Musika v autě

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • 00 Reagovat !

    foto

    14.04.02  22:59

    « Jaká rádiu

    Zdravím a prosím o radu. Jaké repra jsou nejvhodnější pro samotné rádio (bez dalšího zesilovače)? Mám rádio 4x40W a uvažuju o komponentech 16cm - 40W DIN/160W max., 30Hz-30kHz, 91dB pro předek a 13 cm - 35W DIN/140W max., 40Hz-30kHz, 91dB pro zadek. Rozehraje je to rádio? Nebude to málo? Poradíte mi? Na co se hlavně zaměřit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  19:31

    « Re: zesilovac

    Nevím, čemu říkáš hodně výkonný.
    Axton C 602 - 4x50+1x155 W RMS (sin) při 4 Ohmech, 4x65+1x255W RMS při 2 Ohmech, 9990,- Kč
    Šestikanál Rodek R680i - 6x80 W RMS, v můstku kanály 5 a 6 250 W RMS, 18400,- Kč. Je hodně dobrý.
    Em Phaser EA490-200 - 4x90+1x200 W RMS při 4 Ohmech, 4x125+1x300 W RMS při 2 Ohmech, 21950,- Kč. Ještě lepší.
    Mnoho kanálové zesilovače nemívají větší výkon než ty, které jsem uvedl. Ty ale máš, nemýlím-li se slušný zesilovač. Pokud chceš jen zvětšit výkon pro basy, přidej tam dvoukanál. Např. Axton C 402 v můstku 350 W RMS, 7600,- Kč. Nebo třeba Rodek R280i v můstku 250 W RMS, 8990,- Kč. Rodek R2180i v můstku 380 W RMS, 13990,- Kč. Em Phaser EA 2190 v můstku 600 W RMS, 16500,- Kč.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  14:06

    « zesilovac

    to all, nevis o nejakem vykonnem 5-kanalovem zesilovaci s prijatelnou cenou? Ty 4-kanaly staci cca 50-80W, 5 kanal nejaky hodne vykonny! Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.02  11:30

    « Re: Kenwood MP3 - changer

    mkni na [odkaz]
    mají za nějakých 226 Liber... Nestojí to za námahu? Já osobně s nákupem přez e-shopy žádné zkušenosti nemám. Ahoj LN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.02  09:16

    « Re: Kenwood MP3 - changer

    díky, zvažuji i nějaký německý e-shop. Venku je cena 399 EUR což jistě uznáte je cena zajímavá.
    Nemáte nějaký tip? Google nezabírá.. Ahoj LN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.04.02  09:11

    « Re: Kenwood MP3 - changer

    Cena je 15.990 a pokud vím, Aliso v Praze ho bude mít jako první v pondělí :-). Více viz. www.aliso.cz ... taky čekám :-) ..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.04.02  14:54

    « Re: Kenwood MP3 - changer

    Info primo ze zdroje: mel by byt tak za 2-3 tydny. cena cca 15 litru. Zkus jako prvni DATART. Az budou hot info, tak napisu. zduř.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.04.02  05:39

    « Sraz Car + Hifi.

    2. neoficiální sraz na Moravě bude v sobotu 20.4.2002 ve 14 hodin opět v Přerově. Proto, že nás minule ztlumila městská policie, bude to na jiném místě. Na parkovišti přírodního koupaliště Laguna. Mapka je na

    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  12:01

    « to all

    Sorry za ten zmatek :-), doufám, že Ti nepřidělávám moc práce :-) ... a díky ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.03.02  05:42

    « Re: 2 ALL & aTTim

    Hmmm, to čumím, takže P 406. Dobrá, večer.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  21:45

    « omluva

    sakra, zapomněl jsem - omlouvám se :-))
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  21:42

    « 2 ALL & aTTim

    Pánové, díky za ochotu a snahu. Abyste to neměli jednoduché, všechno se mění. Díky sobotnímu opojení kubánským rumem jsme s tátou nevyjasnili detaily ohledně výměny aut (on moje, já jeho), takže jsem zpátky u svého vozidla, kterýmž je Peugeot 406 sedan. Nicméně .. plán na audio zůstává .. a teď něco detailů, abyste to mohli zase celý překopat, resp. all ...


    Rádio - budu kupovat nový (Sony CDX-CA850 nechám tátovi v autě, kam jsem ho dneska nechal slavnostně v Sony servisu předělat ..), preferován je Kenwood, nový model, konkrétně KDC PS W 9521 za cca 25K. Pokud doporučítě něco jiného, co kromě CD hraje i MP3ky, budu jen rád :-) ...

    Repro zadní už mám na platě Kenwood KFC-6907, který bych tam rád nechal (3-pásmo, 200W max.).

