Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.99  19:09

    « Re: Radio do passata

    Diky za informace, trochu jsem se pidil. Ty Clariony vypadaji velice solidne. Ale nejak se nevyznam v tech parametrech. Potreboval bych lidove vysvetlit jaky je rozdil mezi DRX9375R a DRX 7375R. To prvni ma mnohem vetsi vycet vlastnosti a taky vyssi cenu. U toho druheho by ani tak nevadilo, ze je jen modry text. Osobne si myslim, ze cele podsviceni do modra bude jen rusit. ---------Dostal jsem typ jeste na Blaupunkta Acapulco, ale je to takovy seredny a sklebi se to. Jaky je Vas nazor na tenhle typ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.99  15:13

    « Re: Radio do passata

    Doporučuješ fakt super rádio, ale nemá zesilovač. Se zesilovačem a modrý je DRX 7375R to má modrej text.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.99  10:46

    « Re: Radio do passata

    Zkus jeste WWW.Eurospace.cz Podivej na CLARION,
    ja jsem si k vanocum koupil ARX5370, je sice na kazety, ale jsem naprosto spokojen.
    Pro tebe by byl mozna co se tyce CD prehravace
    nejvhodnejsi DRX7375R, ale bohuzel, co se tyka modreho podsviceni, to ma jen model DRX9375R a ten uz je drazsi. Cenam na WEBovskych strankach never, melo by to byt tak o 2-3.000,- levnejsi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.02.99  08:50

    « Blaupunkty

    Tak jsem o vikednu prolezl par obchodu a me predstave odpovidal nejlepe asi tak Saint Tropez nebo Ravenna. Mate s nim nekdo zkusenosti ? A s tim dalkovym ovladanim na volant (RC 08) ? Za kolik by se dal poridit u zdejsich "dealeru" ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.99  08:20

    « Re: Radio do passata

    MARten - zkus Panasonic. Miro, nevis jestli jsou Velocity na Netu? Vlasta.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.99  19:54

    « Radio do passata

    Ahoj kluci, pekne se tu rozproudila diskuse, tak bych chtel od Vas doporucit nejake radio do Passata Varianta (kombik). Je tam nejaka priprava na radio, ale asi jen predni repraky. Zadni se davaji do dveri. Ce se tyce radia, chci neco s CD prehravacem a antishock system. Nechci CD changer. To radio musi umet modry display. Myslite, ze se vejdu do 20000?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.99  17:41

    « Re: Hudba .

    Myslím , že se v tom shodnem . V autě máš navíc ještě hluk jiných faktorů než doma a myslím proto , že do auta nakupovat aparaturu za X peněz je zbytečné . Kluk si kupoval před vánoci nové auto a hlavní důraz na kvalitu hudby byl ten ať mu to co nejvíce duní , když otevře okno . Tak si vyber .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.99  17:29

    « Re: Hudba .

    Tiež súhlasím. V obchode však môžeš počúvať muziku a vybrať si aparatúru so zvukom, čo sa Ti najviac páči. Doma v obýváku však môže hrať úplne inak - rozličné tlmiace, odrazové, priestorové vlastnosti. To sa týka aj auta. Objektívne sú snáď len testy v zvukovej komore. Pri kúpe veže som sa bavil s troma odborníkmi, ich názory sa tiež líšili. Niekto preferuje Sony, Yamahu, niekto JVC, Technics, Aiwu. Aj tak sú tu však niektoré vstupné obmedzenia. Viem, že do toho môžem investovať napr. 50 tácov, že do izby mi nevlezú 200 l bedne a pod.
    Co sa týka auta: aj doma pri počúvaní napr. vážnej hudby musím byť na ňu sústredený. Ak ju chcem počúvať iba ako zvukovú kulisu, nemusím mať aparatúru za 50 tácov. A v aute musím byť sústredený na riadenie v podstate vždy. Preto si myslím, že ten pôžitok z dobrej hudby nemôžem dosiahnuť ani s aparatúrou za 50 tácov. Toto je však iba môj názor ! Stano
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.99  17:23

    « Re: Hudba .

