Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.02  05:35

    « Re: RTO

    Neznám tu značku nijak podrobně. Řekl bych, že je to takový průměr v dané cenové kategorii. Myslím, že je to americký výrobce a nebál bych se toho.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  22:59

    « Re: RTO

    co sa toho linky na Crunch tyka - co je to vlastne za znacku ?? Nieco som zacul o zosilovacoch, ale o reprach od nich som v zivote nepocul. Da sa tomu verit ???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  22:57

    « Re: RTO

    dik za vycerpavajucu odpoved - precitam si to este raz a poriadne zajtra :-) kazdopadne to, ze to asi nebudu HSK ale ESK som si uvedomil uz aj ja, pri blizsom pohladne na cennik Hertzu...:( Co sa montaznej hlbky u Fabie tyka - o tomto probleme viem... kazdopadne neviem aka hlbka by este bola prijatelna... tych cca 65-70 mm citam skoro pri kazdom reproduktore, ktory by mohol padat do uvahy...:(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  19:17

    « Re: RTO

    Myslím, že vzhledem k použitému subwooferu by to mohlo být i lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  19:16

    « Re: RTO

    Ještě se vy dva co nakupujete v Rakousku podívejte na [odkaz]
    Mohlo by to být zajímavé.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  19:01

    « Re: RTO

    Nejdřív bych okomentoval ten Hertz. Zesilovač asi bude H 420 a stojí tuším 8000,- CZK. HSK 165 jsou za 4800,- CZK a HBX 16 je za 7300,- CZK. Lepší by byl větší subwoofer. 16-ku bych si nekoupil. Pokud je to ale tato sestava za uvedenou cenu, je to geniální a asi by to chtělo koupit dřív, než to vyprodají. Zvlášť když odečteš Mwst. Jestli tam ale jsou reproduktory ESK a SW box EBX, nemá to valný finanční smysl pokud ti nevrátí Mwst.Nevím, jak velké clo bys platil.
    Rozdíl v napájení reproduktorů rádio : zesilovač bude velmi podstatný. 4x50 W u toho Sony je maximální výkon. Ve skutečnosti to je tak asi 4x15 W RMS (nevím to přesně, ale seknul jsem se max. o 2 W). Zesilovač (zůstanu u H 420) dodá (podle katalogu) 4x75 W RMS při napájení 13,8 V a zatěžovací impedanci 4 Ohmy. Z toho vyplývá, že zesilovač dodá výkon 5x větší. Rozdíl ve zvuku bude podstatný. A to nejen v hlasitosti, ale především v jeho kvalitě. Z toho také vyplývá to, že (podle mého subjektivního názoru) je podstatně důležitější kvalita zvuku na předních sedadlech. Řidič je přece v autě vždycky. Proto bych zesilovačem napájel především přední reproduktory. Pravda ovšem je, že je dost pravděpodobné, že si rádio s tak velkými Magnaty dost dobře neporadí. Takže ty by chtěly také zesilovač. Výstupy z autorádia jsou dané. Jestli se nemýlím, H 420 má i vysokoúrovňové vstupy. Pokud ano, zapojil bych reproduktory přes tyto vstupy, dokoupil bych H 210, zapojil ho na nízkoúrovňový výstup rádia a nechal ho pohánět subwoofer. Není to ideální řešení, ale je to schůdné. Fader by ovlivňoval i subwoofer.
    Dalším možným řešením by mohlo být použití HI/LO adaptérů které z vysokoúrovňových výstupů udělají linkové. Pak by šel připojit pětikanálový zesilovač při zachování všech funkcí rádia.
    Je ještě další řešení. Je jím použití některého levnějšího parametrického equalizéru. Např. Dragster DXP 201 (mají zastoupení ve Stockerau - nevím, jestli je správně pravopis) za cca 5300,- CZK nebo Helix HXE 100 za 7500,- CZK. Toto zařízení vytvoří z jednoho line out výstupu rádia 3 páry line out (front, rear, sub) při zachování funkce Fader která se pak ovládá na equalizeru. Navíc umožní rozsáhlé seřizování Equalizační křivky. Otázkou je, jestli není účelnější výměna rádia.
    Je tady ještě jeden háček. Reproduktor HV 165 (středobas ze sady HSK 165) má podle katalogu montážní hloubku 68 mm. Mohlo by se také stát, že to do dveří Fabie budeš těžko dostávat. Stala se totiž taková věc, že Attim montoval do Fabie reproduktory Axtron CAC 2.17 se stejnou montážní hloubkou a měl s tím potíže. Jistě ti rád řekne jak to vyřešil. Fakt je, že mi dovozce distančních kroužků pro Fabii (je nutné je vymněnit, původní jsou s reproduktory spojeny pevně) tvrdil, že umožní montovat reproduktory o hloubce 80 mm. Není to pravda. Jestli můžu radit, nejdřív se ujisti, že tam tak hluboké reproduktory dostaneš. Pokud ne, musel bys najít nějaké s menší montážní hloubkou. Např. středobas Hartz Space 6 má hloubku jen 39 mm a vnější průměr 167 mm. Neznám ale jeho cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.01.02  14:16

