Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  09:37

    « To aTTim:

    Chvályhodné rozhodnutí.
    Pokud bys měl cestu mým směrem stav se na kus řeči, ale hlavně poslechnout jak Em Phaser hraje. Poslal jsem ti několik málo informací o novinkách.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  09:30

    « Re: Levnější repro do zadního plata

    Není to jedno. Dej tam Spectron SPC 69 X za 2480,- Kč. Je to ovál 6x9 *.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  00:00

    « Re: zvuk

    Ano je to v podstatě tak. Autohifi, stejně jako jiná elektronika (nemluvím-li o high-end a opravdu myslím high-end), je konzumní záležitost. Proto si málokterý výrobce hraje na DIN normy a prostě foukne do katalogů RMS. Je to jednodušší a zároveň vyšší hodnota, která ale většinou platí, lépe řečeno za kterou se platí. Já totiž mám na mysli "normální" autohifi, tedy takové, které je normálním "workerem" zaplatitelné a hlavně využitelné. Auto nikdy nebude ideální poslechová místnost (tu má i doma málokdo) a proto i nejvychytanějším komponentům bude v autě něco chybět. To něco je právě ten prostor, ozvučnice a další, důležité okolnosti pro reprodukci zvuku. Nedělám v elektronice 20 let a neznám všechny podrobnosti, proto se ani já nechci pouštět do hluboké diskuze protože vím, že na to technicky nemám. Bez mučení. Už jsem ale něco slyšel a můžu srovnávat, hodně jsem četl atd.
    All je tu taky často, mimo jiné muziku mám taky od něj, má to v hlavě celkem srovnaný a i když s ním někdy nesouhlasím, tak je dál než většina z nás a mívá pravdu.
    Takže na závěr debaty, každý, kdo propadl tomu "lepšímu" zvuku v autě se stále učí a postupně mění komponenty, samozřejmě většinou směrem k lepším zítřkům. Je to koníček jako každý jíný, taky stojí peníze (a ne málo), ale mám radost z toho, když přijedu na sraz a tomu vedle to hraje hůř, než mě :-) Takže autohifi zdar !
    to All: tak do roka se asi bude konat upgrade, už je v plánu, zřejmě směrem k Emphaser značce. Takže se ozvu :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  20:52

    « Re: zvuk

    To jsi trochu zjednodušil, ale v podstatě máš pravdu. Přístroj, u kterého je udán výstupní výkon RMS, tento výkon podle DIN nemá. Kupující si tedy odnáší přístroj, který je výkonově (DIN) slabší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  20:43

    « Re: Levnější repro do zadního plata

    Neni!!! ALL Ti poradi nebo nekdo jiny, kdo v tom chodi, ja to sleduji jen obcas, spis se zajimam o home cinema! :-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  20:34

    « Levnější repro do zadního plata

    Doporučte mi někdo nějaké levnější repro (pár do 2000Kč) do zadního plata. Nebo je to v této cenové kategorii jedno?
    Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:51

    « Re: zvuk

    DIN norma je o neco mensi nez RMS, 1W RMS je vetsinou 0,7 W DIN!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:48

    « Re: zvuk

    aTTim: Nechtěl jsem (a nechci) rozebírat problematiku ozvučení. Bylo by to na moc dlouho, dostávali bychom se k takovým pojmům, jako je ekvivalentní objem, měření rezonance, fázování jednotlivých reproduktorů, difrakcím atd. Navíc mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě z pojmu hudební výkon. Taktéž zázračné kmitočtové rozsahy uváděné bez příslušné normy jsou pro mne pouze údajem k smíchu. Každá seriozní firma uvádí údaje s příslušnou normou (např. DIN) nebo lépe přímo s tolerančním pásmem. Pro příklad Ti doporučuji porovnat naměřený výkon v DIN s RMS. To budou věci! Moje rada směřovala k těm, kteří o elektronice a akustice neví zhola nic, a přitom chtějí, aby jim to v autě hrálo. Rozhodně se nepovažuji za odborníka, jak jsem uvedl, je to jenom můj dlouholetý koníček.
    lenin: Asi Tě zklamu, ale s muzikou v US vozech nemám žádné zkušenosti. Snad až mi jich projde rukama víc...:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:13

