Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.12.01  22:02

    « Re:

    AC: Nikdo se s tebou nepře, že to tak není. Pokud se týká výkonů, máš pravdu, pokud mluvíš o hudebním (maximálním) výkonu, já mluvím o RMS. Normální autorádio, operující bez měniče napětí není schopno z 12V reálně "vydundat" víc, než nějakých 15W RMS. Přesně jak uvádíš, ozvučení není o jen o výkonu, ale hlavně o použitých komponentech. Není pravdou, že reproduktory za řekněme 5000 a víc jsou vždy dobré, nejsou. V dané cenové kategorii jsou téměř vždy špatné, dobré a vynikající. A je to o kmitočtové charakteristice, citlivosti, vyhýbkách atd atd. Dosud mluvím o reproduktorech, nikoli o správném zatlumení, ak. zkratu a dalších věcech, bez kterých i sebelepší reproduktory nepředvedou to, co opravdu umějí. Neméně důležité jsou i ostatní články řetězce, tedy rádio, changer, zesilovač(e), kabeláž, napájení, odrušení...neboli celá sestava je tak dobrá, jak dobrá je její nejhorší část. Jen málo lidí, kteří "vědí", mě nevyjímaje, poslouchá v autě rádio, jehož kvalita je v porovnání s CD velmi chabá i s kvalitním tunerem (nemluvím o DAB). Rádio poslouchám, jenom když je to nutné/potřebné (zprávy, dopravní info apod.)
    All: neznám tyhle repro, ale na zesilovači, který dodá patřičný výkon to určitě bude lepší. Otázka je o kolik lepší - neměřitelná, subjektivní veličina.
    Marson: Jestli jsi z CL, můžeme se někde sejít. Mám Fabii Combi s ozvučením Sony (rádio+changer) a Axton (zesilovač, repro, subwoofer). Nejlepší totiž je, když si to poslechneš !
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.12.01  19:55

    « Bez nadpisu

    Chviličku (asi 20 let) se zajímám o elektroniku. Dobré ozvučení není jenom o výkonu (mimochodem, uváděné výkony jsou mnohdy více něž zavádějící!!!), ale i o kmitočtových charakteristikách reproduktorů, jejich citlivosti, atd. Navíc rádio se sebevětším výkonem nebude k ničemu, pokud nemá kvalitní vstupní díl. Naladěná stanice se ztrácí, dochází k "míchání" stanic,... Pro toho, kdo chce fakt dobrou muziku do auta doporučuji buď vyhledat odborný tisk s provedenými testy, nebo se poradit se skutečnými!! odborníky, případně si poslechnout již namontované zařízení, a to potom v podstatě okopírovat. Systém typu větší reproduktor = lepší zvuk vždy neplatí. Omlouvám se za (pro někoho) nicneříkající příspěvek, ale třeba někomu ušetřím nějakou tu Kč a zklamání. PS: Sám mám nyní v novém (nikoliv věkem) autě JBL, a celkem se snaží.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.12.01  07:26

    « Re: Jak vylepšit zvuk?

    Jsem z CL, Magnaty, jsem zvolil, protože jsem si myslel, že jsou poměrně schopný repra. Taky se vyskytli v nějakých testech a nedopadly zrovna špatně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.01  19:07

    « Re: Jak vylepšit zvuk?

    S tím bych tak zcela nesouhlasil. Magnat Car Fit jsou prostě blbé reproduktory. Nemá to co dělat s rádiem. Ty reproduktory jsou prostě nepodařené. Stejně nepodařené jako loňská řada LS a pod. To ostatní je samozřejmě pravda. Chce to trochu peněz a udělat muziku pořádně. Osobně bych to přeoperoval celé. A nemusí to nutně stát desetitisíce.
    Odkud jsi? Pokud by to nebylo daleko, můžu předvést auto s instalací za cca 20.000,- Kč (včetně rádia s CD).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.01  16:23

    « Re: Jak vylepšit zvuk?

    It's so easy ... rádio není schopno rozehrát ty předky, protože mají velkou zatížitelnost a zesilovač v rádiu je nenakrmí ! Takže jedinně zesilovač, nahradit ještě zadní repro něčím pořádným a do kufru hodit woofer.
    Tak se to dělá :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.12.01  12:38

    « Jak vylepšit zvuk?