    Repro přední mám tovární, takže půjdou pryč a přijdou komponentní dvoupásmá s výškáčema u čelního skla .. zdehle bych ocenil radu ..

    Zesík - nevím, nakolik je nutné honit repráky v autě přes zesík, woofer ale určitě. Takže tady bych taktéž ocenil rady ...

    Woofer - zachovám EM-Phaser ERB112XT, který mě okouzlil basama, samozřejmě že až ho uslyším vevnitř, tak můžu změnit názor, ale zatím si za tím stojím.


    Cenová kalkulace ... rádio 25, zesík 15, přední repro 7, woofer 13, práce 5, kabeláž 5, if capacitor - 6 ... celkem cca 70 tisíc. Pokud možno bych se rád přidržel hranice 60 tisíc jako nejvyšší možné, ještě radši bych se dostal na 50. Čím méně, tím lépe :-). Pokud ale nepůjde jinak, nic jiného mi nezbyde :-). Takže ... ? :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  19:22

    « 2 eric

    Já se taky přidám :-) Jak jsem pochopil jinde, je to do BMW 540i, tzn. sedan, takže bude podobný problém jako má All dostat basy do auta. Tenhle woofer co píšeš je jinak dost dobrej, mám ho taky a ve Fabii dělá teda věci. Nemám zatím antivibračně upraveny plechy v kufru a při vysoké hlasitosti mi rezonuje celý auto :-) To ale napravím. Poháním ho zesilovačem Hertz H230, který dává 700W RMS v můstku.
    Nevím, jak velkej fanda do autohifi jsi, ale jestli do toho spadneš jako třeba já, doporučuju vše radši několikrát rozmyslet a teprve potom nakupovat. Vyplatí se to, nejen finančně, ale i časově (instalace si dělám sám a je to strašnej žrout času). Tohle BMW je dost velký auto a jeho ozvučení by mohla být celkem lahůdka :-)
    Nebudu tady psát doporučení na konkrétní věci už proto, že nevím co se v tomhle autě dá namontovat do dveří, plata apod.
    Já osobně, pokud to aspoň trochu jde, doporučuju dopředu pořádný 16cm 2pásmový kompa, nebo možná i třípásma, kde už bývá problém s umístěním (je potřeba doorboardy, které jsou drahé a celkem složité na výrobu).
    Do plata buď taky podobné komponenty nebo ovály. Do kufru samozřejmě SW, někdy není od věci dát tam ty woofery 2 a vytvořit jim ozvučnici na míru.
    Samozřejmě vše pohánět kvalitními zesilovači, tedy 4kanál na repra a 2kanál nebo monoblok na SW.
    Samozřejmě nezapomenut na kvalitní autorádio s potřebným počtem RCA výstupů, tedy min. 4xRCA, lépe 6xRCA (front, rear, SW out) s úrovní pokud možno 4V a víc.
    Značek kvalitních autohifi komponentů je u nás na trhu myslím dost, lze vybírat uchem a peněženkou :-)
    Koukni někdy na www.autohifi.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  17:55

    « Re: to ALL2

    Ten chlapík má pravdu. Já to sice ženu slabším zesilovačem, ale silnější by neškodil. Jak jsem psal, vahovuje mi to. Ten basák má ale vysokou citlivost (93 dB) a tak ho rozpohybuje i 200 W RMS (400 W max.). Je to ale velmi kvalitní zesilovač.
    Z těch levnějších mám k dispozici např. Rodek R2190i (2x180 W RMS, 1x380 W RMS) za 13990,- Kč, Rodek R280i (2x80 W RMS, 1x250 W RMS) za 8990,- Kč, Axton C402 (2x120 W RMS, 1x350 W RMS) za 7600,- Kč.
    Tak, jak byl popsán návrh té firmy to vypadá, že by přední repráky hnalo jen rádio. Myslím, že všechny reproduktory uváděné kategorie potřebují zesilovače. Hrát budou i bez, ale dostaneš z nich jen zlomek z toho, čeho jsou schopny. Jak říkám. Nespěchej a napiš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  17:47

    « Re: to ALL (nebo AL? :-)

    Zapoměl jsem. Potřebuju ještě vědět počet RCA (cinch) výstupů z tvého autorádia, případně typ autorádia. Pokud jsi ještě žádné nekoupil, nespěchej. Také bych potřeboval vymezit finanční mantinely ve kterých se mám pohybovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  17:15

    « Re: to ALL (nebo AL? :-)