    Přesně . Kámoš koupil bedny za 20.000,- Kč a nic moc . Výšky byly o něco lepší než u mých , ale prostorová sytost zvuku byla někde jinde . Pak začal breptit něco o subfoferu , ale to jsou další výdaje . Jen čekám , že až si jej koupí tak začne vymýšlet ještě o lepším zesáku atd. Je to vlastně zamotanej pes a stálý výhoz peněz do černé díry uspokojení .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.99  13:01

    « Re: Hudba .

    suhlasim.vobec najvacsi problem je ten,AKO TO MA VLASTNE HRAT.uz pri vybere HiFi do obyvaku som zufaly ak mam poradit niekomu.Ciel Hifi je mat doma taky zvuk,aby som nerozoznal,ci hra aparat,alebo ziva hudba.Ale je tu este 1000 inych faktorov o ktorych sa da polemizovat donekonecna.A v aute ku tomu pribuda dalsi-je vobecmozne priblizit sa aspon k priemernemu obyvaku? Ale myslim,ze ide asi o maximum zvuku.za co najmenej penazi...aj aparat za 20tacov moze hrat lepsie ako za 200tacov.preto existuje tolko "odbornikov" a odbornikov.Aj tak si myslim,ze vseobecne ludia v cechach a na slovensku vedia o tychto veciach viac ako ludia na zapade.Nemaju este uplne vymyte mozgy reklamou.Ale casu uz vela neostava...Toz zdar Slovani.Miro.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.99  12:52

    « Re: MDF

    Vlasta-ono hrat to bude dobre aj bez kapacitora,ale ak si narocny,tak sa budes divit,ake zmeny prinesie zaradenie kapacitora.pri 4kanale+PS to uz mozu byt dost podstatne zmeny.Kazda jedna montaz je specificka a uplne vseobecne nic neplati na 100%.Ale som si isty,ze pri zapojeni s kapacitorom budu tie basy omnoho doraznejsie a ten svih bude o dost iny ako bez neho.ad MDF.je to material s ktoreho sa vyraba vacsina bedni-ma to roznu hrubku a zlozenie,ale podstata je ta,ze ide o velmi tuhu dosku lisovanu pod tlakom.Ja vzdy navrhujem vyhodit zadne plato a nahradit ho mdf-kou,ale videl som na autosalone predvadzaci voz BLAUP./VELOCITY a tam proste na plato vo Felde nastriekali penu,ktora uplne vytvrdla,takze zvrchu to bolo normalne plato,ale malo hrubku asi 2cm a bolo dost tazke a tuhe./aj tak by som to nahradil MDF-kou -istota je gulomet no nie?/
    A este ad OZVUCNICA 6x9".o tom su cele knizky-to sa neda nikomu vysvetlit za 5 minut.V kazdom pripade na zodpovedne vyrobenie "dokonalej" ozvucnice asi budes mat malo parametrov.Nepoznam firmu,ktora by udavala normalne udaje.Vykon 200W a montazna hlbka Ti fakt nepomozu...
    aaa klamem.videli ste katalog VELOCITY?!je tam fakt zodpovedny pristup:Thiel/small parametre,cinitel akosti atd...Pri subwooferoch dokonca frekvencne rozsahy pre umiestnenie free-air,v ozvucnici,s basreflexom...je to bomba!
    moja poklona. Miro.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  21:54

    « ozvucnica

    Prosim poradte aky objem ma mat ozvucnica pre repro 6"x9" do zadneho plata. Pripadne napiste aj ako ju treba spravne vyrobit (rozmery,material,tlmenie a tak)
    Za kazdu radu vopred Dakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  20:57

    « Hudba .

    Znám borce , kteří mají v autě Hi-Fi za 250.000,- a zvuk sice dobrý , ale myslím , že poslechovou kvalitu lze pořídit za mnohem menší peníz . Taky jsem zjistil , že co se někomu zvukově líbí , tak druhému ne . Jeden prodejce mi jednou řekl , že je velmi dobré si vyzkoušet zvuk repráků a zaposlouchat se . Pak se dá zjistit , že dva stejní borci kteří chtějí dobrou aparaturu si dost často vyberou úplně rozdílnou . Při tom výběru se musí ovšem zapomenout na peníze .
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  20:20

    « MDF

    prosim, mohli by ste mi vysvetlit co je to za materiál ten MDF (preglejka ?). Pripadne pomozte, ako mam vyztuzit zadne plato, aby to nebolo ani prilis tazke, ale aby to trochu lepsie hralo?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  16:43

    « Re: Miro

    Diky, Miro. Myslis, ze kapacitor bude potreba pri pouziti PS400M a 4ch zesilovace? Vlasta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  14:55

