Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    14.08.01  10:45

    « CD

    No nejlépe to stejně nazvučíš pomocí tzv. generátoru růžového šumu a grafickým analyzátorem to zkoukneš.Nejlépe tím vyeliminuješ špatné frekvence nebo je upravíš.Výsledný zkvuk už pak jenom doladíš dle hudby.Ty CD se prodávají i v různých prodejnách s el. součástkami.Zkus např. GM Electronic.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.08.01  10:39

    « Re: Dotaz - CD

    A proč si to nevypálíš? Něco podobného prodává výrobce reprobeden Authentic Voice. Neznám adresy, ale na netu ho najdeš. Kámoš od nich kupoval nějaké testovací CD asi za 200,- Kč. Dalo by se to i z Německa, ale stojí asi 20 DM.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.08.01  10:32

    « Dotaz - CD

    Zdravím,


    nemáte někdo tuchu, kde by se dalo sehnat CDčko se speciálníma trackama na otestování domácího kina a aparatury v autě? Kolega má placku z časopisu Stereo (rok asi 96), kde je asi 20 tracků, jeden lepší než druhej - hudba, efekty atd., přesně na domácí kino, na testování subwooferu, dolby apod. (btw: v autě to zní taky bombasticky :-).


    Nevíte o něčem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.01  20:13

    « Re: Pořád zapomínáte

    Ještě jeden příklad. Mám před sebou srovnávací test komponentních 16-tek ve kterém bylo 8 typů různých výrobců. Všechny byly v ceně 650 až 800 DM. Mezi nimi je i Sony XS-HF78 (jejich top model za 750 DM) který má uvedenou citlivost 90 dB a frekvenční rozsah 30 až 30000 Hz. Blbější byl už jen Rockford Fosgate FNX-1614N za 800 Dm. Nebudu vypisovat ostatní typy. Jen značky. Dego, Exact!, Focal, JL Audio, Phoenix Gold, Syrincs. Ani obrovský frekvenční rozsah Soňáku nepomohl. Uvedl jsem ho jen proto, že mám k dispozici český katalog Sony ve kterém jsou tato čísla uvedena.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.01  19:28

    « Re: Pořád zapomínáte

    Nějak se mi nechce věřit těm frekvenčním rozsahům. Oba údaje považuju za zkreslené. Možná úmyslně, možná měřením. Jistě nebudem diskutovat o kvalitě reproduktorů Focal. Asi se shodnem na tom, že patří mezi absolutní špičku. A podívej se na udávané rozsahy. U tří pásmové 16-ky Focal Utopia 165 W3 (nejlepší, nejdražší) uvádějí rozsah 45 Hz až 22 kHz. Neuvěřím, že třináctka v ceně někda kolem 7000,- Kč umí 38 Hz. A nevěřím a nevěřím. Tím nechci říct, že jsou to špatné reproduktory. To jistě ne. Jen se snažím upozornit na kvalitu kataplogových údajů. Už jsem o tom psal v souvislosti s Pioneerem. Ti jsou ještě drzejší. U Sony je to podobné. Další testy ověřené údaje které jsem viděl jsou naměřené výkony zesilovačů. Velmi často jsou nadsazené. Důležitý je údaj při jakém napětí byl uvedený výkon naměřen. Podstatná většina výrobců kteří autohifi umí uvádí 13,8 V. Ze zkušenosti vím, že tato hodnota napájení systému z autobaterie nejde dosáhnout. Na displejích kapacitorů které jsem viděl nebo sám montoval, bylo maximálně 12,8 V. Z toho vyplývá, že uváděný RMS výkon stejně nelze dosáhnout, že je trochu níž. A proč to píšu? Např. Dragster je aspoň tak seriózní, že napíše do katalogu hodnoty výkonu při 14,4 V. To je ještě méně. Teď si nejsem jistý jestli Pioneer nebo Kenwood uvádí dokonce 14,8 V a hejno dalších tento údaj pro jistotu neuvede vůbec. Pravda je, že zákazník nemá jinou možnost posouzení. Jestliže ale chce utratit někdy poměrně značný peníz za audio instalaci, měl by si s tím dát aspoň tolik práce, že se zeptá někoho, kdo má trochu zkušeností. V této souvislosti mě např. zaujal Hertz který u zesilovačů uvádí hodnoty výkonů jak při 13,8 V tak i při 12 V.
    Příklad: zesilovač Hertz H 420
    při 13,8 V je uvedený výkon 4 x 75 W RMS
    při 12 V je uvedený výkon 4 x 50 W RMS.
    Dál je na každém aby si to nějak přebral.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.01  17:40

