Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.12.01  09:41

    « Re: zvuk

    Nautilus, ach joj, tie som pocul, to by som si tiez dla povediat :))) Ale v aute by mi asi neladili s interierom ;)
    To luf: Ten zosik mozes kludne napajat z jedneho linkoveho vystupu, nieje s tym ziaden problem. Ja to mam tiez tak. Niektore zosiky maju dokonca moznost nastavenia z ktorych vstupov maju brat pre ktore kanaly signal. Ja taham z jedneho vstupu predne a zadne repro a potencialne aj sub.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.12.01  08:46

    « Re: zvuk

    Je to ta rada Nautilus, kterou asi budete jiste znat, pokud se o to alespon trochu zajimate! Jo a jeste jedna poznamka k tem repro, obcas se mu tam stava, ze se clovek primo rozbreci z toho zvuku, je to totiz fakt zazitek na cely zivot!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.12.01  08:45

    « Re: zvuk

    AC, ale jiste ze repro velkeho prumeru nemusi hrat lepe, vse je dano konstrukci beden, to myslim i vcetne vyhybek, puzitych materialu a reproduktoru, vytlumeni prostoru atd...! Taky znam par vynikajich regalovek, ktere maji fascinujici zvuk! Nejlepsi repro co jsem kdy slysel byly BW za 500t.Kc, napojeny na vynikajici zesilovac a hraly pres gramofon! Tim zvukem byl clovek primo dojaty! Nikdy vic jsem neslysel lepsi zvuk a to jsem slysel i bedny za 2 mil. Kc! Ale o tom, jak jsou ty bedny kvalitni svedci to, ze se pouzivaji v nahravacich studiich! Ty repro jsou muj sen a za ty bych je klidne vymenil... :-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  20:57

    « zvuk

    Výsledný zvuk jakéhokoliv zařízení je dán nejen kvalitou (a tím spojených všech faktorů) reproduktorů, ale i konstrukcí "beden". Tím mám na mysli nejen kostrukci jako takovou, ale i výhybku. Odborně erudovaným nemusím vysvětlovat pojmy, jako je např. stojaté vlnění. I amatérům však je jasné, (nebo by mělo!) jak pracuje výhybka. Kdo nezkusil laborace s touto částí nízkofrekvenčního řetězce asi neví, jak obrovský vliv na výsledný zvuk má. Nejen že vhodným nastavením mohu potlačit "příliš znějící" tóny, ale i celý zvuk naladit svému uchu. To není slogan málo úspěšného výrobce, ale zkušenost. "Ostrý" zvuk výškového reproduktoru se nechá upravit tak, aby majiteli vyhovoval. Omlouvám se za to, že jsem se trochu rozepsal, ale upozorňuji neznalé, že průměr membrány reproduktoru není zárukou jeho schopnosti přenášet nízké frekvence v patřičné úrovni. Opět se dostávám k účinnosti, která je velmi důležitou veličinou!! Skutečně erudovaný prodejce jistě ochotně poradí, co "bude hrát". PS: Slyšel jsem relativně velké bedny jisté renomované firmy, které nesahaly ani "po kotníky" bedničkám polovičního (možná menšího) objemu jiné firmy, určitě méně známé. A to plocha membrán basových reproduktorů byla nesrovnatelná (samozřejmě ve prospěch větších beden).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  19:16

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf a jeste neco, pokud bych ti dal vice repro vedle sebe a zapnul ty jedny, tak se vsadim, ze nerozeznas, z kterych beden ten zvuk vychazi, protoze tak kvalitni jsou ty bedny! Rozdil mezi regalovkama a sloupama je ten, ze slopupy dokazi hrat spodek, co regalovky ne! Neni to o sykavkach a podobne, mam na mysli kvalitni regalovky a kvalitni sloupy! Sykovky jsou delany nekvalitnima reproduktorama a o techto bednach se nebavim(Sony Technics, s odstupem Jamo...)! Ze zvuku co ma moje domaci kino naskakuje fakt husi kuze, verim, ze jsou i lepsi, ale ne o moc, alespon co jsem mel moznost slyset, tak zadne kino nehralo vylozene lepe a to jsem poslouchal na vystave High-end, kde byla kina pres 1 mil. Kc!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  19:06

