Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  08:38

    « Re: Pořád zapomínáte

    to Huf: prosim te, kdyz mas na radiu vystup na SUB (s dolni pasm.propusti), tak se muzes podivat dozadu (nebo do navodu) co to je za vystup!!! vzdyt je tam link.vystup (CINCH)...a na to chces pripojit pasivni SUB??? (jedine aktivni nebo zesak, na kterej pripojis pak pas.sub)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  08:35

    « Re: kabely

    to All: myslis, ze na napajeni zesaku (toho SONY 754HX) staci v pohode BASIC 10mm2 nap./zem.kabel, kdyz je tam 40A pojistka, nebo by bylo lepsi (bylo by to vubec poznat?) dat tam kabel 20mm2...???

    jeste se chystam vymenovat orig.kabel z radia k repro ve dverich aspon za 2,5mm2 (predpokladam, ze 4mm2 by byly zbytecne?)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  20:16

    « Re: Pořád zapomínáte

    diky moc, 20Hz to se mi chudak Scenic rozpadne :-)
    Ale asi do toho pujdu, nalakal jsi mne!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  20:09

    « Re: Pořád zapomínáte

    Jako první bude EBA110IP/EBA112IP.
    120 W RMS/120 W RMS. Damping Factor (4 Ohmy): 300/300. Input Sensitivity: 350 mV-4 V/350 mV-4 V. Oba 12 dB/Oct. Cross Over Frequency (oba) - 40-180 Hz. Phase (oba) - 0-180 stupňů. Rozsah 25-180 Hz/20-180 Hz. Rozměry 40x37x36,5/44x41,5x39,5 cm. Váha 12/14 kg.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  20:05

    « to all

    Tak nevim, jestli mi to odeslalo ted ten posledni mail, nejak to spadlo...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  20:02

    « Re: kabely

    Kabely Oehlbach jsou vynikající a pořádně drahé. Pod touto značkou se ale prodávají i kabely v přijatelných cenách. Někdo mi ale říkal, že tyto levné kabely pro Oehlbach vyrábí právě Basic. Zůstal bych u nich.
    Ještě k Monacoru. Není to ono. RCA Zealum jsou lepší a trochu levnější. Reproduktorové a napájecí bych opět doporučil od Basicu. Budou asi kvalitativně podobné, ale až o 30% levnější.
    Co je u Monacoru zajímavé, jsou některé zesilovače a hlavně velmi zajímavé ceny subwooferových reproduktorů. Především těch pro levnější instalace. Mám pocit, že v porovnání s ostatními značkami mají velký výběr ve Free Air subwooferových reproduktorech v hodně zajímavých cenách. Např. Free Air do plata SP-382C - 220 W RMS, průměr 38 cm, 94 dB je za 2659,- Kč a to je cena z kategorie snů. Nebude to asi žádná perla, ale pro levné instalace jako dělaný. Menší jsou ještě levnější.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  19:54

    « Re: Pořád zapomínáte

    to all, vidim, ze jsi tu! Muzes mi napsat jeste jednou napsat rozsah toho Em Phaseru? Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  19:43

    « Re: Pořád zapomínáte

    Huf, ten vystup co mas na radiu, neni to vystup na aktivni sub? Mas tam i regulaci frekvence? Hodne radii(vetsinou drazsich) ma vystup na aktivni subwoofer a regulaci vykonu primo na radiu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  19:40

    « Re: Pořád zapomínáte

    mracek> Já mám Blaupunkt San Francicso a ten má přímý výstup. Proč bych měl v menu AUD mimo BAS, TRE, FAD, BAL, LOUD, taky SUB volitelný od -3 až +3.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  19:29

    « Re: to harryp

    Ja nerikam, ze to neprida basy, ale kdyz to napojis na woofer, tak z toho dostanes o hodne vic!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  16:07

    « Re: to harryp

    Kdykoli se ozvi.Jsem z Opavy.Sedneš si do auta a uslyšíš.Mám několik svědků i na to zapojení jen na rádio.Zvučím obrovské akce pro spousty lidí na různých aparátech a všechno není o výkonu atd.Přijeď a uslyšíš.Nemá cenu polemizovat zda ho to rozhýbalo či ne,já jen psal co bylo a co je.Neříkám že to hrálo bombasticky,ale ty basy to přidalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  15:21

    « to harryp

    Ve Felde jsem mel taky plato(jeste ho mam doma), mozna je taky tak silny! Pouzival jsem 5-kanalovy zesilovac na repro + jeden monoblock na zesilovac! 1 zesilovac ti snad nikdy nemuze vsechno poradne utahnout! To by musel byt moc velkej a poradne chlazenej=>drahej!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  15:17

    « Re: Pořád zapomínáte

    Kupovat pasivni sub, abych ho pripojil na radio, je jako vyhodit penize z okna!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  15:16

    « Re: Pořád zapomínáte

    Jo, hrat to muze, dokonce ti muze rozhybat 15W zesik sub o vykonu 1000W, ale je to na nic! Vzdyt si zkuste dat radio na plny pecky pri pouziti 200W repro, ano rozhybejete, ale zvuk je na nic! Jen to chrci a tak podobne!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  13:20

    « Re: Pořád zapomínáte

    1. jeste nikdy jsem nevidel zapojeny sub na radio!


