Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    27.01.99  09:14

    « Clarion

    Jsou fakt dobrý. Já ti je seženu za slušnou cenu, kdyby jsi po něm toužil/nejenom Clarion/. Samozřejmě originál zabalený, se záručákem českym a účtem. Např. ARB 2370R už má RDS EON, Auto Reverse, odnímatelný panel atd. V obchodě stojí 5 945,-Kč já ho seženu o 1 000,-Kč míň. To je jen příklad jednoho levnějšího kousku, jinak není problem za 20 000,-Kč :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.99  09:04

    « Re: ujo

    Najprv na temu tych Blaupunktov:
    Ak nepotrebujes Dolby, tak Montreux(RCR127),
    ak by si chcel aj Dolby tak Melbourne(RCM148)- ten ma aj DO na volant.
    Uviedol som naschval stare modely, nie tie nove "usmievave". A namontuj di ho tak, aby ho zvonku nebolo vidiet (napr. do priecinka pred spolujazdcom), lebo nasi zlodeji sa pred "vyplazenym jazykom" nezastavia.
    Alebo si kup Malagu (RCR127), to je to iste ako Casablanca ale s odnimacim panelom. Je ale asi o tisicku drahsi.
    Na temu nespokojnosti s Philipsom: To co som napisal, plati samozrejme len pre modely z poslednych cca. 2 rokov, pred tym to bol naozaj dost velky odpad. A este jedna bolest Philipsu (aspon na Slovensku) - mizerny servis, neochota, buzeracia... . To, ze sa radio hreje, nie je zavada, povolena teplota na povrchu je 65 stupnov (to uz tam neudrzis ruku), autoplastom by to nemalo robit problemy. A to, ze blbne kazetak, to je problem toho blbeho servisu. Keby bol totiz normalny, tak Ti to raz opravia a je po probleme. Ale na novych modeloch s full-logic kazetakom (iny ani nekupuj) sa uz ani nema co pokazit. Upozornujem - mechanika je hlucna pri zmene rezimu, ale to nie je zavada. Pri prehravani je tichucka.
    Zdravim
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.99  08:47

    « Re: Poraďte jak udělat vstup na MD, CD. Ozvučení Sierry komb

    Na temu celneho vstupu: je to teoreticky mozne ale ak by si to chcel mat poriadne tak by to stalo viac nez nove radio a predpokladam ze vacsina ludi by Ti to sfusovala.
    Pokial trvas na MD discmane a starom radiu a bude Ti stacit ta kvalita, pouzivaj adapterovu kazetu. Ale upozornujem vopred na to, ze zvuk bude priserny.
    Na temu reprakov: Podlozky (medzikruzky) z MDF si nakresli, daj si ich vyrezat u stolara a nastriekaj chlpatym sprayom (dostanes napr. v Radiobastleri). Nezabudni vystriekat aj vnutro dveri, ale si predtym dobre pozakryvaj mechanizmy zamkov, stahovania okien apod.
    Zdravim
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  22:48

    « Clarion .

    Před dvěma lety jsme ve firmě koupili první Clarion . Od té doby všechny naše auta jej mají k plné spokojenosti .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  14:37

    « Re: ujo

    Philipsa mam ted a nejsem moc spokojeny.
    Pri "delsi" ceste se prehriva a kazetak zacne blbnout.
    Apropo Blaupunkty. Jaky typ (radio s MC) bytse mi doporucili ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  12:51

    « Re: ujo

    Tento nazor, ze Grundig a Philips nie su dobre, je velmi rozsireny. Nebudem Ta presviedcat, treba to jednoducho vyskusat a uvidis, resp. zapocujes. Inak, ad Blaupunkt, mas pravdu, na ten som zabudol, je velmi dobry. A ked neveris Philpsu, tak si uvedom, ze vacsina autoradii od vyrobcov aut su v skutocnosti Philipsy a napr. VW Gamma je velmi dobre. Ak chcete naozaj dobry zvuk v aute, bez zosilnovacov sa to neda, udavane vykony autoradii su merane za takych podmienok, za v aute sa to nikdy dosiahnut neda. Autoradio 4*40W je realne tak 2*15W. Caute
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  12:46