    « Re: 4/2ch amplifier

    A jeste jedna vec, sirokopasme repro nikdy nemuze hrat tak dobre jako dvou a vice pasmove a to z fyzikalnich duvodu! Ano je sice mozne, ze repro jednopasmove za 100tKc bude hrat stejne dobre jako dvoupasmove za 20tKc! Ale v te cenove skupine nikdy nebude konkurenci!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  19:03

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf-tak zrovna znacka THX je znacka kvality! Zesilovace THX patri k tem nej co jde koupit, pokud nepocital audiofilni zesilovace s cenama okolo 500tKc!Kvalitni zesilovac s THX nesezenes za mene nez 40 t. Kc a i ty jsou oznacovany THX Select, protoze nesplnuji normu THX Ultra, ale porad lepsi nez normalni zesilovace! Svetova spicka v techto zesilovacich je firma Marantz nasleduje Onkyo a Harman/Kardon! Zbyle zesilovace jaksi pokulhavaji! A to vubec nemluvim o firme Sony! Vsechny me veci mam overene a vyzkousene od jedne osoby, ktera je svetoznamy odbornik pres HIFI a ma i svoji prodejnu techniky! Kdyz u toho cloveka si byly stezovat na to, ze neobjektivne kritizuje predni odborne casopisy, tak je nechal si poslechnout jeho poslechove studio. Ti lide si pak sedli na zadek a rikali, ze takove rozdily, ktere zde byly slyset, nejsou vubec v jejich studich poznat! Sam jsem se kdysi rozhodoval pro koupi repro k domacimu kinu a chtel jsem koupit ty Missionky, ktere byly oceneni cenou EISA jako spickove repro! Pri poslechu a srovnani, ty repro vubec nehrajou a sma mi rekl, ze pokud najdu ve stejne cenove skupine repro, ktere se vyrovna tem, ktere jsem koupil, tak mi osobne vrati vsechny penize nebo da to, co budu chtit! A to uz mluvi samo za sebe! Jinak ano jsou zesilovace jen pro HIFI a ne pro domaci kino, ale je jen malo zesilovacu, ktere umi oboje!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  18:03

    « Re: 4/2ch amplifier

    mracek - nechcem ti kazit radost, ale zrovna oznacenie THX ma moc nepresvedci o kvalitach nejakeho domaceho kina. Mam taky pocit, akoby bolo vyhradene pre urcitych vyrobcov a ostatni nan nemali pravo absolutne nezavisle od kvality (ale mozno zavile od penazi, ktore su ochotni za certifikat zaplatit). Moj pocit je proste takyto a davam viacej prednost vlastnym usiam a subjektivnym vnemom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:57

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - je to ten isty clovek a jeho auto. Ibaze ked som bol u neho, zosik pohanal repraky a woofer bol polozeny na polici v garazi. Ja ti verim, ze SW patri do auta, ale ja sa mu snazim vyhnut a moje dovody su jasne. Zvuk, aky pozadujem, speedy v aute mal. Ja idem navyse ozvucit aj zadok, dufam ze tym nic nezmrvim, je mi iba luto vyhodit repraky za 1800ATS do kosa (alebo do suflika). A nikto mi nemoze tvrdit, ze ked budem SW chciet, nemozem kupit zosik 1x300W a pripojit ho nan.

