Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  21:03

    « Re: to ALL

    Ma misto v podlaze, je dvojita! Pak jsou prihadky i pod sedackama, ale zda se mi to maly! Co ten Magnat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  21:00

    « Re: to ALL

    Jeste se podivam na Magnat, ale nevidim zadny aktivni sub!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:59

    « Re: to ALL

    Pokud bude zesík jen pro běžné basy (ne extrémní výkony), bude docela malý. Bohužel neznám vnitřky ve Scénicu tak jen obecně. Montuje se na opěradla zadních sedadel zezadu (do kufru), do výdutí blatníků, může také být pod některou sedačkou. Chce to jen trochu fantazie. Rezerva se ani nemusí vyhazovat. Pokud je správně otočená (já to mám v Almeře blbě) dírou pro náboj nahoru, udělá se deska a basák se vsadí přímo. Případně se udělá nové dno kufru s víkem pro rezervu a basák se vsadí do něj. I rezerva se při výrobě nového dna dá otočit naopak. Dno se také dá zvednout a tím bez podstatného zmenšení objemu kufru upravit prostor pro basák. Musel bych to vidět, ale jsem si jistý, že bych to s větším či menším úsilím zlomil. Víš co? Zítra zkusím zajít k Renaultům a prolezu Scénic (pokud ho mají v salonu). Budem vědět víc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:58

    « Re: Dotaz :-)

    to All:


    Vzadu to mám na platě 6x9". Jak jsem říkal, vpředu ve dveřích jsou nějaký no-name Peugeot repro, údajně 16ky a pak samozřejmě vejškový pod sklem v palubce. Dozadu jsem včera nechával dát Kenwood KFC-6907 (ovál, 3-pásmo, 200W), dělala to firma, co se tím živí už 10 let, což ovšem neznamená, že jsou to profíci :-) - (www.aliso.cz).


    Protože nemám místo na SW (do plata se nevejde a v rezervě už nemám místo), představoval jsem si tubu nebo skříň, podle toho, co je lepší. Rád bych utratil hodně, ale moje prostředky to nedovolují, čili do basáku bych dal i se zesíkem tak 10.


    Vpředu to měnit stopro budu, jen nevím, jestli tam dát Infinity 655i nebo zase Kenwoody (aby se shodovala kvalita a zvuk se zadkem :-).


    Nejsem žádný spešl audiofil, takže mi jde spíš o to, aby to dobře hrálo a dalo se to poslouchat. Nemusí to mít až zase nějaký strašlivý parametry nebo hyper-čistý zvuk :-)).


    btw: díky za pochvalu toho soňáka, každej mi říká něco jinýho, ale myslím, že to není špatný rádio :-) ... jo, vzpomněl jsem si .. - ve feature od něj píšou, že nepotřebuju zesík na SW, že to utáhne rádio samo - nemáš zkušenost? Je jasný, že zesík nenahradíš, ale pro začátek :-) ..

    Díky!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:56

    « Re: to ALL

    Ja ti verim, ale kdyz to porovna s jinou radou Pioneeru, tam udavaji citlivost 87-94dB, coz mi prijde realny, pak teda nevidim duvod, proc jim neverit!(Jestli to teda meri stejnym metrem!§
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:51

    « Re: to ALL

    Řeknu přesně co si myslím. 106 dB u tohoto zařízení považuju za, mírně řečeno, blbost. Jimi uváděné frekvenční charakteristiky reproduktorů za lež. Navíc mám s dovozcem Pioneeru osobní zkušenosti. Nechtěj vědět jaké. Mám také kamaráda co má v Mazdě TS-C1720 na Pioneeru zesilovači. Vím jak hrají, vím jak hraje Em Phaser a Axton...a Pioneer bych nevolil (mimo rádia). Ne, není to špatná firma, ale za ty prachy jsou lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:50

    « Re: to ALL

    Do rezervy by to slo, ta je tam stejen na dve veci...:-) Ale s tim zesikem by byl ten problem, chtel bych ho dat nekam, kde neni videt a neprekazi a je tam na nej misto! Jenze takove misto jsem zatim nenasel! Musim si vzit metr a prolest vechny schranky ve Scenicu a zmerit je(a ze jich neni malo)!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:48

    « Re: to ALL

    Ja totiz ty predni zatim asi necham, men porad pripadaji, ze hraji dobre, jen ty basy proste schazi! A sub by to vyresil!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:46

    « Re: to ALL

    Na váze nezáleží. Citlivost u aktivní pumpy je jen pro oko. Podstatná je pro volbu vhodného zesilovače k reproduktoru, což je tady jaksi navíc. Ten Monacor má 25 cm. Jsou ovšem i větší repráky pro malé objemy. Místo ECX 160 to může být ECX 130 (koaxy), nebo také komponentí ECP 2500 za 7900,-. Velmi dobré jsou i nové řady reproduktorů Axton.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:41

