Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  10:35

    « Re: Sony

    XR-C5100 je smejd hlavne prijmovymi vlastnostami tunera a trocha aj zvukom, ked to chces konkretne. Spolahlivost ujde, vybava je top.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  10:34

    « Re: Repraky

    ARN 6618 aj ARV 104 su repro do bytovych bedni. Uskalia pouzitia v aute:
    1) do auta nikdy nie 8 ohmov, lebo je tam nizke napajacie napatie
    2) nizka citlivost
    3) membrany nie su odolne voci vlhkosti
    4) ARN 6618 musis dat presne do objemu 15-30 litrov
    5) ARV 104 su fakt trosku velke na osadenie do auta. Autovyskace maju Sr alebo Nd magnety a su malicke
    Nikdy sa nesnaz pouzit v aute repro ktore nie je urcene do auta (snad s vynimkou subwoofera).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  10:00

    « Re: Sony

    Čiastočne s Tebou súhlasím, ale: nie každý má možnosť kvôli ideálnemu usporiadaniu reprobední vypratať obývačku a urobiť z nej akustickú komoru, resp. vyrezať napr. v obývačkovej stene nové diery na bedne.
    Ale k autu: myslíš, že vnútorný priestor auta je dostatočne veľký pre perfektnú reprodukciu? Podľa mňa nie. Ďalej: Nemyslím si, že veľa vodičov trávi väčšinu času v aute pokojnou dlhou jazdou vo veľkom a tichom aute, kde môže vychutnať dobrú reprodukciu. Šofér z Felície, behajúci väčšinou po meste, má v tom hluku a striehnutí na premávku iné starosti, ako sa oddať iba muzike. Pre mňa je v kopcovitých terénoch dôležitá citlivosť, perfektné AVC a spoľahlivosť. V hlučnom Favorite nemám šancu kochať sa hi-fi muzikou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  09:32

    « Re: Sony

    Vidim, ze se tu seslo par lidi, ktery trochu do car-hifi videji. OK,zopakuji svuj dotaz: chci dat do zadniho plata 2 x 12´´ free-air subwoofery a zapojit je paralelne do 2 Ohmu. Zesilovac mam Kenwood PS-400M - podle vyrobce dava 600W sin pri 2 Ohmech. Co vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  08:09

    « Re: Sony

    fakt mi to neda...pri tom akym sposobom pocuva doma 99%vlastnikov hifi vezi,aparatov,atd.,by som si vobec nerobil starosti,ci to hra lepsie v aute,alebo doma v obyvaku.Skladacka za 50tisic a repro k tomu za 10-12tacov.Som si isty,ze urcite ma lepsi zvuk ten v aute,co to berie vazne a da si zalezat na montazi.NA TOM TRVAM.Tych 99% nikdy nepoculo,aky kvalitny aparat maju,pretoze im nikto nevysvetlil ako treba rozmiestnit bedne,a na co ich maju postavit...Pripadne ich kupili lacnejsie od "odbornika" a nedajboze aj "upravene".Ale spät.
    Myslim,ze by ste boli v soku,keby ste raz v zivote poculi FAKT KVALITNE prevedenu montaz.Ja som pocul nieco,co sa tomu uz dost blizi a viem,ze ma zmysel dat peniaze do KVALITNYCH-bohuzial dost drahych reprakov,zosilov,kapacitorov a hlavne AUTOANTEN!
    /i ked to mozno prazakov nemusi trapit/.A to je iba 20% uspechu.potom "niekto" zabije dva tyzdne jednoduchou montazou /zaklad je vyhodit "to plato-aby to nerezonovalo"/ a dalsi tyzden vyladovanim zvuku.A potom to hra trosku dobre.KVALITNA instalacia je o dost narocnejsia.Ale bavime sa o spickovej hudbe "lepsej ako v beznom obyvaku".
    Normalne osadenie reprakov do pripravenych otvorov /ved je to take jednoduche/ je o niecom uplne inom. Miro. p.s.UJO:mmoncol@telegrafia.sk
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  22:42

    « Sony

    Pozerám na Vaše príspevky a niektoré ma udivujú. V prvom rade si myslím, že baviť sa o super hifi vlastnostiach a prenosoch v aute je trochu ...., pokiaľ sa nevozite v Rollse. Ak chcem počúvať skutočnú kvalitu, sedím doma v tichu pri veži a nie v hluku na ceste. Ale to je vec názoru. Dôležitejšie kritériá sú podľa mňa stabilita AVC, otáčok prehrávača, citlivosť. Z repra 13 cm jednoducho poriadne basy nedostanem, kým neprestanú plati elementárne fyzikálne zákony. Pri 2 reprákoch vpredu - bývajú väčšinou niekde pri nohách, si bez výšok - výšky sú dosť náročné na smerovosť. Doma si tiež nedáte výškáče pod nohy, ale do úrovne hlavy. Ale uznávam - existujú " hifíci", čo rozoznajú kvalitu CD a klasického LP.
    P.S. Doposiaľ nikto nepovedal, prečo je SONY 5100 šmejd. Iba že je šmejd. V čom ? Zvuk, spoľahlivosť ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  21:39

    « Autorádio .