    Chcel som iba tri veci:
    1, nazor na RTO, ten uz mam a nasadil si mi chorbaka do hlavy
    2, Co sa stane s mojim koncakom na radiu
    3, Co stratim okrem faderu tym, ze z jedneho line-out budem napajat 2xline-in
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:46

    « Re: 4/2ch amplifier

    Mracek - to je presne to: ziadne tebe zname repro. Ale ja som take raz davno videl v jednom hi-fi studiu. Sirokopasmove repro, ktore zahralo vsetko, od krasnych jemnych vysok az po vybuchy rakiet v nejakom sci-fi filme. Iba sa stazovali, ze si ich asi nikto nekupi, pretoze stoja hroznu kopu penazi. Bohuzial si nepamatam znacku, ale chlapik tvrdil, ze tato firma vyraba zasadne sirokopasma!
    S tym porovnanim, presne to potrebujem, zvuk ktory je presne tam, kde ho clovek caka. Nie aby to znelo ako zo suda alebo spoza tazkeho zavesu ale ani aby vysky zvucali a sykavky sa nedali vobec pocuvat - takze kvalitne male regalovky. Mam znameho, co vyraba vlastne vyhybky k reprakom, preraba bassreflexy na kupovanych repro, vyraba vlastne reprobedne a tak podobne, pretoze je totalny maniak na kvalitnu muziku. Prial by som ti pocut jeho domace kino, vacsina skutocnych kin nema sancu. Bohuzial o ozvucovani mojho auta nechce ani pocut, vraj auto sa kvalitne urobit neda :-) Aspon, ze ma naucil co mam pocuvat na reprakoch a co su najvacsie chyby na ktore si dat pozor. BTW otestuj si svoju aparaturu - pusti si nejake prirozdene zvuky a skus rozlisit, ktore su skutocne a ktore su z radia (napriklad spev vtakov v lese).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:36

    « Re: 4/2ch amplifier

    Jestli mluvíme o stejném člověku (neznám ho osobně) ale mail má speedy7, je to následující instalace - Radio Pioneer KEH-8600RW s CDmenicom
    Repro: Magnat Extrema216 v prednych dverach
    Sub 30cm JBL v uzavretej krabici zosik zatial prechodne dvojkanal. V tomto případě jsi přehlédl dvě věci. Magnat Xtrema (nikoli Extrema) je nejvyšší řada Magnatu. Hlavně jsi ale pozapoměl na JBL v kufru. To jsou ty basy. Auto je také Clio a o dvoukanálu píše: "přechodně". Myslím, že je to tentýž člověk. Znám i jméno, ale to myslím není důležité.
    MB Quart je myslím velmi dobrý základ, ale opakuju. Bez subwooferu to nebude ono. K rachotu v autě dodám snad jen tolik, že moje aparatura dosávne téměř 1200 hudebních Watů. To samozřejmě nejde přežít déle jak několik vteřin. Mám také Clarion a na něm kolečko co ho zeslabí. Je to i o tom, že přes poměrně značný max. výkon mám i potichu velmi slušnýzvuk který neobtěžuje. Také mám děti, navíc manželku která nemá ráda hlasitou muziku. Často ale jezdím sám a pak se můžu vybláznit. A opakuju. Bez externího SW není zvuk kompletní. S žádnými reproduktory a s žádným zesilovačem.
    Zástupce Dynaudio pro Českou republiku sídlí v Olomouci. Mám to 25 km. Byl jsem se podívat na Car Hifi od této firmy. Je to super ale i Dynaudio vyrábí SW reproduktory do auta. Nemyslím že by to dělali kdyby to nebylo potřebné. Zvlášť když pořizovací ceny jejich Car reproduktorů začínají někde okolo 15000,- CZK.
    V každém případě bych do tvého Clia doporučil SW. Pokud bude v platě, nebude překážet ani kočárku. Trvám na tom, že SW k solidnímu ozvučení patří.
    Pro dnešek končím. Stavím se tu zítra večer a můžeme pokračovat.
    Kompletní sortiment Axton je k vidění na www.acr.ch.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:32

