Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  18:32

    « Re: Subwoofer

    All- hraje to super, zadne problemy a mimo te SPZ, kterou jsem jeste neodrezonoval, nic nedrnci!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  17:49

    « Re: Subwoofer

    Carpower SP-252C (asi 800,- CZK)je 25 cm Free Air. Je to ale hodně levná sorta. Pioneer TS-W254F je také Free Air. Z toho lepšího lze použít Em Phasery EI10S2 (4650,- CZK) - ten ale není dobrý v rezervě. Hodně umí v platu. Další z hlavy nevím. Můžu se podívat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  17:23

    « Re: Subwoofer

    All - kedze si nacal temu free-air wooferu, kedysi si mi nejake ponukal. Ale uz si nepamatam ake ani ich ceny a hladat to je ako ihlu v kope sena. Mozes prosim doporucit 25cm free-air SW, ktory ma najlepsi pomer cena/kvalita? BTW tie Carpower su free-air, robia aj nieco 25cm?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  15:50

    « Re: Subwoofer

    Jsem dnes neuvěřitelně rychlý.
    Nejlevnější do čeho jsem ochoten strkat prsty je zesilovač Carpower by Monacor HPB 502 (3700,-) nebo Jensen Invander 2000 (3800,-). Oba ale mají dost malý výkon. Basák by mohl být Carpower SP-302C (30 cm, mont. hloubka 130 mm, 1000,-) nebo Carpower SP-382C (38 cm, mont. hloubka 150 mm, 1900,-). Máme teď s bráchou rozdělanou montáž toho menšího basáku se zesilovačem Spectron do jeho auta.
    Osobně bych ale raději volil dražší řešení (kvůli zvuku).
    Zesilovač Spectron SPA 2100 (4999,-) a některý z Free Air subwooferů Pioneer (okolo 3000,-).
    K tomu montážní sadu pro dvou kanálové zesilovače (980,-) + nové dno.
    Pokud by ses přece jen nechal ukecat na box byl by to zesilovač Spectron SPA 2100, SW box (bassreflex osazený 30 cm reproduktorem) Spectron SPC 350 B (3650,-), mont. sada (980,-) + nové dno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  15:19

    « Re: Subwoofer

    Ze zkušenosti bych řekl, že solidní dvou kanálový zesilovač stojí od 5000,- Kč. SW tuby zhruba od 3000,-, SW boxy od 3700,-. U SW reproduktorů je to dost rozdílné. Dají se koupit cca od 800,- Kč, ale to bych rozhodně neriskoval. Přijatelné nad 2500,- Kč. Jde ale i o to, že ne každý reproduktor je možné umístit kamkoliv. Zvlášť do rezervy je to dost patálie. Měl by tam být Free Air reproduktor, jenže těch čistokrevných je na trhu dost malý výběr. Na reproduktor se ještě podívám. Zesilovač bych doporučoval Spectron SPA 2100 (dvou kanálový, 170 W RMS v můstku, dolní i horní pásmová propust, bassboost 18 dB, 4999,- Kč).
    Antirezonanční panely se dají koupit v rozměru 25x50 cm za 200,- Kč/ks. Viděl jsem dobrodruhy, kteří to řešili nalepením IPY. Fungovalo to dokud nepřišlo léto. Pak jim to z auta vyteklo. Dělá se to tak, jak píšeš. Vylepují se s tím vnitřní strany plechů ve dveřích. Pokud se vestaví SW např. do kapsy v blatníku, dává se to i tam. Používají se také na celkové odhlučnění karosérie. Mimo těchto desek se ještě používají tlumící bloky. Jsou podobné molitanu, je v nich uhlíkové vlákno, jsou odolné proti vlhkosti a tlumí se jimi vnitřní prostory ozvučnic. Všechno, včetně montážního příslušenství (kabely, pojistky, pojistková pouzdra, kabelová oka atd.) můžu dodat. Ze svého sortimentu můžu doporučit tři reproduktory vhodné pro tento typ montáže. Jejich cena by tě ale asi zabila tak ji sem ani nebudu psát. Teď jde jen o to najít vhodný basák. Až ho najdu, ozvu se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  14:27

    « Re: Subwoofer

    ještě by mě tajimalo kolik by byla minimální rozumná cena za zesil. a SW, aby to mělo vůbec cenu dělat(bylo to poznat)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  14:23

    « Re: Subwoofer

    Diky moc za rady a pokud se v nečem mýlim tak mě na to prosím upozorněte. Holt nikdo nejsme dokomalej a začátky sou težký.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  14:21

    « Re: Subwoofer

    To All: Subwoofer tak asi 3500 Kč, zesilovač asi 4000 Kč. To snad bude stačit. Pokud se ti to bude zdát málo tak mi prosim napis kolik by to asi tak stalo podle tebe. Jestě k materiálům někde jsem viděl prodávat samolepící protivybrační panely bylo to jako nějaka guma nebo co to by se dalo použit pokud bych chtěl vytlumit ten prostor pod zadním bočnim oknem(nalepit zevnitr na karoserii)? Jak udělat dveře aby nedrnčely taky tímhle panelem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  13:38

