tak nemusi byt ty repro zas tak drahy!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  19:07

    « to magnat

    Ta citlivost bude asi tech 106dB, podivej se na TS-WX20LP, tam je udano 106dB! Oba jsou stejny, jen ten prvni ma zesilovac inside!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  19:04

    « Nabidka

    Jo a kdyz uz jste u toho prodavani, nechcete nekdo cely zadni plato do Felicie uz osazeny? Nebo prodam repro samostatne, jedna se o sub Magnat XTC 1200(super), repro 6x9" Magnat Stratos 693, + zvlast jeste vysky taky od Magnatu. Mozno i zesilovace, ktery to pohanely, Monoblock XS XSA (200 sin), zesilovac RTO XS 8002 PLUS-5 kanal 700W. Jo a jeste mam changer Panasonic DP88.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  18:55

    « to magnat

    Ja to nasel v katalogu Pioneer, muze to byt spatne, co ja vim! I tak je to ale dost velka citlivost! Mluvil jsem o tom s jednim chlapkem v profi firme a tam maji minimalne 50 subwooferu a rikal mi, ze tohle je jeden z nejlepsich, ktery kdy slysel! Cenou to taky docela dost odpovida :-(! Nevim, ale podle katalogu je to nej aktivni sub od Pioneeru! Co si o tom myslis(te)?
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  18:19

    « Dotaz :-)

    Potřeboval bych generickou radu, co dát do auta...


    Peugeot 406 sedan, rádio Sony CDX-CA850, vepředu nějaký 4x pažout repro, vzadu 3-pásmový Kenwood KFC-6907.


    Potřeboval bych tak nějak všeobecně poradit, co dopředu za výkon, ale hlavně, jak silný zesík na basovou tubu dozadu (a jaká je asi nejlepší cena/výkon). Předpokládám, že by stačil jedno-kanál o nějakých 200W, ale nejsem si jistý. Podotýkám, že jsem ohledně audio termínů úplný analfabet :-).

    Díky předem ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  17:53

    « ovaly 6x9"

    a kdyz uz tady sem tam nekdo pise, ze se potrebuje neceho zbavit, tak ja bych prodal repro RTO Stealth 6x9" 4-pásmové ovály, stříbrný design, chromovaný kryt velkého magnetu (10cm), 200W, 50-25000Hz, 4Ohm, 92dB, dynamický zvuk (vhodné do zadního plata), cena cca 1.440Kč
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  16:59

    « to Mracek

    1.) TS-WX20LPA ma jen 101dB (spec.na: "[odkaz]")

    2.) ten sw si musis poslechnout a s necim porovnat (alespon ve stejne cen.kategorii!)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  15:33

    « Re: to ALL

    Tak uz jsem nasel lepsi moznost! Ty vysky a stredy jsou dobry, ale chtel jsem lepsi basy! Nasel jsem woofer Pioneer TS-WX20LPA, da se napojit na zadni bedny a pry hraje dost hodne slusne! Citlivost 106dB!!! Co ty na to?
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  14:09

    « nabidka

    rad bych levne prodal repro magnat carfit 915, nema nekdo zajem???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.08.01  23:04

    « to ALL

    Tak uz schanim ty repro k tomu Scenicu, vysky jsou dobry, ale basy potrebuji posilit. Co rikas na Magnat x-trema132 nebo 213, citlivost 91dB, F:38-42000(132), 34-42000(213)! Nebo neco podobnyho, hlavne s dobrym zvukem!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.01  11:22

    « Re: Mondeo

    to all> koukam, ze ses ranni ptace (psat sem uz v 6hod rano:), abych teda uz nezatezoval MC, tak sem ti radsi napsal maila:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.01  06:06

    « Re: Mondeo

    Porovnání SPC s Magnatem bude trochu kulhat. Já ty Magnaty všechny slyšel, jenže ne nové typy (BULL), navíc je to už přece jen pár týdnů. Zvukem bych řekl, že tak na úrovni Stratosu. Ale znáš to. Copak si to jde všechno pamatovat? Já hlavně vím, co jsem schopen s čistým svědomím doporučit. Třeba loňské modely komponentních 13-tek a 16-tek od Spectronu byly mírně řečeno nevydařené. Proti letošním jako nebe a dudy (Pamely Anderson?). Vedle loňského LS bych ten Spectron ani nepoložil. Snad pro dokreslení. Byl jsem v úterý u jednoho, co měl v panelu ovály 6x9" Magnat LS, nějaký Caliber a čtyřpásmový Pioneer. Mimo LS byly všechny o dost dražší. Spectron byl lepší ve všem. Basy výšky, dynamika. Velmi dobrý byl i ten Pioneer. Jenže se mi zdálo, že má trochu horší výšky. Řekl bych, že byly trochu zastřené, necinkaly tolik. Fotky těch reproduktorů mám, jenže na kinofilmu který ještě není dofocený. Jsou podobné loňskému typu tvarem a konstrukcí. Mají temně fialovou membránu a kovový koš chromovaný černým chromem. Mont. hloubku z hlavy nevím a v tomto okamžiku ani možnost změřit ji.Je to ale standardní rozměr, takže se od Stratosu, který máš, nebudou nijak zvlášť lišit.
    Ty Axtony jsou zcela nové typy. Na trhu už jsou komponentní a koaxiální repráky. Nové bas boxy (CAB257, CAB307), bas repráky (CAW257 a CAW307), a nové zesilovače (C502, C602) budou max. do dvou týdnů. Extrémní subwoofer Spectron je na tom podobně. Osobně mě také vytáčí, že na www.acr.ch (výhradní zástupce ACR, Axton, Em Phaser, Rodek, Spectron, X-pulse a Zealum pro Evropu a Asii) se odehrává aktualizace řidčeji než vánoce. Katalogy jsou jen o málo častější. K dispozici mám všechny, ale novinkový jen Em Phaser. Z těchto důvodů neznám jejich parametry. Snad bych to měl vědět tak do středy.
    Kdyby tě náhodou zaujal ten kapacitor z obrázku, má 1 Farad, ochrannou elektroniku a včetně držáku stojí 4900,- Kč. Nemá na trhu konkurenci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  17:41

