Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  10:38

    « Re: reference

    je jasne, ze cim vetsi citlivost (dB/W/m), tim min se sw (nebo jakekoliv jine repro) musi budit, aby dosahl stejne hlasitosti (dB)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  09:56

    « Re: reference

    Netvrdim, ze je pravidlo, ze ten jediny sub o te jedine konstukci je nej ze vsech! Podle mne prave ALL souhlasi s tim, ze aktivni sub se minimalne pasivnim vyrovna! Kdyz jsme u toho, tak u wooferu zalezi spis na poctu dB, ktery je shcopen vyvynout nez na poctu W, ktery jej napaji! Nevim presne vzorec, ale uz kdyz chces zvednout pocet o 3dB, musis pouzit X krat vetsi vykon! Prave proto nejsou aktivni subwoofery tak vykonne jako free-air, neni to z duvodu toho, ze by se tam nedal dat silnejsi woofer nebo zesilovac, ale proto, ze tento vykon je vic nez dostatecny a hladina max hluku dosahuje az 130dB, coz uz je hladina bolesti! Jinak se delaji i osazene boxy, nejsou aktivni a vykonnove jsou stejne jako aktivni!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  09:42

    « Re: reference

    to Mracek: nemyslim si, ze by existovalo pravidlo, podle ktereho by se dalo tvrdit, ze danej typ konstrukce je ve vsech! pripadech nejlepsi a zaroven naopak...nicmene se take domnivam (asi jako All a jini), ze nejlepsi volbou pro velmi kvalitni basy je pasivni sub (at uz box, tuba nebo free-air) a k nemu externi zesilovac! temer vsechny aktivni sub.maji pouze slaby zesilovac! a tudiz nedokazi radne vybudit vetsi/silnejsi sw, proto jsou osazovany vetsinou pouze slabymi sw cca do 100W, pripadne vselijakymi vymozenostmi (viz.Pioneer)



    to Mracek (ohledne Magnat): chapu, ze bys to radsi prodal jako komplet-uvidis jakej bude zajem?-pokud bys to chtel pripadne prodat po kouskach, tak bych tedka asi mel zajem hlavne o ty Stratosy 693 (hodil bych je do zadnich dveri, protoze v prednich uz je mam-zatim naprosta spokojenost, ted jeste jedny poridim do plata a bude to komplet:)



    to All: dik za doporuceni, ale EM PHASER je na me uz moc drahej, AXTONY jsou sice cenove zas o trosku niz, ale neznam je (ani nevim, kde poslechnout), takze asi zustanu u tech Stratosu, kdyz rikas, ze nejsou nejhorsi, a casem teda snad budou po celym aute:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  07:02

    « to DaveF

    Aktivni subwoofery maji ale delanou ozvucnici uz pro ten konkretni sub=>proto budi mohutnzm zvukem pri jakekoliv instalaci a neni uz kladen duraz na instalaci! Kdyz se kouknes na citlivost aktivnich wooferu, tak vetsinou minimalne o 10% prekracuji citlivost pasivnich wooferu(volne lozenych)=>mensi naroky na zesilovac. Subwoofery umistene jiz v ozvucnicich(tuby atd)maji jiz stejnou citlivost jako aktivni a vetsinou k nim staci slabsi zesilovac!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  06:30

    « Re: to ALL

    Aktivní subwoofer se nevyrovná pasivnímu (samozřejmě s vhodným, dostatečně výkonným zesilovačem) z jednoho prostého důvodu.

    Aktivní subwoofery bývají osazeny slabším zesilovačem, hlavně z cenových důvodů.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  06:27

    « Re: to ALL

    Já ale psal, že to není pravda. Německé testy aktivních subwooferů Em Phaser to potvrzují. EBA 112 IP je hodně vysoko.
    XTC 1200 znám. Slyšel jsem ho vestavěný do nějaké starší Alfy. Je to bezesporu vynikající reproduktor. Jenže při jeho instalaci je nezbytná také instalace vysoce kvalitního, tedy drahého, zesilovače. Jinak z něho nejde dostat to, co umí.
    to HUF: zásadně zesilovač. Ať si výrobci rádií píší co chtějí, nemá žádné rádio na trhu větší výkon (sin) než 18 W. Když se podíváš na sin výkony basáků, zjistíš, že pod 100 W jsou jen velmi vyjímečně. Běžně nad 150 W. Něco takového výstup z rádia nerozhýbe. Aktivní woofery jsou kompromisem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  22:02

    « Re: to ALL

    Jak jsi mi psal, ze se aktivni subwoofery nikdy nevyrovnaji pasivnim, to je podle mne docela spatny nazor. Tento nazor drive prevladal v home cinema taky, zvlast woofer a zvlast zesilovac. Dnes se v home cinema nevyrovna pasivni woofer aktivnimu, zkratka aktivni ma daleko lepsi razanci a dynamiku nez pasivni, je to sice zajimavy, ale je to tak! V auto je to asi proto, ze pasivni o prumeru 38cm by musel mit docela velkou ozvucnici a tak by byl moc velky pro auta!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  21:55

    « Re: to ALL

    Jak jsi mi posilal ten obrazek toho subwoofera, videj jsi ten co jsem mel ve Felicii na vlastni oci(Magnat XTC 1200). Uz jen ten odlity kos, vse pusobi opravdu hodne masivne!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  21:36

    « Re: repro Magnat?