    « Re: Subwoofer

    Ještě drobnost. SW v rezervě budeš muset chránit buď originální mřížkou (asi bude vystupovat nad úroveň dna), nebo pro tento účel vyrobenou mříží. Dají se koupit perforované, 1 mm silné rovné plechové pláty které se používají na výrobu krycích grilů pro reproduktory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  13:31

    « Re: Subwoofer

    Nejjednodušší je samozřejmě box. To Mondeo má kufr na dance party, tak to uvaž. Dělají se i maloobjemové boxy.
    Pokud mermo mocí chceš basák do rezervy, bude to obnášet výrobu nového dna kufru (když uděláš jen víko nad rezervu, bude to dost pravděpodobně rezonovat, navíc nebude rovné dno). Mělo by být uděláno tak, aby ses dostal k rezervě (víko nad ní), mělo by to být hezké (čalounění). Jestliže dno zvedneš, stejně přijdeš o nějaký prostor. Jen tam nebude stát box. Budeš potřebovat zesilovač, ale především vhodný reproduktor. Abych mohl být konkrétnější, potřebuju vědět, kolik chceš utratit. Výkon basů v takovém autě díky roletě nemusí být nijak vysoký. 150 W RMS bude stačit.
    To Mracek: jak jsi spokojený?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  12:55

    « Re: Subwoofer

    Ford Mondeo kombi r.v. 95. Ta rezerva by se stejne musela trochu poupravit (hever, trojuhelnik dam do prostoru vedle kol). Nebo ješte bych ho mohl dat na bok jak sou tam ty duty prostory a ten se musi nějak vytlumit(samozřejmě, že se musí vytlumit i rezerva).Otázka je co je méně náročný a co bude mit lepši efekt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  12:30

    « Re: Subwoofer

    On by ten vykon mohl byt i mensi, ale urcite ne pod 100W! To radio bude mit sin okolo 24W(All-udavany vyrobcem), sw bude odpovidajici okolo 150W!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  12:28

    « Re: Subwoofer

    All ti poradi, do te rezervy je to dobry napad! Jeste napis, co mas za auto, ale podle rolety usuzuju, ze je to nejake kombi! Vykon by mel stacit okolo 200 sinus! Nejlepe by to hralo s 5- kanalem, ale pokud chces jenom toto, tak staci 2-kanal do mustku a ten vykon z neho dostanes!
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 06.11.01  10:57

    « Re: Subwoofer

    podla mojho skromneho amaterske nazoru ti to radio SW nerozbeha. musis kupit zosik... ale free air SW su najlepsie, takze uz sa len musis rozhodnut, ci zato das tolko penazi. ja som mal tubu, a stacilo mi to, miesta to zabera naozaj vela, ale da sa to vymontovat za 5minut. tuba je najlacnejsie riesenie
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  10:41

    « Subwoofer

    Poradí mi někdo jaký si koupit subwoofer, který chci zabudovat do rezervy. Mám radio Sony 4x50W na obyčejný poslech stačí s jednim vystupem na zesilovač (2x cinch) a chci posílit basové pásmo Bud koupím 1 kanálový zesilovač nebo 2 kanalovy a spojim do můstku a pripojim subwoofer. Nechci tubu nebo nějakej box, kterej by v kufru překážel, proto do rezervy. Do plata nelze mám roletu. Jaký má být asi sin výkon subwooferu k tomuto výkonu autorádia. Další zesilovače do auta uz davat nechci jenom tenhle na subwoofer. pokud máte někdo nějaké lepší tipy nebo rady jak a kam umistit subwoofer, aby nezabral užitečné místo tak to sem napište. Diky moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.01  14:36

    « Re: To XTRA

    Odpověděl jsem na něj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.01  14:25

    « Re: To XTRA

    poslal som ti email
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.11.01  09:26

    « To XTRA

    Posílal jsem odpověď na obě tvoje adresy ale vrací se mi to. Dostal jsi něco?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.10.01  06:01

    « Re: to xtra

    Reproduktorová výhybka separuje frekvence dodávané zesilovačem pro reproduktory tak, aby basový, středobasový a výškový reproduktor byly zásobovány jen těmi frekvencemi, které jsou schopny reprodukovat a nebyly zatěžovány frekvenčním pásmem mimo své schopnosti.
    Moderní zesilovače schopné pohánět subwoofer mají obvykle integrovánu dolní pásmovou propusť (LO PASS), která je stavitelná a oddělí subwooferové frekvence podle tohoto nastavení. Proto není nutná subwooferová výhybka.
    U tří pásmových reproduktorových systémů je tří pásmová výhybka, která rozdělí reprodukované frekvence na bas - středobas - výšky. Atd.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.10.01  14:01

    « Re: to xtra

    all: na co je dobra ta repr vyhybka? please vysvetli mi to.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…