    V Makru se dájí koupit některé modely autorádií od různých výrobců za mnohem menší ceny , než od oficiálních značkových prodejců . Rozdíl v ceně bývá někdy 2 - 3.000,- kč . Výběr není zrovna velký , ale dá se i vybrat .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  21:25

    « Re: Repraky

    Mám volné repro Pionyry 16mm dvoupásmové , nepoužité . Cena by byla 1.200,- kč . Na výkon se musím podívat . Napíši zítra , jestli budeš mít zájem . Jinak jestli máš možnost tak se běž podívat do Makra . Dají se tam pořídit mnohem levněji než v obchodě . Aspoň v Ostravě to tak je.
    I tady tyto jsou z Makra a stály 1.500,- Kč .
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  19:20

    « Repraky

    Máte někdoo představu jaký, kolik a kam reptáky do Felicie (krátké). Koupil jsem si Teslácký ARN 6618 jako basáky a ARV 104 jako výškáče. Chci je dát do zadního plata, ale hodně lidí mi to rozmlouvá(rezonance), navíc prý mají být výškáče v predu nebo ještě lépe v předu i v zadu. Ale kam je v předu dát! JO a nebyl by tip na dobrý a levný dvoupásmový repr. do dveří Děkuji moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  17:03

    « Re: ujo

    Kolega Risa, nech je to s tou reklamou ako chce, nemyslel som to zle, ale podla mna toto je rubrika na poradenie sa a nie na predaj. A ksefty ako Tvoj nicia solidnych obchodnikov, co predvadzaju, montuju atd. Ono to potom vyzera tak, ze niekto si to v "kamennom" obchode otestuje a potom kupi u Teba, vies. Sorry. Nehovoril som o zahodeni radia bez predneho kanelu, ale bez karty. Ak poznas niekoho, kto rozchodi kartoveho Blaupunkta (nie kodoveho!!!), tak Ti gratulujem. Ale mas pravdu v tom, ze ak by mi niekto chcel predat kradnute radio, tak ho bez milosti natrem. Rad by som videl, ako sa budes tvarit, ked Ti bude niekto predavat Tvoje vlastne radio. Takze nic v zlom a cau.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  16:48

    « Re: Miro

    risa,risa...bol by som fakt nerad,keby sme si zacali nadavat ako je dobrym zvykom u inych tem...
    ja som stastny ako pes,ze je tu zopar ludi,co sa zaujimaju o muziku v aute-nechce sa mi cakat zopar desatroci,kym ludia pochopia o com to cele je.Hi fi je moj konicek aj zamestnanie a ked sa ti zda neuveritelne,ze Denon je Haitai,tak si rob dalej vlastne usudky.Nech ziju iluzie.Skor by som
    Haitai obdivoval,ze su taki dobri,ze to ludia kupuju pod znackou Denon,a nepoznaju rozdiel-aj ked to take ciernobiele zasa nie je.
    A nie je to ani take neuveritelne.Blaupunkt ma svoj prvy CD changer az od tohoto roku.Doteraz to boli prezlecene Kenwoody.A co povies na to,ze komponenty od Denonu sa montuju u Vas v Cechach a potom si ich zhyckani Nemci kupuju a chvalia...
    Alebo na to,ze 50%vsetkych minidiskovych mechanik na svete je od Sharpu-zbytok je Sony.Schvalne sa pozri do Clariona co tam je...Na margo obchodov "zozeniem o tisicku lacnejsie"-som za,pokial obidvaja-kupujuci aj predavajuci-vedia co cinia...
    ale na nasu firmu volaju denne ludia "viete ja som to kupil pod rukou/doniesol z Nemecka/ukradol/nasiel...a opravite mi to?" sväta naivita.A este sa tesi,ze mu to aspon doteraz hralo urcite lepsie,ako keby to kupil u seriozneho obchodnika.Ked vidim ako "odbornici" zaobchadzaju so svojimi autoradiami,tak fandim vsetkym "vyhodnym nakupom"....ale bavme sa o dobrej hudbe v aute.Miro.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  15:49

    « Re: Co do Octavky Combi ?

