Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    05.02.02  17:19

    « ALL>

    Cau Ivane, snazim sa ti poslat mail a nejako to vracia spat, nechaj mi tu na seba e-mailovu adresu prosim!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  17:10

    « Re: to all

    ne, od Prahy... :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  16:10

    « Re: to all

    jsi ty mracek z Plzence ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  23:51

    « Re: Spectron

    Zůstaň u komponentního Spectronu. SPC 213 CP (13-ky) za 2790,- nebo SPC 216 CP (16-ky) za 2990,-. Dával jsem to bráchovi do auta. Dopředu ty 16-ky, dozadu koaxiální 13-ky, oboje na rádiu Pioneer DEH-1300 (nejlevnější s CD). V kufru dvoukanál Spectron SPA 2100 který pohání 30-ti centimetrový SW free air od Monacoru umístěný v platu. Musím upřímně říct, že zpočátku mně ta muzika nějak zvlášť nepřesvědčila. Asi po měsíci se to ale zahořelo a čuměl jsem jak se to rozběhalo. Nezkresluje to ani při maximálním zesílení rádia. Chvilku jim to ale trvalo. A když uvážím, že ho to celé stálo něco málo přes 17000,- i s rádiem (bylo v akci v Makru), je to víc než slušné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  22:35

    « Re: Spectron

    Díky za radu. Vykašlal jsem se na 10 cm chrchlátka a dal na tvou radu. SPC69X hraje za ty peníze opravdu dobře. Máš nějaký podobný nápad co dát dopředu (Fiat Punto 3dv jen rádio). Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  18:37

    « Re: Spectron

    Výhradní distribuční práva zanček Axton, Spectron, Em Phaser, X-pulse, ACR, Rodek a Zealum má švýcarská firma ACR - www.acr.ch. Na jejich webu ale není Spectron. Já ale mám všechny katalogy a tak, pokud tě něco zajímá, můžu ti to sem napsat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  10:28

    « Re: Fabia combi

    ake repra idu vlastne do zadu do F. combi ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  08:04

    « Re: Fabia combi

    Diky All, pozriem co sa to da zohnat a skusim to spravit. Tie Rodek to by som si mohol dat rovno ziadost o rozvod, ale tie Spectron to by hadam aj islo, Pioneer moc nechcem, kupoval som od nich radio (Basys) a ty borci ani nevedeli ze dozadu do Fabie combi sa nevojdu tie iste co do kratkej Fabie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  07:10

    « Re: Spectron

    Aspoň doufám, že těch 49 není za 1ks.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  23:54

    « Spectron

    Má tento výrobce nějaký web? A odkud je ta firma? Koukal jsem, že v Německu stojí SPC69X 49,-eur oproti u nás prezentované ceně 2480,-Kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  16:55

    « Re: Fabia combi

    V každém případě by to měly být komponentní reproduktory (středobas - výškáč - výhybka). Do předních dveří Fabie vejdou reproduktory o průměru 16,5 cm. Jsou tady dva jiné problémy. Reproduktory umístěné výrobcem jsou pevně přinýtovány na plastový distanční kroužek který zvyšuje jejich montážní hloubku. Staré reproduktory i s kroužky vyhodíš. Je třeba koupit nové, nevím ale, kdo je prodává na Slovensku. Sehnat se ale určitě dají. Na Slovensku by měla mít zastoupení firma Sekin (Galo, Dostojevského 2563/19 POPRAD SK-05801, Slovenská republika telefon: 00421.905.390 111 - nevím ale, jestli tam ještě jsou). Mají v nabídce tyto distanční kroužky. Budeš je potřebovat. Dají se ale i vyrobit (např. z MDF desky).
    Druhý problém je horší. Přes to, že mi Sekin tvrdil, že tyto kroužky umožní instalaci reproduktorů až do montážní hloubky 80 mm, byla to blbost. Asi to ještě neměli vyzkoušené. Potřebuješ tedy reproduktory s velmi malou montážní hloubkou. Myslím, že v každém případě pod 60 mm. A tady je trochu problém. Většina reproduktorů o průměru 165 mm má mont. hloubku větší. Několik vhodných ale přece jen je. Spectron SPC 216 CP - hl. 57 mm, 2990,- CZK, Rodek RC 164 RP - hl. 59 mm, 8300,- CZK. Tyto dvoje reproduktory znám. Pioneer vyrábí jedny komponentní reproduktory (nejsem si jistý, snad TS-E 1724 II) které mají hloubku těsně okolo 50 mm. O dalších takhle z hlavy nevím, ale určitě je jich víc. Až je budeš kupovat, dávej především pozor na tu hloubku.
    Kdo ti to v Bratislavě namontuje nevím. Osobně bych si to udělal sám. Není to nic složitého pokud máš všechno připraveno a máš to kde udělat. S montáží je to asi na Slovensku trochu horší. Už jsem měl tady na Moravě auto i z Banské Bystrice. Jen kvůli tomu, že jediný montér kterého ten dotyčný našel chtěl 800,- SK/hod. Tady ho to přišlo na 200,- CZK/hod. Byla to ale instalace asi za 45000,- CZK a tak se mu díky časové náročnosti montáže vyplatilo sem přijet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  16:31

