Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.02  09:54

    « Re: rádio -rušení signálu

    Díky, pokusím se o to ukostření, třeba to fakt pomůže, konečně v jednoduchosti je kráse a mě to nenapadlo :o)
    Asi možná natáhnu nový kabely, protože už tam začínám mít pěkný baga.
    Ještě jednou díky
    Kopi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  18:39

    « Re: rádio -rušení signálu

    Pzri toto, mozno ti to pomoze: [odkaz] BTW skus plech radia uzemnit poriadne na kostru (farradayova klietka), to by tiez nmohlo pomoct.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  17:09

    « rádio -rušení signálu

    Čau všichni
    otázka pro nějakého odborníka.
    Mám v rencku Pioneera DEH-790SDK s CD a doposud hrál úplně vyvoněně, jenže...., asi předevčírem jsem si všimnul, že pokud mám nastratováno tak je při puštěným rádiu slyšet nějaké brčení, ale nemění se s otáčkami a když hraje CD tak nic.
    Inu vymontoval jsem ho a vyměnil odrušovací cívku, ale pořád stejně, tak mě napadlo že asi alternádor možná pouští do toho stejnosměrného napětí nějakou střídavinu, a tak jsem ubastlil usměrňovač (nejakej ten grecův můstek, nebo jak se to jmenuje) a ... nic pořád stejné. Mám pocit, jako bych měl nějdke něco na kostře, ale nikde jsem nic nenašel a tak se začínám bát že je to rádiem.
    Nedokázal by jste mi někdo poradit prosím co je to za závadu a jak se dá odstranit, znovu říkám nedělalo a teď jo, cívika ok, napětí ok, usměrňovač nezabral, když hraje CD tak je to OK.
    Díky za Vaše rady
    Kopi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  10:06

    « Re: Ozvucenie Octavie

    Posli maila na lufik@hotmail.com a mozem ti zohnat vsetko zo sortimentu Hertz/Audison za celkom prijatelne ceny. Pripadne ak by si chcel, tak aj Pioneer za ceny podstatne nizsie ako ma BaSys.

    Dopredu by som ti doporucil HV165L(stredobas) + HT25(vyskac 25mm) + 2W.20(vyhybka) a dozadu do plata koaxialne ovaly HCX570 (dokopy za repro 10000). Zosik by som volil bud Hertz H535 (16300) alebo Audison LRx5.600 (18500). Vzhladom na maly rozdiel cien asi ten Audison. Alebo by som sa vypravil do rakuska a kupil tam Helix HXA500 za 5500ATS, ked ti vratia dan je to za velmi dobru cenu. SW box by som na tvojom mieste urobil kopiu HBX25, repro mas za 2700, MDF, koberec, natrubok a praca ta vyjdu na max. 2000, takze ho mas za cca. 5tis. K tomu vsetkemu ale este potrebujes kopu kablov, tlmiaceho materialu, poistky a kopu dalsich serepeticiek, ktore ta dokopy vyjdu na 3-4tis. A pri takejto muzike by som nevahal a kupil aj kapacitor, na ktory mozes ratat dalsich 5tis. Vysledok je suma okolo 40tis, to som ta asi moc nepotesil :-)
    A ako to zlacnit? 1, Kupit iba repro a nechat ich na radiu. Ale rataj s vysokym skreslenim a slabym podanim basov. 2, Kupit repro a 4kanal zosik Hertz H420, vysledna suma bude okolo 20tis + material. Hrat to bude viac nez slusne, ale ak chces robit tuc-tuc, tak sa bez SW nezaobides. 3, Kupit predne repro, dozadu 13cm koaxialy, urobit SW a kupit zosik H420. Predok a SW nechat hrat na zosik, 13cm ti utiahne celkom rozumne aj radio. Vysledna suma 25tis + material. Tu je pomer vykon/cena asi najlepsi, lebo na zadnych repro az tak nezalezi a bude dobre ak budu hrat mierne tichsie ako predky. 4, Kupit to vsetko v rakusku, ked budes mat stastie, dostanes sa s cenou aj o 40% dolu. 5, Nahovorit si, ze ti to staci aj tak, ako to hra teraz :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  09:58