    Sony 5100 je na nic, když si pustíš řadu 5xxx a 7xxx tak ve zvuku, v kvalitě tuneru - citlivost atd. je dost rozdíl. Měl jsem 4750 a vyměnil jsem ho za 650 (což je to samý jako 7200) a je to opravdu rozdíl. Jinak cenově poměrně dobrý co se týká poměr cena/kvalita je 8100 i 9100.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  13:50

    « Re: ujo

    Jo díky Vlasto, ale myslim, že v tomhle případě se nějak rozepisovat jé zbytečný /jestli tohle je kšeftování/ protože to by jsme skončily jak ta naše slavná rubrika "kdekoliv ...přes 200km/h". Já jsem si udělal jasnej úsudek, ty taky. Jinak nevim Ujo proč když někdo ukradne autorádio bez předního panelu ho musí hodit do popelnice, ale ty raději někoho natřeš než abys použil hlavu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  10:55

    « Re: ujo

    Hele Ujo, nevim odkud jsi sem vykvet, ale Risa tady nedela zadnou reklamu! Jestli chces solidni car-hifi, muze ti je sehnat za zajimavou cenu se zarukou! Ja jsem od nej koupil 4ch zesilovac Clarion asi o 2000 levneji!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  10:53

    « Re: ujo

    Kolega anonym, proti usmievavým nič nemám, len sa mi nepáčia designovo. Nevýhoda karty je v tom, že zlodeji to nepoznajú (je to samý narkoman s vygumovanou hlavou) a šlohnú Ti rádio, ktoré im je na nič a potom ho hodia do kontajnera. AD odnímací panel pri Philipse: to, čo tam Miro popísal, platí len pre tie modely, ktoré majú odnímateľnú len časť panelu, a aj z tých len pre tie najväčšie lacáky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  10:50

    « Re: ujo

    Prepáč Ríša, že Ti tu kazím Tvoje násilné tlačenie Tvojich pokútnych kšeftov. Skús inzerovať ako obchodník a nepoužívať toto DF ako svoju bezplatnú reklamu. Miro: Sony je zaujímavé pri top-modeloch ako XR-C900 alebo MDX-7900, ale v strednej triede je to šmejd. Ak chceš vedieť, odkiaľ som, nechaj na DF svoju mailovú adresu, napíšem Ti. Na rozdiel od horeuvedeného tu svojej firme reklamu robiť nechcem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  08:58

    « Miro

    Sony je dobrý a Denon je přezlacenej Haitai. Tak to je fakt bomba. No chtěl jsem se tu rozepsat, ale já myslim, že si každej udělá obrázek sám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.99  08:04

    « Re: ujo

    no to som rad,ze sa konecne rozbehla doskusia.
    uz som si myslel,ze v cechach mate iba Matos a inak necitate ani stereo.
    -do tej oktavky kombi si mozes dat co chces.je to blbost,ze iba vybrane typy.zalezi len od poctu Tvojich kreditnych kariet
    -a Sony je dobryyyy...neberte mi ho...robili super veci pred par rokmi /ale to je vseobecne/
    -UJO-odkial si? prvy clovek co vie o com pise-ked odratam podomovych obchodnikov,co neveria ze DENON je prezleceny Haitai..../nic ve zlym hosi!pro mne cikan jako cernej.../
    -ale tomu PHILIPSU fakt nemozem prist na chut! i ked je pravda,ze sa standardne zamaskovany predava vo vela vozoch/spolu s Grundigom/.odnimaci panel ktory sa da nahradit zastrcenou zapalkou-a radio fachci dalej...to je napad!
    -a ozvucit sa da cokolvek!rozobrat-vystriekat penou-osadit do mdf-ky -a hlavne dat peniaze za REPRAKY!nie za imitaciu dreva na celnom paneli...
    no zbohom zasa sa musim krotit.....Miro
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.99  13:23

    « Re: ujo

    Diky, Ujo. Co mas proti tem usmevavejm ? Neco neni v poradku ?
    A neni lepsi karta nez odnimaci panel ? Kdo se s tim ma vlacet ?
    DO na volant bych bral.
    Jinak, muj prodavac mi stale tvrdi, ze do Octavky si mohu dat pouze nasledujici typy Blaupunktu:
    Amsterdam,Caracas,Dakota, Lugano,Malaga, Milano, SanDiegoDJ, Sevilla, Valencia, Verona.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.01.99  09:16

    « ujo

    Tak ty nedáš pokoj s tím Philipsem :-))))))))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…