    2. neverim, ze by to vubec nejak rozumne hralo? presne jak psal All-vetsina autoradii ma max.sin vykon kolem 15-17W na kanal a to nemuze rozhejbat zadnej sub, at ma citlivost jakoukoliv.


    3. vystupy z radia jsou prece urceny pro napajeni koaxialnich nebo komponentnich repro do dveri, tak nechapu, jak nekoho muze na radio pripojit sub?
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  12:22

    « Pořád zapomínáte

    Na několik věcí.Vy spíše probíráte jakou si vybrat značku,počet repro,výkon atd.Ale to nemá s akustikou nic společného.Spíše by mě zajímalo když si naperete do auta spoustu repro jak je z fázujete.Výkon zesilovačů atd. to je všechno relatívní.Já mám v autě vzadu plato,3cm tlouštka,je osazené dvěmi repro Kenwood 25 cm jako subwoofery a u nich jsou dva kousky dvou pásmových repro MB Quart-titanový dostatečně výkoný dle parametrů ještě pořád nej výškač.To zatím,protože hledám správný zesák,krmím zesilovačem Haitai 4 kanálovým 4x 150W.Mám na Quartech 18 dB výhybku-o tom se taky nikde nezmiňujete a je to důležité.Na sub nic,žádnou cívku nic podobné.Na zesáku se dá nastavit dva a dva kanály a každá dvojice má crosover,takže MB Quarty hrají celé spektrum,sub jen basy.Kabeláž mám dobrou a hlavně průřez kabelu k sub je dostatečně velký.není to ideální řešit to jední zesákem,ale hraje to hodně dobře a nemám žádné výhrady.Dlouho jsem ale laboroval z fázováním,byl v tom velký rozdíl!!!!Ale před zesákem jsem to zadní plato živil pouze z radia Sony-nějaký bundle s changerem.A i tehdy to ty sub rozhýbalo hodně dobře.Spousta lidí nechápala a hledala zesák.Ty Kenwoody jsou stavěné na 360W každý a přesto to hrálo.Ale podobných konstrukcí jsem viděl několik v různých typech aut a už hrály jinak.Je to velká loterie,takže přeji mnoho úspěchů...
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  11:01

    « kabely

    to All: jeste k tem kabelum-co rikas na znacku OEHLBACH? asi to bude pekne drahy, co? ani sem nenasel cenik...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  10:38

    « Re: reference

    je jasne, ze cim vetsi citlivost (dB/W/m), tim min se sw (nebo jakekoliv jine repro) musi budit, aby dosahl stejne hlasitosti (dB)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  09:56

    « Re: reference

    Netvrdim, ze je pravidlo, ze ten jediny sub o te jedine konstukci je nej ze vsech! Podle mne prave ALL souhlasi s tim, ze aktivni sub se minimalne pasivnim vyrovna! Kdyz jsme u toho, tak u wooferu zalezi spis na poctu dB, ktery je shcopen vyvynout nez na poctu W, ktery jej napaji! Nevim presne vzorec, ale uz kdyz chces zvednout pocet o 3dB, musis pouzit X krat vetsi vykon! Prave proto nejsou aktivni subwoofery tak vykonne jako free-air, neni to z duvodu toho, ze by se tam nedal dat silnejsi woofer nebo zesilovac, ale proto, ze tento vykon je vic nez dostatecny a hladina max hluku dosahuje az 130dB, coz uz je hladina bolesti! Jinak se delaji i osazene boxy, nejsou aktivni a vykonnove jsou stejne jako aktivni!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.08.01  09:42

    « Re: reference

    to Mracek: nemyslim si, ze by existovalo pravidlo, podle ktereho by se dalo tvrdit, ze danej typ konstrukce je ve vsech! pripadech nejlepsi a zaroven naopak...nicmene se take domnivam (asi jako All a jini), ze nejlepsi volbou pro velmi kvalitni basy je pasivni sub (at uz box, tuba nebo free-air) a k nemu externi zesilovac! temer vsechny aktivni sub.maji pouze slaby zesilovac! a tudiz nedokazi radne vybudit vetsi/silnejsi sw, proto jsou osazovany vetsinou pouze slabymi sw cca do 100W, pripadne vselijakymi vymozenostmi (viz.Pioneer)



    to Mracek (ohledne Magnat): chapu, ze bys to radsi prodal jako komplet-uvidis jakej bude zajem?-pokud bys to chtel pripadne prodat po kouskach, tak bych tedka asi mel zajem hlavne o ty Stratosy 693 (hodil bych je do zadnich dveri, protoze v prednich uz je mam-zatim naprosta spokojenost, ted jeste jedny poridim do plata a bude to komplet:)



    to All: dik za doporuceni, ale EM PHASER je na me uz moc drahej, AXTONY jsou sice cenove zas o trosku niz, ale neznam je (ani nevim, kde poslechnout), takze asi zustanu u tech Stratosu, kdyz rikas, ze nejsou nejhorsi, a casem teda snad budou po celym aute:)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…