    Můžu všechno co požaduješ.
    1. Montáž toho co píšeš je za 15 klacků velmi přehnaná. Troufnu si ji zajistit do 3000,- Kč.
    2. RF je obecně velmi dobrá značka i když můj názor je ten, že se u nás dost přeceňuje. Zesilovač moc neznám, ale reproduktory mi až tak vynikající nepřipadají (subjektivně).
    3. Box od Em Phaseru mám ve svém autě. Zkoušel jsem jich několik a tady ten je geniální. Jistě jsou i geniálnější, ale cena EBR 112 XT byla na horní hranici toho, co jsem byl ochoten zaplatit. Jinak mám kompletní instalaci Em Phaser a jsem spokojen (můžeš poslechnout).
    4. Je ještě otázka, jestli 15000,- za montáž náhodou nebylo včetně instalačního materiálu. Tak výkoný zesilovač bude např. potřebovat kapacitor (okolo 5000,- podle typu), pořádné kabely atd.
    5. Za 16500,- je na trhu zesilovač Em Phaser EA 2190. Je to dvou kanál kategorie "A" který umí v můstku 1 x 600 W RMS. Ten je pro uvedený basák podstatně vhodnější.
    Já to mám ale ještě jinak. Vypíšu co mám s tím, že pro tvoji potřebu uvedu 13-ky repráky.
    Pěti kanálový zesilovač Em Phaser EA 490-200 - 21950,-
    Přední dvou pásmové komponentní reproduktory Em Phaser ECP 2500 (já mám ECP 2600) s vyšší zatížitelností než RF (60 W RMS) - 7900,-.
    Zadní dvou pásmové koaxiální reproduktory ECX 160 - 5550,-.
    SW box Em Phaser EBR 112 XT - 13300,-.
    Kapacitor Zealum ZPC18-1F, jedno faradový s ochrannou elektronikou - 4900,- Kč.
    Nějaké ty napájecí kabely, repro kabely, očka, jistič atd.
    Montáž tohoto zařízení bych odhadnul tak na 5000,- Kč max. Musím ještě dodat, že uvedený pětikanál má dálkové ovládání výstupní úrovně SW a hraje mi to v sedanu. U aut tohoto typu je vždycky trochu problém dostat do interiéru dostatek basů. Tato kombinace mi ale vyhovuje.
    Měl bych ale pro tebe ještě jiný návrh. Napiš na allbunda@seznam.cz jaký máš typ auta a já navrhnu několik různých řešení. Určitě si vybereš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  16:48

    « to ALL2

    Ještě dotázek ... ten EM-phaser má max. výkon 1000W, standardně 700W, chlapík tvrdil, že 2x180W je absolutní minimum .. do tohohle vůbec nevidim, můžeš poskytnout vysvětlení, příp. říct, kolik by bylo optimum a kde bych sehnal zesík do 10 tisíc (pokud možno).



    Díky :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.02  14:46

    « to ALL (nebo AL? :-)

    Zdravím ..

    Mám problémeček .. rozhodl jsem se poupravit audio v nově nabytém vozidle a navštívil jsem jednu nejmenovanou firmu, která mi udělala sestavu:


    - repro 4x RockfordFosgate FNP2514 (5,25")

    - zesík RockfordFosgate Punch 360.2 (2x180W)

    - bedna EM-Phaser EBR112XT


    Celková cena toho všeho jest 45.800,- ..


    A mně by zajímalo, jestli třeba 18,5K za zesík není trošku moc, že bych dvoukanál 360W sehnal levnějc .. i když tenhle RF má mít vestavěnej stabilizátor napětí nebo co ..

    Podotýkám, že jsem si všechno vybral sám na základě poslechu :-) ze značek Pioneer, RF, Focal, Axton .. kombinace hraje fakt nádherně, ale s instalací to dá 60K, a to se mi za čtyři repráky, woofer a zesík zdá trošku moc ...


    Finální dotaz - můžeš helfnout, doporučit, prodat apod.? :-)


    Díky - ES
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.03.02  20:40

    « Kenwood MP3 - changer

    pánové zdá se, že je už na světě to, po čem jsem toužil...K mému Kenwoodu MP3 changer na 10CD (RW)
    typ KDC-C719MP. Nevíte na kolik ta sranda u nás přijde? Eventuálně kde? Díky LN
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.03.02  10:52

    « Re: rádio -rušení signálu

    Mam takovej dojem, ze tohle je klasicka chyba pioneeru, ale lze jednoduse odstranit. Jedna se o nedostatecne ukostrenou cd mechaniku. Otevri radio a nejlip za chodu, kdy tam slysis ten brum, propoj cd mechaniku s kostrou radia. Melo by to zmizet. Jinak hodne uzitecnejch informaci se dozvis na www.autohifi.cz nebo www.ahc.cz.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…