    « Re: Pořád zapomínáte

    A co MAGNAT Xcentric 213, jsou o dost levnejsi nez X-trema, vypadaji skoro stejne, citlivost 92dB, 35- 32kHz! A do zadu by jsem mohl dat MAGNAT Xcentric 132+ ten SW Em Phaser, to by mohlo hrat pekne ne?
    Ja se ty X-tremy docela i bojim z toho duvodu, ze maji sinus vykon 150W a to radio stezi 17W!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.01  10:02

    « Re: Pořád zapomínáte

    Ten Axton by se mi mozna vesel i ten 2,16-udavaji rozmer 143mm! Citlivost je 91dB, u Magnat X-trema je stejna, Magnat Stratos 92dB! Ty Axtony maji ale maji mensi udavany rozsah! 60-22kHz, Stratos 38-32kHz, X-trema 34-42kHz! Tak co ted?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.01  07:10

    « Re: Pořád zapomínáte

    Vnější průměr 16-tek je 165 mm. Montážní otvor se může trošku lišit. Bývá kolem 144 mm. Pro třináctky je otvor o průměru 119 mm.
    Cena u srovnatelných reproduktorů nebývá dobrým vodítkem pro odhad kvality zvuku. Je to i o tom, že u tzv. prestižní značky platíš i jméno. Těžko odhadovat. Já si troufnu doporučit jen to, co znám. U toho Axtonu vím, že je velmi solidní i přímo na rádiu. Dražší reproduktory mohou hrát hůř než levnější hlavně pokud mají velmi nízkou citlivost. Integrovaný zesilovač rádia je pak dostatečně nevybudí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  17:33

    « Re: Pořád zapomínáte

    to all-muze to mit horsi zvuk nez levnejsi repro?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  17:18

    « Re: Pořád zapomínáte

    to ALL, ASW maji i vykonnove vstupy, Pioneer urcite a Spectron taky. Em Phaser nevim, ale tipnul bych, ze je ma taky! Tan Axton ma rozmer dle katalogu 143mm, ten by se mi tam vesel! O hloubku magnetu ve Scenicu snad ani tak nejde, tam nicemu urcite neprekazi(myslim, nevidel jsem to)! Ten otvor na repro je presne 160mm vcetne uchyceni, nevim, jak velke jsou presne 160 vcetne uchyceni!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  15:33

    « Re: Pořád zapomínáte

    Ať vybereš cokoliv, dbej na to, aby reproduktory měly co nejvyšší citlivost. Stratosy až tak neznám. Xtrema je vynikající na zesilovači. Jen na rádiu jsem ji neslyšel. Přímo na rádio mám vyzkoušené levné Spectrony a Axton CAC 2.14. Zvlášť Axton bych doporučil.
    to Luf: dopředu 16-ky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  15:24

    « Re: Pořád zapomínáte

    Dopředu určitě komponentní repráky. Crossower frequncies (Hz) Xtrema 213=3700, Xtrema 132=3700. Víc v katalogu není. Stratos nevím. Zkus se podívat na www.magnat.de.
    Ještě k basům. I pro aktivní SW potřebuješ signál z rádia. Odkud ho vezmeš když to rádio žádný nemá. Neuvědomil jsem si to. Až teď když jsi to zopáknul.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  15:16

    « Re: kabely

    Obecně. Na 4 A stačí 1 mm2. 10 mm2 tedy bude stačit, ale bude to nadoraz. Nemyslím ale, že by silnější kabel byl až tak nutný. Záleží i na délce. Basic vyrábí 16 mm2. To bude naprosto spolehlivé.
    K reproduktorům bohatě dostačuje 2x2,5 mm2. 2x4 mm2 se používají k běžným subwooferům.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  14:36