    « Re: 4/2ch amplifier

    Jinak jeste aby jsi mel prehled o tom SW, tak ten co mam home ma 38cm, 400W RMS a certifikace THX Ultra, jestli Ti to neco rika, pokud ne, tak oznaceni THX Ultra znaci vyrobky te nejvyssi kvality, ktere museji splnovat narocne parametry na dynamiku a vykon + dalsi spoustu veci! A je jen malo vyrobcu(vyrobku), kterym toto oznaceni bylo na zaklade dlouhodobych testu udeleno!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:26

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf, takze vlastne chces, aby to hralo jako regalovky a ne jako sloupy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:24

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf-tak to se pletes! Zadny mi znamy repro nedokaze zahrat to co SW, protoze pokud chce woofer klesat hodne hluboko, musi byt velky, na druhe strane, pokud je velky nemuze hrat vyssi kmitocty, to je duvod, proc vznikl nazev subwoofer! SW je woofer, ktery klesa za hranice wooferu! proto nikdy ani dvace 16cm wooferu nemuze klesnou tak hluboko jako jeden 30cm! Tento jev je prave nejzretelnejsi u domaciho kina, kdy i relativne velke basove reproduktory (20cm) musi byt nahrazeny vykonnym subwooferem o velkem prumeru a vsak tento woofer je schopny hrat jen kmitocty pod 100Hz, aavsak s velkou razantnosti! Tyto vykony musi podporovat i zesilovac, ktery je schopny trvale dodavat vysoky vykon u nizkych kmitoctu s minimalnim poklesem dB! Ze slabych repro nedokaze ani vysoce vykony zesilovac vykouzlit temer nic, zatim co ze spickovych repro dokaze spickovy zesilovac vytvorit spickovy zvuk! O domaci kino se zajimam pomerne dlouho(ne profesionalne) a mam urcite zkusenosti! Nyni jsem sestavoval sestavu jedne zname a nakonec se mi ji podarilo presvedcit ke koupi spickove aparatury za cenu bezne aparatury od Sony! Skoda, ze bydlis tak daleko, dal bych ti poslechnout domaci aparaturu, kde repro za 35tis. Kc predci vehlasne B&W za 300tis. Kc, ktere slouzi jako referenci reprosoustavy v jednom casopise( S&V). Dale bych ti mohl ukazat SW, ktery je schopen prenest nizke kmitocty tak zive a citelne, ze se bude trast zem a cloveku zacne strachy naskakovat husi kuze!
    Jinak ano, objem dela divy, avsak ten objem musi byt prispusoben velikosti reproduktoru, vystupu basreflexu nebo uzavrene soustave, nesmi se vyskytovat stojate vlneni, atd....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:12

    « Re: 4/2ch amplifier

    All - asi si prehliadol, ze potrebujem miesto v kufri na kocik, to ale aj znamena, ze sa bude so mnou v aute vozit mrnous, a nechcem, aby moje vlaste dieta v dospelosti nepoculo koli tomu, ze jeho otec chcel byt na zrazoch frajer, co ked pusti zostavu naplno, vyrazi na aute okna. Nic v zlom, ale mi pripada podstatne dolezitejsie mat cisty a jasny zvuk a verne podanie vysok, ako silne basy. To Clio hralo, mozno by si bol sam prekvapeny, take nieco som necakal ani ja. Dovtedy som bol relativne spokojny s tym, co som mal uz v aute, ale toto ma presvedcilo, ze bez zosika to nejde. Majitela najdes v rubrike Clio II, je to speedy7. BTW mam Clio 5D, radio Clarion+CD changer, repro MB Quart 13cm komponenty a repro MB Quart 16cm komponenty, MDF 19mm doma prichystanu na vyrobu zadneho plata a chyba uz len zosik a kabelaz. A este trochu casu, aby som to mohol dat dokopy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:07

    « Re: 4/2ch amplifier

    Blbnu, samozrejme ze ALL! :-))) Asi bych mel jit neco delat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:06

