Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  16:36

    « Re: 4/2ch amplifier

    PS: To Clio bolo ozvucene iba jednym parom 16cm komponentnych.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  16:34

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - fader mi nebude chybat vobec, na zsoiku nastavim uroven predok/zadok na pevno a hotovo. Ake dalsie uskalia ma cakaju, ak budem rozbocovat jeden line-out? Stratim tym nieco z kvality? BTW tomu SW by som sa chcel vyhnut, budem teraz potrebovat miesto v kufri na ine veci (kocik) a mozno casom kupim jednokanal zosik na woofer. To sa uvidi. Pocul som Clio ozvucene iba 16cm komponentmi cez externy zosik a bola to parada, hralo to skutocne verne, basov malo pozehnane, iba mi trochu vadilo umiestnenie prednych vyskacov, ktore trochu kazili dizajn palubovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  16:19

    « Re: 4/2ch amplifier

    K tomu jen drobný dodatek. Pokud to všechno rozbočíš z jednoho line out, přijdeš o Fader. Dá se to udělat tak, jak to má Mracek. Použil dva HI/LO adaptéry které z reprovýstupů ISO udělají Line Out.
    Brácha má také rádio jen s jedním výstupem (Pioneer DEH-1300) a protože je lakomec lakomý, chtěl hodně levnou instalaci. Dali jsme přední komponentní a zadní koaxiální na rádio, na Line Out připojili dvou kanál Spectron SPA 2100 a do plata dali levňoučký Free Air subwoofer. Samozřejmě že to nedosahuje žádných extra výkonů, ale stejně musí hodně řvát aby ho slyšel spolujezdec.I tak se to dá řešit. Celé ho to vyšlo těsně pod 20000,- CZK včetně autorádia. Jen se musí vědět co tam strčit.
    Osobně nejsem příliš nadšený z rozbočování signálu z jednoho výstupu. To raději HI/LO adaptér. A ještě jedna věc. Dost se prodražují tzv. dočasná řešení. Myslím tím "teď něco a pak vylepšit".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  15:53

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf- to je blbost napajet 2 kanaly ze zesiku a 2 z radia! Kup rovno 5-kanal, treba i to RTO, nebude to velky cenovy rozdil! vezmes ten 1 lin-out a existuji konektory, ktere to rozboci(paralerne zapoji) a bude to, ten 5-kanal zatim nemusi zapojovat, proste ho vypnes! Ja nemam ani jeden line-out! :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  15:47

    « Re: 4/2ch amplifier

    Mam na radiu iba jeden par line-out, ale to snad az tak nevadi. Ten zosik ma aj vysokourovnove vstupy, ale zda sa mi to barbarstvo napajat to z nich ked existuje line-out. Moja predstava je taka, ze skusim na ten zosik zapojit 4x komponentne repro a uvidim. Ak to nebude dost dobre hrat, pridam SW do zadneho plata a zadne repro budem napajat z radia, SW a predne zo zosiku. Len sa fakt bojim toho, ze koncak v radiu odide. Moj stryko opravuje televizory a zosilovace a tvrdi, ze ziadnemu to nerobi dobre, ked je odpor na vystupe nekonecny. Par takych zhorenych zosikov som uz videl (aj ked je pravda, ze to boli zosiky radove 500W a viacej).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  15:28

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf- Nevim o strankach RTO, taky jsem je drive nenasel! Taky jsem se nikdy nesetkal s tim, ze by odchazel koncovy zesilovac! RTO hraje celkem slusne, je lepsi mit lepsi repro a horsi zesilovac nez naopak! Repro a akustika dela 80% zvuku, zbytek se deli na zdroj, zesik, kabely...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  15:22

    « Re: 4/2ch amplifier

    Myslel jsem to spíš tak, že běžné zapojení reproduktorů je přes ISO konektor. Tím jsou využity vysokoúrovňové výstupy koncového stupně zesilovače autorádia. Zesilovač se ale připojuje přes nízkoúrovňové výstupy předzesilovače rádia. Je možné i zapojení zesilovače přes vysokoúrovňové výstupy, ale to je jen řešení z nouze při absenci výstupů nízkoúrovňových. Tím "...nikdo nepoužívá" jsem myslel to, že zapneš rádio k napájení a nepřipojíš reproduktory přes ISO ani pžes zesilovač.
    Nevím, jak moc se v této problematice orientuješ. Možná to všechno píšu zbytečně, ale přes to: jestliže chceš docílit kvalitního připojení externího zesilovače, měl bys mít na rádiu nejméně dva páry (lépe tři) nízkoúrovňových výstupů (cinch). Pokud by tyto výstupy dodávaly 4 V, bylo by to ještě lepší. To už je ale o ceně autorádia.
    Jak říkám, možná to všechno znáš, ale pokud, ptej se. Pomůžu když budu vědět.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  14:24

    « Re: 4/2ch amplifier

    Možná proto, že to tak nikdo nepoužívá. A ako inak mam napojit 4 repro cez externy zosik na radio? Koncak v mojom radiu sa neda vypnut nijako.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  14:12