    « Re: Ozvucenie Octavie

    Axton asi u nas nezozenies... Hertz predava www.saco.sk, cena za H 420 (4 kanal) je 10 tis., za H 535 (5 kanal) je 16348,- Sk. Magnat asi neni zly, ale nez tie lacnejsie rady, tak asi skor ten Spirit...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  08:10

    « Re: Ozvucenie Octavie

    mail je: milos.gavlik@ovp.sk
    ja viem ze by si to radio zasluzilo nieco lepsie ale musim vyberat z toho co je :(( a kedze je len toto :(( A co Magnat? Axton je velmi lakavy a zaujimavy ale nemam sajnu kde by som ho u nas v SR zohnal. Inak mam v plane to casom vymenit. Radio ostane samozrejme. Takze vsetko poradne nakablovat vytlmit a potom uz len menit komponenty ako sa podari zohnat :))Ak sa vobec podari.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.03.02  07:02

    « Re: Ozvucenie Octavie

    Můj názor je ten, že rádio Clarion DXZ 718 R si zaslouží lepší věci než je Sinus Live nebo Spirit. Zvlášť SL je dost prostřední kvalita a ceny to jen dokazují.
    Orion je tuším americký (tím si nejsem jist) výrobce který se specializuje především na zesilovače s extrémními výkony. Jejich nejlevnější řada (Cobalt) mi nepřipadne příliš kvalitní a nelíbí se mi ani zvuk (subjektivně). Další řady (Xtreme, XTR PRO a HCCA) jsou cenou příliš vysoko (od 17-ti do 50-ti tisíc CZK), navíc v těchto řadách není pěti kanál. Jediný který Orion dělá je Cobalt T 500.5 za 19990,- CZK.
    Řekl bych, že v dané cenové kategorii máš dvě možnosti. Buď Hertz H 535 za 13000,- CZK nebo Axton C 602 za 9990,- CZK. Vzhledem k tomu, že uvažuješ v cenové kategorii Spiritu, bych doporučil zesilovač Axton C 602 (9990,- CZK), přední reproduktory Axton CAC 2.17 (4990,- CZK), zadní oválná třípásma Axton CAX 697 (3450,- CZK).
    Axton vyrábí dva subwooferové bassreflexové boxy. K uvedenému zesilovači by se hodil CAB 307 (30 cm reproduktor, 5850,- CZK). Přes to, že boxy Axton jsou konstruovány jako součást celého sortimentu a mají i vzhled který je součástí tohoto sortimentu, doporučil bych raději SW box (bassreflex) Spectron SPC 450 B (6950,- CZK). Mám možnost boxy srovnávat a tvrdím, že ten Spectron je výrazně lepší - hlubší basy, rychlejší, prokreslenější. Určitě je rozdíl ve zvuku větší než rozdíl v ceně.
    Na rozepisování se o detailech montáže předních reproduktorů nemám dost času. Budou tam drobné potíže které ale jsou poměrně snadno řešitelné (bude třeba doupravit jeden z vnitřních plechů dveří). Nech tady e-mail a já ti pošlu trochu víc informací a nějakou fotku z Octavie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  14:38

    « Re: Ozvucenie Octavie

    netusim ako je to s dverami octavie, ale nez tie spirity kupis, tak si to najprv cele premysli (premeraj), aby ti tam vosli (maju dost velku montaznu hlbku). Inak je to za tu cenu ze vraj dobra kupa. V zosikoch u nas moc velky vyber neni - mozno ten 5 kanal Sinus Live (nakoniec je to jedna firma so Spirit, takze by to mohlo nejako ladit) - ale ak chces do 15tis. nieco lepsie a si z BA, tak sa skus pozret do Viedne..(media markt a pod.) - maju tam zaujimave akcie, dobry vyber a po vrateni dane sa to oplati...
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.02  14:04