    Huf, jestli pasivni subwoofer, tak jedine se zesilovacem! Jinak si muzes bubnovat tak prstem na okno :-)!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  21:29

    « Re: repro Magnat?

    to magnat, jeste je mam, o cene nemam predstavu, chtel bych to nejradeji prodat jako plato, je to dost dobre osazeno, ale uvidim!
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  20:01

    « Subwoofer

    Jaký mám koupit pasivní subwofer? Radio má už zesílený výstup, tak aktivní nepotřebuju (nebo jo?). Je (zvukově) dobrá tuba?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  19:49

    « Tuba

    to mracek: ještě bych doplnil, že tubou ušetříš trochu peněz, ale s místem to bude horší. Je kulatá a tak na ni nic nepoložíš. Na bednu můžeš krátkodobě něco lehčího ze svého sortimentu položit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  19:44

    « Re: All a jeho reference

    to všichni v jednom příspěvku: aktivní Spectron je solidní, ovšem Em Phaser to není. Mohl by stačit proto, že Scenic nemá pevné zadní plato a roleta bude překážet málo.
    Kabely: Signálové RCA kabely vřele doporučuju Zealum. Jsou vynikající, navíc mají excelentní poměr cena/výkon. Reproduktorové a napájecí kabely používám nejčastěji Basic. Je u nich velmi solidní výběr včetně stříbřených kabelů pro dražší instalace a přijatelné ceny. Nikdy, zásadně nikdy nekupuju žádné kabely v běžných elektro prodejnách nebo snad proboha v OBI. To je masochismus. Když někdo utratí tisíce za repráky a zesilovače a šetří na kabelech, je blázen který tím znehodnotí jakoukoliv sestavu. Platí ale, že i kabely musí být vybrány uvážlivě. Je pitomost koupit kabely v ceně 300,- Kč/m do sestavy za 25000,- Kč a pod.
    Oválné reproduktory, mají-li být super, bych opět doporučil Em Phaser (ECX 269 za 6790,- nebo ECX 369 za 7700,-). Velmi dobré jsou i Axtony CAX 697 za 3800,- Kč. Službu dobře splní i nabízená Stratosy. Považuju je za to lepší na českém trhu.
    Ceníky Monacor mi přišly mailem před půl hodinkou, takže jsem to ještě neprohlídl. Jsou tam cenově hodně zajímavé basáky. Přesněji až příště. Musím to nastudovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  19:26

    « Re: Dotaz :-)

    to eric-singer: mám radost, že máš radost a také mám radost, že jsi v podstatě potvrdil to, co tvrdím už dost dlouho. Jsem přesvědčen, že koupíš-li rádio stejné značky s cenovým rozdílem cca 30% je rozdíl jen ve výbavě. Minimálně ve zvuku. Rád pomůžu budu-li umět až přijde tvůj čas. Schovej si níže uvedený e-mail.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  16:33

    « repro Magnat?

    to Mracek: a co s tema cenama na Magnat? uz jsi to prodal?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  15:41

    « Re: All a jeho reference

    to Mracek: No dyt sem rikal, ze tam docela dost preferuji PIONEER (hlavne autoradia) - zalezi taky na tom, s kym jsi tam mluvil, nicmene stejne nejlepsi je tvuj poslech, protoze kazdymu uchu ladi jiny repro (a samozrejme taky podle toho, jakej poslouchas stul hudby)



    ja osobne sem byl treba unesenej pri poslechu home-repro SHAN (pouzivaji repro Focal), takze bych byl asi pro ne i do auta, ale ty ceny jsou nekde jinde:(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  14:55

    « kabely

    tedka sem koukal na ten web [odkaz] a zrovna sem tam nasel dost solidni kabely, ale co ta cena, Alle?:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  14:53

    « Re: All a jeho reference

    a kdyz uz tady toho Alla tolik vyzpovidavame, tak by mohl prozradit, jake doporucuje kabely (znacku-napajeci/repro)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  14:53

    « Re: All a jeho reference

    to magnat, myslim jen sub, na to nemuze byt moznost neco moc pokazit, jde zkratka jen o nizky kmitocty!
    Kdyz mluvis o Autodesignu, tak tam mi presne doporucili toho Pioneera!
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.08.01  14:47

    « All a jeho reference

    to Mracek: toho akt.sub.Pioneer, co pises, sem neslysel a co se tyka te citlivosti, tak si myslim, ze je to spis reklamni tah, ale nepopiram to!

    nicmene mohu potvrdit slova Alla, protoze sem byl poslechnout basy v Audodesignu a konkretne EM PHASER EBP112 bandpass me dost hodne prekvapil, pak sem jeste poslouchal i dalsi opravdu dobre znacky, jako RF (vyhral test napr.v Autohifi) a dost me to zklamalo...i veskerej Pioneer, kterej tam hodne preferuji hral dost mizerne prave oproti EM PHASERu!

    nicmene se te chci jeste zeptat, za kolik nabizis ty Magnat Stratos 693 a XTC1200, jak jsi psal, ze je prodavas (a jak jsou stary-zaruka?)



    to All: jeste te poprosim, jestli mi doporucis nejake "super" kvalitni ovaly 6x9" do plata (aby hraly dobre dynamiku!)(misto tech RTO-ty maji strasne mizerny vejsky) v cene cca Stratosu (do 5tis.), rad bych si je totiz nekde poslechnul (Praha), ale myslim ze zrovna v Autodesignu moc velkej vyber v ovalech nemeli (mj.zvuk tech Spectronu se mi vubec nelibil, i kdyz za ty prachy to zas tak spatny nebylo:)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…