Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.01  15:39

    « Re: dotaz na repro

    rozdil je asi takovy, ze hifi repro jsou delany pro hifi a autorepro jsou delany do aut! :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.01  10:30

    « Re: dotaz na repro

    Rozdiel medzi reprom do auta a do domaceho hifi bude podla mna najma v odolnosti voci vlhkosti, prachu a pod. V aute by ti neimpregnovana papierova membrana asi vydrzala velmi kratko. just my 2c
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.01  09:50

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    sakra - nie koaxialy ale komponenty :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.10.01  12:13

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    all - tie 13cm komponenty uz mam a je to pozostatok z predku auta. Teraz som dokupil 16cm koaxialy, tie dam dopredu a 13cm pojdu dozadu. BTW vyrobca aj typova rada su zhodne, takze snad to bude mat dobru kvalitu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.10.01  11:58

    « dotaz na repro

    Muze nekdo vysvetlit laikovi, rozdil mezi repro pro auta a repro k hifi? Myslim, ze ceny repro urcenych ke stavbe beden jsou za polovicni ceny /cz vyrobek/. Dik a nepukejte smichy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.10.01  23:22

    « MP3/CD changer

    Pozna niekto vyrobcu MP3/CD changera, ktory by bol pripojitelny na originalne autoradio to je jedno ci na priamo alebo cez interface? jedna sa bud o radia pre Opel (model 2008) alebo Audi (symphony). Nechce sa mi vrtat ani v jednom aute a vyhadzovat originalne radio, takze lubovolna informacia o vyrobcovi interface pre uvedene znacky by bola tiez ok :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.10.01  20:13

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    SW reproduktory i plnopásmové reproduktory klidně mohou být v jednom platě. Dozadu ale stačí koaxiály. Raději větší než menší. Myslím, že místo 13-tek komponentů za stejné peníze od stejné značky koupíš 16-ky koaxy a bude to dobré.
    MDF je dobrý materiál. Všechno záleží na velikosti toho plata. Myslím také, že SW reproduktor 25 cm stačí. Je to o výkonu zasilovače. Navíc ten SW bude z plata hrát přímo do interiéru a tak bude basů dost. Jde jen o to, vybrat správný Free Air reproduktor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.10.01  11:59

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Uz som to tu raz pisal, ze by som nechcel minut viacej ako 2000ATS, ale budem musiet tu hranicu zvysit. Na SW by som ale aj tak nechcel utratit viacej ako 3000SKK/1000ATS. Zatial ti ale neviem este povedat, ci je mozne do zadneho plata namontovat 30cm, alebo iba 25cm woofer, takze sa s tym nejak nezatazuj. Neviem totiz, co spravi s pevnostou plata z MDF, keby som tam vyrezal 30cm dieru. Takze je to este stale iba v stadiu uvah a overovania moznosti.
    Este ma napadla jedna drobnost - v jednom plate budu 13cm komponenty a SW, vsetky budu hrat do spolocneho priestoru (cca 250l). Nebudu sa nejako pocutelne ovplyvnovat, da sa s tym nieco robit, alebo je zbytocne sa s tym zatazovat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.01  09:48

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Pokud nebude chtit ten Axton, tak ja mu taky radit nebudu a nebudu se do toho angazovat, protoze pak to jsou vyhozeny penize na nic!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.01  09:47

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    S tim prislovym mas naprostou pravdu :-)))! Ty ovaly jsem mu taky navrhoval, ale on nechce rezat do plata! Ja mu nabidnu dopredu ty Axtony a kdyz bude chtit mit alespon neco s basu, tak at si tam da ty ovaly! Ted stejne jezdi jenom s prednim repro, ktere spis chrchla nez hraje! To radio je Sony tak 2 roky stary, ale pekny! Hraje docela dobre, ale na dobrych repro! :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.01  07:48

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Tak, a už je zítra. Nejsem takhle schopen to vymyslet. Jediné, co můžu zodpovědně konkrétně navrhnout je, aby dopředu dal buď ovál 4x6". Pokud nevejde, vyvložkovat a strčit tam osmičky (Axton CAX 87 1850,-). Jak už jsem psal, původní zadní repráky bych nechal odpojené a do plata strčil (podle toho, co tam vejde) buď ovál Spectron SPC 69 X za 2480,- nebo 16-ky Spectron SPC 16 X za 2100,- nebo 13-ky Spectron SPC 13 X za 1990,-. Čím větší, tím lepší. Všechno ale jen za předpokladu, že je tam jakž takž rádio. Pokud je tam ale rádio odpovídající roku výroby auta, nemá to smysl.
    Jeden příklad. Před časem si známý od kámoše koupil ojetého Passata starého (předposlední model). Chtěl nové reproduktory, ale Spectron se mu zdál drahý tak někde koupil něco od Fennera (16-ky) okolo 900,- Kč. Má tam nový Kenwood trojkové řady. Byl z toho docela nadšený. Nadšení ho přešlo když slyšel 13-ky Spectrony pověšené na Pioneeru DEH-2000 (loňský nebo předloňský nejlevnější model). K tomu nebylo co dodat. Teď jenom vymýšlí argumenty pro manželku. Jak jen proboha vysvětlit že ty nové drahé reproduktory jsou na prd a proč potřebuje ještě novější a ještě drašší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.01  22:40