    « Re: zvuk

    A stejne do dneska nemuzu pochopit, ze ALL instaloval nekomu do auta 600W RMS jen pro woofer a zvlast jeste jeden pro repro... To kdyz si jenom predstavim, tak vidim rozlozeny auto na dily, majitele v blazinci a kolemjdouci na usnim...:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:10

    « Re: zvuk

    Alpina i Bose, to je dobry, ale ty penize! Ikdyz bych mozna radeji bral Alpinu, ale ted mi bohate staci mych 350W RMS! :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:07

    « Re: zvuk

    Chrysler tuším dává OEM Alpine. A Lincoln taky:

    9 speakers (total)

    145 watts (RMS)

    90-watt subwoofer

    AM/FM stereo/cassette with Digital Signal Processing (DSP)

    available 6-disc radio-controlled CD changer



    a Cadillac Bose:

    Audio Systems
    AM/FM stereo with cassette, single-slot CD player, TheftLock, and 8 speakers S - -
    Bose Music System with AM/FM stereo, cassette, single-slot CD player, 275 watts total power, automatic volume compensation technology, weatherband reception, Radio Data System with emergency broadcast reception, 6-channel custom equalization, TheftLock, and 8 speakers




    A já pádím na autobus :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  19:01

    « Re: zvuk

    to lenin-zvuk Us cars jsem moc neslysel, jenom u ace2 a to to mel moc potichu, aby se dalo neco usoudit, jinak luxusni auta vyuzivaji hodne znacku Bose a to myslim, ze to budou vyuzivat taky vetsinou US auta!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  18:59

    « Re: zvuk

    ace2- presne tak, zbytecne moc repro zvuku neprospeje, spis naopak! Nejlepe je stedobasovy+ vysky dopredu, to same dozadu a sub, to bahate pokryje cele auto a zvuk se netluce! I kdyz domaci stereo je domaci stereo... :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  18:58

    « Re: zvuk

    Chtěl jsem jenom posoudit standartní seriový ozvučení americkýho auta po tech. stránce ( fakt tomu nerozumím). Je pravda, že když viděl známej můj americkej Car-kit na CD, tak se dost dlouho smál.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  18:56

    « Re: Re:

    aTTim-ano, je to presne tak! Na zesilovaci budou hrat lepe, ale na radiu hure nez prumerne repro! Jinak All prave nabizi znacku Axton a ja od nej mam vybavene auto, radio serie pro Renault(nehraje vubec spatne!), zesilovac RTO(taky hraje dobre), repro + sub Axton a jeste to jde pres kapacitator!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  18:48

    « Re: zvuk

    i když já nikdy nebyl náročnej na zvuk v autě. Mě stačí když hraje radio a nějaká ta flákota na kazetě typu Herman Hermmit's :-) A sů štastný
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  18:46

    « Re: zvuk

    Lenin. No já mám je 4 repro a hraje to super, tedy dle mě což je asi nejduležitější :-) Jinak Chrysler už 95-98 v LHS měl 11 repro a standardně 8, což je stejně jako ted v 300. Jinak Lincoln má poslechovou sín v autě a stejně tak Cadillac. Tedy mluvím o posledních modelech. A ty auta stojí pár zlaťaků (v porovnání s Evropou). Jinak dávat do auta 20 repro jen na dveře je spíš docilit rarity než jakýkoliv učel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  17:47

    « Re: zvuk

    To AC - Zajímal by mne Tvůj názor na ozvučení US vozů. Myslím seriové. Když ve Vídni přijeli ti ladiči, co mají v každých dveřích 20 repráků a kufr plnej bůhví čeho to vše nejlépe v Impale 1959 to jsem teda zíral.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  14:11

    « Re: TO: aTTim

    marson > v pohodě, jsem z CL přímo, ozvi se kdyžtak na attim@centrum.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.12.01  13:05

    « TO: aTTim

    Díky za nabídku, aTTime. Odkud jsi? Teď v zimě mi to asi nevýjde. Uvidíme na jaře. Kdyžtak se ozvu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…