    « Re: 4/2ch amplifier

    Zajímavý problém. Ještě jsem se nesetkal s tím, aby odešel koncový stupeň kvůli absenci zátěže. Možná proto, že to tak nikdo nepoužívá. Mám jednoho známého který už nějaký čas provozuje pětikanálový zesilovač jen na SW na pátém kanálu. Nevím proč to má zrovna takto, ale hraje mu to.
    Praktickou zkušenost s RTO nemám. Snad jen to, že pokud už se objeví v německých testech (v českých se vůbec neobjevuje), umisťuje se v podprůměru. Nemusí to ale platit pro všechny typy. Já se držím značek, které se mi osvědčily.
    Veškerým ovládáním na rádiu (hlasitost, basy, výšky, stereo váha, fader) ovlivňuješ výstupní signál z autorádia. Z toho vyplývá, že všechny tyto manipulace se v plné míře projeví na výsledném zvuku (včetně loudness). Zesilovač zesílí to, co do něj ať už upravené nebo neupravené pošleš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  13:20

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - a mam este jednu otazku. Ked som na starsich zosikoch na koncak nepripojil ziadnu zataz (bez reprakov), po case odisiel koncak. Ako je to teraz so zosilovacmi zabudovanymi v radiu? Zosik pripojim cez line-in a zosik v radiu zostane nezapojeny. Budem mat dalej moznost regulovat hlasitost z radia a co na to povie ten nezapojeny koncak? Nerad by som odpisal radio.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  13:16

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - ja by som rad nieco take ako C602, ale ked si porovnam ceny, bohuzial :-( Aky mas nazor na RTO? BTW to, ze to je za ATS je este jedna obrovska vyhoda - ATS nie su sucastou mojho platu, takze sa s nimi v rodinnom rozpocte nepocita a tak ich mozem beztrestne minat :-)))

    Na tej stranke som o RTO nic nenasiel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  13:07

    « Re: 4/2ch amplifier

    Nooo, nevím, jestli až tak levně. Carpower dělá dvoukanál asi za 3500,- CZK a ve stejné řadě i čtař kanál. Nemám ale u sebe ceníky a tak nevím jaho cenu.
    Jinak Spectron SPA 2100 (dvou kanál) za 4999,- CZK. Spectron SPA 4000 L (čtyřkanál) za 5300,- CZK. Axton C 202 (dvou kanál) za 4990,- CZK. Axton C 502 (čtyř kanál 4 x 65 W RMS) za 7900,- CZK. Axton C 602 (pěti kanál, 4 x 50 + 1 x 155 W RMS/4 Ohmy nebo 4 x 65 + 1 x 255 W RMS/2 Ohmy) za 9900,- CZK.
    Zvlášť Axtony jsou v daných cenách vynikající. Nebo víš o nějakém dalším zesilovači v podobné ceně který má dva spínané zdroje a Mossfetové konce? Ve své kategorii vyhrávají dost testů v Německu. Když tu necháš e-mail, pošlu ti německý test C 502.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  12:49

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - nemusi to byt RTO, ale ten, co som pisal stoji 1700ATS, z toho este dolu Mwst (takze cca 1350ATS). Myslis, ze nieco podobne v podobnej cene zozeniem aj inde? Ak mas nieco, ponukni, z ceska mi tiez vratia DPH :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  11:36

    « Re: 4/2ch amplifier

    Zkus se pohrabat na www.autohifi-world.de. Je tam spousta odkazů na výrobce (suche -> hersteller).A proč chceš zrovna RTO?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  10:12

    « Re: 4/2ch amplifier

    mracek - tak som skukol tu ich stranku a preliezol obchody vo Viedni esteraz a nasiel som, co som hladal - RTO, vykon 4x180W/2x360W/2x180+1x360. Ale to je z technickych udajov vsetko, teraz hladam stranku vyrobcu, aby som si mohol overit, ci je to fakt taky, aky zhanam :-) Nevies nahodou stranku, kde najdem RTO (na tej ceskej to neni)
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  08:50

    « PF

    Přeju hodně dárků a mnoho spokojenosti v příštím roce všem fanouškům autohifi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  12:12

    « Re: to All

    Přesně ten zesík mám v autě + ECP 2600, ECX 160, EBR112XT, ZPC1F-18, poháněno Clarionem DRX6675Rz.
    Až budou další novinky, dám vědět.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  12:00

    « to All

    Mail dorazil, díky za info. Jakmile budu mít cestu, rád se stavím a poslechnu si. Do konce roku už to určitě nebude (mám plno), ale leden nebo únor skoro na 100%, takže dám včas vědět. Pokud máš/budeš mít info o produktech 2002, určitě pošli info ! Jedná se mi hlavně o ten Emphaser, jakmile budou penízky, tak uvažuju o tom pětikanálu 490-200, nebo možná i o 4kanál + 2kanál, ale je to už dost peněz, takže uvidíme. Ve hře je i Audison, který jsem slyšel v několika instalacích a celkem se mi líbí.
    Jinak zatím ještě posílím zadní část v autě, zřejmě pomocí repro Spirit S 160, protože za tu cenu mi nebude líto je kdyžtak vyhodit a nahradit něčím jiným :-) Dám je buď do zadních dveří, nebo do pátých středobasy a výšky na bok kufru.
    Basák zatím zůstal, poladil jsem zesík a je to lepší, tak mu ještě dám šanci :-)
    Uff, zase jsem se rozepsal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  11:21

    « Re: To Mracek

    ALL- vsak jo!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.01  09:41

    « To Mracek

    Já to původně v úmyslu neměl. Chtěl jsem tam dát pěti kanál EA 490-200. Bylo to přání zákazníka. Musím ovšem dodat, že udělal dobře.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…