    « Re: Mondeo

    a kdybys je (Spectron SPC69X) jeste mohl prosim porovnat co do kvality zvuku s Magnat Xtract 693, pripadne Magnat Bull Power 693 nebo Magnat Stratos 693???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  16:48

    « Re: Mondeo

    dik za foto, akorat mi u tech AXTONu nesedi oznaceni-v ceniku a v testu AutoHifi je model s repro CAW256 resp.306 (cernej design) a v obr.katalogu na netu i na obr., cos mi posilal, jsou modely CAW257 resp.307 (stribrnej design) - predpokladam, ze tyhle repro nejsou urceny jako free-air, kdyz se montujou do ozvucnic...na ten SPECTRON si teda pockam, kdyz rikas - za jak dlouho by asi byl?, ale aby se taky delal v 10" provedeni, jinak bych musel asi probourat zadni okno:)...



    jeste jestli mi muzes poslat prosim foto a specifikaci na ty Spectron SPC69X, hlavne jakou maji hloubku a citlivost, ze bych je dal do zadnich dveri?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  14:56

    « Re: Mondeo

    A máš to tam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  14:25

    « Re: Mondeo

    Subwoofery Magnat Supreme jsou tuším také do ozvučnic. Free Air poznáš buď podle toho, že to výrobce přímo uvede, nebo podle technických paramatrů wooferu. Obecně se dá říct, že Free Air je vlastně reprák pro extrémě velkou ozvučnici. Objem uzavřené ozvučnice se vypočítá:

    V=Vas:[(Qtc:Qts)2 - 1]...ta dvojka je "na druhou".


    V...celkový objem ozvučnice

    Vas...ekvivalentní objem - uvádí výrobce.
    Qtc...dosazuje se obvykle 0,6

    Qts...uvádí výrobce

    Bez počítání to poznáš jestliže je hodnota Vas v technických datech vysoká (asi tak nad 150 litrů) a jestliže je i Qts výše. Řekl bych tak nad 0,45. Výpočet pro jistotu neškodí.

    O rozdílu mezi těmito reproduktory je těžké hovořit. Supreme je nejlevnější řada Magnatu. Axton je střední třída která už několik testů vyhrála. Spectron jsou velmi levné věci u kterých jsem já osobně pokaždé až téměř šokovaný když zjistím, co v dané ceně umí. Mezi nimi je i např. bassreflexový box osazený reprákem o průměru 30 cm za doporučenou cenu 3650,- Kč. Když spočítáš samotný materiál, zjistíš, že to za ty prachy nevyrobíš. Minulý týden jsem mimo jiné testoval i 13 cm koaxiály SPC 213 CP od Spectronu za 1990,- Kč. Byla to jen taková poslechová zkouška. Strčili jsme to do panelu a poslouchaly. Vedle byl namontovaný Kenwood cca za 2600,- Kč. Ty Spectrony byly skutečně nejméně o dvě třídy lepší. Třináctka je třináctka. Vždycky jí budou trochu chybět basy. Ovšem ve výškách bych Kenwood vedla Spectronu ani nepoložil. Aby se nám chudák Spectron něčím nenakazil.
    Mám doma hejna katalogů a tak se podívám kdo všechno dělá Free Air woofery do 4000,- Kč. Dám ti vědět. Poměrně často vidím používat Free Air od Pioneeru. Osobně se mi příliš nelíbí zvuk. Připadne mi takový nějaký tvrdý, ostrý. Ovšem Pioneer nyní uvádí na trh novou řadu subwooferových reproduktorů a ty neznám.

    Jak už jsem psal. Jetliže jde o dobrý bombarďák za přijatelnou cenu, počkal bych na ten nový Spectron. Měl by být do 4500,- Kč a bude to i pastva pro oči. Až ho budu mít, pošlu ti obrázek. Teď zatím pošlu ty Axtony.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  12:43

    « Re: Mondeo

    jeste k tem free-air subwooferum:

    1.jak poznam, ze ten danej subwoofer je urcenej k free-air

    2.jestli se daji pouzit jine subwoofery od zn.Magnat jako free-air napr.SUPREME, Xpres a jakej by byl pripadnej rozdil oproti napr.AXTON nebo SPECTRON...(je mi jasne, ze cim vyssi cena, tim by mel bejt zvuk lepsi, ale urcite se da snad vybrat az urcitou cenu neco nejlepsiho)
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.07.01  12:27

    « RE: Sony zesak

    a co se tyka toho SONY zesaku, tak sem mel zapojenou do mustku jen tu sub-tubu RTO10" a tim zesakem jsem ji odpalil (pri nastaveni cca 2/3max na zesaku a cca 2/3 max na radiu)-jeste ze se to vyreklamovalo:), jinak pri zapojeni obou subwooferu na 1 kanal to nehraje vubec spatne!!! mozna to je tim, ze oba jsou jen 10" a zas az tak spickovej vykon nemaji, ale ve finale to s autem hejbe docela slusne (jen ten SONY 10" ma takovej divne plechovej zvuk-no proste to neni ono)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…