    « Malicky dotaz

    Mam v aute repro MB Quart 13cm (komponentne dvojpasma) a teraz je v akcii aj 16cm, takze uvazujem o tom, ze dokupim este jedny. Chcem vediet vas nazor, mam dat 13cm dopredu a 16cm dozadu alebo opacne? BTW vzadu sa bude vozit male dieta, tak aby nebolo od malicka nahluchle :-)

    to mracek - Skutocne sa do Scenica nevojdu 16cm repraky? Ja mam Clio a dopredu aj ked sa pise, ze sa zmestia iba 13cm, v pohode sa vojdu aj 16cm (pripadne treba mierne upravit jeho lozko, ak je moc hlboky magnet). V rakusku som videl aj montazny katalog, kde boli maximalne rozmery popisane presne v mm, skus si pripadne niekde zohnat taky (mozno All nieco ma)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  11:48

    « Re: Pořád zapomínáte

    to magnat-to jsem mel ve Felde, ted mam Scenic! Radio nema vystup na zesilovace a radio menit nechci! Nechci delat upravy s urcitych duvodu, ktere jsem psal ALLovi! Proto je pro mne tohle reseni! Pouzit aktivni sw + moznost vymnenit repro za lepsi a toho se bojim! Nehraje to spatne, jen chybi nizke kmitocty! Mohlo by to ale hrat jeste lip! X-trema + XTC spada do kategorie High End a toho se bojim! XTC teda nepotrebuju, diky ASW! Nemuzu pouzit vetsi repro nez 13, nevejde se! Ale zase si mysli, ze X-trema by zastoupil zvukem i 16! Problem je v tom, aby se to vice nezkazilo diky vykonu radia, na druhou stranu, kdo posloucha v aute repro napajene 100W porad! Proto cekam na nazory ALL+ ostatnich, ktery s tim maji zkusenosti!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  11:40

    « Re: Pořád zapomínáte

    to Mracek: a co to, ze nejsi spokojenej s Magnatem? (jak Stratos, tak XTC jsou dost dobre hodnoceny-Autohifi)...Stratos 693 mam v prednich dverich a vubec si nestezuju! ovsem dat dopredu jen 13cm, jak jsi psal, to asi neni to "pravy orechovy"!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  11:17

    « Re: Pořád zapomínáte

    Jo a jeste ty predni, mam pouzit ty Em Phaser nebo muzu mit ty Magnaty X-trema 132 za 5500Kc nebo 213 za 6200Kc, nebo mne napadlo koupit Stratose 213 Gold! Tak nevim! To ALL, jde zjistit nastaveni vyhybky?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  11:13

    « Re: Pořád zapomínáte

    to magnat-taky do nej asi pujdu, ALL mne nalakal! Puvodne jsem mel mit v aute Sony SW, pak jsem radeji volil Magnat(nevim typ, ale mensi magnet a byl na nem obrazek modreho buldoka), ale pak jsem uvidel to XTC a musel jsem ho mit, ale zaroven jsem teda potreboval uz lepsi zesilovac a musel jsem tedy pouzit ten monoblock!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  11:11

    « Re: Pořád zapomínáte

    to magnat-taky do nej asi pujdi, ALL mne nalakal! Puvodne jsem mel mit v aute Sony SW, pak jsem radeji volil Magnat(nevim typ, ale mensi magnet a byl na nem obrazek modreho buldoka), ale pak jsem uvidel to XTC a musel jsem ho it, ale zaroven jsem teda potreboval uz lepsi zesilovac a musel jsem tedy pouzit ten monoblock!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.01  08:50

    « Re: Pořád zapomínáte

    to Mracek: EBA110IP/EBA112IP jsem sice neslysel, ale pouzite repro jsou stejne jako u EBP110/EBP112 a ty bych kline z fleku poridil (jeste mit tak ty prachy)...sice byl ten bandpas naladenej na hodne nizko, ale nadhernej cistej mekkej bas, kterej hejbal skoro stenama-co potom plechy v aute?:) (mj.zadny "hranaty" drnceni jakou u SONY/PIONEER apod.)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…