    « Re: RTO

    to luf:

    uz som ti sice pisal na autohifi.cz, ale kedze mi to vrta v hlave... : pisal si tam o akcii v mediamarkte na Hertz H402 + 16" komp.+ SW za 6000 silingov. Nevies prosim ta akekolvek blizsie informacie ? (na mediamarkt.at mi to nic k znacke Hertz nenachadza) Tie 16-ky su prepokladam HSK 165 ? A hlavne SW - je to HBX 16, 20 alebo 25 ? Do kedy moze ta akcia platit ?

    to all:

    ma niekto skusenosti s tymito SW ?
    Co si myslite o kombinacii do Fabie: predne 16ky zivene radiom, vzadu v mdf plate 20cm triaxialy Magnat XTract (uz kupene), v kufri SW, oboje napajane 4kanalom (2+1).
    Radio ma iba zadny line-out vystup, tj.nerad by som prisiel o fader - preto chcem nechat predny par na radiu. A samozrejme aj kvoli financiam - tj.
    je nejaka lepsia moznost (nez napr. spominane riesenie s hertzom) ako to ozvucit do max. 15-20tis.SK nakladov (tie 20ky neratam) ?
    Je podstatny rozdiel medzi napajanim prednych 16-tiek (povedzme ze to bude Hertz HSK 165) z radia (sony "4x50") a medzi napajanim z ext. zosilovaca ?
    (na tych original reprach mi hlavne vadia prilis agresivne a skreslene vysky - otazka teda je do
    akej miery (ci vobec) to moze byt vina zosil.radia a do akej vyhybky a reproduktoru). Dik za kazdy komentar.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.02  20:34

    « Re: Reproduktory Jensen

    Záleží, co od nich očekáváš. K High Endu mají hodně daleko. Nejlevnější je řada Explorer, pak Apollo, nejlepší je řada KS. Každý máme jiné nároky. Já osobně bych koupil když už Jensen, tak KS. Explorer jsem slyšel jen 6930 (ovál) a nějak mně nepřesvědčil. Zato je ale levný a slyšel jsem už i horší.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.02  19:21

    « Reproduktory Jensen

    Nemáte s nima někdo nějaký zkušenosti? Prodávají je v hypermarketu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.02  08:09

    « Re: RTO

    luf- original repro nic moc, spis nic nez moc... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.02  19:06

    « Re: RTO

    Luf - jestli nakupuješ ve Vídni, podívej se do Makro Marktu nebo Media Marktu. Mívají někdy zajímavé slevy. Produkty ACR (tedy i Axton) ale v supermarketech nenajdeš. Švýcarské vedení odmítá z několika velmi dobrých důvodů dodávat do marketů. Musíš hledat autorizované zástupce ACR. Mohlo by se ti to podařit na www.acr.ch.
    Brunox - všechno sepíšu a pošlu nejpozději zítra večer.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.02  14:57

