Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.10.01  01:14

    « Re: to xtra

    all: moj majl je xtra@inmail.sk, ozvem sa ti este cez vikend, diky za ten navrh axtonu
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.01  07:19

    « Re: to xtra

    Ještě jsem zapomněl. Když velmi vyjímečně nastane nutnost instalovat opravdu špičkové kabely, použiju Oehlbach.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.01  07:17

    « Re: to xtra

    Ještě ty kabely. Mám dobré zkušenosti s kabely Basic. Mají dost široký sortiment od kabelů 0,75 mm2 za pár kaček až po 6 mm2 Silver Line (postříbřené) u kterých je cena okolo 140,- CZK/m.
    Napájecí kabely také Basic od 1,5 mm2 do 35 mm2.
    Signálové RCA kabely používám téměř výhradně Zealum. Všechny jsou twisted double shield s velmi krátkými zlacenými konektory. Kabely jsou mimořádně ohebné a tak se s nimi velmi dobře pracuje. V dané ceně jsou vynikající.
    Ceny 5-ti metrových kabelů Zealum:
    Dvoukanálový - 490,- CZK
    Čtyřkanálový - 790,- CZK
    Šestikanálový - 990,- CZK
    Pokud bys to chtěl a na Slovensku nesehnal, můžu ti pomoct, ale jen na Moravě. Zajímá-li tě to, nech tady e-mail.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.10.01  07:07

    « to xtra

    Trochu jsem to zkouknul. Rádio si vyber jaké chceš a pokud chceš to ostatní za pokud možno levný peníz, tak navrhuju:
    Přední repro Axton CAC 2.17 - 4990,- CZK

    4 kanálový zesilovač Axton C 502 - 8800,- CZK, 4x65 W RMS
    Dál bych vyrobil nové zadní plato tak, že by se vyrobil rám pro tvoje auto a osadil ho základní, reproduktory osazenou deskou Axton CAX 45 za 5980,- CZK. Deska má z výroby osazený 30-ti cm subwoofer, dva koaxiály 16 cm a dvě výhybky. Výkon 2 x 100 W RMS, citlivost 90 dB.
    Výhodou tohoto řešení je jednak značná úspora místa v už tak malém autě. Za druhé se tak vytvoří plnohodnotný systém pro jehož pohon stačí čtyř kanálový zesilovač.
    Axton vyrábí ještě další dvě osazené základní desky. CAX 55 za 8880,- CZK - 2 x bas 25 cm, 2 x výškový reproduktor, 2 x výhybka. CAX 65 za 11040,- CZK - 4 x bas 20 cm, 2 x tweeter, 2 x třípásmová výhybka. Pro hatch bag (zvlášť pro malý) mi to připadne jako velmi dobré, relativně levné řešení s velmi dobrým zvukem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  13:53

    « Re: Notebook

    Tak tohle jsem zkoušel... do rádia můžeš pořídit adaptér v podobě kazety a tím nahradit in-line vstup. Morbidní, leč funkční. Notebook jsem měl v autě a většinou na zemi, ze sedačky měl tendence k paraglideingu, nevím kde to viděl, ale chtěl to zkoušet. PII 266MHz je na MP3 dostačující a po odpojení displaye vydrží sakra mentsky dlouho. Ovšem komfort ovládání.. no uznejte, že to je nemožný.. leda si udělat nějaký shortcuty pro playlisty atd ... prostě jsem to zavrhl.. sám mám notebook co má rozbitej display z bouračky a s ním jsem to zkoušel...doma před odchodem jsem na monitoru připravil playlist a v autě už jen klávesovou zkratkou pustil...jo to jde...
    Ale MP3 do auta už nejsou takový palby..zrovna v nějakým časáku sem viděl recenze na několik z nich. Snad zase Speed to byl nebo možná něco jinýho, už nevím, čtu jich moc (o: jestli to byl Speed, tak to byl ten neposlednější... čaute, KaZaN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  13:26

    « Re: Notebook

    Kam bych ho dal? Vyhodim spolujezdce a napojim netebook! Je to vase vec, ja bych to resil tou druhou cestou a nebo koupit nejaky Palm, ten je maly a umi to taky! Nastesti jsem MP3 nepropadl a pouzivam CD nebo MD!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  13:22

    « Re: Notebook

    Satrsi notebook ta vyjde lacnejsie, ako novy MP3 prehravac a pouzitelnost je vyrazne v prospech pocitaca...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  13:16