    Zdravím vás, ve své Octavii mám rádio Kenwood KRC-478RY 4X40W (model 2000), vpředu komponentní repro Magnat CarFit 216 (70W RMS/140 max, 35 Hz-24kHz), vzadu obyčejný Clarion 1.07 (20W DIN/50W max) + v zadních dveřích originál výšky, co byly původně vpředu. Tedy komplet 8 repro. Když jsem vyhodil originál přední středobasy z fabriky a připojil ty Magnaty, tak se téměř ztratili basy.
    Navíc zadní Clariony nestíhaj a drnčej. To předtím nebylo. Naopak, byly výrazně nad těmi originálními vpředu a zvládali i dost okouřený rádio. Neumíte mi někdo poradit, jak obnovit basy v předních repro, případně čím, nahradit Clariony vzadu, něčím výkonějším s důrazem na basy za solidní peníz? Uvažoval jsem o subwooferu,
    jenže to se mi nechce ubrat místo v kufru, ikdyž vím, že moc nezabere. Prostě by mi narušil ložnou plochu, kterou dost často využívám. Díky za nějakej služnej tip. Nejsem žádnej odborník, což je určitě z mýho popisu vidět.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  19:21

    « Re: 4/2ch amplifier

    Jinak ten muj je jediny 5-kanal, ktery RTO dela!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  19:20

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf-tak jsem koukal a nic tam nepisou, jen u toho meho. Zkus jim poslat email, jinak dovzce do CR jsou 3A najdes to na www.3a.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  19:15

    « Re: 4/2ch amplifier

    mam takovy cerny(alespon tak vypada), model tusim SX 8002, vykon 700W, 350W RMS 4*50+1*150W. Vetsina 4-kanalu by mela mit moznost zapojeni 2 kanalu do mustku, kouknu se jeste na netu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  11:00

    « Re: 4/2ch amplifier

    Aky mas RTO - ten pekny modry alebo matny sedy? Myslim, ze je to rozdiel o jednu triedu, len neviem, ktory je lepsi. Pisem tu ako buran, ale nezobral som si od nich nijake prospekty, takze oznacenia a podobne veci vobec netusim, iba si pamatam farbu :-) BTW na tom bolo napisane 4/2ch amplifier. Na ostatnych bolo 4/3/2ch amp. Teraz len neviem, ci to tak pise vyrobca (a v skutocnosti to je 4/3/2) alebo bol fakt iba 4/2ch.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.11.01  15:06

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf-RTO pouzivam ja, ale 5-kanal! Pokud je to 4-kanal, tak by mel jit zapojit 2+1. Ptal jsi se na to? RTO hraje relativne dobre!
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.11.01  14:44

    « 4/2ch amplifier

    Mam dotaz - videl som zosilovac RTO za dobru cenu, ktory mal celkom dobre parametre a moznost mostikoveho zapojenia. Ale mal iba moznost zapojit 4 kanal alebo 2 kanal, nedali sa zapojit 2 kanaly a zvysne dva do mostika. Da sa to nejako obist/upravit/zapojit, aby som mohol tahat z jedneho zosiku predne repro a woofer (takze 3ch)?
    A co znacka RTO, stoji to zato? Teraz maju na ne v Rakusku celkom dobre ceny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.11.01  07:13

    « Pionner KEH 1700

    Včera jsem koupil zachovalé autorádio Pioneer KEH 1700 s odnímatelným panelem za 2.000,-. Koupil jsem dobře? Má smysl u takovýho rádia měnit původní repro z Feldy na dvoupásmový Magnaty (dopředu) za nějakých 1.500,- a napojovat lepší anténu (než původní z Feldy), případně jakou? Díky.
    PS: podotýkám, že jsem se klonil k nákupu BP Verona, se kterou mám dobrý zkušenosti. Poté, co mi ji ukradli už ale zabezpečení na kartu nevěřím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  12:36

    « Re: Protikus k šuplíku

    dobry v blaupunktu maji všechno a ješte to mam 5 minut pěšky vod baráku
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  11:32

    « Re: Protikus k šuplíku

    O tom nic nevím. Snad jedině dotaz přímo na Blaupunkt.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  09:24

    « Protikus k šuplíku

    Zase se budu ptát. Dá se někde sehnat takovej ten plech co se namontuje nastálo do auta a pak se do něj zasunuje šuplíkový autorádio(Blaupunkt). To rádio má vzádu iso konektor a nějakej divnej konektor na anténu a bylo by dost neefektní kdyby dotyčnej člověk musel pokaždý připojit konektor a anténu a potom teprve zašoupnout rádio. Pozn. To rádio neni kradený, ale ukradli mu auto a rádio mu zbylo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  09:10

    « Re: To Mracek.

    Pioneer->www.basys.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  09:09

    « Re: To Mracek.

    Kompletní Tv systém dělá i Pioneer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.11.01  21:11

    « Re: To Mracek.

    All, jeste jednou dik, zkusim si zjistit neco blizsiho! Clarion ale predem vylucuju, je drahej!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.11.01  21:10

    « Re: to MRACEK

    zed-kousek je to paradni, ale pockame na cenu! Posilal jsem maila... Podle nabidky repro to neni draha znacka, tak se nechame prekvapit§ Az neco zase zjistim, tak to sem napisu!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…