    « Re: Repro do Mondea

    Při zapojení reproduktorů jen na rádio bych volil nišší zatížitelnost. Někde okolo 50 W RMS (sin). Podstatná je citlivost reproduktorů (to je ten parametr dB). Čím vyšší, tím líp. Rozhodně by měla být větší než 90 dB a to by celkem neměl být problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  15:45

    « Re: Repro do Mondea

    To All: diky moc. Ještě jeden dotaz podle čeho mám ty repro vybirat. Jestli budou mít ty repro treba sin výkon 100W nebude potreba vetsiho vykonu na vybuzeni techto repro. oproti tomu, kdybych na to pripojil treba 70W rep. a co parametr dB cim víc tim líp nebo naopak. Diky moc a omlouvam se za ty prihlouple dotazy
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  15:38

    « Fabia combi

    Chlapci poradte, mam original predne repro od vyroby vo Fabii combi, vzadu su nejake Mac Audio tie hraju celkom dobre, radio je Pioneer s CD, 3-kovej rady. Tie predne hraju strasne, rad by som ich vymenil za nieco, ale tak, aby ma zena nezabila t.j. max. 100 Euro. Ake reproduktory kupit? A komu to dat v Bratislave spravit? Dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  14:46

    « Re: Axton CAX 107

    Tappaja: Rád si poslechnu tvoje auto a rád si poslechnu tvoji kritiku na svoje auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  13:13

    « Re: Axton CAX 107

    OK. pokud bude cesta na moravu, rad se stavim. I kdyz jsem ted trochu degradoval sestavu jinym subwooferem, stale to hraje jak z praku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  13:02

    « Re: Repro do Mondea

    tomasb: sorry, nevsimol som si najprv, ze maju ist do predu... ono ide vlastne o rozmer 5"x7" ? v tom pripade berem spat, ze to bude hrat lepsie ako 16ky (plocha stredobasu je rovnaka, reps.este o chlp mensia)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  12:10

    « Re: Repro do Mondea

    Komponentní v každém případě. V rozměru 6x8" o moc víc možností než Hertz není. V tomto rozměru jsou snad (nejsem si jistý) ještě nějaké Pioneery a Kenwoody. To opravdu raději ten Hertz.
    U 16-tek je možností mnohonásobně více a všechno záleží na peněžence. Myslím, že by ses měl vyhnout tak zvaným velkým renomovaným výrobcům (Sony, Panasonic, JVC atd.) a neznačkovým výrobcům. Vynikající jsou Em Phasery, Canton Pullman, Focal, vyšší řady Groun Zero, Dego (také vyšší řady), Exact, Syrincs, některé JBL a další. Mezi dobré bych subjektivně řadil Hertz HSK, Axton, Magnat (obloukem bych se vyhnul dvěma nejlevnějším řadám), Helixy MK II, snad by ještě stál za úvahu Jensen řady KS. Nejlepší ale bude, máš-li tu možnost, poslechnout si různé reproduktory přímo v autě a koupit podle toho, co ti bude vyhovovat. Osobní poslech způsobil například to, že nikomu nedoporučuju Pioneery. Netvrdím, že jsou špatné, ale nelíbí se mi jejich dost ostré a agresivní výšky. Volba je na tobě.
    Asi před hodinkou jsem to slyšel. Pěknou muziku (podle slov majitele) v Nissanu Terano. Autorádio Yoko (nevím jestli Ono Lennonová), v předních dveřích 13-ky dual cone Prosonic. Hrály tak úžasně, že mi z kolemích kloubů udělaly kostní moučku. Ale o tom je to taky. Majiteli to vyhovuje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  11:52

    « Re: Axton CAX 107

    Tappaja: ...a dodám k tomu ještě jednu věc. Měl jsem možnost srovnávat se Spectrony poměrně dost reproduktorů. Všechny které jsem slyšel a byly ve srovnatelné ceně byly výrazně horší (podle mého ucha). Některé z těch, co jsem srovnával si nepamatuju, ale některé napíšu (jen značky, typy už mi taky vypadly). Byly tam Clariony, Kenwoody, Magnaty od spodu až po Stratos (k tomu dodám jen to, že je dost málo horších reproduktorů než je loňská řada LS), byly tam Sony, Caliber, Dexon, jeden typ Dragsteru, Panasonic, Helix a taky nějaké neznačkové. Vím přesně co říkám a rád bych ti to dokázal. Geniální bylo srovnávání oválů 6x9". Z toho, co bylo k dispozici byly srovnatelné nebo lepší jen čtyř pásma od Pioneeru. Také ovšem za jinou cenu. Budu muset přijet na Zličín a trochu o tom pošpitáme. Až se někde sejdem a bude-li to možné, vezmu sebou dvě auta s Axtonem. Pak mu vytknem všechno, co půjde. Ale i bez této konfrontace budu vždycky tvrdit, že lepší zesilovače v dané cenové kategorii na českém trhu nekoupíš. A nekoupíš. A nekoupíš. Nemálím-li se, máš v autě zesilovač RF. Pokud ano, jsme v jiné kvalitativní, ale i cenové kategorii. Na konec února chystáme s Ivoušem sraz na Moravě. Pozvu tě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  11:51

    « Re: Repro do Mondea

    jo jde o to že ty novy repro co koupim dam dopredu a ty puvodni zepredu soupnu dozadu a komponentní proto, že mi pripada že to hraje lip
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…