    « Re: Miro

    ani tak nejde o to,ze by PS neutiahol dva basaky-toho sa nebojim.PS je slusny zosil.skor myslim na to,co dokazu dva basaky dokopy vyrobit-pri "stastnom zhluku "takto vzniknutych spolocnych parametroch,atd.. to moze hrat fakt rozne.
    Ak si priaznivec disko basov tuc-tuc,tak free-air tomu moze pomoct-zalezi na milion veciach/tvar kufra,material plata,absencia KAPACITORA!/
    ja som sa nestacil divit aky zvuk mozno dostat z lacnych suntov,ked sa osadia do pevnej dosky a hraju do maleho objemu-akoby v ozvucnici.Ak by sme vtedy presne vypocitali objem,prip.basreflex atd.tak by som sa asi divil o to viac.Ak chces aspon trosku "verne" basy,tak myslim ze jedine kvalitny basak s udanymi parametrami/Velocity,Sony-pcha.../niekoh… kto vie co s tym a zazraky sa deju...tudy cesta vede!
    inak metoda pokus-omyl /je hovadsky draha/
    vela stastia.Miro.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  13:43

    « Re: Miro

    Myslis, ze Sigma servo nebude dobre pracovat pri 2 Ohmech? Ja jsem mel zapojeny Em-phaser 400W do 2 Ohmu a myslim, ze to bylo slusny. Tech 200W ma pri 4 Ohmech, pri dvou tam je min. 400W - vyzkouseno!!
    Zajima me tvuj nazor na free-air vs. bassreflex ?
    Vlasta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  13:12

    « Re: Miro

    o.k.RISA zanechavam debatu "ksefty vs. seriozni".
    aby sme si rozumeli:Denon vraj nema vlastne autoradia-ale berie ich od Haitaia-mozno ich vylepsuje k dokonalosti a predava pod zn.Denon.Preco nie.Vela znaciek to robi podobne a tie "upravene veci" byvaju niekedy nasobne lepsie.
    Tymto to povazujem za skoncene...Mam doma super Denon DCD-1650 je to tiez jasne-myslim,ze sme sa trosku nechapali.
    ad 2xsubwoofer a Kenwood.Ujo to dokonale vystihol.
    naozaj poriadne plato z dosky /len preboha nie to povodne-automobilove/ a idealne je vypocitat objem a urobit celu ozvucnicu-to budes prekvapeny ake rychle tvrde basy dostanes-nie ten typicky zvuk,ked uder na bicie pocujes 2 sekundy,lebo odbornik to osadil do normalneho plata a basak bucha na celych 500litrov kufra /prip.1550 pri sklopenych zadnych sedadlach...haha/.pri "realnych"200W ktore PS400 zvlada by som tam dal fakt jeden poriadny subwoofer/urobit dobre dva nie je vobec jednoduche-casto ani zvukove lepsie/
    a dovolim si poradit Kenwooda-kvoli sigma servo zapojeniu.
    ad-zmysel kvalitnej reprodukcie v aute /anonyme/
    samozrejme som pisal o extremoch-ked chces v aute maximum /o to nam ide nie?/.Je jasne,ze pre "normalnych" ludi nemaju moje extremy zmysel.Kto chce radio aby "dako hralo" nebude hladat na Nete
    stranky o autohifi.Dobry zvuk sa da dosiahnut aj za malo penazi-mam ludi co urobili hudbu za 6 tacov slovenskych a hralo to lepsie ako Pioneer za 25-ktory niekto nabuchal do pripravenych otvorov-myslim to vazne. daju sa robit zazraky aj s Favoritom -chce to cas,vedomosti a peniaze.
    hifi uskam zdar! Miro.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  10:56

    « Re: Miro

    ad1/ nevim proč mě píšeš, že nechceš aby jsme si nadávaly jako já bych požíval nějaké nadávky???? To že o mě někdo napíše, že jsem kšeftman nebo co, tak to mi příjde jako útočení na mě a to bez rozmyslu. Neprodávám dětem hašiš, ale dospělejem lidem a myslim, že každej člověk má pravo volby jestli si to půjde koupit "" k Vám "" nebo jestli si to sežene někde levněj. Záleží přece na každém jak se rozhodne a já myslim, že když bude super firma tak si to koupim všechno o dní. Jenomže v tomhle státě začínaj bejt fakt dobrý firmi až teď a to ještě fakt pomálu. ad2/ to jestli je Denon Haitai mi příjde velice komické, ale nakonec proč ne. Zase je to otázka kdo co chce proč by nemohli dělat něco tak příšernýho jako je Haitai - za ty prachy :-). ad3/ minidisky jsou v současné době možná nejlepší od Sony je v tom vývoji nejdále, ale životnost je příííšerná a to nemluvim o jednom nebo o dvouch kouskách. Jinak si zkus postavit vedle sebe minidisk od Sony a od Denonu a jestli slyšíš tak bys měl slyšet, ale rozhodně né Haitai.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.99  10:37

    « Re: Sony

    Hlavne ich musis dat do poriadneho plata a potom musia ist do presne defimovaneho a uzavreteho objemu (malo by to byt v dokumentacii). A podla mojho osobneho nazoru by stacil jeden.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…