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    Rozhodne si tam daj Blaupunkta. Cau.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  12:15

    « Poraďte jak udělat vstup na MD, CD. Ozvučení Sierry kombi

    Mám v autě starąí, ale na svou dobu velmi dobré rádio Pioneer KEH 5400, model 94 (na CrO a metal do 18 Khz), ale nemá ľádné vstupy. Nechci kupovat nové, ale chtěl bych tam přidělat čelní vstup na MD discmana. Jde to? Pokud by to bylo komplikované, asi mi nezbude neľ koupit radio s MD od Sony (470,- DM).
    Dále se chci zeptat na moľnosti ozvučení Sierry kombi, kde jsou dosti mělké dveře. Hledám umístění na repro Pioneer 1760 (třípásmové, 16 cm, hloubka asi 14 cm). Jsou k mání distanční podloľky pod repro k zabudování do mělkých dveří? Kdo poradí na Moravě?
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  11:44

    « tip na nákup - dobré ceny

    Ahoj fandové do muziky a hifi. Mám pro vás tip na dobrý nákup za ą* ceny v Německu.
    [odkaz]
    [odkaz]
    Jedná se o stejnou firmu Hifi Components Bernhard Vehns. Ceny mají tak nízké protoľe kaąlou na oficiální doporučené ceny Sony, Panasonic atd. (např. Video Panasonic HD 660 tam stojí 699 DM atd.)
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  09:19

    « Blaupunkt

    Jo je to otázka vkusu. Je fakt, že ovládání má vydařenný. Mě se zase desing Sony líbý, ale nechtěl bych ho ani zadarmo. U Sony platí za málo peněz velká výbava jakž takž zvuk /spíš takž :-))/ a prd životnost :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  09:04

    « Re: ujo

    Mne pripadnou naopak Blaupunkty velice hezke a dobre ergonomicky vyresene. To Sony toho umi asi dost, ale vzhled nic moc. Ale zase ma dalkove ovladani.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  08:49

    « Octavia

    Jestli je Ujo od fochu tak ti určitě neporadí Sony :-))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  08:46

    « ujo

    Celkem s tebou souhlasim, že je Alpine jednička o tom není pochyb, ale že by Grundig a Philips měly být na druhé pozici brrr to jsi se zřejmě překlepl. Tu čtyřku co jsi tam vyjmenoval bych dal určitě před Grundig a Philips a ještě bych tam dal ošklivý Blapunkty který hrajou velice solidně /některý :-))/. Já věřim, že ti ten tvůj Philips hraje dobře, ale já mám k němu dost výhrady jako ke značce moc "trvanlivá" značka to zrovna neni. Jakous takous vyjímkou jsou jeho TV.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.99  08:41

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    Diky, Ujo.
    Hledam jednoduchy radio s MC a rozhoduju se mezi Sony (XR5800RDS) a nejakym Blaupunktem.
    Kdyz jsi od fochu, porad. Diky. Alebo vdaka :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  16:34