    « Re: Notebook

    To jsou problemy, nez investovat do netebooku, tak si radeji koupim radio nebo menic s MP3!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  13:07

    « Re: Notebook

    O zarizenich typu radio/ MP3 prehravac (harddisk) se psalo ve SPEEDU. Mohlo to byt nekdy na jare - Jeste se na to podivam. Ty modely se tam pohybovaly v rozmezi cca $ 400 - 1200. Znacky tech vyrobku mi nic nerikaly a na webu jsem taky nic nenasel. Myslenka je to ale super, a kdo vi...
    treba to za rok bude k sehnani i u nas... A snad za trochu rozumnejsi prachy ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.01  11:31

    « Re: Notebook

    Moje predchozi odpoved se tykala prehrivani notebooku, nejak moc rychle jsem to odklikl :-(.
    Jinak adapter do auta mam zajisten, horsi to bude s inine vstupem, premyslel jsem o nejakem bastlu, ale moc se mi do toho nechce :-).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.01  11:29

    « Re: Notebook

    Ja Ti nevim, ale pokud mi na nem bude muset bezet SQL server, tak nejake ty MP3 snad take snese. V aute navic nepobezi zaroven (mp3player+sqlserv), nevim na co bych v aute mel sql server :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  11:01

    « Re: Notebook

    Zly napad to nie je - stary notebook P200, disk 2.5GB a mas muziku na dlhu dobu. A ze sa prehrieva je blbost: 1, kazdy notebook sa hreje 2, zahrievanie pomaleho nie je az take velke (napr ta iP200) 3, prehravanie MP3 rychly nezatazuje skoro vobec, takze sa v pohode uchladi. Hovorim z vlastnych skusenosti, hrat 10 hodin nie je pre ziadny notebook problemom. Zostava ti iba najst radio s line-in vstupom a kupit adapter pre notebook do auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.01  05:48

    « Re: 4 all

    Měli pravdu. Vyplatí se do kabelů zainvestovat, ale musí to být přiměřené. Nemá význam kupovat kabely za 500,-/m k instalaci za 30000,-.
    Neměl jsem teď čas. Podívám se na to.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  23:55

    « 4 all

    Cau All,


    tak uz si sa mi prosim pozrel na to ozvucenie mojho Pola? Nakoniec sme skoncili u toho, ze SONY repro za vela nestoji, tak skus nieco poskladat, ale aj so subwooferom - repro + zosilovace do max. 25.000,-, k tomu kupim toho sonaka cdx-m670 Acite Black Panel ;o))) diky


    ozaj a ake kable pouzivas na prepojenie repro? chlapi mi v servise vraveli, ze sa do kablov oplati zainvestovat
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  23:52

    « Re: Notebook

    na prehravanie MP3 na notebooku velmi rychlo zabudni, pretoze si na nom budes moct po pol hodine robit volske oko ;-). fakt to nie je dobry napad, strasne sa to pri MP3 prehrieva (akykolvek), notebook nie je stvoreny na take pouzitie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  23:29

    « Re: Notebook

    Už jsem to zjistil. Má 10 GB.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  23:18

    « Re: Notebook

    No, možná to tak s tou pamětí je. Moc mě to nezajímalo, tak jsem se to nazpaměť neučil. Článek ale mám a mohl bych se podívat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.10.01  22:38

    « Re: Notebook

    80MB je malo (mozna to bylo 800), pokud by to bylo v radu GB, dalo by se o necem mluvit. Na CD natlacis kolem 100 MP3 v zavislosti na kvalite, porad Ti to ale vydrzi tak na 5-6h... Kdyz ale v aute sedis 12h :-|... Navic notebook vozis s sebou, takze staci jen sikovna pripojka ;-)...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  22:04

    « Re: Notebook

    S tím zkušenosti nemám, ale považuju to za zbytečné. Na trhu je dost rádií která umí přehrát MP3 z CD disku. Jestli jsou CD měniče které umí MP3 nevím, ale určitě jsou MP3 měniče s paměťovými kartami (až na 8 karet od Rockford Fosgate).
    Na trhu se také objevil externí hard disk kompatibilní s car audio zařízením. Je to, řekl bych, jakési autorádio s hard diskem (tuším 80 MB). Neznám cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.01  21:56

    « Re: VDO Dayton

    A navíc hlásí i venkovní teplotu.
    Zapojuje se jako jiná rádia přes ISO konektor. Na hlídání překročení rychlosti a poklesu venkovní teploty jsou přídavná zařízení. Nevím ale jestli jsou v ceně.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…