    « Ozvucenie Octavie

    Cafte, potrebujem poradit s ozvucenim octavie. Radio bude urcite Clarion DXZ718R. Dopredu do dveri asi Spirity S160. Zosik nejaky 5-kanal v cene do 15000 max. Do plata najake koax. ovaly pravdepodobne a do kufra nejaky SW box. Mam na vyber znacky SinusLive, Magnat, Spirit a potom Orion co nemam sajnu co je a v akych cenach sa to pohybuje. Nemate niekto vykres nejakej mdf podlozky pod repro do prednych dveri octavie. Davat tie repraky do toho plastu asi nebude to prave orechove :). Ako to potom bude s mriezkou, ak by som tam tie podlozky dal ked tie original maju taky chujovy tvar :).
    Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.03.02  17:58

    « Re:

    Aby ne, všichni jsou na autohifi.cz :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.03.02  05:37

    « Bez nadpisu

    Tady je ale mtrvo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.02.02  18:45

    « Re: Pioneer TS-H1702

    Trochu je znám a sám bych si je nekoupil kvůli tomu, že jako většina japonských reproduktorů mají dost ostré výšky. Pokud Pioneer, pak snad (s výhradami) řadu TS-C.
    Podle financí to vychází na Magnat Xtract nebo níšší. Subjektivně bych to opět neudělal. Magnaty jsou dost solidní (zase subjektivně) od řady Stratos (4730,-) výš. Pokud nepoužiješ externí zesilovač, může stačit i Xtract. V podobné ceně bych volil Axton CAC 2.17 (4600,-), Hertz HSK 165 (4772,-). Je jich samozřejmě víc (Dego, C´quence, Pyle, CAP, Ground Zero atd.).
    Pokud budou reproduktory poháněny jen autorádiam, kup si reproduktory s nišší zatížitelností (40 - 50 W RMS) a rozhodně s citlivostí nad 90 dB. Použiješ-li zesilovač, vybírej podle jeho parametrů.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.02.02  16:29

    « Pioneer TS-H1702

    mate nekdo zkusenosti s temito komponent. repro ...... melo by to byt do prednich dveri Opel Vecta . Zajima me treba porovnami s magnaty teto cenove relace cca : 3500-4000 korun
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.02.02  09:39

    « Re: SRAZ PŘÍZNIVCŮ AUTO HIFI.

    Nikde nikdo?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.02  12:42

    « SRAZ PŘÍZNIVCŮ AUTO HIFI.

    1. neoficiální sraz příznivců autohifi na Moravě se koná 23.2.2002 ve 14 hodin, Přerov, parkoviště u výstaviště.

    Na www.hyperlink.cz/autoaudio bude do dvou dnů k dispozici mapka s popisem polohy parkoviště.
    Zváni jsou všichni kdo se o dané téma zajímají. Všichni, kdo k němu mají co říct a všichni ti, kteří mají dotazy, hledají zkušenosti nebo se o zkušenosti chtějí podělit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.02.02  08:16

    « Re: Magnat 17 cm + vysky na prodej

    To tomasb: Jo, jsou k mání. Ještě je mám. Jsou připravený v originál krabici i se záručákem. Pokud máš zájem, můžu ti je poslat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.02  12:25

    « Re: ALL>

    diky za maila Ivane, dostal som to bez problemov, neskor ti odpisem!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.02  07:22

    « Re: Magnat 17 cm + vysky na prodej

    Je to tvoje volba, ale Magnat Car Fit a Magnat LS jsou dvoje nejhorší značkové reproduktory které jsem slyšel. Jestliže chceš Magnat, kup řadu Bull Power nebo lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.02  07:18

    « Re: ALL>

    allbunda@seznam.cz
    Na Seznamu.cz dělá v poslední době pošta problémy. Myslím ale, že se to jen tváří jeko že nejde. Něco málo jsem dostal a odpověděl před chvílí (z původní adresy která funguje, ale pro odesilatele se tak netváří).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.02.02  18:21

    « Re: Magnat 17 cm + vysky na prodej

    jsou tz repro jeste k maní, já bych je bral
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…