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    To je samozrejme tučný podvod, môžeš si tam dať hocičo. Problém je len v tom, že Škodovka prevzala asi zvyk od VW koncernu a má prehodené medzi sebou 2 piny na ISO konektore, takže ak na to rádio zvyknuté, tak Ti napríklad nepôjde vypnúť alebo zapnúť, alebo Ti budú vypadávať po vypnutí rádia predvoľby (je prehodené trvalé napájanie s napájaním cez kľúčik). Ale napr. Philips má na to taký prehoditeľný mostík na zadnej stene (niektoré modely), na iné sa dá kúpiť za pár korún redukcia a úplne na každom sa to dá prepojiť priamo prehodením káblov. Inak predajom Car HiFi sa živím, tak som dosť v šoku, čo tu niektorí z Vás píšu, to sú nevídané bludy. Napr. prenos 30-50Hz: 30 Hz Vám nezahrá ani 90% stĺpových bytových bední o objeme niekoľko sto litrov. A v aute jedine veľký klasický subwoofer (žiadn tuba ani hríb) do uzavrdetej ozvučnice presne predpísaného objemu a nie do kufra. A aspoň 400W zosilňovač, lebo vzhľadom na vnútorné rozmery salónu v aute je tam už na takejto frekvencii zúfalý pokles.
    Lacné CD do auta: Nová CD mechanika od PHILIPS-u (a používajú ju všetky európske značky) je tak riešená, že CD vôbec nepoškodzuje. A čo sa týka odolnosti voči preskočeniu: Mám vo Felicii, ktorá je dosť tvrdá, taký dosť obyčajný PHILIPS RC659 a nepreskočí ani pri jazde cez koľajnice ani cez rolety atď..
    MD od Sony či nie od Sony: Všetky črevá sú aj tak od Sony.
    SONY: Je to síce dosť veľký šmejd, ale rozhodne vysoko nad Pajácom, ktorý žije len z mena. Je fakt, že zvuk SONY je dosť hrozný, ale väčšina ľudí to chce práve tak, ako to znie u nich.
    Zvuk autorádií celkove: Neprekonateľná jednotka je Alpine (aj tie najlacnejšie modely!!!), potom pár amerických značiek v nepríčetných cenách, potom Grundig a Philips (zhruba na rovnako, ale Grundig má príšerný design a je dosť poruchový), nasleduje JVC, Kenwood, Denon, Clarion, potom všeličo iné a na úplnom a zúfalom konci to, čo sa najviac predáva - Sony a Pioneer.
    Zdravím
    P.S. Skutočne, ak chcete do auta niečo simple, hlavne dajte za repro viac ako za rádio a nebojte sa "komerčných" (ale len európskych) značiek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  16:15

    « Re: Re. Máte zkušenosti s novým Blaupunktem?

    Si asi dosť blbý, lebo si myslíš o účastníkoch, že sú blbí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  14:55

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    Prodavac Skodovek mi dal seznam schvalenejch autoradii a tvrdil, ze pokud si do Octavky dam nejaky jiny radio, ze se mi muze stat, ze mi bude blbnout elektrika. Slysim to poprve, ale on stale tvrdi, ze ma pravdu, i kdyz mu moc neverim.
    Na tom seznamu jsou nektere Blaupunkty, Grundigy, Philipsy a ctyri Sony (XR5800R, XR-c6100R, XR-c5100R a XR-C4100).
    Co vy na to ?
    A co na to Sony XR5800R ? (Proc je 5100 na prd ?)
    Prosim konkretne. Diky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  14:54

    « JVC

    Byl jsem v sobotu v Německu a jen tak pro zajímovost jsem tam koupil kámošovi autoradio JVC 3000. Znalci už vědí, že dostalo EISA. Je to single přehrávač jak CD tak minidisků. Jediný na trhu. U nás stojí 34 990,-Kč. Já ho tam koupil i po odečtení daně za 25 000,-Kč. Jel jsem sice pro Denon, ale za ty prachy :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  14:02

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    Pokud můžu doporučit tak po koupi rádia vyhoďte původní repráky a dejte tam jiný. Nedávno jsem přemýšlel, že bych vyměnil rádio v Octavii a nakonec jsem vyměnil originální repráky za jiné, a ejhle ono se to rozehrálo a to dosti výrazně. Výsledný zvuk o 100 % lepší. Jinak Sony 5100 je na prd, opravdu se vyplatí něco připlatit a koupit aspoň 7200.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.99  07:54

    « Re: Sony

    Chtel bych videt, jak ti predni (5 1/4 nebo 6 1/2´´) repro vykouzli 30Hz!!! Zkus si prepnout vyhybku na zesilovaci na 50Hz - co slysis?!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…