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Všechno jde když se chce. Spectron tento rozměr nevyrábí. Mám spoustu možností tak se ještě poohlédnu. Zadek bych odpojil a proto, že je Corsa Hatch Bag, strčil bych do plata ovály 6x9" od Spectronu (2480,-). Na předek se ještě podívám, ale bez peněz je to těžké. Se Sony máš pravdu. Bude to hrát stejně jako teď. Možná hůř. Jestli budeš mít tu možnost, zkus přesně změřit ty přední repráky. Já se ale (promiň) nebudu angažovat v up grade za několik stokorun. Ne kvůli těm penězům, ale kvůli tomu, že pokud kamarádovi najdu levné repráky (a můžu okolo 400,-), tak já budu ten blbec, který mu to poradil. Je to hodně nevděčné. Řekl bych:"Bez peněz do hospody nelez. Ozvu se zítra.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.01  16:57

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Jinak ta Corsa ma na hudbu temer nulove moznosti(musel by jsi to videt), tam totiz nejde dat repro, ktere by melo ozvucnici, mozna ty predni ovaly, ale ty zadni budou hrat do vzduchu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.01  16:54

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    On je to lojza :-), on to chce jenom vymenit a mysli si, ze to bude hrat suprove :-)))! Ivane, fakt tam nejde nic jineho, protoze to misto pro repro je oddeleno od palubni desky a je to takovy oval, ktery neni ani 8cm siroky! On se mne totiz ptal, jestli si ma koupit repro od Sony za 800Kc, tak jsem se mu vysmal a rekl jsem mu, ze ty urcite najdes nejaky lepsi za relativne dobry penize! Axton je pro nej zbytecne dost drahy(ale asi by hral dobre)! Neco levnesjiho, co treba Spectron, dela to taky(ten je levnejsi, ne?)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.01  14:54

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    I v palubce se to dá nahradit novými, někdy většími. Trochu patálie je, že do toho nechce dávat peníze. Asi by šly poupravit dveře aspoň pro 13-ky a výškáče od nich by se daly do palubky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.01  10:30

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    All, ve dverich nic neni, je to v palubce!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.10.01  19:39

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    Tuba je, řekl bych nejhorší. Obvykle mívá malý výkon hlavně proto, že je vyrobena jen z lisovaného papíru. Tomu bych se vyhnul. Podle bodového hodnocení dlouhodobého testu basáků v německém Car&Hifi by se dalo říct, že box může být srovnatelný s Free Air reproduktorem. Je to jen o výběru a o penězích. Free Air reproduktory se dají koupit asi od 900,- CZK. Volil bych ale drašší. Napiš, kolik chceš utratit a já zkusím najít nějaké vhodné typy. Pokud jde o stojánky pro výškáče, nikde jsem je samostatně neviděl. Dají se ale sehnat u montážních firem. Mnoho typů má několik montážních možností a použije se jen jedna. Ostatní firmám zůstávají. Snad by to prodali. K ničemu jim to není.
    to Mracek: k té Corse jsem našel jen to, že dozadu vejdou desítky. Bude třeba to pořádně prohlédnout. Jenže já se ke starší Corse těžko dostanu. Někdy je to i tak, že malé ovály jsou vsazeny do jakéhosi mezikruží. To se dá celé vyndat a na jeho místo se pak vejdou větší reproduktory. Stálo by za to, zkouknout aspoň přední dveře a zkusit tam dát co největší repráky. Úprava čalounění nebývá až tak náročná. Je to spíš otázka montážní hloubky. Jsou také nejrůznější distanční kroužky které rozšíří montážní možnosti. V jednom katalogu jsem teď našel tyto podložky pro Corsu o velikosti 13 cm. Není tam ale bohužel rok výroby. Pokud by tam ty 13-ky vešly, doporučil bych Spectron (komponentní 2790,-, koaxiální 1990,-). Pokud ne, Axton dělá všechny rozměry. Koaxiální desítky jsou za 2100,-, malý ovál 4x6" je za 2550,-.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.10.01  12:46

    « Re: free air vs. bass box vs. basova tuba

    luf- existuji skutecny free-air subwoofery a nektery nejsou drahy, alespon ne podle toho, co mi rikal ALL! Ja mam ted box a hraje to supeeer! Nevim proc, ale tuba neni moc oblibena, box asi hraje lepe, protoze pouziva basreflexy, coz hodne umocnuje ten zvuk!
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.10.01  10:26

    « free air vs. bass box vs. basova tuba

    Co z toho je lepsie? Tuba stoji pri rovnakych vykonovych parametroch priblizne polovicu toho, co box. Kolko stoji free-air, netusim (mal si pravdu, ze skutocnych free-air je ako safranu, nakoniec som sa o kazdom docital, ze free-air je iba mozna alternativa instalacie atd.) Mam z toho hlavu ako balon a vobec neviem, ako dalej :-) Ked ma to moc nastve, tak sa na SW vykaslem a budem mat iba to, co mam uz doteraz.
    A este jedna malicka otazocka - daju sa niekde zohnat take nozicky, co by nasmerovali vyskac priamo do interieru? Niektore repro ich maju priamo v sade, ale samostatne som ich nevidel (a moje ich v sade nemaju).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.10.01  21:30

    « Opel Corsa

    ALL, kamarad ma radio Sony a chtel by k tomu nejake repro, aby mu to hralo. Ma Opel Corsa r.v.91, jenze nechce utratit moc penez, chce to nejlevnejsi. Problem je v tom, ze tam snad nejsou ani repraky :-), vpredu jsou ty maly ovaly a vzadu nejaky 8 nebo 10cm, co by jsi navrhnul? A hlavne za jakou cenu? Ja mu to potom reknu! Dik
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…