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf- ATX ma pravdu, tu desku najdes na netu a je to urcite dobry reseni a relativne levny!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  17:04

    « Re: 4/2ch amplifier

    Mracek - ale klesne :-). Sirokopasmove repro dokaze zahrat kvalitnejsie ako zostava SW+stredobas+vyskac. Komponentne sa vyrabaju iba preto, lebo rovnaku kvalitu si schopny dosiahnut za nizsiu cenu, ale vyhybky su zdrojom skreslenia zvuku. Pre porovnanie plocha 2*16cm je asi 400cm2, plocha 25cm SW je 490cm2, to nie je az taky velky rozdiel. A najma nie v Cliu. Dalsia vec - hi-fi woofery pre domace kino su vacsinou osadzane repro s priemerom 20cm a menej a obyvacka je o dost vacsia ako auto. S hi-fi v aute nemam moc skusenosti, ozvucenie obyvacky, kuchyne alebo zachoda by som zmakol, ale auto je uplne ine. Najlepsie by bolo, keby som si to mohol vypocut dokopy a podla toho sa rozhodnut, bohuzial to nejde. A tiez ma dost sokuju tie ceny za autohifi, za porovnatelne ceny mas klasicke hi-fi o dve triedy vyssie, cim to je?

    Dovolim si s tebou nesuhlasit, ze zvuk robia iba repraky. Myslim, ze podcenujes ulohu zosilovaca. Skus si to niekedy v nejakom hi-fi studiu, kde maju pripojenych viacero zosikov a reprakov cez switch. Mozno budes prekvapeny, co dokaze zo slabych repro vykuzlit skvely zosik a nopak. A niekedy si aj porovnaj bedne stlpove a bedne do police osadene tymi istymi reprakmi, ten objem robi divy. BTW zatial najlepsie hrali bedne DynAudio, velkost priblizne porovnatelna s 16cm do auta, objem odhadom 25l, ale nenasiel som zosik v rozumnej cene, ktory by ich vedel slusne rozhybat. Zostava musi byt vyvazena komplet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  16:56

    « Re: 4/2ch amplifier

    Nějak se mi nechce věřit, že by to Clio opravdu hrálo. Basy určitě nemělo. Nevím jaké máš auto, ale řešit se to všechno dá několika způsoby. Co takhle použití jednoho Line Out na dvoukanálový zesilovač a k němu připojit velké třímásmové komponentní reproduktory. Basáky aspoň 25 cm do plata, středy dolů do předních dveří a výšky někam nahoru. Podle auta.
    Nebo čtyřkanálový zesilovač, přední komponentní reproduktory, vyrobit nové zadní plato a osadit ho základní deskou Axton CAX 45 (je v ní 30 cm woofer, dva 16-ky koaxy, všechno včetně výhybek a kabeláže za 5500,- CZK). Půvabné na tom je, že máš přední i zadní reproduktory i SW a na pohon toho stačí jen čtyř kanál.
    Jestli to nemáš příliš daleko, stav se až budeš mít cestu kolem (Přerov). Ukážu ti, co dělají basy v autě. Když to osolím, vytlačí ti malý mozek nosními dírkami do kapsičky u košile. Trošku přeháním, ale dát peníze do lepšího ozvučení a neudělat externí basy mi připadne poněkud nedokončené. Hlavně proto, že cenový rozdíl nemusí být nutně nijak dramatický.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.12.01  16:39

    « Re: 4/2ch amplifier

    luf- Zadny repro neklesne tak hluboko jako sw! Ano, mozna se ti bude zdat, ze to ma basy, ale pokud na zkousku zapojis SW bude to jako nebe a dudy! Kup rovnou 5-kanal, rozdil neni velky!!! A budes mit kanal v rezerve! Co se stane, kdyz rozbocis line-out? Klesne vstupni signal do zesilovace, ale na tom zas tak moc nezalezi!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…