    « Re: to ALL

    Podle mne 106dB na 100W zesiku je mozna vic nez 92dB na 200W zesilovaci, ale nevim!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:40

    « Re: to ALL

    Nejsem si jisty, ale ten sub, co mam, udavaji objem 16,5l, coz mi prijde na 30cm basak hodne malo, uz kdyz jen vezmu, jak je tezkej!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:38

    « Re: to ALL

    Basak nechci 130, ja myslel ty predni repro! Uz jsem nasel i cesky stranky! Ta frekvence by mohla sedet, ale i kdyby ne, tak tezko dostanu z radia kmitocty pod 30Hz! Ja totiz potrebuju neco, co muzu vyndat(casto potrebuju prostor)! Vykon 100W sin je dostatecny a citlivost je vice nez vynikajici! No kazdopadne si ho asi necham predvest! Maji tam i jine aktivni woofery, ale tenhle podle nich hraje nejlepe!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:35

    « Re: to ALL

    Jsi hrozně rychlý. Jak to děláš? Citlivosti není třeba uvádět. Vestavěné zesilovače jsou dimenzovány přesně pro použitý reproduktor. Bassreflex nahoru je velká výhoda a...naopak, ty bedny jsou vzhledem k použitým reprákům malé. Samozřejmě, ten Pioneer je menší, basy ovšem jen těžko srovnatelné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:31

    « Re: to ALL

    Co 130? Basák? To bude na prd. Ten Pioneer je pumpa bez membrány. Jinak pozor na Pioneerem uváděné výkony. Při těch konstrukcích bych chtěl vědět jak moc si vymýšlejí, nebo za jakých podmínek měří. Jimi uváděné frekvenční rozsahy jsou zjevný nesmysl. Miluju jejich rádia. Em Phaser je prestižní americká firma. Je držitelem několika ocenění EISA jako Car Audio Product of the Year (i v basácích). Zesilovače A klasse atd. Podle německých průzkumů je tato značka v západní Evropě nejčastěji použitou značkou pro amatérské instalace. V předposledním německém Car&Hifi byla testována Sestava Em Phaser v BMW E36 Touring. Hodnocení? Spitzenklasse. EBA 110 IP - 120 W RMS, 300 W max., rozměry 40x37x36,5 cm. Ten větší má stejné hodnoty a rozměry 44x41,5x36,5 cm. Ty rozměry jsou u základny. Zepředu i zezadu směrem nahoru se oba zužují. Oba mají dvojitý bassreflex což je jejich velké +++. Ostatně koukni na www.acr.ch. Pokud máš problémy s místem, uvaž zesilovač a vestavbu basáku do rezervy, nebo do blatníku. Mám teď hodně zajímavou nabídku německé firmy Monacor. Zatím to ale zpracovávám. Už teď ale vím, že je tam basák 25 cm pro extrémě malou ozvučnici (11,5 litru) s výkonem 200 W RMS. Cenu zatím nevím, ale bude kolem 4500,- Kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:27

    « Re: to ALL

    A citlivost tam stejne neuvadeji!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:27

    « Re: to ALL

    Uz jsem nasel i to! To je 30cm a chteji za to 13300, navic je to strasne velky! Ja muzu mit toho Pioneera o 1000 levnejsi, nez je tohle! Jo a ty maly kdyz uz, tak komponenty, ja ma vyskace vpredu na palubce! Mimochodem, slysem jsem dneska Pioneery okolo 6000KC a hraly lip nez repro za 9000! Az mne to prekvapilo!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:19

    « Re: to ALL

    Nevis o nejakych strankach, kde to uvidim na obrazku a dozvim se vic(napr. citlivost sub?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:15

    « Re: Dotaz :-)

    Neznám montážní možnosti toho auta. Nemýlím-li se, vejdou dopředu 16-ky. Nemám představu, jak to vypadá vzadu (dveře??? plato???). Pokud to chceš přestavět, napiš kolik chceš utratit (to je velmi podstatné). Toho Soňáka si nech (je slušný), předek vyměň a napiš které Kenwoody (typ) máš vzadu. Basy bych navrhnul až podle toho, kolik budeš chtít utratit a jaká bude celková koncepce ozvučení. Myslím, že to auto si zaslouží dobrou instalaci. Je to ale hlavně o penězích.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:15

    « Re: to ALL

    To ALL, jinak Ti diky za radu, o tehle repro jsem nikde neslysel! Neni to nemecky vyrobce?:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.01  20:14

    « Re: to ALL

    Jo a jeste, musi to byt 130! Vykon jsem uz nasel, ale rozmerove je to silene velky!!! To uz se mi do kufru potom nic nevejde! Toho Pioneera muzu mit za 12350KC!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…