    « Re: Muzika v Octávce combi

    TO: All

    Budu ti vděčnej za tvoje přímé info. Můj e-mail je brunox@seznam.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.02  10:42

    « Re: RTO

    All - asi ani nie, lebo ten tvoj Axton stoji v nemecku 205EUR a tento crunch v rakusku 190EUR, takze su v rovnakej cenovej relacii. Ibaze sa mi ovela viacej oplati doviezt ho z rakuska ako od teba, najma ked EUR priamo zarabam. Zatial som nenasiel, kde by sa dal kupit vo Viedni Axton (chodim tam pracovat a nie behat po obchodoch :-) ) Ked porovnam ceny, co mi napisal aTTim na autohifi, tak napr. Hertz H420 je v rakusku lacnejsi, ale aj tak je bohuzial nad moj rozpocet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.01.02  10:35

    « Re: RTO

    mracek - som Renaultista a jedno originalne mame v Megane. Zvuk je OK, ale vobec nesplna moje poziadavky na kvalitny zvuk. U predajcu som pocuval aj tu najvyssiu radu, co montuju a ta je celkom OK, ale mam pocit, ze za tie peniaze co za to pytaju to dokazem vybudovat kvalitnejsie. Ty si vymontovaval originalne repro z auta? Ake tam boli repraky, do Clia davaju Alpine. BTW jediny dobre ozvuceny Renault je Clio MTV, tam je to na dost vysokej urovni (ktoru sa chystam vysoko prekonat :-) )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  22:45

    « Re: Muzika v Octávce combi - to ALL

    Ta instalace v Octávce by mě moc zajímala ! Pošli i mě, please. Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  21:00

    « Re: RTO

    luf-nevim, zda jsi ho slysel, ale ja ho slysel v porovnani se Sony v cene pres 12t.Kc a hralo to temer stejne, mozna to renaultovsky bylo v necem jeste lepsi! Bylo to ve stejnych autech a navic to radio ma spoustu vychytavek, co se zvuku tyka a nema agresivni zvuk!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  19:51

    « Re: Muzika v Octávce combi

    Před nějakým časem jsem realizoval up grade muziky v Octavii Combi 4x4. U tohoto auta je to na delší psaní. Pokud tady necháš e-mail, něco ti o tom napíšu a přiložím pár fotek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  19:48

    « Re: RTO

    Mrackovi jsem sestavu navrhoval a zajišťoval montáž. Zajišťoval jsem i montáž kompletního Axtonu do VW Polo z Banské Bystrice. Říkal mi jeho majitel, že se mu bohatě vyplatí přijet montovat na Moravu. Prý v Banské chtěli 800,- SKK/1 hod. práce. Firma, která mi takové zakázky zajišťuje chce 200,- CZK/hod.
    Crunch se do Čech nedováží a tak ho neznám. Obecně platí, že čím drašší, tím lepší. Pokud mám náhodou pravdu, bude ten Axton o dost lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  19:38

    « Re: 10cm repro

    To Roberto: nech tady e-mail. Pošlu ti podrobnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  18:16

    « Re: RTO

    mracek - radio mam urcite kvalitnejsie ako ty :-) Originaly co dava Renault za vela nestoja.
    all - ty si mrackove auto pocul hrat? Co tomu hovoris? Dnes som pokukoval aj po Crunch V3004, vyjde ma na asi 6000SKK, co je neporovnatelne s tym Axtonom. Ako ale bude na tom so zvukom? Stoji to za tie usetrene peniaze? BTW zalozil som aj temu na autohifi.cz, tam je moj momentalny rebricek zosikov, ako som si ho zostavil z aktualnych ponuk, skus sa mi na to plis pozriet.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…